صندلی راک

صندلی راک یا صندلی مادر بزرگ ویلاسازه یک وسیله ایده آل برای بزرگترها و بچه ها تا از نشستن بلند مدت و مطالعه لذت ببرند.

این مقاله رو دنبال کنید تا شمارا برای خرید یک صندلی راک همراهی کنیم.

صندلی راک

به جرأت می‌توان گفت که صندلی‌ راک یکی از دل انگیز ترین صندلی های ساخته بشر است .صندلی ای که چه چوبی باشد ، چه فلزی و چه حتی پلاستیکی یا هر جنس دیگری ، مهم ترین خصوصیت آن احساس آرامش و لذت عجیبی است که هنگام استفاده از آن به انسان دست می دهد .

صندلی ای  که یکی از پرطرفدارترین صندلی های جهان است ، همه ما یکی از آنها را در خانه داریم و یا دوست داریم که داشته باشیم ‌.طبق بسیاری از اسناد صندلی راک در آمریکا و در قرن ۱۷ میلادی تولید شده است .

هدف آن نیز ایجاد یک احساس راحتی و آرامش حین استفاده از صندلی بود .در طراحی صندلی راک باره کودک الهام گرفته شده است .

در ابتدا به دلیل ابعاد بزرگ ترین صندلی معمولاً در حیاط مورد استفاده قرار می گرفت . بعدها و با ایجاد تغییرات در ابعاد آن و همچنین در طراحی های زیبایی که روی آن مورد استفاده قرار گرفت ، استفاده از این صندلی در داخل منازل نیز رایج شد .

صندلی به سرعت توانست راه خود را به درون منازل پیدا کند و استفاده از آن در اروپا و آمریکا به سرعت گسترش یافت .در ابتدا صندلی هایی را که از چوب های درختان مختلفی ساخته می شد ، بر حسب فرهنگ و هنر هر منطقه کنده کاری های مختلفی جهت زیبا کردن آن انجام می شد .

یکی از افرادی که در تبلیغ و گسترش استفاده از صندلی راک تاثیر بسزایی داشت جان اف کندی رئیس جمهور آمریکا بود .کندی از داغی بسیار زیادی به صندلی راک داشت ، به گفته خودش به دستور پزشک خود جهت تسکین درد کمرش از آن استفاده می کرد .همچنین از این صندلی به عنوان هدیه برای اطرافیانش بسیار استفاده می‌کرد .

خصوصیات یک صندلی راک خوب

امروزه صندلی های راک در طرح ها و قیمت های مختلفی در بازار موجود است .از صندلی های ارزان قیمت گرفته تا صندلی های لوکس و گران قیمت .تولیدی ویلا سازه در طی این سالها همواره تلاش داشته تا با تولید محصولات در  رنج قیمت های مختلف به نیازهای مشتریان پاسخگو باشد.

به این صورت که شما با هر میزان از قدرت خرید می توانید یک محصول با کیفیت تهیه کنید .متداولترین نوع صندلی راک از جنس چوب می‌باشد ،مقاوم ترین چوب ها برای ساخت صندلی راک چوب گردو و راش می باشند .

برای استحکام بیشتر صندلی بهتر است محل اتصالات به هم چفت شوند و با بست یکدیگر متصل شوند ، اما در بسیاری از محصولات بازاری برای صرفه جویی در هزینه و زمان از چسب چوب استفاده می شود ، استفاده از چسب چوب به جای بست باعث می شود مقاومت صندلی کاهش یافته و در نتیجه عمر آن کمتر می شود .

زاویه آرنج ها روی دسته صندلی باید متناسب با قد شما باشد .زاویه پشتی صندلی باید به صورتی باشد که شما در راحت ترین شکل ممکن قرار گیرید .

قسمت پایه صندلی باید به شکلی طراحی شود که با یک فشار کوچک به عقب و جلو حرکت کند . نباید برای به حرکت درآوردن صندلی نیاز باشد که شما به جلو یا عقب خم شوید . زاویه پایه نیز باید به طوری طراحی شود همگام حرکت کردن به شما احساس واژگونی دست ندهد .

صندلی های چوبی تنوع رنگ بسیار بالایی دارند و می توانند برای بسیاری از انواع دکوراسیون منازل مورد استفاده قرار گیرند .یکی از انواع صندلی های چوبی صندلی های لهستانی هستند .

دلیل این نامگذاری استفاده از یک تکنیک خمکاری چوب است که در تولید این صندلی استفاده می شود ، این تکنیک اولین بار در لهستان مورد استفاده قرار گرفت و به همین دلیل به این صندلی ها ، صندلی های لهستانی گفته می شود .

استفاده از بخار آب برای شکل دادن و خمکاری چوب .در این روش چوب دوام بیشتری پیدا می کند و عمر آن نیز بیشتر می‌شود .

اسکلت فلزی صندلی راک

با پیشرفت تکنولوژی و استفاده روزافزون از فلز در زندگی بشر از آن در ساخت صندلی راک نیز استفاده شد .صندلی های راک یا به صورت کاملا فلزی و یا با ترکیب فلز با مواد دیگری ساخته می‌شوند .

راک مبلی

این صندلی ها از یک اسکلت عموماً فلزی و گاهی هم چوبی تشکیل می شوند ، روکش از فوم و پارچه روی این صندلی ها قرار می گیرد و ظاهر زیبایی به آن می بخشد .از این صندلی عموماً برای استفاده در داخل منزل استفاده میشود .

ترکیب چوب و فلز

ترکیبی زیبا از فلز و چوب و پارچه در کنار هم یک محصول زیبا را خلق میکند . این محصول عموماً برای دکوراسیون مدرن بسیار مناسب است .معمولاً برای استفاده از صندلی راک در دکوراسیون منازل، از صندلی های چوبی برای دکوراسیون کلاسیک و صندلی های فلزی و مبلی برای دکوراسیون مدرن استفاده می شود .

صندلی راک را از کجا بخریم؟

گروه تولید ویلا سازه با تولید طیف وسیعی صندلی هایی را که چوبی ، فلزی و مبلی یک سبد خرید کامل در اختیار مشتری قرار می‌دهد.شما با هر میزان قدرت خرید می توانید مطمئن باشید که با خرید است ویلا سازه یک محصول با کیفیت خریداری می‌کنید .

شما می توانید با هر نوع سلیقه و دکوراسیونی که در منزل دارید یکی از محصولات متنوع ویلا ساز را تهیه کنید.شرکت ویلا سازه بیش از ۵۰ نوع صندلی راک تولید می کند ، همین موضوع شرکت ویلا سازه را تبدیل به یک شرکت پیشرو در این صنعت می کند .