کتابخانه و قفسه کتاب

کتابخانه-دیواری

کتابخانه گرد دیواری

قفسه کتابخانه دارای ابعاد و انواع بسیار مختلفی می باشد . ابعاد قفسه کتابخانه معمولاً به صورت سفارشی ساخته میشود . کاربرد این محصول به گونه ای است که می توان تقریباً در هر فضایی از آن استفاده کرد . یک محیط عمومی ، تجاری و خانگی می تواند مکانی برای قرار دادن یک قفسه کتابخانه باشد . قفسه کتابخانه که در منازل استفاده می شود معمولاً به صورت چوبی می باشد . همچنین در کاربردهای خانگی سعی می شود از طراحی های زیباتری برای کتابخانه استفاده شود . اگر کتابخانه شما ابعاد کوچکی داشته باشد می توانید آن را در اتاق خواب خود قرار دهید . اما گاهی اوقات شما به فضای بزرگتری برای قرار دادن قفسه کتابخانه خود نیاز دارید . در برخی از منازل بزرگ اتاقی را به عنوان اتاق مطالعه در نظر میگیرند که فضای زیادی از آن به وسیله قفسه کتابخانه پوشیده شده است . علاوه بر این اتاق نشیمن نیز می تواند فضایی برای قرار دادن یک قفسه کتابخانه باشد . قیمت قفسه کتابخانه با توجه به ابعاد و جنس آن تعیین می شود اما معمولاً محصول گران قیمتی نمی باشد . جهت خرید قفسه کتابخانه می توانید به تولیدی های صنایع چوبی و همچنین فروشگاه‌های لوازم اداری مراجعه نمایید .

چنانچه شما در نظر داشته باشید در یک مکان عمومی یا تجاری از یک کتابخانه استفاده کنید . در این شرایط اولویت اول شما مقاومت و کیفیت محصول مورد نظر می باشد . به همین دلیل است که در این شرایط افراد معمولاً از یک کتابخانه فلزی استفاده می کنند . انواع مختلف کتابخانه و فایل فلزی در فروشگاههای تجهیزات اداری موجود می باشد . علاوه بر این شما می توانید سفارش خود را از طریق یک تولیدی تجهیزات فلزی و اداری خریداری نمایید . در صورت تمایل میتوانید محصولات خود را از طریق تولیدی ویلاسازه سفارش دهید . تنوع محصولات ویلا سازه انتخاب های زیادی را در اختیار شما قرار می دهد . شما می توانید محصولات این تولیدی را به صورت حضوری و همچنین غیر حضوری و از طریق اینترنت خریداری نمایید . با مراجعه به فروشگاه اینترنتی ویلاسازه می توانید اطلاعات بیشتری در مورد محصولات کسب کنید .

کتابخانه-دیواری

کتابخانه دیواری شیک

قفسه کتابخانه فلزی

همانگونه که پیشتر نیز به آن اشاره شد زمانی که در یک مکان عمومی یا تجاری می خواهید از یک کتابخانه استفاده کنید . بهتر است جنس محصول شما به صورت فلزی باشد . در چنین مکان هایی امکان جابجایی قفسه کتابخانه بسیار بالاست . امکان دارد در طی چند ماه شما چند مرتبه مکان قفسه کتابخانه خود را تغییر دهید . همانگونه که می دانید محصولات چوبی مقاومت بسیار پایینی در برابر جابجایی دارند . به این صورت که هر دفعه به هنگام جابجایی میزانی از مقاومت آنها کاسته می شود . جابجایی وسایل چوبی موجب می شود که استحکام سازه آنها به طرز چشمگیری کاهش پیدا کند . مخصوصاً در مورد محصولاتی مانند قفسه کتابخانه که از ابعاد بزرگی برخوردار هستند . به همین دلیل پیشنهاد می شود که برای مکان های عمومی و همچنین مکان های تجاری از قفسه کتابخانه فلزی استفاده شود . هرچند که این محصول در مقایسه با کتابخانه چوبی از وزن بالاتری برخوردار می باشد . اما کیفیت و مقاومت آن بسیار بالاتر از قفسه کتابخانه چوبی می باشد . مزیت دیگری که قفسه کتابخانه فلزی دارد این است که تعمیر آن با سرعت بیشتر و هزینه کمتری صورت می گیرد . حتی گاهی اوقات شما شخصی هم می توانید با استفاده از یک دستگاه جوشکاری اقدام به تعمیر قفسه کتابخانه فلزی خود نمایید .

قفسه کتابخانه فلزی معمولاً به صورت آماده در ابعاد استاندارد در بازار موجود می باشد . معمولا ادارات و شرکت های مختلف نیز همین محصولات آماده را از فروشگاه های مختلف خریداری میکنند . اما گاهی اوقات پیش می آید که شرکت های مختلف در نظر دارند قفسه کتابخانه را در ابعاد مورد نظر خود تهیه کنند . به همین منظور شما نیاز دارید تا سفارش خود را به یک تولیدی ارجاع دهید . البته می توانید به فروشگاه های مختلف نیز محصول مورد نظر خود را سفارش دهید . اما در این صورت علاوه بر اینکه یک واسطه به این چرخه اضافه می‌شود و طبیعتاً هزینه محصول مورد نظر نیز افزایش پیدا میکند . در بیشتر اوقات زمان آماده شدن محصول شما نیز طولانی تر خواهد شد . از این رو پیشنهاد می شود چنانچه قصد تهیه یک محصول در ابعاد سفارشی را دارید مستقیماً به تولیدی مراجعه کنید .

قفسه کتاب-دیواریقفسه کتابخانه دیواری

قفسه کتابخانه معمولاً در دو حالت ایستاده و دیواری طراحی و ساخته می شود . معمولاً برای مکان هایی که امکان جابجایی قفسه کتابخانه وجود دارد از نوع قفسه کتابخانه ایستاده استفاده می شود . قفسه کتابخانه ایستاده به لحاظ طراحی از تنوع بالاتری برخوردار می باشد . ابعاد این محصول می‌تواند با توجه به نیاز مشتری و کاربرد آنها تغییر پیدا کند . قفسه کتابخانه ایستاده می تواند به صورت فلزی و یا چوبی باشد . همچنین گاهی اوقات از مواد اولیه ای مانند ورق های ام دی اف برای ساخت قفسه کتابخانه استفاده میشود . کتابخانه هایی که به صورت ایستاده طراحی می‌شوند معمولاً فضای قابل‌توجهی را اشغال می‌کنند . هرچند که به طور کلی کتابخانه در مقایسه با بسیاری از وسایل دیگر فضای کمتری را اشغال می کند . اما باز هم در مقایسه با کتابخانه های دیواری ، کتابخانه ایستاده فضای بیشتری را اشغال می کند . گاهی اوقات شما در مکان خود با مشکل کمبود فضا مواجه هستید و نیاز دارید که فضای خود را مدیریت کنید . در این شرایط می توانید از قفسه کتابخانه دیواری نیز استفاده کنید . قفسه کتابخانه دیواری هیچ فضایی را بر روی زمین اشغال نمی‌کند و شما می توانید تمام فضای خود را در اختیار داشته باشید . قفسه کتابخانه دیواری یک راه حل بسیار ایده آل برای مدیریت فضا در مکان های کوچک می باشد .

قفسه کتابخانه دیواری تنها برای قرار دادن کتاب های مختلف به کار نمی رود . شما می توانید وسایل بسیار مختلفی مانند وسایل دکوری را بر روی قفسه خود قرار دهید . ابعاد این محصول بسیار متنوع می باشد و شما میتوانید به صورت سفارشی و در ابعاد دلخواه خود آن را تهیه و خریداری نمایید . جنس قفسه کتابخانه دیواری معمولاً به صورت چوبی می باشد . فلز به دلیل وزن نسبتا بالایی که دارد معمولاً جهت فیکس کردن بر روی دیوار مشکلاتی را به وجود می آورد . از این رو بهتر است از انواع مختلف چوب و همچنین ورقهای mdf برای ساخت کتابخانه دیواری استفاده شود . فروشگاه های مختلف صنایع چوبی و تولیدی هایی که محصولات چوبی را تولید می کنند می تواند مکانی برای خرید قفسه کتابخانه چوبی باشد . امروزه انواع مختلفی از کتابخانه های دیواری در طرح های متنوع در بازار به فروش می رسد .

قفسه-کتابسفارش قفسه کتابخانه

چنانچه قصد خرید قفسه کتابخانه را دارید ابتدا باید مشخص کنید که چه نوع محصولی و با چه ابعادی نیاز دارید . برای اینکه ابعاد محصول مورد نظر خود را به دست آورید ابتدا باید کاربرد خود را مشخص کنید . گاهی اوقات شما می خواهید برای منزل خود یک قفسه کتابخانه خریداری نمایید . در این شرایط ابتدا باید ابعاد اتاق و همچنین تعداد کتابهایی که می خواهید بر روی قفسه قرار دهید را مشخص کنید . همانگونه که قبلا نیز به آن اشاره شده برای مصارف خانگی بهتر است از قفسه کتابخانه چوبی استفاده کنید . همچنین برخی از انواع کتابخانه فلزی که از طراحی ظریف و زیباتری برخوردار هستند نیز برای مصارف خانگی مناسب میباشند . این محصولات را میتوانید از فروشگاه های لوازم دکوری و همچنین تجهیزات اداری خریداری نمایید .

در صورتی که شما میخواهید قفسه کتابخانه را در یک مکان تجاری مانند اداره یا فروشگاه مورد استفاده قرار دهید . در این شرایط معمولا ابعاد قفسه شما بزرگتر از انواع خانگی می باشد . همچنین برای استفاده در چنین مکان هایی بهتر است از محصولات فلزی استفاده شود . کیفیت و همچنین دوام از جمله ویژگی هایی است که در مکان های تجاری بسیار حائز اهمیت می باشد . در این شرایط فلز وضعیت بهتری در مقایسه با چوب دارد و پیشنهاد می شود از وسایل و محصولات فلزی در مکان های تجاری و عمومی استفاده شود . البته برخی مکان ها مانند کافی شاپ اقدام به قرار دادن یک قفسه کتابخانه در محیط خود می کنند . برای چنین مکان هایی می توان از قفسه های کتابخانه چوبی استفاده کرد . به جهت اینکه در چنین مکان هایی زیبایی محصول در اولویت قرار دارد . برای سفارش و خرید این محصولات می توانید به فروشگاه و تولیدی های مختلف مراجعه نمایید . اما گاهی اوقات یافتن محصول مورد نظر نیاز به صرف زمان و هزینه قابل توجهی دارد . از این رو میتوانید محصول خود را به صورت غیر حضوری و اینترنتی خریداری کنید . برای یافتن محصول مورد نظر خود می توانید با فروشگاه های مختلف اینترنتی مراجعه کنید . یکی از فروشگاه های اینترنتی که می توانید محصول مورد نظر خود را سفارش دهید فروشگاه اینترنتی ویلاسازه میباشد . ویلا سازه در واقع یک تولیدی می باشد که محصولات خود را به صورت مستقیم به مشتریان عرضه می کند . تنوع محصولات این تولیدی بسیار بالا می باشد و می تواند پاسخگوی نیاز شما باشد .

سوالات متداول کتابخانه دیواری ویلاسازه

 

چگونه یک کتابخانه دیواری برای خود بسازیم ؟

برای ساخت کتابخانه دیواری نیاز به ابزار خاصی ندارید و با استفاده از ابزار و وسایلی ساده می توانید اقدام به انجام این کار نمایید . شما حتی می توانید با استفاده از چند تکه چوب و چند عدد میخ و یک چکش ، یک کتابخانه دیواری کاملاً کاربردی برای خود در عرض چند ساعت بسازید . همچنین می‌توانید این کار را با استفاده از یک سری قفسه های فلزی نیز انجام دهید .

 

ابعاد استاندارد کتابخانه دیواری چقدر است ؟

در بیشتر اوقات کتابخانه های دیواری به صورت سفارشی تهیه و تولید می شوند . ابعاد آنها کاملاً مطابق با درخواست و همچنین نیاز مشتری میباشد . در واقع ابعاد کتابخانه بستگی به تعداد کتابهای شما و همچنین ابعاد اتاق شما دارد . کتاب هایی که در مکان های خانگی استفاده می شوند  دارای ابعاد کوچکتری هستند .

 

کتابخانه چوبی چقدر تحمل وزن دارد ؟

پاسخ این سوال بستگی به این دارد که شما از چه نوع چوب هایی و با چه ضخامتی برای ساخت کتابخانه استفاده می کنید . همچنین باید به این موضوع دقت شود که آیا در ساخت کتابخانه نکات اصولی و ایمنی رعایت شده است یا نه . ولی اگر بخواهیم به طور کلی به این سوال پاسخ بدهیم باید بگویم که بیشتر کتابخانه هایی که به صورت چوبی یا فلزی می باشند ، قابلیت تحمل وزن تمامی کتاب هایی که بر روی آن قرار می دهید را دارند .

 

کتابخانه دیواری را چگونه فیکس کنیم ؟

از جمله نکاتی که باید به آن توجه ویژه داشته باشیم فیکس کردن کتابخانه دیواری بر روی دیوار می باشد . این کار حساسیت بالایی دارد و باید به دقت انجام گیرد . شما باید از محکم بودن کتابخانه بر روی دیوار کاملاً اطمینان حاصل کنید . رها شدن کتابخانه از روی دیوار می تواند با مشکلات بسیار زیادی را برای شما به وجود آورد . این کار ممکن است موجب آسیب رسیدن به اشخاص و یا وسایل مختلف موجود در اتاق شما شود . ساده ترین و بهترین روش برای فیکس کردن کتابخانه دیواری استفاده از پیچ و رولپلاک می باشد .

ویلاسازه

ویلاسازه جدیدا محصولات زیادی در دست تولید دارد. این محصولات کمک میکنندتا لذت دو چندانی برای استراحت  برای هم میهنان عزیز فراهم شود. یکی از محصولات جدید ویلاسازه بخاری هیزمی میباشد. این محصول در نوع خود بینظیر است. ویلاسازه تولید کننده و فروش عمده تاب ریلکسی در ایران.

ویلاسازه علاوه بر این محصولات محصولات دیگری همچون،مبلمان اداری،تاب ریلکسی،هیتر فضای باز،آتشدان،صندلی راک،چادر مسافرتی،باربیکیو ،فوتبال دستی ،تجهیزات کمپینگو …. نیز تولید میکند.

همینطور برای اطلاع از قیمت انواع گلدان،مبلمان ویلایی،میز عسلی و تجهیزات باربیکیو و کلی محصول دیگه میتونید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

09142244372

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید. جهت عضویت در پیج اینستاگرام مبلمان فضای باز ویلا سازه روی لینک کلیک کنید.

دیدگاهی در مورد “کتابخانه دیواری

 1. azari_kiz گفت:

  تحمل وزن کتابخانه دیواری چقدراست ؟

 2. azari_kiz گفت:

  وجود کتابخانه در هر محلی مزایای مختلفی دارد. از طرفی باعث می­شود کتاب­هایتان نظم خاصی بگیرند و مرتب شوند. بعلاوه، دسترسی به کتاب­ها نیز آسان­تر خواهد شد. از طرف دیگر، استفاده از یک کتابخانه باعث می­شود تا اطرافیان، شما را به عنوان فردی فرهیخته و کتاب­خوان بشناسند. از دیگر فواید وجود کتابخانه در طراحی داخلی نیز این است که علاوه­بر خودتان، افراد دیگر را نیز به خواندن کتاب تشویق خواهد کرد. مسلما وقتی در نزدیکی شما یک کتابخانه وجود داشته باشد، ترغیب می­‌شوید تا به سمت آن بروید و نگاهی به کتاب­های درون آن بیندازید.

  اما از دیگر مزایای وجود کتابخانه، زیبایی و جذابیت خاصی است که به مکان قرار­گیری آن خواهد داد. امروزه نیز در طراحی مدرن دکوراسیون داخلی، کتابخانه یک عضو جدانشدنی و مهم می­باشد. به طوری که برای طراحی و اجرا و نیز انتخاب محل قرار­گیری آن، زمان زیادی صرف می­شود.

 3. azari_kiz گفت:

  کتابخانه های فلزی خانگی در وهله اول هزینه کمتری نسبت به قفسه های کتاب چوبی دارند.
  کتابخانه های فلزی نسبت به نوع کاملا چوبی انعطاف پذیری بسیار بیشتری دارند و می توانند در شکل ها و اندازه های دلخواه تولید شوند.
  این نوع کتابخانه به دلیل استفاده از انواع فلزی به آماده‌ی ارسال آهنی مقاومت بسیار بالایی در برابر فشار و ضربه دارد.
  برخی از انواع کتابخانه فلزی، به آماده‌ی ارسال آنهایی که از پروفیل جعبه های آلومینیومی و حلبی ساخته شده اند، وزن بسیار کمی دارند و امکان اجرا بر روی زمین و دیوار در اندازه های بزرگتر را فراهم می کنند.
  کار با کتابخانه های فلزی به دلیل وزن کم بسیار آسان تر است.
  با توجه به ابعاد کوچک‌تر پروفیل‌های فلزی نسبت به چوب، این کتابخانه کارآمدتر است، به این معنی که می‌تواند یک کتابخانه بزرگ‌تر و بزرگ‌تر را با ظرفیت بیشتر در یک منطقه خاص ایجاد کند که برای خانه‌های کوچک بسیار مهم است.
  یکی دیگر از نقاط قوت مهم کتابخانه های فلزی خانگی این است که ساده هستند، اما می توانند رنگی باشند. شما می توانید از هر رنگی که می خواهید در این کتابخانه ها استفاده کنید.
  هماهنگی آنها با سبک دکوراسیون منزل بسیار خوب است. انعطاف پذیری بالای کتابخانه های فلزی از نظر طرح و رنگ به کاربر این امکان را می دهد که آن را با سبک های مختلف معماری خانه خود تطبیق دهد.
  در کتابخانه های فلزی، ترکیب فلز با مواد دیگر مانند چوب و شیشه ایده آل خواهد بود. ترکیب با چوب ظاهری کلاسیک می دهد، در حالی که ترکیب با شیشه ظاهر مدرن تری به کتابخانه می بخشد

دیدگاهتان را بنویسید