پر فروشگترین های بخاری هیزمی

بخاری هیزمی بیتا

16,141,703 تومان

بخاری هیزمی باران

10,450,000 تومان

بخاری هیزمی بارانا

20,900,000 تومان

بخاری هیزمی الینا

18,700,000 تومان

بخاری هیزمی ال آی

6,050,000 تومان

بخاری هیزمی سایوان

3,190,000 تومان

بخاری هیزمی سورنا

27,200,000 تومان

بخاری هیزمی گرد

15,474,690 تومان

بخاری هیزمی بیتا

16,141,703 تومان

بخاری هیزمی السا

16,141,703 تومان

بخاری هیزمی باران

10,450,000 تومان

بخاری هیزمی کد 303

15,526,781 تومان

بخاری چوب کد 306

9,316,068 تومان

بخاری هیزمی بارانا

20,900,000 تومان

بخاری هیزمی سوزان

13,200,000 تومان

بخاری چوبی بوران

20,900,000 تومان

بخاری هیزمی دیبا

22,231,527 تومان

بخاری هیزمی الینا

18,700,000 تومان

بخاری هیزمی هرمی

17,600,000 تومان

بخاری گازی مدرن

19,800,000 تومان

بخاری چوبی السا

6,050,000 تومان

بخاری چوبی السانا

14,300,000 تومان

شومینه چوبی النا

10,890,000 تومان

بخاری هیزمی بیتا

10,890,000 تومان

بخاری چوبی المان

6,490,000 تومان

بخاری هیزمی ال آی

6,050,000 تومان

3,190,000 تومان

بخاری هیزمی شانای

2,750,000 تومان

بخاری هیزمی سایوان

3,190,000 تومان

بخاری هیزمی المان

4,950,000 تومان

بخاری هیزمی تارا

17,600,000 تومان

بخاری هیزمی دلسا

3,630,000 تومان

بخاری هیزمی دلسا

6,050,000 تومان

بخاری هیزمی الشن

24,200,000 تومان

بخاری هیزمی پارسا

5,280,000 تومان

بخاری هیزمی و چوبی

بخاری هیزمی یا بخاری چوبی گرما بخش نسلهای دور.این محصول که به نام ویلا بخاری هیزمی یا بخاری هیزمی شمالی شناخته میشود امروزه طرفداران بسیاری پیدا کرده است.

هر چقدر هم عاشق تکنولوژی باشیم کمتر کسی دلش نمیخواد از گرمای یک بخاری هیزمی لذت ببرد.لوازم گرمایشی زیادی وجود دارد اما بخاری هیزمی ویلاسازه لذت خاصی دارد.امروزه با تجملاتی شدن زندگی مردم علاقه زیادی به وسایل انتیک پیدا کرده اند.بخاری هیزمی علاوه بر خاصیت گرمایشی امروزه یک وسیله دکوراتیو و لوکس نیز به حساب میرود.همچنین به دلیل خواص درمانی فراوانی که دارد امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

زمستان فصلی است که با سرما و برف خود، ما را به دنبال گرمایی مطلوب و دلپذیر روانه می‌کند. در این فصل سرد، بخاری‌های مختلف برای گرم کردن محیط زندگی مورد استفاده قرار می‌گیرند. اما یکی از انتخاب‌های محبوب در این زمینه، بخاری چوبی است. در این مقاله، به بررسی مزایا و معایب بخاری چوبی پرداخته و نکات مهمی را برای انتخاب و استفاده بهینه از آن ارائه خواهیم داد .

اطلاعات تکمیلی بخاری هیزمی ویلاسازه

مزایا و معایب بخاری هیزمی

 

بخاری هیزمی ویلاسازه

بخاری های مخصوص هیزمی

برای گرم شدن در فضای سرد تجهیزات زیادی از جمله آتشدان،هیتر های تابشی،بخاری های نفتی و گازی و … وجود دارد ما در این مقاله به تشریح پرطرفدارترین بخاری ویلایی یعنی بخاری هیزمی میپردازیم.

بخاری هیزم سوز یا چوبی

بخاری هیزم سوز یکی از دستگاه‌های گرمایشی پرکاربرد در منازل است که از هیزم به عنوان سوخت خود استفاده می‌کند. این دستگاه‌ها با ایجاد گرما از احتراق هیزم، می‌توانند مناطق مختلفی از منزل را گرم کنند. در این مقاله، ما به شما راهنمایی جامعی در مورد انتخاب ، نصب ، و استفاده از بخاری هیزم سوز ارائه می ‌دهیم .

بخاری هیزمی ویلاسازه

بخاری های هیزمی تجهیزات گرمایشی ای هستند که در منازل و گاهی اوقات در فضای باز نصب می‌ شوند اما مزایا و معایبی در استفاده از این بخاری ها وجود دارد.در زیر لیستی تهیه کرده ایم که با جزئیات به آن می پردازیم:

بخاری هیزمی ویلاسازه

بخاری هیزمی سنتی

 

بخاری هیزمی سنتی یکی از قدیمی‌ترین انواع مختلف بخاری میباشد . بخاری هیزمی سنتی از یک طراحی ساده بهره می‌برد . یک محفظه عمدتاً فلزی که دارای یک دودکش می باشد و یک درب برای قرار دادن هیزم در داخل بخاری . همین طراحی ساده می‌تواند یک محصول بسیار کاربردی را به وجود آورد .

البته در طی سالیان اخیر استفاده از این محصول کاهش یافته است . بخاری هیزمی همیشه با درد سر و مشکلاتی همراه است .

از جمله این مشکلات می توان به تهیه هیزم و خرد کردن آن اشاره کرد . البته امروزه می‌توان هیزم را در حالت خرد شده و آماده از بازار خریداری کرد . اما به طور کلی تهیه هیزم امروزه یکی از مشکلاتی میباشد که موجب میشود افراد از استفاده بخاری هیزمی سنتی صرف نظر کنند .

البته دلیل دیگری نیز وجود دارد که افراد تمایل بیشتری به استفاده از بخاری های دیگر دارند . هزینه سوخت موجب می‌شود که افراد سیستم گرمایشی مورد نظر خود را با توجه به مسائل اقتصادی انتخاب کنند . به عبارت دیگر هر چقدر هزینه سوخت پایین تر باشد افراد تمایل بیشتری به استفاده از آن دارند .

ارزانترین نوع سوخت در کشور ما سوخت گاز میباشد . به همین دلیل بیشتر بخاری ها و سیستم گرمایشی هایی که در ایران مورد استفاده قرار می گیرند به صورت گاز سوز می باشند .

بخاری چوبی ویلاسازه

 

  انتخاب بهترین بخاری هیزم سوز برای منزل

  نوع بخاری

قبل از خرید بخاری هیزم سوز، باید نوع دقیقی که متناسب با نیاز‌های شماست را انتخاب کنید . بخاری‌های هیزم سوز دو نوع اصلی دارند: بخاری‌های صنعتی و بخاری‌های خانگی . بخاری‌ های صنعتی برای محیط‌ های بزرگتر مانند کارگاه‌ها مناسب هستند ، در حالی که بخاری‌های خانگی مناسب استفاده در منازل کوچکتر و اتاق‌های کوچکتر هستند .

 

برای بخاری هیزم سوز اندازه مناسب

بخاری هیزم سوزی که انتخاب می‌ کنید باید اندازه‌ ای داشته باشد که به راحتی در مکانی که می‌ خواهید نصب کنید قرار بگیرد . همچنین ، بخاری باید به اندازه کافی بزرگ باشد تا منزل شما را به اندازه کافی گرم کند .

 

 بخاری هیزم سوز بازدهی گرمایشی

حتماً بازدهی گرمایشی بخاری هیزم سوز را بررسی کنید . بازدهی بالا به معنی تبدیل بیشتر هیزم به گرما و کاهش مصرف هیزم است . انتخاب بخاری با بازدهی بهینه می ‌تواند در صرفه‌جویی در هزینه سوخت کمک کند .

 

  نصب بخاری هیزم سوز

  مکان مناسب برای نصب

قبل از نصب بخاری ، باید مکان مناسبی برای آن انتخاب کنید . معمولاً بخاری هیزم سوز در کارگاه‌ها یا اتاق‌ های خاصی نصب می ‌شود. اطمینان حاصل کنید که مکان انتخابی دارای تهویه مناسب و امکان دسترسی به هیزم وجود دارد .

 

 برای بخاری هیزم سوز ایمنی و تهویه مناسب

بخاری هیزم سوز نیاز به تهویه مناسب دارد تا دود و گازهای مضر به خارج از مکان منتقل شوند . همچنین ، ایمنی نیز بسیار مهم است . باید از وسایل ایمنی مانند دستکش و ماسک برای قرار دادن هیزم در داخل بخاری به دلیل گرمای زیاد  استفاده کنید .

بخاری هیزمی مدرن

چنانچه به دنبال خرید یک بخاری هیزمی هستید برای یافتن چنین محصولی باید در جستجوی بیشتری در مقایسه با بخاری های معمولی داشته باشید . به دلیل اینکه این محصولات امروزه طرفداران زیادی ندارند .

البته بهتر است اینگونه عنوان کنیم که بیشتر افراد شرایط استفاده از بخاری هیزمی را ندارند . محیط های آپارتمانی یکی از موانعی است که موجب می‌شود شما نتوانید از بخاری هیزمی استفاده کنید . به جهت اینکه دود ناشی از بخاری هیزمی در بیشتر اوقات می‌تواند مشکلاتی برای همسایگان به وجود آورد . همچنین گاهی اوقات امکان دارد که دوده بخاری هیزمی در داخل فضای شما نیز منتشر شود .

مشکل دیگری که در استفاده از بخاری هیزمی به وجود می آورد و خاکستر و همچنین زغال های باقی مانده از سوختن هیزم میباشد . نظافت بخاری هیزمی در بیشتر اوقات دشوار و با کثیفی های زیادی همراه می باشد . همین مسائل در کنار هم موجب می شود که بسیاری از افراد از خرید بخاری هیزمی صرف نظر کنند .

زیبایی بخاری چوب

اما زیبایی و همچنین بسیار مطلوب بخاری هیزمی باعث میشود که افراد همچنان علاقمند به استفاده از این بخاری باشند . افراد تمایل دارند که این بخاری را در ویلا و همچنین باغ خود مورد استفاده قرار دهند . همچنین در طی چند سال اخیر طرح های بسیار متنوع تری از بخاری هیزمی به بازار عرضه شده است .

همانند بسیاری از محصولات که امروزه دارای طراحی مدرن هستند ، طرح های مختلفی از بخاری هیزمی مدرن نیز به وجود آمده است . بخاری هیزمی مدرن با توجه به ژورنال ها و طراحی های روز دنیا به وجود آمده است .

طراحی محصولات مدام در حال تغییر است و شما می توانید آنها را با توجه به سلیقه خود تغییر دهید . قیمت بخاری هیزمی مدرن با توجه به مواد اولیه به کار رفته در تولید آن متغیر می باشد . همچنین ابعاد و میزان گرمادهی بخاری نیز تاثیر زیادی در قیمت آن دارد .

بخاری هیزمی سنتی

 

بخاری هیزمی سنتی امروزه معمولاً در منازل ویلایی و باغ مورد استفاده قرار می گیرد . همچنین در مکان هایی که از شهر فاصله دارند می توان از بخاری هیزمی استفاده کرد . در مکان هایی که از شهر فاصله دارند تهیه هیزم آسان تر می باشد . حتی گاهی اوقات امکان دارد شما هیچ هزینه‌ای بابت تهیه هیزم نپردازید . اما فارغ از همه این مسائل نشستن در کنار بخاری هیزمی حس خوبی را در انسان به وجود می آورد . بخاری هیزمی همیشه می تواند یک فضای گرم و صمیمی به وجود آورد . از این رو شما میتوانید اوقات لذت بخش تری را در کنار بخاری هیزمی داشته باشید . برای مشاهده انواع مختلف این محصولات می توانید به سایت ویلاسازه مراجعه نمایید .

بخاری هیزمی قدیمی

بخاری هیزمی قدیمی از جمله محصولاتی است که امروزه بیشتر حالت تزیینی و دکوری دارد . در بیشتر نقاط کشور ما بخاری یکی از وسایل ضروری برای منزل و محیط های مختلف می باشد . در نیمه شمالی کشور حدود نیمی از سال شما نیاز به استفاده از بخاری دارید . به همین جهت انواع مختلف بخاری در مکان های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد . بخاری را می توانید به لحاظ سوخت مصرفی و همچنین کاربرد به چند دسته کلی تقسیم کنید . بخاری هایی که بر حسب سوخت مصرفی دسته بندی می شوند شامل بخاری گازی ، بخاری برقی ، بخاری نفتی و گازوئیلی و همچنین بخاری هیزمی می باشند . همچنین به لحاظ کاربرد بخاری ها می توانند به انواع خانگی ، تجاری و همچنین صنعتی دسته بندی شوند . شما می‌توانید بر حسب شرایط مکانی و همچنین دسترسی به سوخت های مورد نظر یکی از انواع بخاری را برای خود تهیه کنید . امروز بخاری گازی اولین گزینه ای است که افراد به سراغ آن می‌روند . دلایل مختلفی وجود دارد که باعث می‌شود افراد بخاری گازی را برای گرمایش محیط خود انتخاب کنند . اما بخاری هیزمی همواره یکی از گزینه های جذاب و به شمار می رود . بخاری هیزمی می‌تواند گرمای بسیار مطلوبی در محیط شما به وجود آورد . اما این نوع از بخاری عمدتاً برای مصارف خانگی مناسب میباشد . بسیار کم پیش می‌آید که از بخاری هیزمی برای مکان های تجاری استفاده شود . البته گاهی اوقات می توانید انواع مختلفی از بخاری هیزمی را در مکان‌هایی مانند رستوران مشاهده کنید .

برای داشتن یک بخاری هیزمی قدیمی میتوانید به فروشگاه های لوازم دست دوم و سمساری مراجعه نمایید . البته برخی از تولیدی ها نیز انواع مختلفی از بخاری هیزمی با طراحی قدیمی را تولید می کنند . امروز تهیه چنین وسایلی کمی دشوار می‌باشد اما با کمی جستجو می توانید انواع مختلفی از بخاری هیزمی را بیابید . به دلیل اینکه فروشگاه های مشخصی برای فروش چنین محصولاتی وجود ندارد . شما می توانید به فروشگاههای عرضه کننده تجهیزات ویلایی نیز مراجعه کنید . البته یک روش دیگر برای خرید بخاری هیزمی وجود دارد که بسیار آسانتر و سریعتر میباشد . برای خرید چنین محصولاتی می توانید از گزینه خرید اینترنتی استفاده کنید . یافتن چنین محصولاتی در محیط اینترنت با سرعت بسیار پایین‌تری صورت می گیرد . شما می توانید در عرض چند دقیقه بخاری هیزمی مورد نظر خود را بیابید . سایت فروشگاهی ویلا سازه انواع مختلفی از بخاری هیزمی را به مشتریان خود عرضه می کند . این محصولات در تولیدی ویلاسازه تولید شده و مستقیماً به مشتریان عرضه می شود .

مزایای بخاری هیزمی سنتی

 • کارآمد بودن بخاری هیزمی

بخاری های هیزمی مدرن می توانند بسیار سودمند باشند. سودمندی و کارایی، همان توانایی بخاری هیزمی برای برونده گرما از هر تکه چوب است و در کنار آن، می ‌تواند این گرما را به داخل اتاق و خانه منتقل کند.

بخاری های چوبی به گونه ای طراحی شده اند که تا جایی که ممکن است کارآمد باشند. تولید کننده ها باید محدودیت های بیشتری در مورد انتشار موادی مثل گازها و دود ها از بخاری های هیزمی ارائه کنند تا محصولات شان مفید تر واقع شود.

اگر بخواهیم بخاری های چوبی را با شومینه های سنتی چوب سوز مقایسه کنیم به این نتیجه می رسیم که بخاری های هیزمی بسیار مفید تر هستند چون شومینه های هیزمی فقط ۱۰ درصد کارایی دارند که یعنی اکثر گرمای تولید شده توسط آتشی که روباز است وارد دودکش شده و فضا را گرم نمی کند. بنابراین در بخاری های هیزمی:

 • گرمای بیشتری تولید می شود
 • انتشارات کمتری انجام می شود
 • آتش مدت زمان بیشتری می سوزد و نگهداری کمتری احتیاج دارد

بخاری هیزمی ویلاسازه شومینه ایی

 • خروجی گرما

کارایی بالای بخاری چوبی کمک می ‌کند تا در مقایسه با شومینه های قدیمی گرمای بیشتری برای اتاق فراهم کند. در واقع بخاری هیزمی به ازای هر چوبی که داخل اش قرار می گیرد گرما تولید کرده و فضا را گرم می کند.

بخاری چوبی نه تنها باید بیشترین مقدار گرما را از احتراق چوب خارج کند، بلکه باید بتواند این گرما را در فضای اتاق هم پخش کند.

بدنه فلزی بخاری هیزمی ویلایی این وظیفه را بر عهده دارد. بخاری گرمای آتش را جذب می ‌کند و این گرما به فضا انتقال می ‌دهد.

تفاوت بزرگ بین گرمای انتقالی از بخاری هیزمی ویلایی در مقایسه با شومینه های باز این است که اگر در فاصله دوری از بخاری قرار بگیرید باز هم گرما را حس خواهید کرد اما در مورد شومینه این گونه نیست و باید حتماً نزدیک به آن بنشینید تا گرم شوید.

بخاری هیزمی فن دار ویلاسازه

 • برونداد

کارآمدی بالای بخاری های هیزمی سنتی به کاهش میزان دود و سایر ذرات مضر که از احتراق هیزم ایجاد می شود کمک می کند.

در بخاری هیزمی شمالی، چوب به آرامی و با کارایی بالا می سوزد و با سوزاندن گازهای اضافی حاصل از احتراق چوب، گرمای بیشتری هم ایجاد می شود. در این صورت گاز و دود کمتری آزاد خواهد شد. به همین دلیل بخاری های هیزمی به نسبت شومینه، بیشتر دوستدار محیط زیست اند.

 • کنترل بیشتر

بخاری هیزمی توانایی کنترل بیشتر برای سرعت و کارآمدی آتش داخل بخاری هیزمی را فراهم می کند و بنابراین مشخص می شود چه مقدار گرما قرار است منتشر شود. یکی از معایب شومینه های در باز قدیمی این بود که جریان هوای داخل شومینه و بالای دودکش نمی تواند به آسانی کنترل شود و همین امر یکی از دلایلی است که چرا این شومینه ها نمی توانند مفید باشند.

ویلا بخاری هیزمی، محیطی در بسته اند که در آن هوای مورد نیاز احتراق، توسط لوله های هوا کنترل می شوند.

با کنترل هوا و میزان هیزم، آتش کم و زیاد می شود. با نگهداری گازهای زائد آزاد شده توسط احتراق چوب داخل بخاری هیزمی، این گازها می ‌توانند بسوزند و حتی گرمای بیشتری از طریق پروسه ای به نام ” احتراق ثانویه” ایجاد کنند.

وسیله ‌ای به نام حایل در بالای بخاری هیزمی قرار می گیرد و شکافی کوچک برای هوا ایجاد می‌ کند تا از آنجا بیرون بیاید و به این پروسه کمک می‌ کند تا انجام شود و بخاری گرمای بیشتری در مقایسه با شومینه های سنتی ایجاد کند.

 • آتش سوزی طولانی مدت بخاری هیزمی

با بخاری هیزمی شمالی و توانایی آن برای کنترل جریان هوا، آتش برای مدت طولانی تری می سوزد و نیازمند نگهداری مداوم نیست. برای کمک به کارآمدتر کردن بخاری هیزمی، لوله های هوا در بخاری هیزمی باید:

 • به موقع بسته شوند تا آتش سریع نسوزد
 • برای طولانی مدت بسته نماند تا بخاری از فقدان اکسیژن خفه بسوزد و دود ایجاد کند

هر چه آتش مدت بیشتری بسوزد، زمان کمتری برای نگهداری از آتش و زمان کمتری برای افزودن هیزم به بخاری نیاز است.

 • هیزم کمتر بخاری هیزمی شمالی

بخاری هیزمی به شما توانایی خلق آتشی کارآمد تر و بادوام تر در مقایسه با شومینه های قدیمی می دهد و در کنار آن به کاهش میزان مصرف هیزم هم کمک می کند. کاهش میزان مصرف هیزم به موارد زیر کمک خواهد کرد:

 • کم شدن میزان هیزم استفاده شده برای هر آتش
 • افزایش طول مدت سوخت هر آتش با استفاده از همان میزان هیزم
 • کاهش هزینه سوخت در طول عمر بخاری هیزمی
 • کاهش میزان سرعت سوخت هیزم که به شما اجازه می دهد تا آتش بیشتری داشته باشید
 • نیاز به برق نیست

برخلاف سایر انواع شومینه ها مثل شومینه های برقی و بخاری های هیزمی نیازمند منبع برقی برای به کار افتادن نیستند. این به آن معناست که می توانید خانه خود را بدون استفاده از برق گرم کنید.

بخاری های هیزمی به برق نیاز ندارند چون بلافاصله بعد از روشن کردن آتش سریع به کار می ‌افتند و گرم کردن منزل آغاز می ‌شود. هوای گرم که از لوله دودکش بالا می ‌رود و از طریق هواکش، دود و سایر ذرات مضر آن گرفته می ‌شود و هوای بیشتری برای داخل آتش جهت گرم تر کردن آن نیاز خواهد بود.

اگر گرما به قدر کافی در فضا پخش نمی شود می توانید از فن بخاری استفاده کنید.

بخاری هیزمی مدرنایجاد فضای نوستالژیک با بخاری‌هیزمی

در سالیان دور بخاری‌هیزمی نقش بسیار مهمی در زندگی انسان‌ها ایفا می‌کردند. در بسیاری از مناطق برای تولید گرما از بخاری‌هیزمی استفاده می‌شد.

اما در طول سالیان اخیر و با پرواز سوخت‌های جایگزین مانند گاز و نفت و همچنین برق، به‌مرورزمان استفاده از بخاری‌هیزمی کاهش پیدا کرد. البته امروزه استفاده از بخاری‌هیزمی با دشواری‌هایی همراه است. به‌عنوان‌مثال در بسیاری از مناطق دسترسی به هیزم برای سوخت کمی دشوار است.

به دلیل اینکه بسیاری از محیط‌ها به‌صورت شهری هستند و امکان دسترسی به هیزم کمتر است.

اما در محیط‌های روستایی و مناطق کرد امکان دسترسی به هیزم و چوب وجود دارد، استفاده از بخاری‌هیزمی می‌تواند بسیار مقرون‌به‌صرفه باشد. بخاری‌های هیزمی میزان گرمای زیادی را تولید می‌کنند که می‌تواند فضای قابل‌توجهی را تحت پوشش قرار دهد. استفاده از بخاری‌هیزمی همیشه یک حس نوستالژیک و بسیار دلچسب را به وجود می‌آورد.

نشستن در کنار آتش بخاری‌هیزمی و گرم‌شدن در کنار آن، برای هر شخصی و در هر سن و سالی لذت‌بخش است .

هیتر هیزمیهزینه سوخت پایین بخاری‌هیزمی

تهیه هیزم و چوب در بیشتر مناطق کشور ما هزینه زیادی در بر ندارد.

را می‌توانید با مبلغ پایین ای مقدار زیادی هیزم برای استفاده در بخاری‌هیزمی تهیه کنید. البته گاهی اوقات هزینه سوخت بخاری‌هیزمی تقریباً رایگان است.

اگر شما دسترسی به طبیعت داشته باشید، در بیشتر اوقات می‌توانید هیزم را به‌صورت رایگان جمع‌آوری کنید. با صرف مدت‌زمان کمی می‌توانید مقدار زیادی چوب برای استفاده در بخاری خود جمع‌آوری کنید.

به همین دلیل است که بخاری‌های هیزمی در واقع محصولاتی بسیار مقرون‌به‌صرفه هستند. اما برای استفاده بلندمدت شما نیاز به میزان چوب بیشتری دارید.

به همین دلیل است که بسیاری از افراد تمایلی به استفاده بلندمدت از بخاری‌هیزمی ندارند. اما استفاده از بخاری‌هیزمی به هنگام مراسم خاص و دورهمی‌ها همیشه لذت‌بخش خواهد بود. البته هنوز هم در برخی از مناطق کشور، بخاری‌هیزمی به‌عنوان وسیله اصلی گرمایشی مورداستفاده قرار می‌گیرد.

اما به‌طورکلی امروزه بخاری‌هیزمی تبدیل به یک وسیله دکوری برای منازل ویلایی شده است. وجود بخاری‌هیزمی همیشه حس گرما بخشی را در محیط به وجود می‌آورد .

 بخاری هیزمی چدنی

بخاری هیزمی چدنی یک از محبوب ترین انواع بخاری هیزمی میباشد . بخاری هیزمی چدنی به صورت ریخته گری طراحی و تولید می شود . به این صورت که از قالب های مخصوصی برای ساخت بخاری چدنی استفاده می شود . چدن مذاب در داخل قالب ها که شکل های متنوعی دارند ریخته میشود .

سپس قطعات چدنی مختلف با استفاده از روش جوشکاری چدن به هم اتصال داده می شوند . که نتیجه آن تولید یک بخاری هیزمی چدنی زیبا میباشد . بخاری هیزمی چدنی از وزن بالایی برخوردار می باشد که یکی از ویژگی های اصلی این نوع بخاری می باشد . وزن بالای این محصول گاهی اوقات مشکلاتی برای افراد به وجود می آورد .

جابجایی بخاری هیزمی چدنی با توجه به وزن بالای آن کمی دشوار میباشد . اما در کنار این دردسر ها از ویژگی‌هایی نیز برخوردار می باشد . به‌عنوان‌مثال بخاری های هیزمی چدنی عمر نسبتا طولانی دارند . این محصولات می توانند برای سال‌های طولانی مورد استفاده قرار گیرند بدون اینکه مشکلی برای آنها به وجود آید .

همچنین بخاری هیزمی چدنی از مقاومت و کیفیت بسیار بالایی برخوردار می باشد . وزن بالای این محصول موجب می‌شود که از استحکام قابل ملاحظه‌ای برخوردار باشد . اما این محصولات در بین محصولات گران قیمت جای می گیرند . شما برای خرید این محصولات باید مبلغ قابل توجهی را هزینه کنید .

بخاری -ویلا

بخاری هیزمی شمالی

معایب بخاری هیزمی

 • هزینه بخاری هیزمی

بزرگ ترین عیب بخاری هیزمی در اکثر موارد، هزینه خرید خود بخاری هیزمی است. بخاری هیزمی جزء اقلام ارزان قیمت نیست و به همین ترتیب اگر سایز بزرگ تری را انتخاب کنید باید هزینه بیشتری هم پرداخت کنید. این بخاری ها به گونه ای طراحی شده اند که برای سالیان متمادی کار می ‌کنند و طول عمر بین ۵ تا ۲۰ سال دارند. عمر واقعی این بخاری بستگی به کیفیت موادی دارد که با آن ساخته شده است. هرچه مصالح با کیفیت تر باشند عمر بخاری بیشتر است.

 • هزینه نصب بخاری هیزمی

نه تنها باید هزینه خرید را متحمل شوید، بلکه نصب آن نیز هزینه ‌بر است. هزینه نصب، متفاوت بوده و اگر خودتان انجام دهید که رایگان خواهد بود. نصب شومینه  در خانه هایی که از قبل دودکش دارند معمولا ارزانتر تمام می شود.

 • پیچ و خم یادگیری

وقتی قرار است برای اولین بار از بخاری هیزمی استفاده کنید باید برخی از اصول اولیه استفاده از این وسیله را برای اطمینان از کارایی سوخت آن یاد بگیرید.

اگر به شیوه درست و صحیح از بخاری هیزمی خود استفاده نکنید تجربه بدی خواهید داشت و گرمای مناسبی که انتظارش را دارید به دست نخواهید آورد. مواردی که باید درباره بخاری هیزمی در نظر بگیرید عبارتند از:

 • نحوه استفاده از لوله های هوا جهت کنترل آتش
 • میزان سوختی بخاری نیاز دارد بنابراین دیگر بخاری بیش از حد داغ نمی شود
 • استفاده از صحیح ترین نوع هیزم
 • بدنه داغ

یکی دیگر از معایب بخاری هیزمی این است که بدنه آن به شدت داغ می شود به گونه ای که دست زدن به آن غیر ممکن و بعضا خطرناک است. به علت نوع طراحی ای که بخاری هیزمی دارد، گرما آتش را جذب کرده و آن را در فضا پخش می کند.

اگر بچه کوچک یا حیوان خانگی دارید حتماً باید این موضوع را در نظر بگیرید که بخاری هیزمی حین کار بسیار گرم می شود.

رعایت نکات ایمنی به هنگام نصب بخاری چوبی

بخاری های چوبی دارای حرارت بسیار بالایی هستند ، همچنین دود زیادی در اثر سوختن هیزم به وجود می‌آید .

به همین دلیل به هنگام نصب این محصولات ، باید بیش از پیش نکات ایمنی را رعایت کنید . حتماً باید از اتصال صحیح لوله های هواکش مطمئن شوید ، برای اطمینان بیشتر سر کنید چند بار لوله ها را بررسی کنید .
بعد از نصب لوله ها از تهویه مناسب به هوا مطمئن شوید . در صورت عدم تهویه مناسب دوده به وجود آمده در بخاری ، به داخل فضا وارد شده و مشکلات زیادی به وجود می‌آورد . حتی در برخی اوقات امکان دارد این دود متاسفانه باعث جان باختن افراد شود . پس تا جای ممکن رعایت نکات ایمنی را جدی بگیرید ، و اتصالات مختلف را چند باره مورد بررسی قرار دهید .
به دلیل اینکه به هنگام روشن بودن بخاری هیزمی ، گرمای بسیار زیادی تولید می شود . سعی کنید مواد قابل اشتعال را در مجاورت بخاری قرار ندهید ، این کار می‌تواند عواقب نامطلوبی به همراه داشته باشد .
سعی کنید به صورت دوره ای و هر چند وقت یکبار ، داخل بخاری هیزمی را تمیز کنید . خاکستر و زغال های به جا مانده را از داخل بخاری خارج کنید .

وجود این مواد علاوه بر اینکه فضای زیادی در داخل بخاری اشغال می کند ، باعث می‌شود تا احتراق هیزم به طور کامل انجام نگیرد . در نتیجه بخاری هیزمی دود زیادی تولید می‌کند ، و گرمای کمتری به وجود می‌آید .

اگر تجربه استفاده از بخاری هیزمی را ندارید ، حتماً قبل از استفاده از مشاوره یک کارشناس استفاده کنید .
بخاری های هیزمی دارای مکانیسم پیچیده‌ای نیستند ، به همین دلیل تعمیرات به آنها معمولاً هزینه زیادی در بر ندارد .

بخاری-هیزمی-سنتی

بخاری هیزمی سنتی

قیمت بخاری هیزمی سنتی

قیمت بخاری هیزمی میتواند از ۵۰۰ هزار تومان تا حدود ۳۰ میلیون تومان متغیر باشد . همچنین برخی از انواع بخاری هیزمی وجود دارند که قیمتی بسیار بالاتر از این مبلغ را نیز دارند .

به عنوان مثال برخی از انواع بخاری هیزمی چدنی که از کشورهای دیگر وارد می شوند دارای قیمت های بسیار بالایی می باشند . البته شما می توانید با توجه به سلیقه خود هر محصولی را که تمایل داشته باشید خریداری نمایید .

ولی پیشنهاد ما این است که برای خرید بخاری هیزمی به‌هیچ‌عنوان گزینه های وارداتی را در نظر نگیرید . به دلیل اینکه بخاری هیزمی از مکانیزم خاص و پیچیده ای برخوردار نمی باشد . برخلاف برخی از محصولات که گفته می‌شود تکنولوژی ساخت آنها در کشور وجود ندارد و از پیچیدگی خاصی برخوردار می باشند .

این موضوع در مورد بخاری چوبی صادق نمی باشد . و تولید کنندگان داخلی به راحتی می توانند انواع مختلف بخاری هیزمی را در طرح و سایز های مختلف تولید کنند . حتی در برخی اوقات تولیدکنندگان داخلی قادر هستند محصولاتی با کیفیت بهتر از محصولات وارداتی تولید کنند .

بندری پیشنهاد ما این است که برای خرید یک بخاری هیزمی به سراغ گزینه های خارجی نروید . زیرا خرید محصولات وارداتی فقط موجب پرداخت هزینه بالا و بی موردی برای محصول مورد نظر می شود . در حالی که شما می‌توانید با مبلغی بسیار پایین تر اقدام به خرید محصولات داخلی و با کیفیتی بسیار بهتر نمایید .

بخاری چدنی

بخاری چدنی از جمله محصولاتی است که همواره مورد توجه قرار داشته . این محصولات بسیار با کیفیت بوده و مقاومت بسیار بالایی دارند . در صورت نگهداری مناسبی محصولات می‌توانند برای مدت زمان بسیار طولانی مورد استفاده قرار گیرند . بخاری چدنی معمولاً به صورت هیزمی مورد استفاده قرار می‌گیرد . البته این امکان وجود دارد که چنین محصولاتی به صورت گاز سوز و یا نفتی نیز تولید شوند . ولی به دلیل اینکه چدن ضخامت بسیار بالایی دارد و مدت زمان نسبتاً زیادی طول می‌کشد تا سطح آن گرم شود و گرما را به بیرون منتشر کند . به همین دلیل زمانی که این محصولات به صورت گاز سوز و یا نفتی می‌باشند و شما نیاز به استفاده از میزان بیشتری از سوخت برای تولید گرما خواهید بود . همین موضوع باعث می‌شود که بخاری‌های چدنی که به صورت گاز سوز و یا نفتی هستند محبوبیت چندانی نداشته باشند و محصولات اقتصادی به شمار نروند . اما به دلیل اینکه سوخت هیزم یک سوخت ارزان قیمت می‌باشد می‌توان برای بخاری‌های هیزمی از فلز چدن استفاده کرد .

بخاری گازی چدنی

همانگونه که قبل‌تر نیز به آن اشاره کردیم برای اینکه فلزاتی مانند چدن ضخامت بیشتری دارند باید میزان گرمای بیشتری دریافت کنند تا بتوانند آن را از خود انتشار دهند . به همین دلیله برای بخاری‌هایی که به صورت چدنی می‌باشند به شما نیاز دارید میزان سوخت بیشتری مصرف کنید . همین موضوع باعث می‌شود که افراد تمایل چندانی به استفاده از بخاری چدنی نداشته باشند . اما باید به این موضوع نیز اشاره داشته باشیم که بخاری‌های چدنی از زیبایی بسیار بیشتری برخوردار می‌باشند . چنین محصولاتی مخصوصا برای استفاده در دکوراسیون‌های سنتی و کلاسیک بسیار مناسب و ایده آل هستند . اگر مشکلی با مصرف مقدار بیشتر سوخت نداشته باشید استفاده از بخاری چدنی می‌تواند برای فضای شما بسیار زیبا باشد . به دلیل اینکه سوخت گاز یکی از ارزان‌ترین انواع سوخت در کشور ما می‌باشد طبیعی است که اکثر بخاری‌ها به صورت گاز سوز در ایران تولید شوند . این موضوع در مورد بخاری‌های چدنی نیز صادق می‌باشد و انواع مختلفی از بخاری‌های چدنی به صورت گاز سوز طراحی و تولید می‌شوند .

خرید بخاری هیزمی یا همان بخاری چوبی

بخاری چوبی یکی از زیباترین محصولاتی است که شما می‌توانید در فضای خود داشته باشید . بخاری هیزمی قابلیت این را دارد که در داخل منزل و یا فضای باز مورد استفاده قرار گیرد . البته شکل ظاهری و مکانیزم بخاری های هیزمی داخل منزل با محصولاتی که در فضای باز مورد استفاده قرار می گیرند که کمی متفاوت می باشد . بخاری های هیزمی که در داخل منزل استفاده می شوند و حتماً باید از تهویه مناسب برخوردار باشند . اما بخاری هیزمی استفاده شده در فضای باز به دلیل اینکه در یک فضای محدود قرار ندارد همیشه از تهویه مناسبی برخوردار است .

برای خرید بخاری هیزمی میتوانید به فروشگاه های مختلف لوازم گرمایشی مراجعه کنید . برای صرفه جویی بیشتر می توانید خرید خود را به صورت مستقیم از تولیدی انجام دهید . همچنین میتوانید بخاری هیزمی خود را از فروشگاه های تجهیزات ویلایی نیز خریداری نمایید . البته بخاری هیزمی تنوع بالایی دارد که به لحاظ شکل ظاهری تفاوت های زیادی با هم دارند .

اگر تمایل به خرید بخاری چوبی به صورت غیر حضوری و اینترنتی دارید .

می‌توانید این کار را در هر زمانی از شبانه روز انجام دهید . همچنین وقت نامحدودی برای مشاهده محصولات و مقایسه آنها با یکدیگر دارید ‌. شما می توانید چند فروشگاه مختلف را در عرض چند دقیقه مورد بازدید قرار دهید . شما می‌توانید بخاری هیزمی موردنظر را از بین طرح های موجود انتخاب نمایید .

البته برخی از فروشگاه های اینترنتی وجود دارند که تولید کننده این محصولات می باشند . این ویژگی موجب میشود که شما بتوانید تغییرات مورد نظر خود را در بخاری هیزمی اعمال کنید . البته باید به این نکته توجه داشته باشید که انتظارات شما باید قابل اجرا باشند .

ویلا-بخاری-هیزمی

ویلا بخاری هیزمیو چوبی

خرید اینترنتی بخاری هیزمی

سالیان زیادی است که استفاده از بخاری هیزمی سنتی تقریبا منسوخ شده است . ارائه گاز لوله کشی به اکثر شهرها و روستاها موجب استفاده از بخاری های گازی شده است .

سهولت در استفاده از بخاری گازی باعث شده تا افراد کمتر از بخاری هیزمی استفاده کنند . اما در طی سالیان اخیر دوباره استفاده از بخاری هیزمی رواج یافته است . بخاری هیزمی همواره تداعی‌کننده یک حس نوستالژی در افراد می باشد .

به همین دلیل افراد به هنگام استفاده از بخاری هیزمی احساس لذت بیشتری می کنند . همچنین طراحی های جدیدی که برای بخاری های هیزمی استفاده می شود . باعث شده تا این محصولات از زیبایی بیشتری برخوردار باشند . امروزه بخاری هیزمی اکثراً در ویلا و باغ مورد استفاده قرار می گیرد .

این نوع وسیله گرمایشی به دلیل مشکلاتی که برای تهیه هیزم مورد نیاز آن وجود دارد . در محیط‌های شهری طرفداران زیادی ندارد . اما برای استفاده در مکان هایی مانند باغ و ویلا بسیار ایده آل می باشد .

بخاری-هیزمی-ویلایی

بخاری هیزمی ویلایی

تهوسه بخاری هیزمی

یکی از مهمترین قسمتهای بخاری هیزمی دودکش این نوع بخاری ها میباشد اگر اندازه و قطر این دودکش مناسب نباشد قطعا در موقع استفاده به مشکل مواجه خواهید شد.تهویه بخاری هیزمی باید به بهترین شکل ممکن تهویه شود تا بخاری با کیفیت لالایی بسوزد

عملکرد بخاری هیزمی

سوخت هیزم

در بخاری هیزمی، سوخت هیزم مانند چوب، که به عنوان یک منبع سوخت طبیعی استفاده می‌شود، درون بخاری قرار می‌گیرد.

 

تولید حرارت

با اشتعال و سوختن هیزم، حرارتی تولید می‌شود که به داخل بخاری منتقل می‌شود.

 

گرم کردن هوا

هوای محیط از طریق یک سیستم فن گرم می‌شود و سپس از طریق لوله‌ها و رادیاتورها به اطراف فضا منتقل می‌شود.

 

تهویه

هوای گرم توسط این بخاری‌ها به فضای محیط تزریق می‌شود، که به دمای مطلوب و تنظیم شده‌ای گرم می‌دهد.

 

کنترل دما و مانیتورینگ

بخاری هیزمی معمولاً دارای سیستم‌های کنترلی مانند ترموستات است که دما را تنظیم می‌کند و اطمینان حاصل می‌کند که سیستم به طور موثر کار می‌کند.

استفاده از بخاری هیزمی می‌تواند به عنوان یک روش انرژی‌پذیر و پایدار برای گرمایش فضاها باشد، زیرا از منابع سوخت طبیعی استفاده می‌کند و آلاینده‌های کمتری تولید می‌کند مقایسه با سیستم‌های دیگر مانند بخاری‌های گازی یا نفتی.

 

چگونه می‌توانم بخاری هیزم سوز را پس از استفاده بهتر نظافت کنم ؟

پس از استفاده، بخاری را خاموش کرده و اجازه دهید خنک شود .  سپس هیزم باقی‌ مانده را بردارید و مکان را تمیز کنید .

در این مقاله ، به شما نکات و راهنمایی ‌های مهمی در مورد استفاده از بخاری هیزم سوز ارائه دادیم . با رعایت این نکات ، می ‌توانید از این دستگاه گرمایشی بهره‌ وری بالایی را داشته باشید . در صورت داشتن هر گونه پرسش یا سوال ، می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید .

سفارش بخاری هیزمی شمالی

گروه تولیدی ویلا سازه یکی از شرکت‌های فعال در زمینه مبلمان فضای باز ، و تجهیزات ویلایی می باشد .

یکی از تولیدات این مجموعه انواع وسایل و تجهیزات گرمایشی ، از جمله آتشدان ، بخاری های فضای باز و بخاری هیزمی می باشد .
گروه تولیدی ویلا سازه برای رفاه حال بیشتر مشتریان ، و اینکه گزینه‌های زیادی برای انتخاب داشته باشند . این امکان را برای مشتریان فراهم کرده تا علاوه بر خرید محصولات موجود ، بتوانند محصولات سفارشی را نیز خریداری کنند .
شما می توانید بر حسب سلیقه و نیاز خود تغییراتی را در بخاری ها به وجود آورید ، همچنین می توانید دو یا چند بخاری را با هم ترکیب کنید .

به این صورت این امکان برای شما فراهم می شود ، تا بتوانید محصولی کاملا مطابق با سلیقه و نیاز خود داشته باشید . هم چنین محصولی که خریداری می کنید کاملا منحصر به فرد می باشد ، که با توجه به سفارش و ویژگی های مورد نظر شما تولید شده است .
ویلا سازه حتی به این موضوع قانون نبوده ، و برای جلب رضایت بیشتر مشتریان پا را فراتر از این می‌گذارد .

شما می‌توانید طرحی را که در بین محصولات ویلا سازه موجود نمی باشد ، را برای تولید به ویلا سازه سفارش دهید . این تولیدی می تواند تمام سفارشات شما را که قابل اجرا باشد ، تولید و برای شما ارسال کند . پس اگر طرحی مورد پسند شما بود می توانید آن را برای ما ارسال کنید ، و ما آن محصول را برای شما تولید خواهیم کرد .

ویلاسازه علاوه بر این محصولات محصولات دیگری همچون،تاب فضای باز،صندلی تابی،بخاری فضای باز،ظروف چوبی،صندلی راک،تخت کنار استخری،باربیکیو ،فوتبال دستی ،استند گل،سایه بان چتری و مبلمان فضای باز…. نیز تولید میکند.ویلاسازه در کنار فروش تکی  برای همکاران عزیز نیز به صورت عمده محصولات خود را ارئه میکند(فروش عمده تاب ریلکسی).

بخاری-چوبی-ویلا

بخاری چوبی و هیزمی ویلا

سوالاات متداول بخاری هیزمی

میزان حرارت بخاری هیزمی چقدر است؟

بخاری هیزمی نسبت به بخاری گازی حرارت بیشتری تولید میکند اما سایز بخاری نیز بسیار مهم است.

بخاری هیزمی برا منزل مناسب است؟

بله بخاری هیزمی اگر درجه یک باشد و درز نداشته باشد میتوان درون منزل هم استفاده کرد.

ارزانترین بخاری هیزمی کدام است؟

در مورد بخاری هیزمی اصلا به دنبال ارزانترین مدل نروید زیرا مدلهای ارزان دارای درزهایی هستند که دوده وارد محیط میشود.

ابعاد استاندارد بخاری هیزمی چیست؟

بخاری هیزمی ابعاد خاصی ندارد و باید ابعاد آن نسبت به ابعاد محیط تعیین شود.

بهترین بخاری هیزمی چوبی کدام است؟

ویلاسازه با سالها تجربه در تولید انواع بخاری با کیفیتترین بخاری فضای باز را برای مشتریان عزیز اراءه میکند.

میتوان بخاری هیزمی دست ساز تهیه کرد؟

بله بخاری های چوبی تولید شده در ویلاسازه دست ساز بوده و با بهترین کیفیت تولید میشند.

آیا بخاری هیزمی چند کاره مناسب هستند؟

بله بخاری های هیزمی چند کاره دارای جای کتری و باربیکیو همچنین دارای فر برا پخت عذا هستند.

بخاری هیزمی چدنی بهتر است یا آهنی ؟

بخاری های هیزمی که به صورت چدنی می باشند از زیبایی بسیار بیشتری برخوردار می باشند . همچنین قیمت این محصولات نیز در مقایسه با بخاری های آهنی بسیار بالاتر می باشد . بخاری های چدنی معمولاً عمر مفید طولانی تری دارند و از استحکام و مقاومت بالایی برخوردار هستند . در مقابل بخاری های هیزمی آهنی وزن پایین تری دارند که موجب میشود قابلیت جابجایی بالایی داشته باشند . همچنین تعمیرات بخاری های هیزمی آهنی با هزینه بسیار کمتری صورت می گیرد .

چگونه یک بخاری هیزمی بسازیم ؟

بخاری های هیزمی مکانیزم خاص و پیچیده ای ندارند . به همین دلیل شما به راحتی می توانید با استفاده از یک سری ابزار اولیه اقدام به ساخت بخاری هیزمی نمایید . در واقع شما نیاز به یک محفظه برای سوزاندن هیزم و یک دودکش دارید . با رعایت همین دو اصل می توانید اقدام به ساخت یک بخاری هیزمی بسیار کاربردی برای خود نمایید .

میزان گرمادهی بخاری هیزمی چقدر است ؟

میزان گرمادهی و شعاع تحت پوشش بخاری هیزمی رابطه مستقیمی با ابعاد محصول دارد . هرچقدر ابعاد بخاری هیزمی شما بزرگتر باشد  در نتیجه می توانید هیزم بیشتری در داخل آن قرار دهید . طبیعتاً این کار موجب خواهد شد که حرارت بخاری شما افزایش پیدا کند . البته نکته ای که درباره بخاری های هیزمی وجود دارد این است که این محصولات از یک حرارت پایدار و ثابت برخوردار نیستند .

آیا بخاری هیزمی فضای باز به دودکش نیاز دارد ؟

بخاری هایی که در فضای باز مورد استفاده قرار میگیرند نیاز چندانی به دودکش ندارند . اما در مورد محصولاتی مانند بخاری هیزمی که گاهی اوقات دود زیادی از سوختن هیزم به وجود می آید ، بهتر است که دارای یک دودکش و تهویه باشند . در صورتی که بخاری هیزمی شما فاقد دودکش باشد و حتی اگر در فضای باز نیز آن را مورد استفاده قرار دهید . امکان دارد دوده بخاری موجب اذیت افرادی که در کنار بخاری نشسته اند شود .

همینطور برای خرید تخت سنتی و قیمت تاب ریلکسی و خرید ظروف چوبی و کلی محصول دیگه میتونید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید. جهت عضویت در پیج اینستاگرام مبلمان فضای باز ویلا سازه روی لینک کلیک کنید.

دیدگاهی در مورد “بخاری هیزمی

 1. saber.hadiniyaa گفت:

  معایب بخاری هیزمی
  بخاری هایی که سوخت آنها هیزم است معایبی دارند که عبارتند از:

  تأمین سوخت مداوم آنها
  خطر انتشار مونوکسید کربن
  دود آلود و سیاه کردن فضای اطراف
  اختصاص فضایی بزرگ در خانه جهت نگهداری و ذخیره چوب و هیزم

 2. saber.hadiniyaa گفت:

  در بازار و میان عامه مردم نام های مختلفی از این نوع بخاری می شنوید. اگر هریک از نام های زیر را شنیدید، بدانید منظور همان بخاری هیزمی سنتی است:

  بخاری چوبی
  بخاری ذغالی
  بخاری مسافرتی یا سفری
  بخاری سنتی
  بخاری شمالی

 3. saber.hadiniyaa گفت:

  در بخاری‌های هیزمی که برای محیط خانه استفاده می‌شود نمای شیشه‌ای دیده می‌شود و این در صورتی است که برای بخاری‌های هیزمی مسافرتی این شیشه وجود ندارد برای مراقبت کردن از این شیشه توصیه می‌شود که هرگز بر روی این شیشه آب نریزید زیرا باعث شکستن آن می‌شود. یا حتی توصیه میکنیم اگر قصد دارید برای پایان فصل بخاری خود را تمیز کرده و بسته بندی کنید مقاله ی تمیز کردن بخاری را بخوانید زیرا در تمیز کردن بخاری هیزمی هم باید به همان صورت رفتار کنید.

 4. saber.hadiniyaa گفت:

  معایب و ضرر های بخاری هیزمی
  بخاری‌هیزمی به دلیل سوخت مدام باید فضای را برای ذخیره‌سازی چوب و سوخت در نظر بگیرید.چون چوب در اندازه و شکل‌های گوناگون قرار دارد و می‌تواند مرطوب و خشک باشد و چگونگی سوختن آن اثر دارد.

  علت انتخاب مدل بخاری‌هیزمی
  بخاری‌های هیزمی برای فضای کوچک توانسته است طرفداران زیادی را جذب کند چون طرح‌های مدرن انرژی بیشتری در مقایسه با شومینه سنتی دارند و انرژی بالاتری را تولید می‌کنند

 5. azari_kiz گفت:

  با کیفیت ترین بخاری هیزمی کدام نوع است ؟

 6. azari_kiz گفت:

  یکی از حسن های بسیار عالی این بخاری این است که علاوه بر گرمایش ، برای پخت و پز نیز در هنگام کارکرد بسیار مناسب است به این صورت که : در قسمت بالای بخاری دهانه ای به قطر : 15 سانت ایجاد شده که شما می توانید کتری را پر آب کرده و بجوشانید یا قابلمه و ماهی تابه را روی آن بزارید و غذا طبخ نمایید ، با گذاشتن ماهی تابه روی این دهنه یا غیره دود به اتاق وارد نمی شود چرا که روی دهنه شما آن را با گذاشتن ماهی تابه یا قابلمه یا کتری و غیره مسدود کرده اید و از حرارت آن برای طبخ غذا استفاده می نمایید ، در صورت عدم استفاده از آن ، درپوشی که به همراه این بخاری ارسال می گردد آن را روی دهنه می گزارید و مانع از ورود دود می شوید ، و در قسمت بالای بخاری ، عمقی به اندازه 2 سانت وجود دارد که اگر تصاویر را نگاه کنید لبه هایی وجود دارد ، که شما می توانید سنگ ریزه بچینید و از آن برای پخت سیب زمینی ، ماهی و گوشت استفاده نمایید

 7. مهدی گفت:

  چگونه بخاری هیزمی انتخاب کنیم؟

  بخاری های هیزمی باید با استاندارد های هر کشور همخوانی داشته و دارای مجوز باشند. وقتی بخاری هیزمی انتخاب می کنید باید پشت آن را بررسی کنید تا صفحه انطباق داشته باشد. در این صفحه اطلاعاتی درباره تست دستگاه و استاندارد ها، برونداد بر حسب کیلو وات و کارآمدی آن وجود دارد. بهتر است درباره مناسب ترین سایز با متخصص مشورت کنید چرا که همیشه بزرگ ترین سایز بهترین نیست.

  الزامات نصب بخاری هیزمی

  استفاده از بخاری های شعله باز در خانه نیازمند همخوانی با استاندارد هاست تا از ایمنی آن اطمینان حاصل کنید. شومینه ها باید دودکشی با ارتفاع حداقل ۱۵ متر بلند تر از ساختمان داشته باشند. دودکش و لوله شومینه باید طبق سایز بخاری انتخاب شوند و بزرگ تر یا کوچک تر نباشند و به خوبی مهر و موم و درزگیری شوند تا دود داخل اتاق نشت نکند.

  بخاری هیزمی را کجا قرار دهیم؟

  می توانید بخاری را هر کجای خانه که می خواهید بگذارید به شرطی که دسترس پذیر باشد. به همین علت این نوع بخاری می ‌تواند بخشی از طراحی داخلی منزل باشد و در صورتی که در ظاهر و طراحی اش دقت شود می تواند جلوه بسیار زیبایی هم به خانه ببخشد. به خاطر بسپارید که حتماً از یک لوله دودکش داخلی هم استفاده کنید. بیشترین مصرف بخاری های هیزمی در اتاق های پذیرایی است.

  کلاهک و دریچه بخاری هیزمی

  شکافی دائمی در خانه و پشت بام سبب می ‌شود پرندگان، صاریغ، گربه و سایر حیوانات جذب آن شوند. کلاهک در واقع شبیه کلاهی کوچک است که در سر لوله دودکش در پشت بام قرار می ‌گیرد که مانع از ورود حیوانات و پرندگان به داخل منزل می شود. اگر بخاری هیزمی دارید و مدام پرندگان اطراف آن هستند بهتر است حتما از کلاهک استفاده کنید. از دریچه برای کنترل جریان هوا به خارج از دودکش استفاده می شود. وقتی از بخاری استفاده نمی شود برای پیشگیری از از دست دادن گرما دریچه باید بسته شود. دریچه تنها وقتی کامل باز می شود که آتش در حال روشن شدن است.

   

  تمیز کردن و نگهداری بخاری هیزمی

  به علت طبیعت سوخت مصرفی بخاری هیزمی، حتماً باید به صورت دوره ‌ای به آن مراقبت و توجه شود. لوله ها و دودکش ها باید حداقل سالی یک بار تمیز شوند تا از تولید کریوزوت پیشگیری شود. کریوزوت ماده ای است که طی زمان تولید می ‌شود و حاصل سوخت چوب است. در موارد شدید تر، کریوزت کاملاً مسیر شومینه را گرفته و مسدود می کند.

   

  مزایا و معایب بخاری هیزمی
  مزایا
  بخاری هیزمی از برقی ارزان تر است.
  می ‌تواند به عنوان یکی از اِلِمان های طراحی داخلی استفاده شود.
  نوع کُند سوزش بسیار مفید و کارآمد است.

  معایب
  برخی از بخاری های هیزمی بسیار بی استفاده هستند چون متکی به وجود هیزم اند که همیشه در دسترس نیست یا حداقل پیدا کردن هیزم خشک ممکن است دشوار باشد.
  همیشه خطر دائمی آتش سوزی با بخاری هیزمی وجود دارد.
  همیشه باید تمیز شود تا هم ظاهرش حفظ شود و هم از دوام و ماندگاری بیشتری برخوردار شود.
  همینطور برای خرید تاب ریلکسی و قیمت باربیکیو و همینطور خرید تاب ویلایی میتوانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید

دیدگاهتان را بنویسید