بخاری هیزمی بارانا

19,000,000 تومان

بخاری هیزمی سوزان

12,000,000 تومان

بخاری چوبی بوران

19,000,000 تومان

بخاری هیزمی الینا

17,000,000 تومان

بخاری هیزمی هرمی

16,000,000 تومان

بخاری گازی مدرن

18,000,000 تومان

بخاری هیزمی باران

9,500,000 تومان

بخاری چوب کد 306

8,469,153 تومان

بخاری هیزمی کد 303

14,115,255 تومان

بخاری هیزمی دیبا

20,210,479 تومان

بخاری هیزمی سورنا

22,000,000 تومان

بخاری هیزمی بیتا

14,674,275 تومان

بخاری هیزمی گرد

14,067,900 تومان

بخاری هیزمی السا

14,674,275 تومان

بخاری هیزمی

بخاری هیزمی یا بخاری چوبی گرما بخش نسلهای دور.این محصول که به نام ویلا بخاری هیزمی یا بخاری هیزمی شمالی شناخته میشود امروزه طرفداران بسیاری پیدا کرده است.

هر چقدر هم عاشق تکنولوژی باشیم کمتر کسی دلش نمیخواد از گرمای یک بخاری هیزمی لذت ببرد.لوازم گرمایشی زیادی وجود دارد اما بخاری هیزمی ویلاسازه لذت خاصی دارد.امروزه با تجملاتی شدن زندگی مردم علاقه زیادی به وسایل انتیک پیدا کرده اند.بخاری هیزمی علاوه بر خاصیت گرمایشی امروزه یک وسیله دکوراتیو و لوکس نیز به حساب میرود.همچنین به دلیل خواص درمانی فراوانی که دارد امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

اطلاعات تکمیلی بخاری هیزمی ویلاسازه

مزایا و معایب بخاری هیزمی

 

بخاری هیزمی ویلاسازه

بخاری های مخصوص هیزمی

برای گرم شدن در فضای سرد تجهیزات زیادی از جمله آتشدان،هیتر های تابشی،بخاری های نفتی و گازی و … وجود دارد ما در این مقاله به تشریح پرطرفدارترین بخاری ویلایی یعنی بخاری هیزمی میپردازیم.

بخاری هیزمی ویلاسازه

بخاری های هیزمی تجهیزات گرمایشی ای هستند که در منازل و گاهی اوقات در فضای باز نصب می‌ شوند اما مزایا و معایبی در استفاده از این بخاری ها وجود دارد.در زیر لیستی تهیه کرده ایم که با جزئیات به آن می پردازیم:

بخاری هیزمی ویلاسازه

بخاری هیزمی سنتی

 

بخاری هیزمی سنتی یکی از قدیمی‌ترین انواع مختلف بخاری میباشد . بخاری هیزمی سنتی از یک طراحی ساده بهره می‌برد . یک محفظه عمدتاً فلزی که دارای یک دودکش می باشد و یک درب برای قرار دادن هیزم در داخل بخاری . همین طراحی ساده می‌تواند یک محصول بسیار کاربردی را به وجود آورد .

البته در طی سالیان اخیر استفاده از این محصول کاهش یافته است . بخاری هیزمی همیشه با درد سر و مشکلاتی همراه است .

از جمله این مشکلات می توان به تهیه هیزم و خرد کردن آن اشاره کرد . البته امروزه می‌توان هیزم را در حالت خرد شده و آماده از بازار خریداری کرد . اما به طور کلی تهیه هیزم امروزه یکی از مشکلاتی میباشد که موجب میشود افراد از استفاده بخاری هیزمی سنتی صرف نظر کنند .

البته دلیل دیگری نیز وجود دارد که افراد تمایل بیشتری به استفاده از بخاری های دیگر دارند . هزینه سوخت موجب می‌شود که افراد سیستم گرمایشی مورد نظر خود را با توجه به مسائل اقتصادی انتخاب کنند . به عبارت دیگر هر چقدر هزینه سوخت پایین تر باشد افراد تمایل بیشتری به استفاده از آن دارند .

ارزانترین نوع سوخت در کشور ما سوخت گاز میباشد . به همین دلیل بیشتر بخاری ها و سیستم گرمایشی هایی که در ایران مورد استفاده قرار می گیرند به صورت گاز سوز می باشند .

بخاری چوبی ویلاسازهبخاری هیزمی مدرن

چنانچه به دنبال خرید یک بخاری هیزمی هستید برای یافتن چنین محصولی باید در جستجوی بیشتری در مقایسه با بخاری های معمولی داشته باشید . به دلیل اینکه این محصولات امروزه طرفداران زیادی ندارند .

البته بهتر است اینگونه عنوان کنیم که بیشتر افراد شرایط استفاده از بخاری هیزمی را ندارند . محیط های آپارتمانی یکی از موانعی است که موجب می‌شود شما نتوانید از بخاری هیزمی استفاده کنید . به جهت اینکه دود ناشی از بخاری هیزمی در بیشتر اوقات می‌تواند مشکلاتی برای همسایگان به وجود آورد . همچنین گاهی اوقات امکان دارد که دوده بخاری هیزمی در داخل فضای شما نیز منتشر شود .

مشکل دیگری که در استفاده از بخاری هیزمی به وجود می آورد و خاکستر و همچنین زغال های باقی مانده از سوختن هیزم میباشد . نظافت بخاری هیزمی در بیشتر اوقات دشوار و با کثیفی های زیادی همراه می باشد . همین مسائل در کنار هم موجب می شود که بسیاری از افراد از خرید بخاری هیزمی صرف نظر کنند .

زیبایی بخاری چوب

اما زیبایی و همچنین بسیار مطلوب بخاری هیزمی باعث میشود که افراد همچنان علاقمند به استفاده از این بخاری باشند . افراد تمایل دارند که این بخاری را در ویلا و همچنین باغ خود مورد استفاده قرار دهند . همچنین در طی چند سال اخیر طرح های بسیار متنوع تری از بخاری هیزمی به بازار عرضه شده است .

همانند بسیاری از محصولات که امروزه دارای طراحی مدرن هستند ، طرح های مختلفی از بخاری هیزمی مدرن نیز به وجود آمده است . بخاری هیزمی مدرن با توجه به ژورنال ها و طراحی های روز دنیا به وجود آمده است .

طراحی محصولات مدام در حال تغییر است و شما می توانید آنها را با توجه به سلیقه خود تغییر دهید . قیمت بخاری هیزمی مدرن با توجه به مواد اولیه به کار رفته در تولید آن متغیر می باشد . همچنین ابعاد و میزان گرمادهی بخاری نیز تاثیر زیادی در قیمت آن دارد .

مزایای بخاری هیزمی سنتی

 • کارآمد بودن بخاری هیزمی

بخاری های هیزمی مدرن می توانند بسیار سودمند باشند. سودمندی و کارایی، همان توانایی بخاری هیزمی برای برونده گرما از هر تکه چوب است و در کنار آن، می ‌تواند این گرما را به داخل اتاق و خانه منتقل کند.

بخاری های چوبی به گونه ای طراحی شده اند که تا جایی که ممکن است کارآمد باشند. تولید کننده ها باید محدودیت های بیشتری در مورد انتشار موادی مثل گازها و دود ها از بخاری های هیزمی ارائه کنند تا محصولات شان مفید تر واقع شود.

اگر بخواهیم بخاری های چوبی را با شومینه های سنتی چوب سوز مقایسه کنیم به این نتیجه می رسیم که بخاری های هیزمی بسیار مفید تر هستند چون شومینه های هیزمی فقط ۱۰ درصد کارایی دارند که یعنی اکثر گرمای تولید شده توسط آتشی که روباز است وارد دودکش شده و فضا را گرم نمی کند. بنابراین در بخاری های هیزمی:

 • گرمای بیشتری تولید می شود
 • انتشارات کمتری انجام می شود
 • آتش مدت زمان بیشتری می سوزد و نگهداری کمتری احتیاج دارد

بخاری هیزمی ویلاسازه شومینه ایی

 • خروجی گرما

کارایی بالای بخاری چوبی کمک می ‌کند تا در مقایسه با شومینه های قدیمی گرمای بیشتری برای اتاق فراهم کند. در واقع بخاری هیزمی به ازای هر چوبی که داخل اش قرار می گیرد گرما تولید کرده و فضا را گرم می کند.

بخاری چوبی نه تنها باید بیشترین مقدار گرما را از احتراق چوب خارج کند، بلکه باید بتواند این گرما را در فضای اتاق هم پخش کند.

بدنه فلزی بخاری هیزمی ویلایی این وظیفه را بر عهده دارد. بخاری گرمای آتش را جذب می ‌کند و این گرما به فضا انتقال می ‌دهد.

تفاوت بزرگ بین گرمای انتقالی از بخاری هیزمی ویلایی در مقایسه با شومینه های باز این است که اگر در فاصله دوری از بخاری قرار بگیرید باز هم گرما را حس خواهید کرد اما در مورد شومینه این گونه نیست و باید حتماً نزدیک به آن بنشینید تا گرم شوید.

بخاری هیزمی فن دار ویلاسازه

 • برونداد

کارآمدی بالای بخاری های هیزمی سنتی به کاهش میزان دود و سایر ذرات مضر که از احتراق هیزم ایجاد می شود کمک می کند.

در بخاری هیزمی شمالی، چوب به آرامی و با کارایی بالا می سوزد و با سوزاندن گازهای اضافی حاصل از احتراق چوب، گرمای بیشتری هم ایجاد می شود. در این صورت گاز و دود کمتری آزاد خواهد شد. به همین دلیل بخاری های هیزمی به نسبت شومینه، بیشتر دوستدار محیط زیست اند.

 • کنترل بیشتر

بخاری هیزمی توانایی کنترل بیشتر برای سرعت و کارآمدی آتش داخل بخاری هیزمی را فراهم می کند و بنابراین مشخص می شود چه مقدار گرما قرار است منتشر شود. یکی از معایب شومینه های در باز قدیمی این بود که جریان هوای داخل شومینه و بالای دودکش نمی تواند به آسانی کنترل شود و همین امر یکی از دلایلی است که چرا این شومینه ها نمی توانند مفید باشند.

ویلا بخاری هیزمی، محیطی در بسته اند که در آن هوای مورد نیاز احتراق، توسط لوله های هوا کنترل می شوند.

با کنترل هوا و میزان هیزم، آتش کم و زیاد می شود. با نگهداری گازهای زائد آزاد شده توسط احتراق چوب داخل بخاری هیزمی، این گازها می ‌توانند بسوزند و حتی گرمای بیشتری از طریق پروسه ای به نام ” احتراق ثانویه” ایجاد کنند.

وسیله ‌ای به نام حایل در بالای بخاری هیزمی قرار می گیرد و شکافی کوچک برای هوا ایجاد می‌ کند تا از آنجا بیرون بیاید و به این پروسه کمک می‌ کند تا انجام شود و بخاری گرمای بیشتری در مقایسه با شومینه های سنتی ایجاد کند.

 • آتش سوزی طولانی مدت بخاری هیزمی

با بخاری هیزمی شمالی و توانایی آن برای کنترل جریان هوا، آتش برای مدت طولانی تری می سوزد و نیازمند نگهداری مداوم نیست. برای کمک به کارآمدتر کردن بخاری هیزمی، لوله های هوا در بخاری هیزمی باید:

 • به موقع بسته شوند تا آتش سریع نسوزد
 • برای طولانی مدت بسته نماند تا بخاری از فقدان اکسیژن خفه بسوزد و دود ایجاد کند

هر چه آتش مدت بیشتری بسوزد، زمان کمتری برای نگهداری از آتش و زمان کمتری برای افزودن هیزم به بخاری نیاز است.

 • هیزم کمتر بخاری هیزمی شمالی

بخاری هیزمی به شما توانایی خلق آتشی کارآمد تر و بادوام تر در مقایسه با شومینه های قدیمی می دهد و در کنار آن به کاهش میزان مصرف هیزم هم کمک می کند. کاهش میزان مصرف هیزم به موارد زیر کمک خواهد کرد:

 • کم شدن میزان هیزم استفاده شده برای هر آتش
 • افزایش طول مدت سوخت هر آتش با استفاده از همان میزان هیزم
 • کاهش هزینه سوخت در طول عمر بخاری هیزمی
 • کاهش میزان سرعت سوخت هیزم که به شما اجازه می دهد تا آتش بیشتری داشته باشید
 • نیاز به برق نیست

برخلاف سایر انواع شومینه ها مثل شومینه های برقی و بخاری های هیزمی نیازمند منبع برقی برای به کار افتادن نیستند. این به آن معناست که می توانید خانه خود را بدون استفاده از برق گرم کنید.

بخاری های هیزمی به برق نیاز ندارند چون بلافاصله بعد از روشن کردن آتش سریع به کار می ‌افتند و گرم کردن منزل آغاز می ‌شود. هوای گرم که از لوله دودکش بالا می ‌رود و از طریق هواکش، دود و سایر ذرات مضر آن گرفته می ‌شود و هوای بیشتری برای داخل آتش جهت گرم تر کردن آن نیاز خواهد بود.

اگر گرما به قدر کافی در فضا پخش نمی شود می توانید از فن بخاری استفاده کنید.

بخاری هیزمی مدرنایجاد فضای نوستالژیک با بخاری‌هیزمی

در سالیان دور بخاری‌هیزمی نقش بسیار مهمی در زندگی انسان‌ها ایفا می‌کردند. در بسیاری از مناطق برای تولید گرما از بخاری‌هیزمی استفاده می‌شد.

اما در طول سالیان اخیر و با پرواز سوخت‌های جایگزین مانند گاز و نفت و همچنین برق، به‌مرورزمان استفاده از بخاری‌هیزمی کاهش پیدا کرد. البته امروزه استفاده از بخاری‌هیزمی با دشواری‌هایی همراه است. به‌عنوان‌مثال در بسیاری از مناطق دسترسی به هیزم برای سوخت کمی دشوار است.

به دلیل اینکه بسیاری از محیط‌ها به‌صورت شهری هستند و امکان دسترسی به هیزم کمتر است.

اما در محیط‌های روستایی و مناطق کرد امکان دسترسی به هیزم و چوب وجود دارد، استفاده از بخاری‌هیزمی می‌تواند بسیار مقرون‌به‌صرفه باشد. بخاری‌های هیزمی میزان گرمای زیادی را تولید می‌کنند که می‌تواند فضای قابل‌توجهی را تحت پوشش قرار دهد. استفاده از بخاری‌هیزمی همیشه یک حس نوستالژیک و بسیار دلچسب را به وجود می‌آورد.

نشستن در کنار آتش بخاری‌هیزمی و گرم‌شدن در کنار آن، برای هر شخصی و در هر سن و سالی لذت‌بخش است .

هیتر هیزمیهزینه سوخت پایین بخاری‌هیزمی

تهیه هیزم و چوب در بیشتر مناطق کشور ما هزینه زیادی در بر ندارد.

را می‌توانید با مبلغ پایین ای مقدار زیادی هیزم برای استفاده در بخاری‌هیزمی تهیه کنید. البته گاهی اوقات هزینه سوخت بخاری‌هیزمی تقریباً رایگان است.

اگر شما دسترسی به طبیعت داشته باشید، در بیشتر اوقات می‌توانید هیزم را به‌صورت رایگان جمع‌آوری کنید. با صرف مدت‌زمان کمی می‌توانید مقدار زیادی چوب برای استفاده در بخاری خود جمع‌آوری کنید.

به همین دلیل است که بخاری‌های هیزمی در واقع محصولاتی بسیار مقرون‌به‌صرفه هستند. اما برای استفاده بلندمدت شما نیاز به میزان چوب بیشتری دارید.

به همین دلیل است که بسیاری از افراد تمایلی به استفاده بلندمدت از بخاری‌هیزمی ندارند. اما استفاده از بخاری‌هیزمی به هنگام مراسم خاص و دورهمی‌ها همیشه لذت‌بخش خواهد بود. البته هنوز هم در برخی از مناطق کشور، بخاری‌هیزمی به‌عنوان وسیله اصلی گرمایشی مورداستفاده قرار می‌گیرد.

اما به‌طورکلی امروزه بخاری‌هیزمی تبدیل به یک وسیله دکوری برای منازل ویلایی شده است. وجود بخاری‌هیزمی همیشه حس گرما بخشی را در محیط به وجود می‌آورد .

 بخاری هیزمی چدنی

بخاری هیزمی چدنی یک از محبوب ترین انواع بخاری هیزمی میباشد . بخاری هیزمی چدنی به صورت ریخته گری طراحی و تولید می شود . به این صورت که از قالب های مخصوصی برای ساخت بخاری چدنی استفاده می شود . چدن مذاب در داخل قالب ها که شکل های متنوعی دارند ریخته میشود .

سپس قطعات چدنی مختلف با استفاده از روش جوشکاری چدن به هم اتصال داده می شوند . که نتیجه آن تولید یک بخاری هیزمی چدنی زیبا میباشد . بخاری هیزمی چدنی از وزن بالایی برخوردار می باشد که یکی از ویژگی های اصلی این نوع بخاری می باشد . وزن بالای این محصول گاهی اوقات مشکلاتی برای افراد به وجود می آورد .

جابجایی بخاری هیزمی چدنی با توجه به وزن بالای آن کمی دشوار میباشد . اما در کنار این دردسر ها از ویژگی‌هایی نیز برخوردار می باشد . به‌عنوان‌مثال بخاری های هیزمی چدنی عمر نسبتا طولانی دارند . این محصولات می توانند برای سال‌های طولانی مورد استفاده قرار گیرند بدون اینکه مشکلی برای آنها به وجود آید .

همچنین بخاری هیزمی چدنی از مقاومت و کیفیت بسیار بالایی برخوردار می باشد . وزن بالای این محصول موجب می‌شود که از استحکام قابل ملاحظه‌ای برخوردار باشد . اما این محصولات در بین محصولات گران قیمت جای می گیرند . شما برای خرید این محصولات باید مبلغ قابل توجهی را هزینه کنید .

بخاری -ویلا

بخاری هیزمی شمالی

معایب بخاری هیزمی

 • هزینه بخاری هیزمی

بزرگ ترین عیب بخاری هیزمی در اکثر موارد، هزینه خرید خود بخاری هیزمی است. بخاری هیزمی جزء اقلام ارزان قیمت نیست و به همین ترتیب اگر سایز بزرگ تری را انتخاب کنید باید هزینه بیشتری هم پرداخت کنید. این بخاری ها به گونه ای طراحی شده اند که برای سالیان متمادی کار می ‌کنند و طول عمر بین ۵ تا ۲۰ سال دارند. عمر واقعی این بخاری بستگی به کیفیت موادی دارد که با آن ساخته شده است. هرچه مصالح با کیفیت تر باشند عمر بخاری بیشتر است.

 • هزینه نصب بخاری هیزمی

نه تنها باید هزینه خرید را متحمل شوید، بلکه نصب آن نیز هزینه ‌بر است. هزینه نصب، متفاوت بوده و اگر خودتان انجام دهید که رایگان خواهد بود. نصب شومینه  در خانه هایی که از قبل دودکش دارند معمولا ارزانتر تمام می شود.

 • پیچ و خم یادگیری

وقتی قرار است برای اولین بار از بخاری هیزمی استفاده کنید باید برخی از اصول اولیه استفاده از این وسیله را برای اطمینان از کارایی سوخت آن یاد بگیرید.

اگر به شیوه درست و صحیح از بخاری هیزمی خود استفاده نکنید تجربه بدی خواهید داشت و گرمای مناسبی که انتظارش را دارید به دست نخواهید آورد. مواردی که باید درباره بخاری هیزمی در نظر بگیرید عبارتند از:

 • نحوه استفاده از لوله های هوا جهت کنترل آتش
 • میزان سوختی بخاری نیاز دارد بنابراین دیگر بخاری بیش از حد داغ نمی شود
 • استفاده از صحیح ترین نوع هیزم
 • بدنه داغ

یکی دیگر از معایب بخاری هیزمی این است که بدنه آن به شدت داغ می شود به گونه ای که دست زدن به آن غیر ممکن و بعضا خطرناک است. به علت نوع طراحی ای که بخاری هیزمی دارد، گرما آتش را جذب کرده و آن را در فضا پخش می کند.

اگر بچه کوچک یا حیوان خانگی دارید حتماً باید این موضوع را در نظر بگیرید که بخاری هیزمی حین کار بسیار گرم می شود.

رعایت نکات ایمنی به هنگام نصب بخاری چوبی

بخاری های چوبی دارای حرارت بسیار بالایی هستند ، همچنین دود زیادی در اثر سوختن هیزم به وجود می‌آید .

به همین دلیل به هنگام نصب این محصولات ، باید بیش از پیش نکات ایمنی را رعایت کنید . حتماً باید از اتصال صحیح لوله های هواکش مطمئن شوید ، برای اطمینان بیشتر سر کنید چند بار لوله ها را بررسی کنید .
بعد از نصب لوله ها از تهویه مناسب به هوا مطمئن شوید . در صورت عدم تهویه مناسب دوده به وجود آمده در بخاری ، به داخل فضا وارد شده و مشکلات زیادی به وجود می‌آورد . حتی در برخی اوقات امکان دارد این دود متاسفانه باعث جان باختن افراد شود . پس تا جای ممکن رعایت نکات ایمنی را جدی بگیرید ، و اتصالات مختلف را چند باره مورد بررسی قرار دهید .
به دلیل اینکه به هنگام روشن بودن بخاری هیزمی ، گرمای بسیار زیادی تولید می شود . سعی کنید مواد قابل اشتعال را در مجاورت بخاری قرار ندهید ، این کار می‌تواند عواقب نامطلوبی به همراه داشته باشد .
سعی کنید به صورت دوره ای و هر چند وقت یکبار ، داخل بخاری هیزمی را تمیز کنید . خاکستر و زغال های به جا مانده را از داخل بخاری خارج کنید .

وجود این مواد علاوه بر اینکه فضای زیادی در داخل بخاری اشغال می کند ، باعث می‌شود تا احتراق هیزم به طور کامل انجام نگیرد . در نتیجه بخاری هیزمی دود زیادی تولید می‌کند ، و گرمای کمتری به وجود می‌آید .

اگر تجربه استفاده از بخاری هیزمی را ندارید ، حتماً قبل از استفاده از مشاوره یک کارشناس استفاده کنید .
بخاری های هیزمی دارای مکانیسم پیچیده‌ای نیستند ، به همین دلیل تعمیرات به آنها معمولاً هزینه زیادی در بر ندارد .

بخاری-هیزمی-سنتی

بخاری هیزمی سنتی

قیمت بخاری هیزمی سنتی

قیمت بخاری هیزمی میتواند از ۵۰۰ هزار تومان تا حدود ۳۰ میلیون تومان متغیر باشد . همچنین برخی از انواع بخاری هیزمی وجود دارند که قیمتی بسیار بالاتر از این مبلغ را نیز دارند .

به عنوان مثال برخی از انواع بخاری هیزمی چدنی که از کشورهای دیگر وارد می شوند دارای قیمت های بسیار بالایی می باشند . البته شما می توانید با توجه به سلیقه خود هر محصولی را که تمایل داشته باشید خریداری نمایید .

ولی پیشنهاد ما این است که برای خرید بخاری هیزمی به‌هیچ‌عنوان گزینه های وارداتی را در نظر نگیرید . به دلیل اینکه بخاری هیزمی از مکانیزم خاص و پیچیده ای برخوردار نمی باشد . برخلاف برخی از محصولات که گفته می‌شود تکنولوژی ساخت آنها در کشور وجود ندارد و از پیچیدگی خاصی برخوردار می باشند .

این موضوع در مورد بخاری چوبی صادق نمی باشد . و تولید کنندگان داخلی به راحتی می توانند انواع مختلف بخاری هیزمی را در طرح و سایز های مختلف تولید کنند . حتی در برخی اوقات تولیدکنندگان داخلی قادر هستند محصولاتی با کیفیت بهتر از محصولات وارداتی تولید کنند .

بندری پیشنهاد ما این است که برای خرید یک بخاری هیزمی به سراغ گزینه های خارجی نروید . زیرا خرید محصولات وارداتی فقط موجب پرداخت هزینه بالا و بی موردی برای محصول مورد نظر می شود . در حالی که شما می‌توانید با مبلغی بسیار پایین تر اقدام به خرید محصولات داخلی و با کیفیتی بسیار بهتر نمایید .

خرید بخاری هیزمی یا همان بخاری چوبی

بخاری چوبی یکی از زیباترین محصولاتی است که شما می‌توانید در فضای خود داشته باشید . بخاری هیزمی قابلیت این را دارد که در داخل منزل و یا فضای باز مورد استفاده قرار گیرد . البته شکل ظاهری و مکانیزم بخاری های هیزمی داخل منزل با محصولاتی که در فضای باز مورد استفاده قرار می گیرند که کمی متفاوت می باشد . بخاری های هیزمی که در داخل منزل استفاده می شوند و حتماً باید از تهویه مناسب برخوردار باشند . اما بخاری هیزمی استفاده شده در فضای باز به دلیل اینکه در یک فضای محدود قرار ندارد همیشه از تهویه مناسبی برخوردار است .

برای خرید بخاری هیزمی میتوانید به فروشگاه های مختلف لوازم گرمایشی مراجعه کنید . برای صرفه جویی بیشتر می توانید خرید خود را به صورت مستقیم از تولیدی انجام دهید . همچنین میتوانید بخاری هیزمی خود را از فروشگاه های تجهیزات ویلایی نیز خریداری نمایید . البته بخاری هیزمی تنوع بالایی دارد که به لحاظ شکل ظاهری تفاوت های زیادی با هم دارند .

اگر تمایل به خرید بخاری چوبی به صورت غیر حضوری و اینترنتی دارید .

می‌توانید این کار را در هر زمانی از شبانه روز انجام دهید . همچنین وقت نامحدودی برای مشاهده محصولات و مقایسه آنها با یکدیگر دارید ‌. شما می توانید چند فروشگاه مختلف را در عرض چند دقیقه مورد بازدید قرار دهید . شما می‌توانید بخاری هیزمی موردنظر را از بین طرح های موجود انتخاب نمایید .

البته برخی از فروشگاه های اینترنتی وجود دارند که تولید کننده این محصولات می باشند . این ویژگی موجب میشود که شما بتوانید تغییرات مورد نظر خود را در بخاری هیزمی اعمال کنید . البته باید به این نکته توجه داشته باشید که انتظارات شما باید قابل اجرا باشند .

ویلا-بخاری-هیزمی

ویلا بخاری هیزمیو چوبی

خرید اینترنتی بخاری هیزمی

سالیان زیادی است که استفاده از بخاری هیزمی سنتی تقریبا منسوخ شده است . ارائه گاز لوله کشی به اکثر شهرها و روستاها موجب استفاده از بخاری های گازی شده است .

سهولت در استفاده از بخاری گازی باعث شده تا افراد کمتر از بخاری هیزمی استفاده کنند . اما در طی سالیان اخیر دوباره استفاده از بخاری هیزمی رواج یافته است . بخاری هیزمی همواره تداعی‌کننده یک حس نوستالژی در افراد می باشد .

به همین دلیل افراد به هنگام استفاده از بخاری هیزمی احساس لذت بیشتری می کنند . همچنین طراحی های جدیدی که برای بخاری های هیزمی استفاده می شود . باعث شده تا این محصولات از زیبایی بیشتری برخوردار باشند . امروزه بخاری هیزمی اکثراً در ویلا و باغ مورد استفاده قرار می گیرد .

این نوع وسیله گرمایشی به دلیل مشکلاتی که برای تهیه هیزم مورد نیاز آن وجود دارد . در محیط‌های شهری طرفداران زیادی ندارد . اما برای استفاده در مکان هایی مانند باغ و ویلا بسیار ایده آل می باشد .

بخاری-هیزمی-ویلایی

بخاری هیزمی ویلایی

سفارش بخاری هیزمی شمالی

گروه تولیدی ویلا سازه یکی از شرکت‌های فعال در زمینه مبلمان فضای باز ، و تجهیزات ویلایی می باشد .

یکی از تولیدات این مجموعه انواع وسایل و تجهیزات گرمایشی ، از جمله آتشدان ، بخاری های فضای باز و بخاری هیزمی می باشد .
گروه تولیدی ویلا سازه برای رفاه حال بیشتر مشتریان ، و اینکه گزینه‌های زیادی برای انتخاب داشته باشند . این امکان را برای مشتریان فراهم کرده تا علاوه بر خرید محصولات موجود ، بتوانند محصولات سفارشی را نیز خریداری کنند .
شما می توانید بر حسب سلیقه و نیاز خود تغییراتی را در بخاری ها به وجود آورید ، همچنین می توانید دو یا چند بخاری را با هم ترکیب کنید .

به این صورت این امکان برای شما فراهم می شود ، تا بتوانید محصولی کاملا مطابق با سلیقه و نیاز خود داشته باشید . هم چنین محصولی که خریداری می کنید کاملا منحصر به فرد می باشد ، که با توجه به سفارش و ویژگی های مورد نظر شما تولید شده است .
ویلا سازه حتی به این موضوع قانون نبوده ، و برای جلب رضایت بیشتر مشتریان پا را فراتر از این می‌گذارد .

شما می‌توانید طرحی را که در بین محصولات ویلا سازه موجود نمی باشد ، را برای تولید به ویلا سازه سفارش دهید . این تولیدی می تواند تمام سفارشات شما را که قابل اجرا باشد ، تولید و برای شما ارسال کند . پس اگر طرحی مورد پسند شما بود می توانید آن را برای ما ارسال کنید ، و ما آن محصول را برای شما تولید خواهیم کرد .

ویلاسازه علاوه بر این محصولات محصولات دیگری همچون،تاب فضای باز،صندلی تابی،بخاری فضای باز،ظروف چوبی،صندلی راک،تخت کنار استخری،باربیکیو ،فوتبال دستی ،استند گل،سایه بان چتری و مبلمان فضای باز…. نیز تولید میکند.ویلاسازه در کنار فروش تکی  برای همکاران عزیز نیز به صورت عمده محصولات خود را ارئه میکند(فروش عمده تاب ریلکسی).

بخاری-چوبی-ویلا

بخاری چوبی و هیزمی ویلا

سوالاات متداول بخاری هیزمی

میزان حرارت بخاری هیزمی چقدر است؟

بخاری هیزمی نسبت به بخاری گازی حرارت بیشتری تولید میکند اما سایز بخاری نیز بسیار مهم است.

بخاری هیزمی برا منزل مناسب است؟

بله بخاری هیزمی اگر درجه یک باشد و درز نداشته باشد میتوان درون منزل هم استفاده کرد.

ارزانترین بخاری هیزمی کدام است؟

در مورد بخاری هیزمی اصلا به دنبال ارزانترین مدل نروید زیرا مدلهای ارزان دارای درزهایی هستند که دوده وارد محیط میشود.

ابعاد استاندارد بخاری هیزمی چیست؟

بخاری هیزمی ابعاد خاصی ندارد و باید ابعاد آن نسبت به ابعاد محیط تعیین شود.

بهترین بخاری هیزمی چوبی کدام است؟

ویلاسازه با سالها تجربه در تولید انواع بخاری با کیفیتترین بخاری فضای باز را برای مشتریان عزیز اراءه میکند.

میتوان بخاری هیزمی دست ساز تهیه کرد؟

بله بخاری های چوبی تولید شده در ویلاسازه دست ساز بوده و با بهترین کیفیت تولید میشند.

آیا بخاری هیزمی چند کاره مناسب هستند؟

بله بخاری های هیزمی چند کاره دارای جای کتری و باربیکیو همچنین دارای فر برا پخت عذا هستند.

بخاری هیزمی چدنی بهتر است یا آهنی ؟

بخاری های هیزمی که به صورت چدنی می باشند از زیبایی بسیار بیشتری برخوردار می باشند . همچنین قیمت این محصولات نیز در مقایسه با بخاری های آهنی بسیار بالاتر می باشد . بخاری های چدنی معمولاً عمر مفید طولانی تری دارند و از استحکام و مقاومت بالایی برخوردار هستند . در مقابل بخاری های هیزمی آهنی وزن پایین تری دارند که موجب میشود قابلیت جابجایی بالایی داشته باشند . همچنین تعمیرات بخاری های هیزمی آهنی با هزینه بسیار کمتری صورت می گیرد .

 

چگونه یک بخاری هیزمی بسازیم ؟

بخاری های هیزمی مکانیزم خاص و پیچیده ای ندارند . به همین دلیل شما به راحتی می توانید با استفاده از یک سری ابزار اولیه اقدام به ساخت بخاری هیزمی نمایید . در واقع شما نیاز به یک محفظه برای سوزاندن هیزم و یک دودکش دارید . با رعایت همین دو اصل می توانید اقدام به ساخت یک بخاری هیزمی بسیار کاربردی برای خود نمایید .

 

میزان گرمادهی بخاری هیزمی چقدر است ؟

میزان گرمادهی و شعاع تحت پوشش بخاری هیزمی رابطه مستقیمی با ابعاد محصول دارد . هرچقدر ابعاد بخاری هیزمی شما بزرگتر باشد  در نتیجه می توانید هیزم بیشتری در داخل آن قرار دهید . طبیعتاً این کار موجب خواهد شد که حرارت بخاری شما افزایش پیدا کند . البته نکته ای که درباره بخاری های هیزمی وجود دارد این است که این محصولات از یک حرارت پایدار و ثابت برخوردار نیستند .

 

آیا بخاری هیزمی فضای باز به دودکش نیاز دارد ؟

بخاری هایی که در فضای باز مورد استفاده قرار میگیرند نیاز چندانی به دودکش ندارند . اما در مورد محصولاتی مانند بخاری هیزمی که گاهی اوقات دود زیادی از سوختن هیزم به وجود می آید ، بهتر است که دارای یک دودکش و تهویه باشند . در صورتی که بخاری هیزمی شما فاقد دودکش باشد و حتی اگر در فضای باز نیز آن را مورد استفاده قرار دهید . امکان دارد دوده بخاری موجب اذیت افرادی که در کنار بخاری نشسته اند شود .

 

 

همینطور برای خرید تخت سنتی و قیمت تاب ریلکسی و خرید ظروف چوبی و کلی محصول دیگه میتونید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید. جهت عضویت در پیج اینستاگرام مبلمان فضای باز ویلا سازه روی لینک کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید