فوتبال دستی

فوتبال دستی ویلاسازه از قدیم طرفداران خود را داشت امروزه با پیشرفت تکنولوژی مردم اغلب با گوشی بازی میکنند فوتبال دستی در منزل یا ویلا میتواند بهانه ایی برای یک بازی فیزیکی و تحرک باشد.در این مقاله شمارا برای خرید یک فوتبال دستی ایده آل راهنمایی میکنیم.

راهنمای خرید فوتبال دستی

فوتبال دستی یکی از تفریحات محبوب در دنیا می باشد و هیچ محدودیت سنی در استفاده از آن وجود ندارد .حتی به دلیل درگیر شدن عضلات مختلف و تحرک بالای آن می توان از آن به عنوان یک ورزش نیز نام برد .فوتبال دستی یک تفریح شیرین می‌باشد که معمولاً با کل کل های دوستانه همراه می باشد .

این محصولات امروزه در طرح ها و سایزهای بسیار متنوعی در بازار موجود می باشند .گاهی اوقات پیش می آید افراد برای انتخاب یک فوتبال دستی مناسب دچار سردرگمی می‌شوند .

ما در این مقاله تلاش می کنیم تا با دادن برخی از اطلاعات مهم و ضروری به شما در انتخاب یک محصول مناسب شما را راهنمایی کنیم .دقت داشته باشید که مفهوم محصول مناسب بسیار متغیر میباشد و من یک محصول خاص برای تمام سلیقه ها و کاربردها مناسب نمی باشد .

شما می توانید یک فوتبال دستی را برای اهداف تجاری تهیه کنید و یا می توانید آن را برای مصارف شخصی و استفاده در منزل تهیه کنید .در هر صورت ما به شما کمک خواهیم کرد تا با دانستن یک سری اطلاعات مهم بتوانید یک محصول با کیفیت را تهیه کنید .

۱ _ انتخاب نوع فوتبال دستی

قبل از هر چیزی باید دقیقا مشخص  که یک میز فوتبال دستی را برای چه کاربردی تهیه میکنید و چند نفر قرار است از آن استفاده کنند .آیا در نظر دارید این محصول را باشگاه ورزشی و یا یک محیط تجاری مورد استفاده قرار دهید و یا اینکه می خواهید از آن استفاده شخصی کنید و این محصول را برای منزل و یا ویلای خود تهیه کنید .

میزان مقاومت میز های تجاری و خانگی بسیار متفاوت می باشند و نیازی نیست که شما برای مصارف خانگی یک فوتبال دستی با مقاومت بسیار بالا تهیه کنید .همچنین برخی از فوتبال دستی ها که برای محیط های تجاری مورد استفاده قرار می گیرند دارای دستگاه سکه ای می باشند .

اگر قصد تهیه فوتبال دستی برای یک محیط تجاری را دارید به این ویژگی نیز دقت کنید .با انتخاب نوع دقیق فوتبال دستی می توانید به میزان قابل توجهی در هزینه صرفه جویی کنید .

۲ _ چه میزان فضا برای میز فوتبال دستی مورد نیاز است

یک فوتبال دستی بزرگ شاید جذابیت‌های زیادی داشته باشد ولی اگر نتوانید از آن استفاده کنید تبدیل به یک وسیله بی مصرف خواهد شد .قبل از انتخاب فوتبال دستی فضای خود را به طور دقیق اندازه گیری کنید .

توجه داشته باشید که فضای شما باید به گونه ای باشد که بعد از قرار دادن میز فوتبال دستی از هر طرف حداقل یک و نیم متر فضای باز وجود داشته باشد .شما باید فضای کافی در پشت فوتبال دستی برای حرکت داشته باشید تا بتوانید به بهترین شکل از آن استفاده کنید .

همچنین میله های فوتبال دستی به دلیل حرکتی که دارند و مدام به سمت جلو و عقب حرکت داده می شوند از این جهت حتماً باید فضای کافی برای حرکت آنها وجود داشته باشد .به عنوان مثال برای یک فوتبال دستی در ابعاد ۲ در ۱ شما حداقل به فضایی در ابعاد سه در چهار متر نیاز دارید .

۳ _ ابعاد فوتبال دستی

همانگونه که می دانید فوتبال دستی ها در ابعاد بسیار متنوعی تولید شده و در بازار موجود می باشند .به دلیل اینکه این سرگرمی دارای مسابقات جهانی می باشد که طرفداران بسیاری دارد از این رو فدراسیون جهانی فوتبال دستی یک اندازه استاندارد برای فوتبال دستی تعریف کرده است .

اندازه استاندارد در مسابقات مختلف کمی متغیر است و هر کدام مقداری تغییرات را در سایز فوتبال دستی ایجاد می‌کنند .به عنوان مثال سایز تایید شده از طرف فدراسیون جهانی برای مسابقات فوتبال دستی یک میز با مشخصات ۱۴۲ سانتی متر طول و ۷۶ سانتیمتر عرض می باشد .

همچنین در برخی مسابقات از ابعاد کوچکتری استفاده می شود که شامل ۱۲۰ سانتیمتر طول و ۷۰ سانتیمتر عرض می باشد .همچنین برخی فوتبال دستی های مینیاتوری و رومیزی نیز در بازار وجود دارند که دارای ابعاد بسیار کوچکتری هستند ،این نوع میز ها معمولاً برای استفاده کودکان طراحی می‌شوند .

۴ _ پایه میز فوتبال دستی

این قسمت در فوتبال دستی بسیار مهم می باشد و می توان گفت به نوعی ستون فوتبال دستی می باشند .پایه ها علاوه بر تحمل وزن فوتبال دستی باید وزن افرادی که از آن استفاده می‌کنند را نیز تحمل کنند .شما به هنگام استفاده از فوتبال دستی مقدار زیادی نیرو و فشار به آن وارد می کنید که این فشار باید توسط پایه تحمل شود .

پایه های استفاده شده برای فوتبال دستی های تجاری عموماً باید از جنس فلزی و یا چوب های بسیار با کیفیت باشند تا بتوانند وزن بالایی را تحمل کنند .ولی در مصارف شخصی و خانگی می‌توان از مواد دیگری همچون پلاستیک های فشرده و همچنین ورق های MDF نیز استفاده کرد .

به دلیل خاصیت این بازی ، میز فوتبال دستی مدام در حال تکان خوردن و جابجا شدن میباشد ، یک پایه مناسب باید به خوبی بتواند این تک آنها را تحمل کند و تعادل وسیله حفظ شود .همچنین پایه ها باید دارای ثبات بالایی باشند و به گونه ای طراحی شوند که مانع از حرکت افراد نشوند .

۵ _ میله بازیکنان فوتبال دستی

میله های فوتبال دستی همگی از جنس فلزی ساخته می شوند و دارای مقاومت های متفاوتی میباشند .برخی میله ها به صورت تو پر می باشند و مقاومت بسیار بالایی دارند .ولی از لحاظ نوع میله‌ها آنها به دو دسته ثابت و تلسکوپی تقسیم می شوند .

میله های ثابت در واقع همان میله های فوتبال دستی رایج در بازار میباشند .این نوع میله ها حس بهتری به بازیکن القا می‌کنند و دارای کاربری بسیار بهتری هستند .ولی یکی از معایب عمده ی میله های ثابت بیرون زدن آنها از طرف دیگر می باشند که در برخی مواقع باعث برخورد به افراد و بروز مشکلاتی می شوند .

میله های تلسکوپی به صورت دو تکه ساخته می شوند که یک میله در درون میوه دیگری قرار میگیرد و به هنگام حرکت به جای اینکه از میز خارج شوند به درون هم فرو میروند .میله های تلسکوپی دارای امنیت بسیار بالایی می باشند ولی باید توجه داشته باشید استفاده از میله های تلسکوپی در کشور ما رایج نمی باشد شما به سختی می‌توانید آنها را تهیه کنید .

۶ _ بدنه میز فوتبال دستی

میز فوتبال دستی در واقع مهمترین قسمت یک فوتبال دستی می باشد که تمام اجزای فوتبال دستی به آن متصل می باشند .در واقع می‌توان گفت که این قسمت اسکلت فوتبال دستی می باشد .میزان مقاومت و محکم بودن میز فوتبال دستی باید کاملا متناسب با نیاز شما طراحی شود .

میزهای فوتبال دستی معمولاً از مواد اولیه مانند چوب و ورق های ام دی اف ساخته می شوند .اما به دلیل اینکه میزان مقاومت برای مصارف خانگی و مصارف تجاری بسیار متفاوت می باشد از این رو در برخی میزهای فوتبال دستی که برای مصارف عمومی و تجاری مورد استفاده قرار می گیرند از فلز در ساخت آنها استفاده می شود .

میزهای فلزی دارای مقاومت بسیار بالایی هستند ولی شما نیازی ندارید که برای مصارف خانگی یک فوتبال دستی از جنس فلز تهیه کنید .همچنین ویژگی هایی در میزهای فوتبال دستی وجود دارد که به هنگام خرید باید به آنها توجه کنید .

صفحه میز باید به گونه‌ای باشد که توپ به راحتی بر روی آن حرکت کند .همچنین میز فوتبال دستی باید کاملاً صاف باشد و هیچگونه شیبی در آن وجود نداشته باشد .در گوشه برخی میزهای فوتبال دستی صفحه هایی تعبیه شده است که باعث برگشت توپ به داخل میدان می شود و از توقف توپ در گوشه زمین جلوگیری میکند .

سوراخ هایی که برای قرار دادن میله ها در میز وجود دارند باید به گونه ای باشند که بعد از نصب آدمک ها به هنگام چرخش به یکدیگر برخورد نکنند .معمولاً فاصله استاندارد برای سوراخ ها در حدود ۱۵ سانتی متر می باشد ولی در برخی اوقات با توجه به سایز آدمک ها این فاصله کمتر و یا بیشتر می شود .

۷ _ ترکیب بازیکنان فوتبال دستی

برای چینش آدمکهای فوتبال دستی ترکیب های زیادی وجود دارد بیشتر به سلیقه افراد بستگی دارد .ولی چینش آدمک ها در مسابقات جهانی به ترتیب از طرف دروازه بان به ‌صورت چینش ۱  ۲  ۵  ۳ می باشد یک چینش استاندارد در دنیا است .

در کشور ما نیز در بسیاری از فوتبال دستی ها این چیدمان رعایت می شود ولی برخی دیگر از فوتبال دستی ها به جای یک دروازه بان از سه دروازه بان استفاده میکنند که در بهبود عملکرد آن و تحرک کمتر میله بسیار موثر است .

همچنین در برخی از فوتبال دستی ها به جای پنج هافبک از  چهار هافبک  در میان میز فوتبال دستی استفاده می‌شود .

۸ _ مونتاژ فوتبال دستی

تمامی فوتبال دستی های تولید شده در تولیدی ویلا سازه به صورت آماده برای مشتریان ارسال می شوند و شما فقط باید میله ها و آدمک ها را بر روی فوتبال دستی نصب کنید و به راحتی از آن استفاده کنید .ولی برخی از فوتبال دستی ها به صورت نیمه آماده برای مشتریان ارسال می شوند ، شما نیاز دارید تا این محصولات را شخصاً مونتاژ کنید .

البته در داخل تمام فوتبال دستی ها راهنمایی برای مونتاژ آنها وجود دارد که می توانید از آن ها برای نصب فوتبال دستی استفاده کنید .

۹ _ فوتبال دستی های تاشو

به دلیل اینکه فوتبال دستی ها فضای زیادی را اشغال می کنند و زمانی که مورد استفاده قرار نمی گیرند بسیار دست و پا گیر می باشند .از این جهت یک قابلیت ویژه به فوتبال دستی های اضافه شده است که آن قابلیت جمع شوندگی آنها می باشد .فوتبال دستی های تولید شده در ویلا سازی نیز به همین صورت تولید می شوند و شما به راحتی میتوانید بعد از استفاده میز فوتبال دستی را جمع کرده و در یک گوشه قرار دهید .

همچنین ویلا سازه برای سهولت در جابجایی فوتبال دستی ها ، چرخ هایی را به پایه اضافه کرده است که شما بتوانید به راحتی و به تنهایی آنها را جابجا کنید .

همچنین به منظور اینکه از حرکت فوتبال دستی ها به هنگام استفاده جلوگیری شود چرخ های آن دارای ترمز می باشد که می‌توانید به هنگام استفاده از فوتبال دستی ترمز چرخ ها را فعال کنید .به دلیل اینکه میز فوتبال دستی حتماً باید صاف باشد و هیچگونه شیبی نداشته باشد در زیر پایه ها پیچ های تنظیمی تعبیه شده است که شما می توانید با استفاده از آن ها میز خود را تنظیم کنید و آن را کاملا صاف کنید .

۱۰ _ میزان هزینه مورد نیاز برای خرید فوتبال دستی

به دلیل اینکه این محصولات دارای سایزهای بسیار متنوع می باشند و همچنین از مواد اولیه مختلفی در ساخت آنها استفاده می شود از این جهت نمی‌توان مبلغ دقیقی برای خرید یک فوتبال دستی اعلام کرد .ولی باید بدانید که با هر میزان بودجه‌ای که دارید می ‌توانید یک فوتبال دستی تهیه کنید .

میانگین قیمت فوتبال دستی های مینیاتوری و رومیزی که ارزانترین نوع فوتبال دستی می باشند در حدود ۷۰۰,۰۰۰ تومان می باشد .البته این مبلغ می‌تواند با توجه به ویژگی ها و مواد اولیه به کار رفته در فوتبال دستی کمی بالاتر و یا پایین تر باشد .ولی اگر می خواهید یک میز فوتبال دستی با کیفیتی قابل قبول را تهیه کنید باید هزینه ای در حدود دو و نیم میلیون تومان را در نظر داشته باشید .

خلاصه

در پایان به شما پیشنهاد می کنیم که نه فقط برای خرید یک فوتبال دستی بلکه به هنگام خرید هر محصولی ابتدا به خوبی نیاز های خود را شناسایی کنید ویژگی های محصول مورد نظر را به خوبی بررسی کنید .هر میزان که آگاهی و اطلاعات بیشتری داشته باشید به همان اندازه می‌توانید یک محصول با کیفیت که مناسب با نیاز شما می باشد را تهیه کنید .

پس برای خرید محصول شتابزده عمل نکنید و با حوصله تمام زوایا را بررسی کنید تا بتوانید بهترین نتیجه را به دست آورید .همیشه سعی کنید برای خرید به یک فروشگاه و یا تولیدی معتبر مراجعه کنید تا به هنگام بروز هرگونه مشکلی بتوانید به راحتی آن را پیگیری کنید .

از کجا میتوان یک فوتبال دستی مناسب تهیه کرد ؟

فروشگاه ها و تولیدی های بسیاری وجود دارند که می‌توانید یک فوتبال دستی از آنجا تهیه کنید .ولی اگر می خوای یک فوتبال دستی با کیفیت و بسیار مقاوم تهیه کنید و به دنبال یک فروشگاه و یا تولیدی معتبر هستید ما به شما پیشنهاد می کنیم از سایت و فروشگاه ویلا ساز بازدید کنید .

طرح های بسیار متنوعی که در ویلا سازه موجود می باشد به شما این امکان را می دهد که بتوانید بهترین فوتبال دستی را برای مصارف تجاری و یا مصارف خانگی تهیه کنید .همچنین ویلا سازه به شما این امکان را می دهد که محصول خود را به صورت غیر حضوری خریداری کنید .

محصولات ویلا سازی از طریق باربری به تمام نقاط کشور ارسال می شوند و شما در هر کجای ایران که هستید می توانید به راحتی از طریق تماس تلفنی و یا مراجعه به سایت ویلا سازه محصول مورد نظر خود را خریداری کنید .

« ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید. جهت عضویت در پیج اینستاگرام مبلمان فضای باز ویلا سازه روی لینک کلیک کنید. »