باربیکیو

باربیکیو و کباب پز

 باربیکیو،کباب پز و یا گریل عضو ثابت تفریحات خانواده های ایرانی است.کباب پز یا باربیکیو وسیله ایی برای لذت بردن از روزهای تعطیل میباشد.باربیکیو یا همان کباب پز انواع مختلفی دارد. ما میتوانیم نسبت به نوع استفاده یکی از انواع ان را انتخاب کنیم.به جرات می‌توان گفت کباب کردن گوشت و مواد غذایی جزء جدایی ناپذیر از دورهمی‌ها،پیک نیک،تفریح و … هستند. به همین دلیل است که روش‌های مختلفی برای کباب کردن انواع مواد غذایی مختلف وجود دارد. که یکی از پیشرفته‌ترین و مدرن‌ترین آن‌ها باربیکیو می‌باشد. این وسیله می‌تواند به شما در درست کردن کباب‌های خوشمزه و لذیذ کمک کرده و کباب درست کردن را برای شما تبدیل به کار راحت و آسانی می‌کند.باربیکیو از نظر سوخت به دو نوع باربیکیو گازی و باربیکیو ذغالی تقسیم بندی میشود.


باربیکیو فلزی رستورانی

باربیکیو و کباب پز فلزی ویلاسازه بهترین تولید کننده شمال غرب کشور

باربیکیو چیست؟

باربیکیو و کباب پز

باربیکیو وسیله‌ای برای کباب کردن انواع مواد غذایی بر روی میله‌های داغ در فضای بازمانند باغ، ویلا، بالکن، فضای باز رستوران و … است. در حالت کلی می‌توان باربیکیو را روش پخت گوشت با حرارت و سرعت پایین تعریف کرد. باربیکیوها متناسب با نحوهٔ استفاده از آن‌ها، در انواع مختلفی وجود دارند. به همین دلیل آن‌ها را می‌توان از لحاظ‌های مختلف دسته‌بندی کرد. باربیکیو در واقع اسم وسیله نیست و نوعی کباب کردن است که بر روی توری گوشت یا هر ماده دیگری را پخته و نوش جان می‌کنیم. اما در ایران از باربیکیو با عنوان یک وسیله برای پخت‌وپز نام‌برده می‌شود.

قیمت باربیکیو در ویلاسازه

باربیکیو

تفاوت باربیکیو گازی و ذغالی

باربیکیو های گازی و ذغالی شاید کاربرد یکسانی داشته باشند، و هر دو برای طبخ غذا و پختن کباب استفاده شوند. اما بین این محصولات نیز تفاوت‌هایی وجود دارد. باربیکیوهای گازی در مقایسه با باربیکیو ذغالی دارای قیمت بالاتری هستند، دلیل این تفاوت قیمت هم ساختار پیچیده‌تر باربیکیوهای گازی است هم دستمزد ساخت. استفاده از قطعات مختلف مانند نازل و شیرهای مختلف، باعث می‌شود تا قیمت باربیکیوهای گازی بیشتر شود.
همچنین به لحاظ وزن هم کباب‌پزهای ذغالی سبک‌تر هستند، در کباب‌پزهای ذغالی از قطعات کمتری استفاده می‌شود. به همین دلیل وزن این محصولات پایین‌تر از باربیکیوهای گازی است .

جابه‌جایی باربیکیو ذغالی بسیار آسان‌تر از باربیکیو گازی است. به دلیل اینکه در مورد باربیکیوهای گازی شما نیاز دارید، تا به گاز شهری یا سیلندر گاز متصل شوید. به دلیل وجود اتصالات مختلف جابه‌جایی کباب‌پز گازی کمی دشوار است. همچنین کباب‌پز ذغالی را می‌توانید تقریباً در همه‌جا مورداستفاده قرار دهید، اما در مورد کباب‌پزی گازی این‌گونه نمی‌باشد .

شما نیاز دارید که حتماً با یک منبع گاز متصل شوید، این منبع گاز ممکن است در هر جا در دسترس نباشد .
طعم غذای پخته شده در این دو نوع کباب‌پز نیز بسیار متفاوت است. غذا و کبابی که بر روی ذغال آماده شود، دارای طعم مطبوع‌تری است .
اما کباب‌پز گازی نیز دارای ویژگی‌هایی است که مهم‌ترین ویژگی سهولت در آماده‌شدن است. شما فقط نیاز دارید تا شیر گاز را بازکرده و فندک روشن کنید، به همین سادگی باربیکیو ما آماده استفاده است .

توجه به سایز باربیکیو به هنگام خرید

گاهی اوقات افراد بر این باور هستند که یک کباب‌پز بزرگ، از هر لحاظ بهتر از یک کباب‌پز کوچک است. اما زمانی که شما نیازهای خود را به هنگام خرید کباب‌پز در نظر نگیرید، به‌احتمال زیاد محصولی که خریداری می‌کنید متناسب با نیاز شما نخواهد بود. زمانی که شما مهمانی و دورهمی‌های کم جمعیتی دارید، خرید یک باربیکیو با ابعاد بزرگ نمی‌تواند انتخاب مناسبی باشد. علاوه بر اینکه هزینه بالاتری برای خرید کباب‌پز بزرگ خواهید پرداخت. فضای بیشتری نیز توسط کباب‌پز در محیط شما اشغال خواهد شد. برای مکان‌های تجاری مانند رستوران، سایز باربیکیو اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. در این مکان‌ها نیز باید باتوجه‌به میزان مصرف و نیاز خود، اقدام به خرید باربیکیو نمایید. همچنین نکته‌ای که در این مورد باید توجه زیادی به آن داشته باشید، این است که کباب‌پز ذغالی باید کمی بزرگ‌تر از کباب‌پز گازی باشد. به دلیل اینکه کباب و غذاهای شما در کباب‌پز گازی سریع‌تر آماده می‌شود. اما در باربیکیوهای زغالی باید زمان بیشتری منتظر بمانید. به همین دلیل برای نیازهای یکسان، هنگام انتخاب باربیکیو ذغالی باید ابعاد بزرگ‌تری را در نظر بگیرید.

باربیکیو ثابت و متحرک

باربیکیو یا کباب‌پز می‌تواند به لحاظ کاربرد دو نوع مختلف داشته باشد، باربیکیو ثابت باربیکیو هستند که قابلیت جابه‌جایی ندارند، این محصولات عمدتاً به‌صورت پیش‌ساخته نمی‌باشند و در محل ساخته می‌شوند. نوع دوم باربیکیوهای متحرک هستند که عمدتاً به‌صورت پیش‌ساخته هستند، شما می‌توانید انواع مختلف این محصولات را به‌صورت آماده خریداری نمایید. باربیکیوهای ثابت و متحرک می‌توانند تفاوت‌های زیادی به لحاظ ابعاد و قیمت با هم داشته باشند. اما به لحاظ کاربرد تمام باربیکیوها کاربرد یکسانی دارند، فقط حجم آنها با یکدیگر متفاوت است .
شما می‌توانید از انواع باربیکیوهای متحرک برای مکان‌های تجاری یا عمومی استفاده کنید. همچنین باربیکیوهای متحرک را می‌توانید برای حیاط منزل یا باغ خود در نظر بگیرید. می‌توانید یکی از این محصولات را در تراس منزل خود قرار دهید، و از آن برای پخت انواع کباب و غذاها استفاده کنید. باربیکیوهای متحرک عمدتاً از جنس فلزی هستند که می‌توانند تنوع طرح و سایز زیادی داشته باشند. برای سهولت در جابه‌جایی برخی از انواع باربیکیوهای متحرک، به‌صورت چرخ‌دار طراحی و ساخته می‌شوند .
اما باربیکیوهای ثابت از مصالحی مانند سیمان و آجر ساخته می‌شوند. همچنین شما می‌توانید از انواع سنگ‌های مختلف برای ساخت باربیکیو ثابت استفاده کنید. دلیل ثابت بودن این باربیکیوها وزن بالای مصالح استفاده شده، برای ساخت آنها است. باربیکیوها به‌صورت پیش‌ساخته نمی‌باشند، و حتماً باید در محل ساخته شوند. همین موضوع موجب می‌شود تا شما بتوانید قسمت‌های مختلفی به آن اضافه کنید. می‌توانید یک میز در کنار باربیکیویی خود بسازید، یا یک قسمت به‌عنوان شومینه به آن اضافه کنید .

باربیکیو گازی و ذغالی

کباب پز ویلاسازه بشکه ایی

کباب پز و باربیکیو بشکه ایی

برای اینکه کباب طعم بهتری داشته باشد از چه باربیکیو استفاده کنیم؟

افراد برای همیشه برای اینکه طعم کباب آنها بهتر شود از روش‌های مختلفی استفاده می‌کنند، به‌عنوان‌مثال استفاده از طعم‌دهنده‌های مختلف که می‌تواند در مزه کباب تأثیرگذار باشد. همچنین استفاده از گوشت قسمت‌های مختلف بدن گاو و گوسفند که دارای طعم‌های متفاوتی هستند. یکی از چیزهایی که می‌تواند در تمام کباب تأثیرگذار باشد، نوع کباب‌پز است. طعم کباب‌هایی که بر روی باربیکیو گازی آماده می‌شود تفاوت زیادی با کباب‌هایی که بر روی باربیکیو ذغالی آماده می‌شوند دارد .

کباب یا به‌طورکلی هر غذایی که بر روی ذغال آماده شود، دارای عطروطعم بسیار متفاوتی است. این عطروطعم برای بسیاری از ذائقه‌ها مطبوع است و طرف‌داران زیادی دارد. اما نکته جالبی که می‌توان به آن اشاره کرد این است که طبق تحقیقات دانشمندان بیشتر افراد نمی‌توانند تفاوت بین کبابی که بر روی باربیکیو گازی آماده شده باشد را، با کبابی که در کباب‌پز ذغالی آماده شده را متوجه شوند. برای این منظور تکه‌های مختلفی از گوشت را که در کباب‌پزهای مختلف آماده شده به افراد می‌دهند و از آن‌ها می‌خواهند که طعم گوشت‌ها را بررسی کنند. بسیاری از افرادی که در این آزمون شرکت می‌کنند نمی‌توانند تفاوت بین دو نوع کباب را متوجه شوند. به همین دلیل نیاز نیست زیاد اصرار به پختن کباب بر روی زغال داشته باشید، به دلیل اینکه به لحاظ طعم تفاوت زیادی با سایر کباب‌ها نخواهد داشت .

اما مسئله‌ای که وجود دارد تماشای زغال‌ها به هنگام پختن کباب است، این کار بسیار لذت‌بخش است که در بسیاری از اوقات از خوردن کباب لذت‌بخش‌تر است .

رنگ باربیکیو

باربیکیوهای تولید شده در ویلا سازه با رنگ کوره ایی رنگ‌آمیزی می‌شوند. گفتن این نقطه ضروری است که هیچ رنگی در برابر حرارت مستقیم آتش مقاوم نیست. ولی بهترین رنگ ممکن برای باربیکیو رنگ کوره ایی است. رنگ کوره ایی در دو نوع پودری و مایع در بازار موجود است. این رنگ مصارف صنعتی دارد. اما بهترین نوع رنگ صنعتی رنگ پودری می‌باشد که در درجه 200 درجه سانتیگراد پخته می‌شود. رنگ پودری مقامت بالایی در برابر رطوبت و شرایط جوی دارد. انتخاب رنگ پودری و مایع به نظر کارخانه‌های تولیدی بستگی دارد. ولی با تحقیقاتی که انجام شده رنگ پودری مقاومت بالاتری دارد.

باربیکیو مسافرتی و رستورانی

انواع باربیکیو مسافرتی و رستورانی

اجزای باربیکیو

کباب‌پز و باربیکیو معمولاً از چند قسمت اصلی تشکیل می‌شوند هر یک از این اجزا کاربردهای خود را داشته و برای یک کباب‌پز ضروری است. درست است که با نداشتن قسمت‌هایی از کباب‌پز نیز می‌توان کباب درست کرد، ولی برای درست‌کردن یک کباب ایده عال و لذت بردن از آشپزی یک سری وسایل ضروری است.

انواع باربیکیو مناسب رستوران و ویلا

کباب پز ویلایی ویلاسازه در طرحهای متنوع

پایه ها ی کباب پز

یک باربیکیو برای نگه‌داشتن در ارتفاع و راحتی کار روی آن به چهار عدد پایه نیاز دارد. معمولاً زیر پایه‌ها چرخ‌کار گذاری می‌شود تا جابه‌جایی کباب‌پز را راحت کند. ولی این پایه‌ها ضروری نیست. این پایه‌ها در هراندازه ایی می‌توانند باشند، اما اندازه استاندارد ارتفاع یک باربیکیو 80 تا 90 سانتیمتر است. ضخامت پایه کباب‌پز بنا به‌اندازه و وزن باربیکیو تعیین می‌شود.

منقل یا سینی باربیکیو

منقل کباب‌پز جایی است که زغال در آن ریخته می‌شود و کباب روی آن می‌پزد. این سینی اندازه‌های متفاوتی می‌تواند داشته باشد، ولی یک سری خصوصیات در این سینی ضروری است. برای اینکه آتش خوب روشن شود و اکسیژن‌رسانی برای آتش به‌اندازه کافی باشد کف و دیواره‌های این سینی باید سوراخ‌های ریزی داشته باشد. این سوراخ‌ها کمک می‌کنند تا زغال به بهترین نحو ممکن بسوزد. در گاهی مواقع اطراف سینی را لوله‌کشی کرده و برای نصب فن دمنده آماده می‌کنند. این فن باعث اکسیژن‌رسانی بهتر و سوختن بهتر زغال به کار می‌رود.

باربیکیو و کباب پز مخصوص ویلا

کباب پز مخصوص ویلا و رستوران با طرحهای دلخواه

سینی زیر منقل باربیکیو

در زیر منقل یک سینی جا سازی میشود. این سینی که به صورت کشویی بیرون کشیده میشود معمولا در منزل و ویلاها بسیار ضروری است. زیرا مانع ریختن روغن کباب و خاکسترهای آتش به زمین میشود. همهی خاکسترها و روغن غذا روی این سینی جمع می شود، و بعد از بیرون اوردن تمیز شده و دوباره در جای خود قرار میگیرد.

میز کار باربیکیو

معمولا در زیر یا بغل کباب پز سینی قرار میگیرد. این سینی برای گذاشتن اجسام و یا کار بر روی آن مانند خرد کردن گوشت و یا …کاربرد دارد. سینی کار درست است که زیاد ضروری نیست ولی بسیار کاربردی بوده و کار شما را بسیار راحت میکند.

دسته بندی باربیکیو

جدا از طرح، اندازه و دیگر ویژگی‌های آن، کباب پز را در حالت کلی به دو دسته‌ی گازی و ذغالی تقسیم بندی می‌کنند. اغلب مردم از کباب پز در فضای روباز باغ و یا ویلای خود استفاده می‌کنند، به همین دلیل در اینجا سعی داریم به بررسی بیشتر کباب پزهای متناسب با فضای باغ و ویلا بپردازیم.

کباب پز بشکه ایی درجه یک

کباب پز بشکه ایی درجه یک ویلاسازه

تاریخچه باربیکیو و کباب پز

تاریخچه‌ی کباب پز به زمان‌های قبل از استعمار در آمریکا بر می‌گردد. در آن زمان مردم آمریکای جنوبی گوشت‌ها را بر روی سازه‌های چوبی به نام بارباکو گذاشته و کباب می‌کردند. آمریکایی‌ها نام بارباکو را از زبان اسپانیایی برداشتند، اما در آن زمان بارباکو به ساختار چوبی وسیله اشاره می‌کرد نه به عمل کباب کردن گوشت. اما پس از مدتی نام آن عوض شده و به کباب پز و یا باربیکیو تغییر یافت.

تکنیک حفر گودال

علاوه بر آن در کشورهای جنوب شرقی آمریکا نیز از این تکنیک استفاده میشد. اما به روش حفر گودال برای پخت و پز و کباب کردن. در حالت کلی واژه‌ی کباب به پختن آرام مواد غذایی یا آشپزی کردن آهسته گفته می‌شود. با گذشت زمان افراد شروع به پخت غذاهای دیگری به جز گوشت به همین روش کردند، این امر سبب شد تا کلمه‌ی باربیکیو رواج پیدا کرده و تبدیل به وسیله‌ای برای کباب کردن شود.

باربیکیو مسطح درجه 1

باربیکیو ذغالی و گازی ویلاسازه با ضمانت

کباب پز مناسب برای باغ و ویلا

هنگامی که بخواهیم از کباب پز در باغ و ویلا استفاده کنید، باید در انتخاب آن شرایط مختلف فضای باز را در نظر بگیرید. همان طور که گفتیم باربیکیوها در طرح‌ها و اندازه‌های مختلفی طراحی و تولید می‌شوند، که افراد می‌توانند هرکدام از آن‌ها را که بخواهند انتخاب کنند. موضوع اصلی این است که باربیکیوها توسط چه نوع سوختی تامین می‌شوند. با توجه به این موضوع می‌توانیم کباب پزها را در در دسته بندی‌های زیر قرار دهیم.

دسته بندی باربیکیو ها

 • باربیکیو گازی
 • باربیکیوی مادون قرمز
 • باربیکیوی ذغالی
 • باربیکیو برقی
 • باربیکیو پلت
 • کباب پز کتری
 • باربیکیو یا کباب پز مسافرتی
 • برابیکیو مسقف
 • باربیکیو زمینی

در ادمه به بررسی هر کدام از آن‌ها می‌پردازیم.

باربیکیو گازی دارای پلوپز

باربیکیو گازی ایستاده پلوپز دار 10 شعله

باربیکیو گازی

باربیکیوهای گازی معمولاً از سوخت‌هایی مانند پروپان، بوتان و یا گاز طبیعی استفاده می‌کنند. در این نوع از باربیکیوها،مواد غذایی به طور مستقیم با شعله گاز کباب میشود.  با گرم شدن اجزای باربیکیو، مواد غذایی پخته می‌شوند. باربیکیوهای گازی در اندازه‌های مختلف از جمله باربیکیوهای کوچک مخصوص منازل، باربیکیوهای متوسط مخصوص دورهمی‌های خانوادگی و یا باربیکیوهای بزرگ صنعتی که مخصوص رستوران‌ها می‌باشند، وجود دارند. باربیکوهایی که منبع سوخت آن‌ها متفاوت است با یکدیگر تفاوت دارند. اما شما می‌توانید با جابجا کردن چند تا از اجزای فیزیکی باربیکیو از جمله مشعل‌ها و دریچه‌های تنظیم کننده، نوع سوخت گازی باربیکیو  را جابجا کنید.

رعایت نکات ایمنی هنگام نصب باربیکیو

وجود آتش و حرارت گاهی اوقات می تواند بسیار خطرناک باشد و صدمات جبران ناپذیری وارد کند . برای مشاغل و وسایلی که در حالاها از آتش استفاده می شود نیاز به رعایت ایمنی بیشتری وجود دارد . به دلیل اینکه در صورت عدم رعایت ایمنی مناسب کنترل آتش کاملا دشوار می‌شود ، برخی اوقات این موضوع می تواند باعث آتش سوزی و تخریب زیادی شود . گاهی اوقات آتش‌سوزی میتواند سلامت افراد را تهدید کند و آسیب های زیادی به آنها وارد کند . پس اگر کار شما به گونه ای می باشد که با آتش در ارتباط هستید ، سعی کنید تا جای ممکن نکات ایمنی را رعایت کنید .
باربیکیو یکی از وسایلی می باشد که به صورت مستقیم با آتش در ارتباط می باشد ، پس به هنگام نصب و استفاده از این وسیله باید نکات ایمنی را کاملاً رعایت کنید . شما باید بتوانید در تمام مراحل استفاده از کباب پز کنترل کاملی بر روی آتش داشته باشید ، تا بتوانی در مواقع نیاز به راحتی از انتشار آن جلوگیری کنید . همچنین باید بتوانید تا میزان حرارت را کاملاً کنترل کنید . سرعت انتشار آتش می تواند بسیار بالا باشد ، برخی اوقات حتی فرصت انجام واکنش را نیز نخواهید داشت . پس قبل از بروز هرگونه مشکلی با رعایت نکات ایمنی تا جای ممکن از به وجود آمدن مشکل پیشگیری کنید .
به هنگام نصب باربیکیو های گازی باید به طور کامل از کیفیت اتصالات اطمینان حاصل کنید . استفاده از قطعات با کیفیت برای اتصالات باربیکیو های گازی یکی از نکات ضروری و اصلی می باشد . شلنگ های استفاده شده در باربیکیو ها باید شیلنگ مخصوص گاز باشد ، گاهی اوقات افراد از شلنگ های معمولی برای این کار استفاده می کنند که بسیار خطرناک می باشد .

مکان مناسب برای قراردادن باربیکیو

انتخاب مکان مناسب برای باربیکیو یکی از نکاتی می باشد که اکثر افراد توجه زیادی به آن ندارند . بسیاری از افراد سعی می‌کنند باربیکیو را در مکانی قرار دهند که دسترسی راحتی به آن داشته باشند ، البته این موضوع می تواند یکی از اصول اولیه برای انتخاب بهترین مکان برای کباب پز باشد . اما برای اینکه مکان مناسبی برای باربیکیو در نظر بگیرید باید به نکات دیگری توجه کنید . به عنوان مثال باربیکیو باید در مکانی قرار بگیرد که دارای تهویه مناسب باشد . دود و گازهای زیادی در هنگام استفاده از باربیکیو تولید می شود ، که در صورت نبود تهویه مناسب ممکن است مشکلات زیادی برای افراد به وجود بیاورد . اگر در یک فضای باز از باربیکیو استفاده میکنید نگرانی زیادی بابت تهویه هوا ندارید ، اما در صورتیکه باربیکیو شما در یک مکان سرپوشیده قرار دارد حتماً باید تهویه مناسبی داشته باشید . برای تهویه هوا در مکان های سرپوشیده میتوانید از انواع مختلف فن استفاده کنید .
یکی دیگر از نکاتی که باید به هنگام قرار دادن باربیکیو به آن توجه زیادی داشته باشید ، مسیر وزش باد می باشد . به دلیل اینکه وزش باد می تواند تاثیر زیادی بر عملکرده کباب پز داشته باشد . اگر کباب پز شما در مسیری قرار بگیرد که در آنجا وزش باد بسیار شدید باشد ، موجب می‌شود که عملکرد کامپیوتر شما به طرز محسوسی کاهش یابد . گاهی اوقات وزش باد می تواند به قدری شدید باشد که شما نتوانید از کباب پز خود استفاده کنید . به همین دلیل به هنگام قرار دادن کباب پز به این نکته توجه زیادی داشته باشید . اگر مکان کباب پز به دقت انتخاب شود توانید با سهولت بیشتری از کباب‌پز خود استفاده کنید .

نوع دیگر باربیکیو گازی

نوع دیگری از باربیکیوهای گازی که محبوبیت زیادی در بین مردم دارند،  flattoنام دارد. در این نوع از باربیکیوها، مواد غذایی در معرض شعله‌های مستقیم گاز قرار گرفته و بر روی یک سطح جداگانه‌ای کباب می‌شوند.

اجزای تشکیل دهنده‌ی باربیکیو گازی

 • میله‌های فلزی
 • مخزن سوخت
 • سطح فلزی
 • دودکش
 • و …

کباب پز برقی

کباب پز برقی معمولا با حرارت مستقیم المنت گرم میشود و برای داخل منازل بسیار مفید میباشد. اما به دلیل بالا بودن مصرف انرژی این باربیکیو ها مصرف انها بسیار نادر و در مواقع ضروری مناسب میباشد.

باربیکیو گریل فرنگی

باربیکیو گریل فرنگی ساخت ویلاسازه

کباب‌ پز مادون قرمز

 کباب‌پزهای مادون قرمز عملکردی بر اساس تابش حرارتی داشته و با اشتعال سوخت بنزین برای گرم کردن میله‌های فلزی کار می‌کنند. همین امر باعث می‌شود که اشعه‌ی مادون قرمز که غذا توسط آن پخته می‌شود، ساطع گردد. تابش حرارتی هنگامی ایجاد می‌شود که گرما از طریق حرکت ذرات باردار در درون اتم‌ها به تابش الکترومغناطیسی در محدوده‌ی ایجاد فرکانس حرارتی مادون قرمز، تبدیل می‌شود.

تنظیم دمای پخت

کباب‌پزهای مادون قرمز به افراد این امکان را می‌دهند که راحت‌تر دمای پخت و پز را تنظیم کرده و مانع از سوختن مواد غذایی شوند. این نوع از کباب پزها معمولاً دمای بالاتر از دمای کباب‌پزهای گازی دارند. و بهتر می‌توان درجه حرارت آن‌ها را نسبت به کباب پزهای ذغالی تنظیم کرد. همین ویژگی‌ها باعث می‌شود که این نوع از باربیکیوها در بین مردم محبوبیت بیشتری داشته باشند.

باربیکیو گازی مسافرتی و رومیزی

باربیکیو گازی مسافرتی و رومیزی ساخت تولیدی ویلاسازه

کباب‌پزهای ذغالی

باربیکیوهای ذغالی همانطور که از اسم‌شان نیز پیداست، از تکه‌های ذغال و یا چوب به عنوان سوخت استفاده می‌کنند. به جرات می‌توان گفت همواره مواد غذایی که توسط باربیکیوهای ذغالی کباب می‌شوند، طعم لذیذتری نسبت به سایر روش‌های کباب کردن دارند. حتی در بین طرفداران باربیکیوهای ذغالی، این مسئله وجود دارد که چه نوع ذغالی برای کباب کردن بهتر است. ذغال‌های مرغوبی که می‌توان از آن‌ها برای کباب کردن مواد غذایی استفاده کرد، باید دارای ویژگی‌های زیر باشند.

 • دارای اندازه‌های متوسط باشند
 • دود زیادی تولید نکنند
 • قدرت ایجاد گرمای زیاد را داشته باشند
 • به هیچ عنوان مرطوب نبوده و همواره خشک باشند

 

اندازه باربیکیو ذغالی

باربیکیوهای ذغالی نیز مانند بقیه باربیکیوها در اندازه و طرح‌های متفاوتی تولید شده اند.که میتوانند مربعی، دایره‌ای و یا مستطیل شکل طراحی شوند. این گونه از باربیکیوها در برخی موارد، دارای سرپوش بوده و یک سیستم تهویه و یا دودکش نیز دارند.

باربیکیو ذغالی قابل حمل ویلاسازه

باربیکیو کاسه ایی و قابل حمل شرکت ویلاسازه

تفاوت باربیکیو های گاز و ذغالی

تفاوت کباب پز های گاز و ذغالی را در مواردی چون قیمت، کنترل دما، نوع غذایی که در آن طبخ می کنید و محدوده دما می توان بررسی کرد. غذاهایی که سریع پخت هستند، در کباب پز گازی بهتر طبخ می شوند و در عوض آن دسته از مواد غذایی که نیاز به طبخ طولانی دارند، نیاز به باربیکیو ذغالی دارند.

محدوده دما دربار بیکیو ذغالی بالاتر از 1200 فارنهایت است در حالی که در باربیکیو گازی محدوده دما 225 تا 600 درجه فارنهایت است. کنترل دما در کباب پز زغالی نیاز به توجه مداومی دارد، در حالی که تنظیم آن درباربیکیو گاز آسان است و این یک تفاوت در باربیکیو های گاز و ذغالی به شمار می آید. دیگر تفاوت کباب پز های گاز و ذغالی در این است که نوع ذغالی را باید مرتب از خاکستر تمیز کنید اما در نوع گازی هرازگاهی باید میله ها و چربی گیر را تمیز نمایید.

تفاوت کباب پز های گازی و ذغالی در پخت غذا

یک تفاوت باربیکیو گاز و ذغالی در این است که چه غذایی مناسب طبخ در آنها می باشد. باربیکیو گازی مناسب غذاهایی است که  سریع پخته می شوند.  ذغالی برای پخت آهسته مناسب خواهد بود. وقتی استیک و همبرگر را در این باربیکیو ها آماده می کنید، تفاوت طعم قابل تشخیص نیست اما در باربیکیو ذغالی به دلیل تولید بیشتر دود، طعم گریل را بیشتر احساس خواهید کرد.

سوختن گاز طبیعی تقریبا تمیز خواهد بود و ‌بخار آب و دی اکسید کربن نیز در هنگام سوختن تولید می شوند. در باربیکیو های ذغال سنگ، موادی غیر از اینها تولید می شود که ممکن است طعم غذا را تغییر دهد.

تفاوت کباب پزهای کازی و ذغالی در قیمت

کباب پز ذغالی قیمت پایین‌ تری دارند و با صرف کمی هزینه می توانید یک کباب پز ذغالی با کیفیت که سال های زیادی دوام داشته باشد، خریداری نمایید. باربیکیو گاز قیمت بالاتری دارد و دلیلش این است که قطعات بیشتری دارد. برای دریافت راهنمایی در زمینه قیمت و تفاوت کوره های گاز و ذغال سنگ با شماره تماس های موجود در سایت می توانید تماس برقرار کنید و راهنمایی های لازم را دریافت کنید. با توجه به بودجه ای که دارید و آشنایی با تفاوت باربیکیو ها،  قادر به خرید انواع کوره ها خواهید بود.

کباب پز کتری

کباب پز کتری یک نوع باربیکیوی شیک می‌باشد. که یکی از زیر مجموعه‌های باربیکیوی ذغالی نیز به شمار میرود. این نوع از باربیکیوها به سبک کلاسیک آمریکایی طراحی شده‌اند. که در سال ۱۹۵۱ توسط جورج استخر اختراع شدند.  کباب پز کتری از یک دریچه و شبکه پخت و پز، شبکه‌ی زغال سنگ، محفظه‌ی پایین، سیستم تهویه هوا تشکیل شده‌است. که قسمت زیرین آن که زغال در آن قرار می‌گیرد، مانند کتری می‌باشد. به همین دلیل اسم آن را کباب پز کتری گذاشته‌اند.

 ویژگی‌های کباب پز کتری

باربیکیوهای کتری در اندازه‌های کوچکتر و قابل حمل‌تری ساخته شده‌اند که این ویژگی سبب محبوبیت آن‌ها شده است.

طراحی منحصر به فرد کباب‌پز کتری این امکان را به شما می‌دهد که بتوانید از هر دو نوع پخت پز مستقیم و غیرمستقیم استفاده کنید. حتی شما می‌توانید در این نوع از کباب پزها از روش پخت آب پز نیز برای پخت مواد غذایی خود استفاده کنید.

کباب پز مسافرتی

باربیکیو های مسافرتی معمولا اندازه کوچکی دارند. این باربیکیو ها  در دو نوع تا شو و معمولی در بازار یافت میشوند.این باربیکیو ها به دلیل اندازه کوچک و قابل حمل بودن در مسافرتها بسیار کار امد میباشند. این کباب پز ها بیشتر به حالت ذغالی میباشند.

باربیکیو مسقف

باربیکیو مسقف در دو نوع ذغالی و گازی یافت میشود. این باربیکیو ها دارای سایه بان و سقف بوده، هنگام کباب کردن از نور خورشید و باران در امان نگه میدارند.

باربیکیو زمینی

 باربیکیو زمینی باربیکیوهای گازی هستند. این کباب پز ها برای بالکن و جاهایی که فضای کمی دارند مورد استفاده قرار میگیرند.

ساخت باربیکیو

برای ساخت باربیکیو اطلاع از زمان کافی برای این کار را داشته باشید ، برخی افراد به دلیل مشغله های زیادی که دارند زمان کافی برای این کار را ندارند ‌. این افراد اگر تصمیم بگیرند یک باربیکیو برای خود بسازند ، امکان دارد این کار چندین ماه به طول انجامد و حتی ساخت آن نیمه تمام باقی بماند .
نکته دیگری که در مورد ساخت باربیکیو مهم می باشد ، آشنایی با اصول اولیه کار با مصالح مختلف می باشد . برای اینکه بتوان یک باربیکیو برای خود بسازید ابتدا باید ، کمی تخصص و آشنایی در این زمینه داشته باشید . بدون داشتن تخصص لازم این کار بسیار خسته کننده و طولانی خواهد شد . اما نیاز نیست زیاد نگران نباشید ، به دلیل اینکه با کمی تمرین می توانید این تخصص را به دست آورید .
البته برای ساخت باربیکیو ثابت نیاز به تخصص کمتری دارید . شما نیاز داری تنها با روش های چیدن آجر و آماده کردن سیمان آشنا باشید . بقیه مراحل زیاد سخت نمی باشد و می توانید به راحتی این کار را انجام دهید .
اما اگر شما در نظر داشته باشید تا یک باربیکیو فلزی برای خود بسازید ، این کار کمی دشوارتر می باشد . به دلیل این که شما باید ابزارهای مختلف برش و جوش کاری را در اختیار داشته باشید ، همچنین آشنایی کاملی به این موارد داشته باشید . به همین دلیل ساخت کباب پز های فلزی کمی دشوار می باشد ، اما باز هم می توان با کمی تخصص یک کباب پز فلزی ساخت .
یکی از زیباترین باربیکیو هایی که می توانید برای خود بسازید ، باربیکیو سنگی می باشد که دارای مقاومت و زیبایی قابل توجهی می باشد . شما می‌توانید برای صرفه جویی در هزینه ها ، از یک پوشش سنگی برای کباب پز آجری استفاده کنید .

قیمت باربیکیو

قیمت کباب پز یا باربیکیو به اجزای تشکیل دهنده آن،نوع رنگ،اندازه آن و …. بستگی دارد.عمدتا شما در بازار کباب پز را از قیمت 100 هزار تومان تا 20 میلیون تومان میتوانید پیدا کنید.باربیکیو های تولید شده در ویلاسازه دارای قیمت بسیار مناسب و کیفیت بالایی میباشند.

قیمت باربیکیوهای ذغالی نسبت به نوع گازی یا برقی آن پایینتر است. باربیکیو و کباب پز ذغالی در بازار به وفور یافت میشود.

قیمت کباب پز های گازی و برقی به دلیل استفاده از قطعات صنعتی و ضخامت بالای ورق ان گرانتر  میباشد.

قیمت باربیکیو از لحاظ مواد مصرفی

قیمت یک باربیکیو می‌تواند با توجه به مواد اولیه به کار رفته در ساخت آن ، و همچنین ابعاد آن بسیار متغیر باشد . شما می توانید کباب پز کوچک و خانگی را با قیمتی در حدود ، یک میلیون تومان خریداری کنید . این قیمت می‌تواند برای کباب پزی در همین ابعاد ولی با کیفیت متفاوت تر ، آیا استفاده از آلیاژ های متفاوت تا حدود ۲۰ میلیون تومان نیز برسد . به همین دلیل نمی توان قیمت دقیقی برای خرید یک باربیکیو یا کباب پز آن کرد .
باربیکیو های ساخته شده توسط ویلا سازه به گونه‌ای طراحی می‌شوند ، که شما می‌توانید در دو حالت گازی و ذغالی از آنها استفاده کنید . با خرید هر کدام از این باربیکیو ها به راحتی می توانید ، در زمان‌های مختلف از سوخت گاز یا زغال برای باربیکیو استفاده کنید . ویلا سازه همیشه سعی دارد محصولات خود را با بهترین کیفیت ، به مشتریان عرضه کند . صرف نظر از هر هزینه‌ای که برای خرید یک کباب پز انجام می دهید ، این حق را دارید که یک محصول با کیفیت در اختیار داشته باشید . گروه تولیدی ویلا ساز کاملا به این موضوع اعتقاد دارد ، به همین دلیل تمام محصولات تولید شده در این تولیدی با کیفیت می باشند . شما می توانید محصولی با کیفیت متناسب با قیمتی که بابت آن پرداخت کرده اید ، در اختیار داشته باشید .
برای اینکه بتوانید محصولی مطابق با نیازهای خود انتخاب کنید ، ابتدا باید میزان بودجه خود را مشخص کنید . این موضوع باعث می‌شود تا جستجوی هدفمند ، و در نتیجه انتخابی هوشمندانه داشته باشید . همچنین می توانید در این مورد با کارشناسان ما در ویلا سازه نیز مشورت کنید .

خرید اینترنتی باربیکیو بهتر است یا خرید حضوری ؟

به دلیل اینکه جامعه ما در بسیاری از اوقات حالت های سنتی خود را حفظ کرده است . به همین دلیل است که بسیاری از افراد خرید حضوری را ترجیح می‌دهند . همچنین گاهی از اوقات ساختارهای خرید اینترنتی اطمینان کامل را برای خریدار به وجود نمی‌آورد . چند تجربه ناموفق خرید اینترنتی ، می‌تواند تا حدود زیادی افراد را از خرید اینترنتی منصرف کند . به همین دلایل است که همچنان بسیاری از افراد خرید حضوری را ترجیح می‌دهند . اما اگر خرید اینترنتی به صورت درست انجام گیرد ، می‌تواند تا حدود زیادی در صرفه‌جویی زمان و هزینه تاثیرگذار باشد . مخصوصاً در دنیای امروزی که مسئله زمان بسیار مهم می باشد . برای اینکه خرید اینترنتی موفقی داشته باشید سعی کنید تا محصول خود را از فروشگاه معتبر خریداری کنید . وجود نماد اعتماد الکترونیکی یکی از مهمترین دلایل برای معتبر بودن فروشگاه اینترنتی می باشد . شما می توانید انواع مختلف باربیکیو و کباب پز و گریل را در فروشگاه اینترنتی ویلا سازه خریداری نمایید . همچنین فروشگاه ویلا سازه به هیچ عنوان واسطه نمی باشد ، این فروشگاه محصولات تولیدی خود را به صورت مستقیم به مشتریان عرضه می کند . به همین دلیل باعث می‌شود که شما قیمت کمتری برای خرید محصول مورد نظر پرداخت کنید .

خرید باربیکیو و کباب پز

خرید باربیکیو و کباب پز از شرکت ویلاسازه به دلیل شرایط خرید بسیار مقرون به صرفه میباشد. شرکت ویلاسازه با ایجاد بستر اینترنتی و اخذ مجوزات لازم اقدام به فروش اینترنتی باربیکیو و تجهیزات ویلایی کرده. شما میتوانید به راحتی این تجهیزات را خرید کرده، و درب منزل تحویل بگیرید.ویلاسازه به داشتن چندین شعبه در دماوند، کرج و تبریز امکان خرید حضوری باربیکیو را نیز برای مشتریان خود فراهم کرده است.

ویلاسازه علاوه بر این محصولات محصولات دیگری همچون،تاب فضای باز،صندلی تابی،بخاری فضای باز،ظروف چوبی،صندلی راک،تخت کنار استخری،باربیکیو ،فوتبال دستی ،استند گل،سایه بان چتری و مبلمان فضای باز…. نیز تولید میکند.ویلاسازه در کنار فروش تکی  برای همکاران عزیز نیز به صورت عمده محصولات خود را ارئه میکند(فروش عمده تاب ریلکسی).

همینطور برای خرید تخت سنتی و قیمت تاب ریلکسی و خرید ظروف چوبی و کلی محصول دیگه میتونید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

راه های ارتباطی با ویلاسازه :

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید. جهت عضویت در پیج اینستاگرام مبلمان فضای باز ویلا سازه روی لینک کلیک کنید.

09142244372