چراغ فضای باز کد14

4,950,000 تومان

چراغ فضای باز کد13

4,730,000 تومان

چراغ فضای باز کد11

3,190,000 تومان

چراغ محوطه کد10

10,450,000 تومان

چراغ محوطه 09

7,700,000 تومان

چراغ محوطه 08

2,750,000 تومان

چراغ محوطه کد 07

2,420,000 تومان

چراغ پارکی کد 06

6,600,000 تومان

چراغ ویلایی 05

2,090,000 تومان

چراغ فضای باز 04

2,420,000 تومان

چراغ محوطه 03

2,090,000 تومان

چراغ محوطه پارسا

2,420,000 تومان

چراغ محوطه المان

2,420,000 تومان

نیمکت شهری تارا

5,060,000 تومان

نیمکت شهری سامان

5,390,000 تومان

نیمکت ویلایی الین

3,850,000 تومان

نیمکت شهری لاکچری

12,100,000 تومان

نیمکت شهری باران

4,730,000 تومان

نیمکت ویلایی سلین

4,180,000 تومان

نیمکت ویلایی الین

3,850,000 تومان

نیمکت شهری برلیان

4,290,000 تومان

نیمکت ویلایی دلسا

4,950,000 تومان

سطل زباله شهری کد66

5,280,000 تومان

4,950,000 تومان

سطل زباله باغی کد30

3,960,000 تومان

سطل زباله مدل النا

4,070,000 تومان

میز و صندلی السا

3,960,000 تومان

نیمکت تاشو ستاره

5,170,000 تومان

مبلمان شهری

نیمکت چدنی چوبینیمکت آلاچیق

نیمکت فضای باز مدرن

مبلمان شهری

 

در صنعت شهرسازی با در نظر گرفتن هویت شهروندان و فرهنگ شهر زیباسازی هایی انجام می گیرد و مسئولان شهری با استفاده از تجهیزات گوناگون مانند نیمکت های شهری و وسایل پارکی و ورزشی و ایستگاه اتوبوس،  شهر را برای زندگی شهروندان زیباتر می کنند تا شهروندان بتوانند به راحتی زندگی خود را ادامه دهند. همچنین برنامه ریزان شهری از تجهیزاتی مانند روشنایی و نورپردازی استفاده می کنند تا بتوانند احساس آرامش و زیبایی را در شهر ایجاد کنند. در حقیقت مبلمان شهری زیبا یک مقوله بسیار گسترده برای طراحی و پیاده سازی و مطالعه لوازم و اسبابی می‌ باشد که باعث افزایش رفاه شهروندان و زیباسازی شهر می‌ شود.

اگر بخواهیم به صورت دقیق تر مبلمان شهری زیبا را تعریف کنیم باید بگوییم که مبلمان شهری تمامی وسایل و ابزار مورد نیاز در هر شهر می باشند که توسط نهاد های گوناگون و شهرداری برای افزایش حال رفاه شهروندان و ایجاد آسایش و زیبایی در شهر استفاده می شوند. مبلمان شهری شامل نیمکت های چوبی پارک تا صندلی های بتنی و فلزی و غیره است. مبلمان شهری تمام تجهیزات نصب شده در شهر است که همه افراد می‌ توانند به صورت عمومی از آنها استفاده کنند و این وسایل و اشیا با داشتن رنگ و فرم و ماهیت می‌ توانند باعث ارتقاء سطح کیفی زندگی شهروندان شوند.

اطلاعات تکمیلی مبلمان شهری ویلاسازه.

در حقیقت نوع مبلمان شهری هویت و فرهنگ یک شهر را نشان می دهند و نصب مبلمان شهری علاوه بر افزایش رفاه شهروندان و رفع نیاز های رفاهی شهروندان موجب زیباسازی شهر و بالا رفتن هویت شهروندان می شوند. تمامی ابزار های ارتباطی و تزئینی و هنری نیز جزو مبلمان شهری می باشند. از آنجا که هر شهر با توجه به نمای شهر و میدان‌ ها و مرکز شهر و پارک ها و به طور کلی تزیینات خیابان ها و کوچه ها شناخته می شود لذا وجود مبلمان شهری می‌ تواند تاثیرگذار باشد.

چراغ حیاطی

مبلمان شهری شامل چه مواردی می شود؟

در اصل مبلمان شهری فقط شامل بزرگ را و خانه و خیابان و کوچه و غیره نمی باشند و شامل همه عناصر موجود در شهر مانند تابلو ها و نیمکت ها انواع سطل زباله ،چراغهای حیاطی و محوطه و غیره است.  مبلمان شهری زیبا باعث رفع نیاز های شهروندان در حوزه‌ های عمومی می‌ شوند  به همین دلیل باید کاربردی باشند و علاوه بر داشتن زیبایی و زیباسازی چهره شهر تاثیری بر روی  رفع نیاز شهروندان داشته باشند. مبلمان شهری شامل نیمکت ها و تابلو های راهنمایی و رانندگی و صندوق های پستی و باجه های تلفن و حتی چراغ های خیابانی و چراغ های راهنمایی و رانندگی، دستشویی های عمومی،فواره ها،مجسمه ها،ایستگاه های اتوبوس و مترو و تاکسی،سطل زباله می‌ شوند. نیمکت های بلوار از شاخص‌ ترین نشیمن ها در میان مبلمان شهری است.

نیمکت فضای باز عروس در واقع نشیمن ها جزوه کاربردی ترین مبلمان شهری است و وجود این نشیمن ها برای افراد کم توان و کودکان و سالمندان بسیار مهم است. البته باید اشاره کنیم که این نشیمن ها فقط برای رفع خستگی طراحی نشدند و می‌ تواند باعث ایجاد تعامل و تقویت روابط اجتماعی با دیگران شود.‌ البته باید اشاره کنیم که در طراحی نشیمن ها فضای خالی برای گذاشتن صندلی چرخدار و واکر در نظر گرفته می شود. چراغ ها از عناصر مهم مبلمان شهری می باشند و باعث ایجاد یک فضای امنیتی می شوند. مبلمان شهری زیبا شامل نشانه ها است. نشانه ها نیز شامل اخطار دهنده و تنظیم دهنده و آموزشی و اطلاعاتی است. به عنوان مثال علائم ترافیکی جزوه نشانه ها می باشد. در مورد دیگر مبلمان شهری می‌ توان به آثار هنری اشاره کرد و آثار هنری می‌ تواند شامل مجسمه ها و المان‌ های مختلف شود البته آثار هنری به صورت دائمی و موقت می باشد مانند المان های مربوط به عید نوروز.

نیمکت لاکچری فضای باز

تاثیر مبلمان شهری در زیبایی فضا

هدف اولیه از به وجود آمدن مبلمان شهری کاربردی بودن این محصولات بود . اینکه افراد بتوانند در محیط های شهری از امکانات مختلف برخوردار باشند . به عنوان مثال وجود وسیله ای که بتواند بر روی آن بنشینند و کمی استراحت کنند . یا وجود یک روشنایی که بتواند معابر را در طول شب روشن کند . یا اینکه یک سطل آشغال برای ریختن زباله های مختلف وجود داشته باشد . اما به مرور زمان این نیاز احساس شد که وسایل باید به زیبایی محیط نیز کمک کنند . البته در اینجا منظور ما فقط صرفاً فضاهای شهری نمی باشد . انواع مختلفی از این محصولات را میتوانید در فضاهای روستایی و یا مکان های تجاری و خانگی مشاهده کنید . در واقع این محصولات با نام مبلمان شهری شناخته می شوند . اما به هیچ عنوان مختص استفاده در فضاهای شهری نمی باشند .

امروزه به هنگام طراحی مبلمان شهری به زیبایی این محصولات توجه زیادی می شود . شما با یک نگاه ساده به محیط اطراف خود می توانید طرح های بسیار مختلفی را برای این محصولات مشاهده کنید . در واقع زیبایی مبلمان شهری امروز تبدیل به اولویت اصلی این محصولات شده است . امروزه شما کمتر یک صندلی فضای باز را می توانید مشاهده کنید که بسیار ساده و کاربردی است . حتی ساده ترین محصولات نیز از طراحی جالبی بهره می برند .

گذشته از اینها استفاده از مصالح مختلف برای ساخت مبلمان شهری . باعث به وجود آمدن طرح های بسیار مختلف و متنوع شده است . برای اینکه بیشتر با این موضوع آشنا شوید کافیست به محیط اطراف خود نگاه کنید . به همین سادگی متوجه خواهید شد که از چه مصالح مختلفی برای ساخت انواع مبلمان شهری استفاده شده است . حتی سطل‌های زباله که برای معابر عمومی استفاده می شوند . به گونه ای طراحی می شوند که در زیبایی محیط تاثیر گذار باشند .

خصوصیات مبلمان شهری

مبلمان شهری باید به گونه ای باشند که بتوانند نیاز اقشار جامعه اعم از کودکان و افراد کهن سال را تامین نمایند. تمام اقشار جامعه نیازمند استفاده از المان های شهری مانند استفاده از ایستگاه های اتوبوس و بی آر تی، مکان بازی و ابزار های مورد نیاز تفریحی و سرگرمی کودکان و نوجوانان، آلاچیق و صندلی ها و در کل فضایی برای نشستن و استراحت کردن، علائم تردد در شهر و سرویس های بهداشتی عمومی هستند که باید به گونه ای باشد تا افراد بتوانند به راحتی از آن ها استفاده نمایند. نقش مبلمان شهری در ایجاد آسایش و راحتی شهروندان بسیار پر رنگ است به طور مثال علایم تردد در شهر ها که باید در تمام نقاط شهر وجود داشته باشد تا رانندگی کردن را برای شهروندان راحت تر و آسوده تر کند. در طراحی این المان های شهری باید خلاقیت و نوآوری انجام شود تا بتواند یک مبلمان شهری استاندارد و مناسب ارائه دهند. استفاده از ایده های جدید در ساخت مبلمان شهری و کنار گذاشتن ایده های قدیمی یکی از عوامل بسیار مهم برای برنامه ریزی طراحی شهر است که باید به خوبی به آن توجه شود تا مبلمان شهری با کیفیت و ظاهر بسیار مناسب برای نقاط مختلف شهر استفاده شود. به همین دلیل می‌ توان گفت نقش مبلمان شهری در ایجاد ابزارهایی برای راحت زیستن پررنگ است. مبلمان شهری جزوه محصولات شهری هستند که بر روی ایجاد فضایی برای تامین نیازهای مردم ضروری است.  نماد ها و ابزارهای مختلف که تمام شهروندان در داخل شهرها استفاده می‌ کنند باید به گونه ای باشد که متناسب با ظاهر و فرهنگ شهر باشد زیرا همانطور که بیان شد مبلمان شهری در طرح های مختلف مطابق با فرهنگ مردمان شهر استفاده می‌ شود. نقش مبلمان شهری در تامین نیاز اقشار جامعه بسیار پررنگ است.

نکاتی در رابطه با طراحی مبلمان شهری

زیاده روی و استفاده بیش از حد از مبلمان شهری زیبا نتایج برعکس ای دارد. به عنوان مثال وجود بیش از حد سطل زباله یا نیمکت یا  گلدان باعث شلوغ شدن و مصنوعی شدن فضای شهری می شود.  و به همین دلیل هنر طراحی مبلمان شهری مهم می‌ باشد و باعث تعادل در میزان استفاده از المان ها می شود. در این صورت علاوه  بر این که به زیبایی شهرت لطمه وارد نمی کند باعث رفع نیاز شهروندان نیز می‌ شود و امکانات مورد نیاز را در دستیابی شهروندان قرار می‌ دهد. وجود تعادل در استفاده از مبلمان شهری زیبا باعث تعادل در صرف هزینه ها نیز می شود.

نیمکت فضای باز چوبیدر اصل مبلمان شهری باید دارای ویژگی های مانند کاربردی بودن و زیبا بودن و هدف مند یا هویت مند بودن باشند و وجود این سه ویژگی بسیار مهم است چرا که در این صورت نه تنها باعث کاربردی بودن مبلمان شهری می شود بلکه رنگ و فرم مبلمان ها با محیط سازگاری دارد.‌ از طرف دیگر تجهیزات و مبلمان شهری باید در مکان مناسبی نصب شوند.  به همین دلیل امروزه در طراحی المان های شهری از انواع تجهیزات مانند صندلی پارکی و آب نما های شهری و میز و تجهیزات روشنایی و غیره با توجه به ظرفیت و بافت شهر استفاده می شود. ‌ همان طور که می دانیم وجود المان ها و مبلمان شهری باعث افزایش تعداد گردشگران می‌ شود و یک فاکتور مهم برای افزایش هویت شهروندان است و همین دلیل باید به درستی در جای مناسب خود استفاده شود تا کارایی لازم را داشته باشد. از طرف دیگر چنین المان ها و مبلمان شهری باید رنگ و فرم مناسبی داشته باشد و با توجه به محیط مزبور طراحی شود. به عنوان مثال استفاده بیش از حد صندلی پارکی در پارک ها باعث از بین رفتن ظاهر بصری پارک می شود.

 

نیمکت چدنی ویلاسازهانواع مبلمان شهری

مبلمان شهری زیبا دارای انواع گوناگونی می باشد و به طور کلی به دو دسته مبلمان ضروری و مبلمان تزئینی تقسیم‌ بندی می‌ شود. مبلمان شهری زیبا بر اساس نوع کاربردی که دارد به دو دسته بالا تقسیم بندی می شوند‌. مبلمان ضروری از جمله المان هایی می باشند که در داخل شهر ضروری است و وجود آنها برای شهروندان حائز اهمیت است و اگر در داخل شهر وجود نداشته باشند باعث می شود و شهروندان با مشکلات زیادی روبرو شوند. برای مثال می‌ توان از این المان های ضروری به چراغ ها یا منابع نوری برای روشنی خیابان ها و کوچه ها اشاره کرد. از طرف دیگر سطل های زباله در مکان های شلوغ و پر رفت آمد ولی نکته در پارک ها و برای ایستگاه های اتوبوس و سرویس بهداشتی در مکان های عمومی مانند پارک ها یا مکان های دیگر که دسترسی برای افراد راحت باشد و وسایل ورزشی و وسایل آبخوری. البته مبلمان شهری می توانند اشکال متفاوت دیگری داشته باشند و می توانید  مبلمان شهری را بر اساس مکان های نصب به بسته بندی های گوناگونی تقسیم بندی کرد به عنوان مثال مبلمان شهری پارکی خود یک دسته مجزا است. مبلمان شهری در انواع مختلف مانند بزرگ و چوبی و فلزی تولید شده است. مبلمان شهری تزیینی با هدف زیبا سازی شهر به کار گرفته می شود و نمایانگر فرهنگ و تاریخ شهر و شهروندان است.  مجسمه‌های مشاهیر و گلدان های تزیینی و فواره های آب در پارک ها و میدان ها و بیلبورد ها جزوه مبلمان تزیینی شهر هستند و تاثیر زیادی بر روی زیباسازی شهر و گسترش تاریخ و فرهنگ شهر دارد.

نیمکت نیم دایره محوطه داخلیاهداف استفاده از مبلمان شهری

مبلمان شهری زیبا با المان های منحصر به فرد و جذاب علاوه بر این که می توانند باعث زیبایی بصری شهر شوند تا حد بسیار زیادی موجب سلامت روانی و فیزیکی شهروندان نیز می شوند. مبلمان شهری زیبا باعث ایجاد فرهنگ سازی و ایجاد یک محیط کم تنش و آرام بخش برای شهروندان می‌ شوند و تاثیر بسیار زیادی در جذب توریست و درآمدزایی برای شهروندان و شهر دارند. مبلمان شهری بر روی ذهن افراد تاثیر بسیار زیادی می گذارد و این اثرگذاری تا آن جایی می باشد که گردشگران  و شهروندان،  شهر را با استفاده از مبلمان شهری آن می‌ شناسند و فرم و شکل و رنگ و اندازه این عناصر و مبلمان شهری جوری است که فرد به حضور در آن مکان احساس خوشایندی پیدا می کند. و اهداف مبلمان شهری نیز همین می باشد یعنی گذاشتن تاثیر مثبت روانی بر روی روی شهروندان و برانگیختن احساسات آنها که باعث تعلق خاطر نسبت به شهر و مکان‌های مختلف شود. هدف از استفاده از مبلمان شرحی به‌  طور کلی ایجاد یک محیط خلاق زیبا برای مردمی می باشد که در آن شهر زندگی می‌ کنند و چنین محیط به افراد و شهروندان آزادی انتخاب می دهد و باعث ورود زمینه خلاقیت در افراد می شود. فضای شهر ارتباط بسیار زیادی با مردم و شهروندان دارد. به همین دلیل مبلمان شهری باعث رفع نیاز شهروندان می‌ شوند و یک فضا و محیطی آرامش بخش و زیبا را با سطح رفاهی بالا برای شهروندان ایجاد می کنند.

سطل زباله و نیمکت فضای بازمبلمان شهری شامل چه عناصری می شود؟

مبلمان شهری زیبا دارای عناصری مانند ، ستون های تبلیغاتی و ساخت و تابلوهای تبلیغاتی و تابلوهای اطلاع رسانی و علائم ترافیکی،تابلوهای هشدار دهنده، خطوط عابرین پیاده، تلویزیون شهری، داربست اطلاع رسانی، تابلو های مکان نما،  پلاک ها و نشانگر ها ،   میله های هشدار دهنده،  نقشه های شهری و مترو است. مبلمان شهری زیبا شامل سرپناه مانند کانکس، ایستگاه اتوبوس و ایستگاه تاکسی و سکوی پلیس و کیوسک اطلاع رسانی و راهنمای توریست و کیوسک فروش بلیط و کیوسک تلفن می باشند. علاوه بر این از دیگر عناصر مبلمان شهری می توان به تغذیه و توزیع مانند  روشویی و دستشویی دستگاه های توزیع اتوماتیک ، صندوق ارتباطات ، فواره و آبنما پست‌ های تلفن دستگاه عرضه مواد خوراکی و دستگاه عرضه روزنامه می باشد.‌ گلدان ها و عناصر تزیینی بادی و میله های نصب پرچم و میله های نصب ریسه و طاق نصرت از دیگر عناصر مهم مبلمان شهری است. مبلمان شهری شامل نقل و انتقال شهری و تخلیه و جمع‌ آوری و موانع و راهبند نیز می‌ شوند. نقل و انتقال شهری خود به تنهایی شامل پیاده رو متحرک و پله برقی و پلکان و عابر پیاده می باشند. تخلیه و جمع آوری نیز شامل مخزن زباله و سطل های شن و ماسه و صندوق‌ های صدقات و آبریزگاه می‌ باشند. همچنین وجود پل ها و یادمان ها و نشیمنگاه و صندلی و شبکه پایدار و سنگفرش را نمی‌توان نادیده گرفت.

سوالات متداول مبلمان شهری ویلاسازه

 

چه نوع چراغ محوطه برای ویلا مناسب است ؟

شما می توانید بر حسب شرایط موجود از چراغ محوطه دیواری و ایستاده برای محوطه ویلای خود استفاده کنید . البته اخیرا طراحی های زیادی برای چراغ محوطه صورت گرفته است . و این امکان را برای شما فراهم می‌کند که چراغ محوطه را دقیقا متناسب با نوع دکوراسیون خود انتخاب کنید .

 

ابعاد نیمکت فضای باز چقدر است ؟

نیمکت های فضای باز که برای محیط های عمومی مانند پارک در نظر گرفته می شوند تفاوت چندانی با نیمکت های استفاده شده در فضاهای خانگی ندارند . نیمکت های فضای باز مکان های عمومی دارای ابعاد حدود یک و نیم الی دو متر مربع می باشند . عرض این نیمکت ها در حدود ۵۰ سانتی متر می باشد . نیمکت های فضای باز می توانند بصورت چوبی و فلزی باشند . البته برخی از انواع این محصولات نیز وجود دارند که به صورت سیمانی و سنگی ساخته می شوند .

 

فاصله چراغ های محوطه از همدیگر باید چقدر باشد ؟

معمولاً چراغ هایی که برای فضاهای عمومی در نظر گرفته می شوند چه چیزی در حدود ۱۵ الی ۲۰ متر مربع از همدیگر فاصله دارند . البته این فضا تا حدود زیادی به میزان روشنایی چراغ محوطه نیز بستگی دارد . در مورد فضاهای خانگی چراغ های محوطه با فاصله نزدیک تری از یکدیگر قرار می گیرند . هر چند که در محیط های خانگی از چراغ های محوطه با ارتفاع کوتاه تر استفاده میشود .

 

سطل آشغال چدنی را چگونه نصب کنیم ؟

سطل آشغال های چدنی محصولاتی بسیار با کیفیت هستند که در بیشتر فضا ها می توانید از آنها استفاده کنید . این محصولات دارای وزن نیز بتن زیادی می باشند که باعث میشود عمر مفید طولانی داشته باشند . به دلیل اینکه این محصولات وزن بالایی دارند باید به هنگام نصب آنها نکات ایمنی را کاملاً رعایت کنیم . پایه های سطل آشغال چدنی حتماً باید به وسیله بتن و یا پیچ بر روی زمین محکم شود .

دیگر محصولات ویلاسازه

ویلاسازه علاوه بر این محصولات محصولات دیگری همچون،تاب فضای باز،صندلی تابی،بخاری فضای باز،آتشدان،صندلی راک،تخت کنار استخری،باربیکیو ،فوتبال دستی ،استند گل،سایه بان چتری و …. نیز تولید میکند.ویلاسازه در کنار فروش تکی  برای همکاران عزیز نیز به صورت عمده محصولات خود را ارئه میکند(فروش عمده تاب ریلکسی).

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید. جهت عضویت در پیج اینستاگرام مبلمان فضای باز ویلا سازه روی لینک کلیک کنید.

دیدگاهی در مورد “مبلمان شهری

  1. azari_kiz گفت:

    مشاوره رایگان خرید انلاین مبلمان شهری چگونه است ؟

  2. azari_kiz گفت:

    به مجموعه ابزار و لوازمی که در سطح محیط شهری، با کمک صنعت زیباسازی شهری برای استفاده عمومی ساخته‌شده گفته می‌شود. عناصری مانند: نیمکت، آب‌نما، وسایل بازی‌کودکان، پله برقی، ایستگاه اتوبوس، تابلو و علائم، مخازن زباله، برج‌های نوری و پایه چراغ‌خیابانی .
    چون در شهر‍‍‍‍، خیابان و فضاهای باز نصب شده‌اند، استفاده و کاربرد عمومی دارند، به این اصطلاح معروف شده‌اند. نقش اصلی مبلمان شهری در سطح خیابان‌ها و فضاهای شهری، ایجاد مکان‌هایی است که زبان ناطق هویت انسان بوده و همچنین، منظر‌شهری مطلوب و چشم‌نوازی ایجاد کند.هرشهری برای زیباسازی محیط خود نیاز به اجزای مختلفی مانند پیکره، نیمکت، آب‌نما، وسایل بازی بچه‌‌ها و وسایل بسیار دیگر دارد. در واقع مبلمان شهری هر نوع وسیله‌ای است که در فضای شهری و صنعت شهرسازی به‌کارگرفته شده باشد. در فضای میان ساختمان‌‌ها و بناها، عناصر مکملی نیاز است تا زندگی را سامان ببخشد، تجهیزاتی که همچون اثاث یک خانه، امکان زندگی را در فضای محصور میان سنگ و بتن و شیشه فراهم آورند.

دیدگاهتان را بنویسید