استند گل

استند گل

استند گل یکی از اجزای جدا نشدنی دکوراسیون منزل میباشد.علاقه انسان از قدیم  به طبیعت و گل گیاه را میتوان در خانه هایی قدیمی مشاهده کرد. اما امروزه با گسترش آپارتمان نشینی نیز این علاقه از بین نرفته و بیش از بیش به وجود گل و گیاه در منزل اهمیت داده شده است. اما نگهداری گل و گیاه در آپارتمانهای گوچک امروزی بسیار سخت و دشوار است و نیاز به جا و فضا دارد. استفاده از استند گل این مشکل را حل کرده به طوری که در فضای بسیار کمی میتوان تعداد زیادی گلدان به صورت طبقاتی قرار داد.استند گل انواع مختلفی دارد ولی از نظر جنس ساخت به دو نوع استند چوبی و استند فلزی میتوان اشاره کرد.استند گل تولید شده در ویلاسازه اکثرا به صورت سفارشی بوده و طبق سفارش مشتری و اندازه های مشتری ساخته میشود و این کار به مشتریان کمک میکند تا پایه گلدان خود را نسبت به فضایی که برای ان در نظر گرفته اند خریداری کنند.

در این مقاله شمارا بیشتر برای خرید یک استند گل راهنمایی میکنیم.

استند گل دکوری

پایه گلدان ویلاسازه

فواید گل و گیاه

همه‌ی مردم از فواید گل و گیاه در زندگی آگاه بوده و می‌دانند که باعث آرامش روح و روان و احساس شادابی در افراد می‌شود. شاید توجه کرده باشید هنگامی که وارد جنگل، باغ، گلخانه و هرجایی که پر از گل و گیاه است می‌شوید، احساس خوبی پیدا کرده و مایلید که ساعت‌ها در آن جا بمانید. بسیاری از افراد چنان به گیاهان و گل‌ها علاقه مند هستند که با نگاه کردن به آن‌ها احساس لذت و شادی می‌کنند.

در گذشته بیشتر افراد به دلیل زندگی در خانه‌های ویلایی، در حیاط خانه‌های خود گل‌های زیبایی را پرورش می‌دادند. اما امروزه به دلیل رواج زندگی آپارتمان نشینی این کارها کاهش یافته و افراد مجبور به کاشت گل و گیاه در گلدان می‌باشند.

اغلب افراد در فضای خانه و یا بالکن‌ به دلیل کمبود جا، از استندهای گل استفاده می‌کنند. استند وسیله‌ای کاربردی و تزیینی می‌باشد که می‌تواند همزمان چندین گلدان را در خود جای دهد. در ادامه با این وسیله بیشتر آشنا خواهیم شد.

استند گل هلالی

پایه گلدان ویلاسازه

تسویه هوای منزل و با گل و گیاه

امروزه با آلودگی هوا یکی از ارزانترین راههای تسویه هوای منزل وجود گل و گیاه میباشد گیاهان با جذبن کربن دی اکسید و مواد آلاینده تولید اکسیژن میکنند.

گیاهان میتوانن نویز های مزر گوشی و وای فای و … را تا حد زیادی کم کرده و مارا از مضرات انها در امان نگه دارن.اگر توجه کرده باشید در گلخانه ها معمولا انتن گوشی بسیار ضعیف است و این گویای همه چیز میتواند باشد.

روح بخشیدن به دکوراسیون داخلی

گیاهات با طیف وسیعی از رنگها که دارند روح تازه ای به خانه دمیده و زیبایی دکوراسیون منزل را دو چندان میکنند.برگ و گل گیاهان دارای رنگهای متنوعی است و بیشتر ان رنگ سبز که بسیار ارامبخش میتواند باشد.

استند گل چیست ؟

استند گل یکی از وسیله‌های ضروری و مهم می‌باشد که در اغلب خانه‌ها کاربردهای فراوانی داشته و اکثر خانوادهها به خصوص کسانی که در آپارتمان ساکن هستند، از استندهای گل استفاده می‌کنند. این وسیله سبب می‌شود که گل‌ها به صورت شیک و منظم در داخل آن قرار گیرند. یکی از استندهایی که اغلب افراد از آن استفاده می‌کنند، استند چوبی می‌باشد چرا که بیشتر وسایل منزل مانند مبلمان، کتابخانه، تابلو و سایر موارد نیز از جنس چوب بوده، و هماهنگی بیشتری با یکدیگر دارند.

بنابراین وقتی که از استند چوبی استفاده می‌کنید، می‌توانید به سادگی بین دکوراسیون منزل هماهنگی ایجاد کرده و یک فضای مناسب و زیبایی را به وجود آورید. استندها در انواع مختلفی طراحی و تولید می‌شوند که برخی از آن‌ها عبارتند از:

 • طبقه‌ای
 • نردبانی
 • تکی
 • آلومینیومی
 • فلزی
 • چوبی
 • و …
پایه گلدان تکی

استند گل تکی ویلاسازه


پایه گلدان

استند گل سه تایی ویلاسازه

علت استفاده از استند گل در منازل

ما ایرانی‌ها دوست داریم که از گل و گیاهان مختلف در فضای خانه خود استفاده کرده و یک فضای دلنشین و شادابی را ایجاد کنیم. از طرفی شاید برخی از افراد دوست داشته باشند که یک گلخانه‌ی کوچک در منزل خود درست کرده و گل و گیاهان خود را در آن قرار دهند.

از طرفی به دلیل کمبود جا و یا دیگر مشکلات زندگی آپارتمان نشینی این امکان برای آن‌ها وجود ندارد. یکی از گزینه‌هایی که در این زمینه می‌تواند به افراد کمک کند، استندهای گل می‌باشند. شما می‌توانید با قرار دادن گل‌های خود در آن تا برای خود یک گلخانه‌ی کوچک و زیبا داشته باشید.

استند گل طبقاتی

پایه گلدان طبقاتی ویلاسازه

انواع استندهای گل

استندهایی که در اغلب منازل استفاده می‌شوند، معمولاً به صورت چند طبقه بوده و طول و عرض آن‌ها نیز متغیر است. طراحی و تولید استندها متناسب با نیاز مشتری انجام شده و و شما می‌توانید بنا به سلیقه و نیاز خود، استندهای مختلف را سفارش دهید. طراحی استندها معمولاً مانند کتابخانه و بوفه چند طبقه بوده و شبیه آن‌ها می‌باشد اما به دلیل این‌که گل‌ها نیاز به آبیاری و نور کافی دارند، استندها را بدون شیشه می‌سازند.

استند گل چوبی و فلزی

انواع گل

شما می‌توانید از انواع گل‌های طبیعی و مصنوعی بر روی این استندها استفاده کنید اما اگر تصمیم دارید که فقط گل‌های طبیعی روی استند داشته باشید، باید یک سری اصول و شرایطی را مد نظر قرار دهید. از جمله این نکات عبارتند از:

 • گلدان‌هایی که مورد استفاده قرار می‌دهید وزن‌های متفاوتی دارند و ممکن است برخی از گلدان‌ها وزن سنگینی داشته باشند. در این شرایط شما مجبور به استفاده از استندهایی از جنسی خوب، محکم و بادوام هستید تا بتوانند از گلدان‌های شما نگهداری کنند.
 • یکی دیگر از مواردی که در خرید استند باید به آن توجه کنید، ارتفاع استندها می‌باشد. ارتفاع استندها باید متناسب با فضای خانه و گل و گیاهان شما باشد چرا که گل‌ها مدام در حال رشد و تغییر هستند. پس بنابراین بهتر است از استندهای استفاده کنید که ارتفاع، طول و عرض آن‌ها مناسب باشد.
 • برای این‌که زیبایی خاصی به منزل و دکوراسیون داخلی آن دهید، توصیه می‌کنیم که گلدان‌های بزرگی که گل‌های بزرگی نیز دارند را بر روی استند قرار ندهید. و یا برای آن‌ها استند های تکی و جداگانه‌ای استفاده کنید. استندهای چند طبقه بیشتر مناسب گل‌های در ابعاد متوسط می‌باشند.

دسته بندی استندها از لحاظ جنس

 • استند گل چوبی
 • استند گل فلزی
 • استند گل حصیری
 • استند گل آلومنیومی
 • و….
استند گل چوبی

استند گل چوبی ویلاسازه

شکل‌های گوناگون استندهای گل

همانطور که گفتیم استندها در شکل‌های گوناگونی طراحی و تولید می‌شوند که معروف‌ترین آن‌ها، استندهای هندسی می‌باشند. این‌گونه استندها شکل‌های مختلفی داشته و در دکوراسیون داخلی منزل بیشتر به چشم می‌آیند. رایج‌ترین شکل‌های استندهای گل عبارتند از:

 • استند گل نامتقارن
 • استند گل پلهای
 • استند گل طبقه‌ای
 • استند گل گرد
 • استند گل مربعی

استند گل را در چه مکانی قرار دهیم

استندهایی که از آن‌ها برای قرار دادن گل‌هایتان استفاده می‌کنید، نمی‌توانند در هر مکان دلخواه از خانه جایی بگیرند چرا که گیاهان به هوای تازه و نور کافی نیاز داشته و استندها نیز باید در مکان‌های خاصی قرار گیرند. برخی از موقعیت‌هایی که شما می‌توانید استندهای خود را در آن قرار دهید عبارتند از:

 • در کنار پنجره‌ها برای نورگیری بیشتر
 • در اتاق مطالعه، اتاق خواب و یا در اتاق کار
 • در راهروها
 • در مکان‌هایی از خانه که فضای خالی در آن زیاد است
 • در قسمت‌هایی که می‌خواهید با فضای دکوراسیون ست باشد
استند گل لاکچری

استند گل لاکچری ویلاسازه


استند گل چند طبقه

استند گل چند طبقه ویلاسازه

انتخاب استند گل

وقتی تصمیم به خرید استند گل برای منزل خود گرفته‌اید حتماً قبل از خرید به یکسری نکات مهم توجه داشته باشید:

 • جنس استند
 • نوع استفاده
 • اندازه و تعداد طبقات آن
 • رنگ آن
 • بودجه‌ی مد نظر
 • دوام و ماندگاری
 • قابل شستشو بودن
 • امکان تاشو بودن

استندهای چوبی :

همانطور که گفتیم رایجترین استندهایی که اغلب افراد نیز از آن‌ها استفاده می‌کنند، استند چوبی می‌باشد. معمولاً چوب‌هایی که در ساخت استند مورد استفاده قرار می‌گیرند، از درختان جنگلی تهیه شده و مقاومت بیشتری در مقابل وزن زیاد، زنگ زدگی و آب دارند.

مهم‌ترین موضوعی که در هنگام خرید یک استند باید به آن دقت کنید، این است که وقتی گل‌ها را آبیاری می‌کنید احتمالاً نفوذ آب به داخل استندها وجود دارد پس بنابراین، بهتر است به این نکته توجه کنید که جنسی که خریداری می‌کنید ضد آب بوده و دچار آسیب دیدگی و خراش نباشد. البته از لحاظ هزینه نیز استندهای چوبی در مقایسه با سایر استندها قیمت کمتری دارند .

استند گل دیواری

یکی دیگر از انواع استند گل که برای فضاهای بسیار کوچک در نظر گرفته میشود استند گل دیواری میباشدو این نوع استند ها با نسب بر روی دیوار و قرار دادن گلدان و گل روی آن تقریبا هچ فضایی از منزل را اشغال نمیکنند و تحمل وزن بسیار بالایی دارند.استند دیواری هم میتواند چوبی و هم فلزی باشد.از استند گل دیواری میتوان به عنوان بوفه و یا دکوری نیز استفاده کرد و با قرار دادن مجسمه های زیبا روی آن طرحی شیک به فضای منزل داد.

قیمت استند گل

پایه گلدانها معمولا نسبت به جنس آن قیمت گذاری میشوند . همانطور که گفتیم استندهای فلزی قیمت پایینتر و همچنین قیمت بالاتری نیز دارند به دلیل متنوع بودن رنگ این استند ها امکان هماهنگ سازی با دکوراسیون منزل نیز وجود دارد.

ارزانترین استند گل معمولا انواع فلزی آن میباشد.

خرید استند گل

در خرید استند گل به نکات بسیار زیادی باید توجه کرد. چون این محصول برای داخل منزل خریداری میشود باید حتما به هماهنگ بودن رنگ و جنس آن با دکوراسیون منزل دقت کرد.

خرید اینترنتی و حضوری استند گل

شرکت ویلا سازه این امکان را برای مشتریان خود فراهم کرده که هم به صورت حضوری و هم اینترنتی اقدام به خرید این محصولات نمایند.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید. جهت عضویت در پیج اینستاگرام مبلمان فضای باز ویلا سازه روی لینک کلیک کنید.