منقل و کباب پز مسافرتی

منقل

منقل یکی از انواع کباب پز می باشد ، مهمترین ویژگی منقل ابعاد کوچک و وزن سبک آن می‌باشد . به طور کلی منقل برای جابجایی آسان و مسافرت طراحی شده است . منقل کباب یک وسیله کاربردی است که برای پخت کباب و سایر غذا ها مورد استفاده قرار می‌گیرد .

منقل ویلاسازه

منقل

انواع منقل

از انواع منقل می‌توان به منقل گازی ، منقل ذغالی و همچنین منقل برقی اشاره کرد . همچنین منقل به لحاظ جنس مواد اولیه نیز انواع مختلفی دارد که می‌توان به منقل فلزی ، منقل سفالی ، منقل سیمانی ، منقل آجری و منقل سنگی اشاره کرد .

اگر شما قصد خرید یک منقل را داشته باشید می توانید انواع متنوع آن را ، از فروشگاه‌های مختلف خریداری کنید . اکثر منقل ها به دلیل ابعاد کوچکی که دارند ، از قیمت مناسبی برخوردار می‌باشند . شما می توانید با مبلغ بسیار ناچیزی در حدود چندصد هزار تومان یک منقل تهیه کنید . منقل را میتوانید از فروشگاه های مختلف لوازم خانگی و یا تجهیزات ویلایی خریداری کنید . برخی منقل های ساده و فلزی وجود دارد قیمت آنها گاهی اوقات کمتر از ۱۰۰ هزار تومان می باشد .

منقل ویلاسازه

منقل

تفاوت منقل و باربیکیو

منقل و باربیکیو هردو برای پخت غذا و همچنین کباب های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند . اما در کنار آن شباهت هایی که این محصولات با هم دارند ، دارای تفاوت هایی نیز می باشند که در ادامه به برخی از آنها را توضیح خواهیم داد .
باربیکیو و کباب پز ها به لحاظ سایز و ابعاد از منقل بزرگ تر می باشند ، اما منقل ها عمدتاً ابعاد بسیار کوچکی دارند که می توانند برای پیک نیک و مسافرت مناسب باشند . این یکی از عمده ترین تفاوت ها بین باربیکیو و منقل می باشد ، که می‌تواند در انتخاب شما تاثیر زیادی داشته باشد . نمی توان گفت کدام محصول بهتر می باشد ، به دلیل اینکه هر کدام از آنها کاربرد مخصوصی دارد .
انواع باربیکیو را میتوانید برای مصارف خانگی و تجاری مورد استفاده قرار دهید . اما منقل ها عمدتاً برای مصارف خانگی مناسب میباشند . به دلیل اینکه منقل اکثراً دارای ابعاد کوچک می باشد ، که برای مصارف تجاری و استفاده در رستوران ها مناسب نمی باشد . به همین دلیل منقل در مقایسه با باربیکیو کاربرد کمتری دارد .
کباب پز ها شاید دارای طرح و ابعاد بسیار متنوعی باشند ، اما برخی از قسمت‌های آن ها از جمله قسمت اصلی که برای پخت کباب استفاده میشود ، کاملاً مشابه یکدیگر می باشند و فقط ابعاد آن با هم فرق می کند . اما انواع مختلف منقل می‌توانند به لحاظ ساختار و ظاهر و همچنین کاربرد تفاوت های زیادی با هم داشته باشند .
به عنوان مثال منقل سرخپوستی به لحاظ شکل ظاهری و کاربرد کاملاً متفاوت با سایر منقل ها می باشد . این منقل صرفا برای پخت و پز مورد استفاده قرار می گیرد . و شما نمی توانید از منقل سرخپوستی برای پخت کباب استفاده کنید .

ابعاد منقل

اما برخی از منقل ها دارای ابعاد بزرگتری هستند که قیمت بیشتری نیز دارند . این محصولات گاهی اوقات به صورت ثابت می‌باشند و قابلیت جابجایی ندارند . منقل هایی مانند منقل آجری و منقل سنگی می تواند دارای وزن بالایی باشد . اما همانگونه که عرض کردیم به طور کلی منقل ها از وزن پایین تری برخوردار هستند .

این محصولات به دلیل وزن کم و همچنین قیمت پایین ، طرفداران زیادی دارند . همچنین منقل بهترین کباب پز برای استفاده در مسافرت و پیک نیک می باشد .

منقل ایستاده

منقل ایستاده ویلاسازه

کاربرد منقل

همانگونه که اشاره کردیم به دلیل وزن سبک و ابعاد کوچک اکثر منقل ها ، این محصول مناسب ترین وسیله برای مسافرت و پیک نیک می باشد . ابعاد کوچک منقل این امکان را برای شما فراهم می کند ، تا آنها را به راحتی در صندوق عقب اتومبیل و یا سبد پیکنیک قرار دهید .

منقل خانگی مناسبترین وسیله برای مکانهای کوچک می باشد . همچنین وزن سبک آن این امکان را فراهم می‌کند که بعد از استفاده آن را در یک مکان مناسب قرار دهید . منقل های صنعتی کارایی بالایی دارند و یک کباب پز مناسب برای فضای کوچک می باشند .

منقل فقط مختص پختن انواع کباب نمی باشد ، شما می توانید با استفاده از منقل انواع غذاها را آماده کنید . همچنین می توانید از منقل برای تهیه چای استفاده کنید . شما میتوانید از منقل برای ایجاد گرما نیز استفاده کنید . با قرار دادن مقداری زغال در درون منقل می‌توانید یک وسیله گرمایشی داشته باشید .

منقل ساده

منقل ساده ویلاسازه

منقل سرخپوستی

این منقل به لحاظ شکل ظاهری و کاربرد تفاوت زیادی با سایر منقل ها دارد . همانگونه که از شکل ظاهری این محصولات پیداست ، بیشتر برای پخت و پز مناسب می باشند . منقل سرخپوستی چند سالی است که در کشور رواج پیدا کرده است . شکل ظاهری و همچنین کاربرد این منقل باعث شده تا محبوبیت روز افزونی داشته باشد .

منقل سرخپوستی از یک سه پایه تشکیل می‌شود ، که یک ماهی‌تابه به وسیله یک زنجیر از آن آویزان می شود . شما این پایه را می توانید بر روی آتش قرار داده و غذاهای خود را بر روی آن آماده کنید . همچنین می توانید قسمت ماهیتابه را جدا کرده و از انقلاب به وسط آن برای ، آویزان کردن یک کتری استفاده کنید .

در اکثر موارد قسمت پایه قابل تنظیم می باشد ، و شما می توانید ارتفاع آن را تنظیم کنید . منقل های سرخپوستی به هنگام جمع شدن فضای بسیار کمی را اشغال می کنند . شما به راحتی می توانید آنها را در داخل کوله پشتی و یا اتومبیل قرار دهید . طراحی بسیار زیبا و نوستالژیک این محصول ، باعث شده تا منقل سرخپوستی طرفداران زیادی داشته باشد .

شما می‌توانید این منقل زیبا و متفاوت را از سایت ویلا سازه خریداری نمایید . منقل سرخپوستی تولید شده در ویلا سازه از بهترین متریال ها می باشد .

منقل سفالی

منقل سفالی یک منقل بسیار زیبا و کاربردی می باشد ، این یک محصول جدیدی می باشد که فقط چند سال از تولید آن می گذرد. منقل های سفالی ابعاد بسیار کوچکی دارند و به صورت مینیاتوری می باشند . اما با وجود اینکه ابعاد کوچکی دارند بسیار کاربردی می باشند . یکی از مهمترین ویژگی‌های این منقل ها این است که می توانید در داخل منزل از آن استفاده کنید . شما به راحتی در داخل منزل می توانید ، منقل سفالی را قرار داده و از آن استفاده کنید .

شما می‌توانید از منقل سفالی برای پخت کباب و یا تهیه چای استفاده کنید . همچنین می توانید برای گرمایش از آن استفاده کنید ، و محیط را به وسیله آن گرم کنید .

گذشته از کاربرد منقل های سفالی ، این وسیله دارای طراحی های بسیار زیبایی می باشد . حتی هنگامی که از منقل استفاده نمی کنید می توانید از آن به عنوان یک وسیله دکوری استفاده کنید .

گذشته از کاربرد منقل های سفالی ، قیمت این محصولات نیز بسیار مناسب می باشد . شما به راحتی می توانید یکی از آنها را با مبلغ بسیار پایینی خریداری کنید . به صورت میانگین قیمت یک منقل سفالی در حدود ۲۰۰ الی ۵۰۰ هزار تومان می باشد .

همچنین ابعاد بسیار کوچک این منقل باعث می‌شود تا بتوانید ، به راحتی از این محصولات در هر مکان استفاده کنید .

منقل

منقل فندار ویلاسازه

منقل کباب سیمانی

منقل های کباب سیمانی یکی از آسان ترین منقل ها برای ساخت می باشند . شما هم می‌توانید با مقدار کمی تخصص و مهارت ، یک منقل سیمانی برای خود بسازید . در عین سادگی ، این محصولات دارای تنوع بالایی می باشند . شما به راحتی می توانید طرح های مورد نظر خود را بر روی آن پیاده کنید .

منقل های سیمانی می‌تواند در ابعاد مختلفی طراحی شود . این منقل ها بهترین وسیله برای استفاده در حیاط و تراس می باشند . همچنین شما می توانید یکی از آن ها را در ویلا و یا باغ خود قرار دهید . حتماً شما هم انواع مختلفی از منقل های سیمانی را در مکان‌های عمومی مانند پارک مشاهده کرده اید .

شما می توانید منقل های سیمانی را به صورت آماده خریداری کنید . یا اینکه می توانید این منقل ها را شخصاً و یا با کمک یک متخصص بسازید .

منقل کباب سنگی

منقل های سنگی معمولا وزن بالاتری نسبت به سایر منقل ها دارند . همچنین محصولات دارای قیمت بیشتری نیز می باشند . البته شما می توانید از سنگ های مختلفی برای ساخت منقل استفاده کنید ، که هر کدام از این سنگ ها دارای قیمت متفاوتی می باشد .

همچنین ابعاد منقل تأثیر زیادی در قیمت آن دارد . می‌توانید برای کاهش قیمت منقل سنگی ، از یک اسکلت فلزی و آجری استفاده کنید . در این حالت از مقدار سنگ کمتری برای ساخت منقل استفاده می شود ، همین موضوع باعث کاهش هزینه ساخت منقل میشود .

همچنین منقل کباب سنگی به دلیل وزن بالایی که دارد ، قابلیت جابجایی زیادی ندارد . در برخی مواقع وزن این منقل به قدری زیاد می‌شود که عملاً جابه‌جایی آن غیرممکن می‌شود .

شما می توانید برای اجرای منقل سنگی از سیمان برای چسباندن سنگ استفاده کنید . یا اینکه می توانید از چسب های مختلف ساختمانی مانند چسب سنگ استفاده کنید .

منقل کباب باغی

منقل کباب باغی در واقع طیف گسترده‌ای از منقل ها را شامل می‌شود . شما می توانید انواع گوناگونی از منقل را برای باغ و یا ویلای خود استفاده کنید . شما هیچ گونه محدودیتی در طراحی و استفاده از منقل های مختلف ندارید . تنها محدودیتی که وجود دارد ابعاد فضای شما میباشد ، که باید به هنگام خرید منقل به این نکته توجه زیادی داشته باشید .

برخلاف باور عمومی که اکثراً از منقل های سیمانی برای باغ استفاده می کنند ، شما می توانید هر نوع منقلی را که خواستید مورد استفاده قرار دهید .

یکی از دلایل عمده که افراد از منقل های فلزی برای فضای باز استفاده نمی‌کنند ، مشکل زنگ زدگی می باشد که در دراز مدت باعث از بین رفتن فلز می شود . البته منقل ها اکثرا از جنس ورق گالوانیزه می باشد ، این ورق در برابر زنگ زدگی مقاومت بالایی دارد . شما با خیال راحت می توانید برای سالیان طولانی از ورق‌های گالوانیزه استفاده کنید . همچنین آلومینیوم یکی دیگر از فلزات می باشد که برای ساخت منقل مورد استفاده قرار می گیرد . همانگونه که می‌دانید آلومینیوم در مقابل زنگ زدگی مصون می باشد ، آلومینیوم به دلیل ویژگی های ساختاری دچار زنگ زدگی نمیشود .

اما در هنگام استفاده از منقل های فلزی آهنی و فولادی باید یک پوشش بر روی سطح آن ها قرار گیرد . بهترین پوشش برای جلوگیری از زنگ زدن آهن ، رنگ می باشد . شما می توانید با استفاده از رنگ یک لایه پوشش بر روی سطح فلز ایجاد کنید . این پوشش باعث جلوگیری از اکسیده شدن آهن و زنگ زدن آن می‌شود .

برای ساخت منقل های تولید شده در ویلا سازه از رنگ کوره ای الکترواستاتیک استفاده میشود . رنگ کوره ای مقاوم ترین و بهترین نوع رنگ می باشد . البته رنگ کورهای به دو نوع پودری و مایع تقسیم می‌شود ، رنگ پودری مقاومت بیشتری دارد و میتواند مدت بیشتری مقاومت داشته باشد . ویلا سازه نیز از رنگ پودری برای رنگ آمیزی قطعات فلزی خود استفاده میکند .

 

منقل کباب دست ساز

برای توضیح این موضوع باید عنوان کنیم که تقریباً تمام منقل ها به صورت دست‌ساز تولید می‌شوند . اما در اینجا منظور ما منقلهای میباشد که شما می توانید شخصاً آن‌ها را بسازید . شما می‌توانید با میزان تخصص و خلاقیت اقدام به ساخت یک منقل برای خود کنید .

شما می‌توانید این منتقد را در حیاط و باغ خود قرار دهید ، یا اینکه می توانید یک منقل با ابعاد کوچک برای تراس و حیاط خلوت خود درست کنید . همچنین می توانید یک منقل کوچک و سبک وزن برای پیک نیک و مسافرت طراحی کنید . در هر صورت شما هیچ گونه محدودیتی برای طرح و سایز منقل خود ندارید . به راحتی می توانید با خلاقیت و ابتکار اقدام به طراحی و ساخت یک منقل نمایید .

ساده ترین منقل هایی که می توانید آنها را بسازید ، منقل آجری ، منقل سیمانی و منقل سنگی می‌باشد . شما به راحتی می توانید با ابزار بسیار ساده و ابتدایی ، یک منقل زیبا و کاربردی برای خود بسازید .

در بیشتر موارد ساخت یک منقل هزینه چندانی در بر نخواهد داشت . شما حتی می‌توانید با وسایل موجود و بدون خریدن وسایل اضافی یک منقل بسیار ساده برای خود بسازید .

 

منقل کباب ذغالی فن دار

منقل کباب ذغالی فن دار یکی از قدیمی‌ترین منقل ها می باشد . فن استفاده شده در این منقل می‌تواند به صورت برقی و یا به صورت دستی باشد . برای استفاده از فن برقی شما نیاز به دسترسی به انرژی برق دارید . در حالیکه فن های دستی را به راحتی با کمک یک اهرم می‌توانید بچرخانید .

شما می‌توانید تنهایی دستی را به راحتی بر روی ، منقل های ذغالی کوچک و مسافرتی مشاهده کنید . منقل ذغالی که از فن دستی در آن استفاده می‌شود قیمت بسیار پایینی دارد . در بیشتر اوقات قیمت این محصولات در حدود ۱۰۰ هزار تومان می باشد ، قیمت مناسبی برای خرید یک منقل می باشد .

منقل کباب ذغالی فن دار که از فن برقی در آن استفاده می‌شود ، معمولاً دارای ابعاد بزرگتری می باشد . این منقل ها بیشتر کاربرد صنعتی دارند و برای رستوران ها مورد استفاده قرار می‌گیرند . به دلیل ابعاد بزرگتری که دارند این محصولات قیمت بالاتری نیز دارند .

منقل گازی

بیشتر منقل ها به دلیل ابعاد کوچکی که دارند و معمولاً در مسافرت و پیک نیک استفاده می‌شوند ، به صورت زغالی می باشند . اما برخی از انواع منقل وجود دارد که شما می توانید از سوخت گاز برای آن استفاده کنید . شما می‌توانید از گاز طبیعی یا همان گاز شهری و همچنین سیلندر گاز ، برای روشن کردن منقل استفاده کنید .

منقل گازی معمولاً ابعاد بزرگتری نسبت به منقل های ذغالی دارد . همچنین بیشترین کاربرد منقل های گازی برای رستوران و غذاخوری ها می باشد .

شما می توانید با استفاده از یک نازل ، منقل ذغالی خود را تبدیل به منقل گازی کنید . یا اینکه می توانید منقل خود را دوگانه سوز کنید ، تا هم بتوانید با استفاده از زغال آن را روشن کنید و هم با استفاده از گاز .

منقل کباب گازی صنعتی

همانگونه که اشاره کردیم ، منقل های گازی عموماً برای استفاده در رستورانها طراحی و تولید می‌شوند . به این نوع از منقل ها ، منقل صنعتی گفته میشود . البته منقل های صنعتی دارای تنوع بسیار بالایی می باشند ، که بر حسب ابعاد فضا و همچنین میزان کاربرد دسته بندی می شوند .

شما میتوانید بر حسب میزان استفاده که می خواهید از منقل داشته باشید ، ابعاد و قدرت آن را مشخص کنید . البته شما می توانید از منقل های کباب صنعتی ذغالی نیز استفاده کنید . اما استفاده از زغال در منقل های بزرگ و صنعتی ، زیاد متداول نمی باشد . به دلیل این که آماده کردن زغال زمانبر می باشد ، و همچنین بعد از مدتی شما نیاز دارید تا دوباره زغال اضافه کنید . اما گاز این مشکلات را ندارد و به راحتی برای مدت نامحدود می توانید از آن استفاده کنید .

منقل کباب گازی صنعتی در مقایسه با کباب پزهای صنعتی ، قیمت پایین‌تری دارند . در حالی که کاربرد این دو تفاوت زیادی با یکدیگر ندارد .

بهترین نوع منقل

اگر بخواهیم یک نوع نقد را به عنوان بهترین نوع نقد معرفی کنیم ، کار کاملا اشتباهی انجام داده ایم . به دلیل اینکه منقل های مختلف به لحاظ کاربرد و همچنین شکل ظاهری تفاوت‌های زیادی با هم دارند . هر کدام از این منقل ها برای استفاده خاصی بسیار مناسب می باشند ، در حالی که برای استفاده های دیگر پاسخگو نمی باشند .
به عنوان مثال منقل سرخپوستی وسیله ای ایده آل برای پخت انواع غذاها می باشد . به دلیل اینکه این نوع نقد دارای یک ظرف مانند ماهیتابه می باشد ، که می‌توانید از آن برای طبخ غذاهای مختلف استفاده کنید . اما منقل سرخپوستی به هیچ عنوان برای پخت کباب مناسب نمی باشد ، به دلیل اینکه هیچ جایی برای قرار دادن سیخ های کباب در این منقل وجود ندارد . پس می توان نتیجه گرفت که هر منقل برای کاربرد مخصوصی مناسب می باشد .
برخی از افراد وسایل مختلف را به لحاظ قیمت مورد بررسی قرار می‌دهند ، و هر محصول که دارای بیشترین قیمت می باشد را بهترین محصول معرفی می‌کنند . بسیاری از شما می‌دانید که این کار کاملا اشتباه می باشد ، به دلیل اینکه امکان دارد برخی از وسایل ارزان قیمت کارهای بسیار بهتری از وسایل گران قیمت داشته باشند . همین مورد در مورد انواع منقل نیز صادق می باشد ، این محصولات دارای قیمت های بسیار متفاوتی می باشند . اما قیمت منقل هرگز به معنای بالا یا پایین بودن کاربرد آن نمی باشد .
به طور کلی منقل تقریباً یک محصول ارزان قیمت می باشد . شما می‌توانید با مبلغ کمی در حدود ۱۰۰ هزار تومان یک منقل برای خود تهیه کنید ، اما قیمت یک منقل می‌تواند تا حدود یک الی دو میلیون تومان افزایش یابد . این تفاوت قیمت می‌تواند بر حسب ابعاد یا کیفیت متقل باشد .

قیمت منقل کبابی

به دلیل اینکه منبر کباب دارای تنوع زیادی می باشد ، و همچنین از مصالح مختلفی برای ساخت آن استفاده می‌شود . از همین جهت نمی‌توان قیمت مشخصی برای آن ارائه کرد .

قیمت یک منقل می‌تواند از ۱۰۰ هزار تومان تا چند میلیون تومان متغیر باشد . ویژگی های مختلفی مانند ابعاد ، نوع سوخت و همچنین جنس منقل می‌تواند در قیمت آن تاثیرگذار باشد .

برای خرید یک منقل مناسب ابتدا باید نیازهای خود را شناسایی کنید . باید به طور دقیق بدانید که چه نوع منقلی و برای چه کاربردی نیاز دارید . همچنین اگر در نظر دارید منقل را در یک فضای مشخص قرار دهید ، حتماً باید ابعاد دقیق فضا را در اختیار داشته باشید .

بعد از این مراحل باید میزان بودجه خود را مشخص کنید . مشخص کردن میزان هزینه باعث می شود تا شما ، جستجوی پراکنده ای داشته باشید . یک هزینه مشخص باعث یک جستجوی هدفمند می شود .

برای به این منظور می توانید خرید خود را از ویلا سازه انجام دهید . ویلا سازه یک تولیدی می باشد که محصولات خود را بدون واسطه به فروش می‌رساند . شما می توانید محصولات مختلف در رابطه با تجهیزات ویلایی و مبلمان فضای باز ، را از این تولیدی خریداری کنید . همانگونه که می‌دانید خرید مستقیم از تولیدی باعث حذف واسطه ها می شود ، به همین دلیل شما می‌توانید محصول مورد نظر را با قیمتی پایین تر خریداری کنید .

خرید اینترنتی و غیر حضوری منقل

شما برای بررسی و همچنین پیدا کردن محصول مورد نظر خود ، نیاز دارید تا به فروشگاه‌ها و تولیدی‌های مختلفی مراجعه کنید. این کار موجب صرف هزینه زیادی می شود ، همچنین باید وقت زیادی برای آن اختصاص دهید .

اما امروزه با رونق کسب و کار اینترنتی ، شما می‌توانید به میزان قابل توجهی در هزینه و زمان صرفه جویی کنید . شما می توانید به راحتی با مراجعه به سایت های مختلف ، محصولات را به لحاظ کیفیت و قیمت با هم مقایسه کنید . به دلیل این که شما در زمان کوتاهی به محصولات مختلف و متنوع دسترسی دارید ، می توانید انتخاب بهتری داشته باشید .

ویلاسازی یکی از تولیدی هایی می باشد که شما می توانید منقل مورد نظر خود را به صورت غیر حضوری ، از ویلا سازه خریداری کنید . گذشته از انواع منقل در طرح های متنوع ، ویلا سازه طیف وسیعی از محصولات مربوط به تجهیزات ویلایی و مبلمان فضای باز را تولید می‌کند . بسیاری از این محصولات به صورت انحصاری و اختصاصی توسط ویلا سازه طراحی و تولید می‌شود .

شما می توانید با مراجعه به وب سایت ویلا سازه ، محصولات مختلف این تولیدی را مشاهده کنید . با کسب اطلاعات بیشتر در مورد محصول مورد نظر ، می‌توانید یک خرید مطمئن داشته باشید .

ویلاسازه برترین تولید کننده شمال غرب کشور علاوه بر این محصول محصولاتی همچون،تاب ویلایی،تاب ریلکسی،هیتر فضای باز،آتشدان،صندلی راک،تخت کنار استخری،باربیکیو و …. نیز تولید میکند.

همینطور برای خرید تخت سنتی و قیمت تاب ریلکسی و خرید ظروف چوبی و کلی محصول دیگه میتونید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید. جهت عضویت در پیج اینستاگرام مبلمان فضای باز ویلا سازه روی لینک کلیک کنید.