الاکلنگ

الاکلنگ یکی از سنتی ترین وسایل بازی می باشد که امروزه نیز برای بازی و تفریح مورد استفاده قرار می گیرد .

الاکلنگ ویلاسازه در واقع یکی از ساده ترین وسایل تفریح می باشد که می‌توان آن را با وسایل خیلی ابتدایی و به کمک یک تکه چوب و یا یک تکه فلز راه اندازی کرد .

یک تفریح بسیار مفرح که فضای شاد و دلنشین را به وجود می آورد و باعث می شود تا از بودن در کنار عزیزانتون لذت ببرید.

در این مطلب قصد داریم شما را با انواع مختلف الاکلنگ و همچنین ویژگی و قابلیت آنها بیشتر آشنا کنیم و شما را برای یک خرید مناسب همراهی کنیم .

انواع الاکلنگ

الاکلنگ فلزی

الاکلنگ ویلاسازه ایستاده

در زمان‌های گذشته اکثر الاکلنگ ها تشکیل شده از یک تکه چوب بودند که بر روی یک اهرم قرار می‌گرفتند و به صورت خیلی ساده و ابتدایی یک وسیله تفریحی را به وجود می آورد ند .

اما امروزه مانند بسیاری از وسایل و تجهیزات دیگر با پیشرفت تکنولوژی دچار دگرگونی زیادی شده اند روش تولید آنها و مواد اولیه استفاده شده در تولید آنها تحول چشمگیری داشته است ، الاکلنگ نیز شامل این پیشرفت تکنولوژی شده و طرحهای بسیار مختلفی از آن تولید شده است .

امروز از آلیاژ های مختلفی برای ساخت الاکلنگ ها استفاده می شود که مهمترین آنها فلز و همچنین پلاستیک می باشند ، البته برخی از الاکلنگ ها نیز وجود دارند که از جنس چوب می باشند .

الاکلنگ فلزی ویلاسازه

الاکلنگ دو نفره

الاکلنگ فلزی

این محصولات رایج ترین و فراوان ترین نوع الاکلنگ میباشند که شما می توانید انواع بسیار مختلف و متنوع آنها را در اطراف خود مشاهده کنید .

در پارک ها ، مدارس ، مهدهای کودک و همچنین باغ و حیاط منازل نیز می توانید انواع مختلف الاکلنگ را مشاهده کنید که اکثرا توسط کودکان مورد استفاده قرار می گیرد .

مقاومت بسیار بالای فلز باعث شده که از آن برای ساخت الاکلنگ استفاده شود ، همچنین فلز دارای مقاومت بسیار بالایی می باشد که موجب می‌شود افراد بزرگتر نیز قادر باشند تا از این وسیله برای تفریح استفاده کنند .

در گذشته الاکلنگ های فلزی طراحی بسیار ساده ای داشتند و به صورت یک میله فلزی که در دو طرف آن دو عدد صندلی برای نشستن وجود داشت .همچنین یک اهرم در وسط این میله وجود داشت که از آن به عنوان تکیه گاه و مرکز ثقل استفاده می‌شد .ولی امروزه شما می توانید طرح های بسیار متنوعی از الاکلنگ ها را در اطراف خود مشاهده کنید .

الاکلنگ چهار نفره

الاکلنگ

الاکلنگ پلاستیکی

در هر زمینه ای که شما از پلاستیک برای تولید یک محصول استفاده کنید باعث می شود تا تنوع بیشتر و همچنین طراحی های متنوع تری را به وجود آورید .پلاستیک به عنوان یک ماده قابل انعطاف قابلیت های زیادی دارد که شما می توانید در تولید محصولات مختلف از این قابلیت ها استفاده کنید .

به دلیل اینکه الاکلنگ های پلاستیکی به صورت قالبی تولید می‌شوند و در ساخت آنها از دستگاههای تزریقی استفاده می شود ، از همین جهت شما تقریباً هیچ محدودیتی در طراحی محصول خود ندارید .

شما کاملاً آزاد هستید که هر نوع طراحی را که دوست داشته باشید بر روی محصول خود پیاده کنید با آن را مطابق با ذوق و سلیقه خود طراحی کنید .الاکلنگ های پلاستیکی دارای تنوع سایز بسیار بالایی می باشند و تقریباً در هر سایزی برای هر کاربردی موجود می باشند .از ویژگی‌های مهم الاکلنگ های پلاستیکی وزن بسیار پایین آن ها می باشد این مکان را برای شما فراهم می کند تا بتوانید به راحتی مکان آن را تغییر داده و به جای دیگری منتقل کنید .

الاکلنگ ویلاسازه

الاکلنگ سه نفره

الاکلن در داخل منزل

همچنین علاقه رنگ های پلاستیکی به دلیل طراحی و جنس مواد اولیه خود قابلیت این را دارند که شما بتوانید از آنها در داخل منزل خود نیز استفاده کنید .استفاده از الاکلنگ در داخل منزل و یا به طور کلی هر محصول تفریحی که بتوانید از آن در داخل منزل نیز استفاده کنید باعث می شود تا شما بتوانید در هر زمانی از آنها استفاده کنید .

همچنین در زندگی های امروزی که بیشتر منازل به صورت آپارتمانی میباشند شما باید بتوانید وسیله ای برای تفریح کودکان خود در داخل منزل تهیه کنید .الاکلنگ هایی که در فضای باز مورد استفاده قرار می‌گیرند فقط به صورت فصلی می باشند و شما در هوای بسیار گرم و یا در هوای بسیار سرد نمی توانید از آنها استفاده کنید .

در حالیکه الاکلنگ های پلاستیکی که در داخل منزل مورد استفاده قرار می‌گیرند هیچگونه محدودیتی برای استفاده در فصل‌های مختلف سال ندارند و شما می توانید همیشه آنها را استفاده کنید و کودکان بر روی آنها به بازی و تفریح بپردازند .

الاکلنگ ویلاسازه

الاکلنگ ساده فلزی

الاکلنگ چوبی

این محصول که در واقع سنتی و قدیمی ترین نوع الاکلنگ می باشد امروزه در بازار زیاد رایج نمی باشد .شاید یافتن یک الاکلنگ چوبی در بازار تقریباً برای شما غیر ممکن باشد به دلیل این که تقاضای زیادی برای این محصول وجود ندارد و تولیدکنندگان اکثراً  ترجیح می‌دهند تا الاکلنگ های پلاستیکی و فلزی را تولید کنند .

اما باید بگویم کلنگ چوبی در واقع یک محصول بسیار کلاسیک می باشد که بیشتر از اینکه برای تفریح مورد استفاده قرار گیرد در واقع یک محصول نوستالژیک می باشد .همچنین این محصول می تواند فضای دکوراسیون شما را بسیار دوست داشتنی و دلنشین کند و به طور کلی وجود چوب همیشه گرمای ویژه ای با خود به همراه داشته است .

الاکلنگ های چوبی می‌توانند بسیار لوکس و شیک باشند و کنده کاری هایی که بر روی آنها انجام می گیرد می تواند آن ها را تبدیل به یک وسیله دکوری کند .اگر شما فردی هستید که به طراحی و زیبایی دکوراسیون خود بسیار اهمیت می دهید ، مطمئن باشید که با خرید الاکلنگ چوبی یک محصول عالی را برای دکوراسیون خود انتخاب کرده اید .

الاکلنگ لاکچری

الاکلنگ لاکچری ویلاسازه

قیمت الاکلنگ

در میان محصولات فضای باز و همچنین وسایل تفریحی که شما آنها را در فضاهای عمومی و همچنین خانگی مورد استفاده قرار می دهید ، الاکلنگ یک محصول ارزان قیمت به شمار می رود و شما می توانید با میزان بودجه بسیار کمی یک الاکلنگ تهیه و مورد استفاده قرار دهید .

میانگین قیمت یک الاکلنگ در حدود یک و نیم میلیون تومان می باشد ، البته این یک مبلغ کلی و بسیار حدودی می باشد که با توجه به نوع و جنس الاکلنگ و همچنین سایز آن بسیار متغیر باشد .

الاکلنگ ویلاسازه

الاکلنگ ویلاسازه

ارزانترین الاکلنگ

الاکلنگ های پلاستیکی ارزانترین نوع از این محصول می باشند و به دلیل تنوع بالایی که در طرح و سایز دارند بسیار محبوب می باشند .الاکلنگ های فلزی شاید در قیمت کمی از انواع پلاستیکی خود گران‌تر باشند اما مقاومت بسیار بالای آن ها و همچنین طول عمر بیشتری که نسبت به الاکلنگ های پلاستیکی دارند باعث ترغیب افراد به استفاده از الا کلنگ های فلزی می شود .

در میان تمام الاکلنگ ها شاید گرانترین محصول مربوط به الاکلنگ های چوبی باشد که در واقع یک محصول لوکس به شمار می روند .در واقع الاکلنگ های چوبی بیشتر برای دکوراسیون و زیباتر کردن فضا به کار می روند .

تحمل وزن الاکلنگ

الاکلنگ تقریباً یک وسیله برای بازی و تفریح کودکان به حساب می آید و معمولاً بزرگترها از این وسیله استفاده زیادی انجام نمی‌دهند .از همین جهت بیشتر محصولاتی که تولید می شوند دارای تحمل وزن متناسب با وزن کودکان می باشند و عموماً برای استفاده افراد بزرگسال مناسب نمی باشند .

اما اگر بخواهیم به صورت کلی در مورد تحمل وزن الاکلنگ ها صحبت کنیم باید بگویم که تحمل وزنه محصولات فلزی بسیار بیشتر از الاکلنگ های پلاستیکی می باشد .اکثر الاکلنگ های فلزی به اندازه‌ای مقاومت دارند که افراد بزرگسال نیز میتوانند به راحتی برای بازی و تفریح از آنها استفاده کنند .

اگر قصد خرید یک الاکلنگ را دارید بر حسب کاربردی که از آن خواهید داشت باید مشخص کنید که چه افرادی و با چه میزان وزن می‌خواهند از آن استفاده کنند .برای استفاده در مهدهای کودک شما نیاز به تحمل وزن بسیار بالایی ندارید ولی به دلیل استفاده مداوم و زیادی که از الاکلنگ می شود حتما باید دارای کیفیت بالایی باشد .

الاکلن برای خانه

اگر می خواهید یک الاکلنگ برای مصارف خانگی و شخصی خود تهیه کنید همیشه این امکان وجود دارد بزرگسالان نیز تمایل داشته باشند که گاهی از آن استفاده کنند .

از این جهت باید به هنگام خرید الاکلنگ محصولی را انتخاب کنید که دارای تحمل وزن بالایی باشد و تمام افراد یک خانه به راحتی بتوانند از آن استفاده کنند .

مقاومت الاکلنگ در شرایط آب و هوایی مختلف

بسیاری از این محصولات در فضای باز مورد استفاده قرار می‌گیرند و به دلیل اینکه همیشه در مجاورت آب و هوا و تابش آفتاب قرار دارند ، باید کیفیت بالایی داشته باشند .یک الاکلنگ خوب باید بتواند برای مدت طولانی در فضای باز قابلیت و کیفیت خود را حفظ کند .

شما باید به هنگام خرید علاوه بر طرح و سایز الاکلنگ ، به کیفیت این محصول نیز توجه ویژه‌ای داشته باشید و اطمینان حاصل کنید که حداقل برای چند سال می ‌تواند توسط شما مورد استفاده قرار گیرد .مهمترین مشکلی که برای الاکلنگ در فضای باز به وجود می آید نفوذ آب و زنگ زدگی آن می باشد .

البته الاکلنگ های پلاستیکی مشکل زنگ زدگی را ندارند ولی آنها هم در مقابل تابش مستقیم و مداوم نور خورشید دچار پوسیدگی خواهند شد .برای الاکلنگ های فلزی حتماً باید از رنگ مناسبی استفاده شود که علاوه بر زیبایی و ظاهر یک محصول از زنگ زدگی آن نیز جلوگیری کند .

در الاکلنگ های پلاستیکی باید از مواد اولیه درجه یک استفاده شود همچنین باید قابلیت u v  داشته باشند .این قابلیت باعث می‌شود تا پلاستیک در برابر تابش نور خورشید مقاومت بسیار بالایی داشته باشد و همچنین رنگ محصول در برابر نور خورشید برای مدت بیشتری کیفیت خود را حفظ کند .

مقاومت الاکلنگ

برخی اوقات در فضای باز باد های نسبتاً شدیدی می وزد که باعث می شود وسایل مختلف واژگون شده و در برخی مواقع باعث شکستگی و خراب شدن آنها می شود .یک الاکلنگ خوب باید در برابر باد مقاوم باشد و شما به هنگام وزش باد از بابت واژگون شدن و خراب شدن الاکلنگ خیالتان راحت باشد .بسیاری از الاکلنگ ها بر روی زمین فیکس می‌شوند که باعث می شود بسیار محکم تر شوند و در برابر تکان های شدید مقاوم باشند .

قابلیت استفاده چند نفره به صورت همزمان

زمانی که صحبت از علاقه رنگ میشود در واقع یک بازی دو نفره در ذهن تداعی می شود که هرکدام در یک طرف الاکلنگ می نشینند و به بازی می پردازند .اما یک طراحی زیبا و بسیار کاربردی باعث تولید محصول شده است شما می توانید به صورت چهار نفره و حتی بیشتر به صورت همزمان از یک الاکلنگ استفاده کنید .

این نوع الاکلنگ ها به صورت یک صندلی U  شکل ساخته می شوند نشیمن هایی در دو طرف وجود دارد که شما میتوانید با نشستن بر روی این صندلی ها از یک تفریح لذت بخش بهره ببرید .این صندلی ها بسیار کاربردی می باشند و همچنین به لحاظ اقتصادی بسیار مقرون به صرفه می‌باشند زیرا شما به جای استفاده از چند الاکلنگ از یک محصول استفاده می کنید .

همچنین لذت استفاده از این صندلی ها به مراتب بسیار بیشتر از الاکلنگ های معمولی می باشد به دلیل اینکه شما این بازی را به صورت دسته جمعی انجام می دهید .تولیدی های بسیار معدودی در کشور وجود دارند که این محصول را تولید می کنند و تولیدی ویلا سازه نیز از جمله تولید کنندگان این محصول می باشد .

شما می توانید صندلی های الاکلنگ را در هر سایز و طرحی که میخواهید به ویلا سازه سفارش دهید .البته الاکلنگ های ویلا سازه به این طرح محدود نمی باشند و شما می توانید انواع مختلفی از آنها را در سایت ویلا ساز مشاهده نمایید .

یک الاکلنگ با دو کاربرد

شاید این نکته که یک الاکلنگ بتواند کاربرد دیگری نیز داشته باشد بسیار دور از ذهن به نظر می رسد زیرا طراحی این محصول به گونه ای می باشد که نمی‌توان استفاده دیگری از آن داشت .

اما به وسیله یک ابتکار جالب محصولی تولید شده است قابلیت استفاده به عنوان دو محصول مجزا را دارا می باشد .نوعی از الاکلنگ های پلاستیکی به تازگی طراحی و تولید شده اند که شما می توانید علاوه بر استفاده از آنها به عنوان یک الاکلنگ با برعکس کردن این محصولات آنها را به عنوان یک میز تحریر برای کودکان استفاده کنید .

البته این فقط یک میز تحریر معمولی نمی باشد و در واقع یک نیمکت می باشد که کودکان می توانند در دو طرف آن نشسته و از میزی که در وسط وجود دارد استفاده کنند .البته این نیز برای مواردی به غیر از نوشتن و نقاشی کشیدن نیز می تواند مورد استفاده قرار گیرد .

به عنوان مثال می‌توانید از این میز و نیمکت به عنوان یک میز ناهارخوری استفاده کنید  کودکان می‌توانند بر روی آن غذای خود را میل کنند .

از کجا میتوان یک الاکلنگ خریداری کرد ؟

اگر قصد خرید یک الاکلنگ را دارید و می خواهید آن را در باغ و یا حیاط خود قرار دهید .و یا اینکه تصمیم دارید این محصول را برای یک مدرسه یا مهد کودک و یا برای یک فضای عمومی خریداری نمایید .در هر صورت شما نیاز دارید تا به یک تولیدی و یا یک فروشگاه معتبر مراجعه نموده و با مشاهده طرح های مختلف و بررسی آن ها محصول مورد نظر خود را تهیه نمایید .

ویلا سازه یک تولیدی بسیار معتبر در صنعت تجهیزات ویلایی و مبلمان فضای باز می باشد که تجربه بالایی در طراحی و تولید وسایل تفریحی دارد .شما میتوانید انواع الاکلنگ فلزی و پلاستیکی را در طرح و سایزهای بسیار متنوع را در ویلا سازه مشاهده نمایید و همچنین اطلاعات کاملی در مورد کاربرد و ویژگی های محصول مورد نظر کسب کنید .

همچنین اگر در برای کسب و کاری مرتبط با محصولات فضای باز و تجهیزات ویلایی هستید می‌توانید محصولات ویلا سازه را به صورت عمده خریداری نمایید .شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر و همچنین خرید محصولات به سایت ویلا سازه مراجعه نمایید .

09142244372 شماره تماس.

« ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید. جهت عضویت در پیج اینستاگرام مبلمان فضای باز ویلا سازه روی لینک کلیک کنید. »