وبلاگ ویلاسازه

حمام آفتاب و تأثیر آن بر سلامتی

حمام آفتاب

حمام آفتاب و تأثیر آن بر سلامتی  بسیار زیاد است .آفتاب گرفتن معروف به (برنزه) یکی از بهترین وسایل طبیعی است .که برای محافظت از بدن در برابر اثرات مضر اشعه ماوراءبنفش استفاده می‌شود.به‌طوری‌که بسیاری از افراد در فصل تابستان برای دریافت طبیعی به سواحل اقامتگاه‌های گردشگری مختلف می‌روند. حمام آفتاب وتاثیر آن برای سلامت عمومی بدن بسیار زیاد هستند که ما امروز در این مقاله قصد صحبت در مورد آن راداریم. بهترین وسیله برای این موضوع تخت کنار استخر است .

حمام آفتاب وتاثیر آن بر سلامتی بدن و بهترین زمان  آن

گذشتگان به پرتوهای خورشید اهمیت می‌دادند .و می‌دانستند چگونه از قدرت آن برای شفای بسیاری از بیماری‌ها استفاده کنند. و این امر در بسیاری از فرهنگ‌ها در شرق و غرب گسترش یافت .و امروزه بسیاری از نمانام‌های مراقبت از پوست میزان عوارض جانبی اشعه خورشید را به نمایش می‌گذارند. که باعث می‌شود بسیاری از قرار گرفتن در معرض نور خورشید با نادیده گرفتن بسیاری از فواید سلامتی آن اجتناب کنند.

برای فراهم کردن محیط مناسب می توانید نسبت به خرید سایه بان چتری اقدام نمایید .


زمان ایدئال برای حمام آفتاب:

زمان ایدئال برای قرار گرفتن در معرض نور خورشید ده تا پانزده دقیقه در روز در اوایل صبح از هفت صبح تا نه صبح یا اواخر روز است .و این مدت برای بیشترین فواید نور خورشید را به دست آورید .میزان تابش اشعه ماوراءبنفش در این دوره کمترین میزان در طول روز است. و این مدت ممکن است از منطقه‌ای به منطقه دیگر یک یا دو ساعت متفاوت باشد.بنابراین آفتاب گرفتن را می‌توان دو ساعت انجام داد.

حمام آفتاب و تأثیر آن بر سلامتی و منبع شادی

نور خورشید به افزایش سطح در بدن کمک می‌کند. و هورمون مسئول شادی در بدن است. بنابراین هنگام تابش خورشید احساس شادی و انرژی می‌کنیم .و در معرض نور خورشید قرار می‌گیریم. به کاهش علائم افسردگی کمک می‌کند.به‌خصوص اگر ورزش زیر نور خورشید، مانند پیاده‌روی در پارک، نشان داده‌شده است .که ورزش در فضای باز باعث ایجاد اندورفین بیشتری می‌شود .که یکی از مواد شیمیایی خوب و مفید برای بدن است.

اگر تمایل به کسب اطلاعات بیشتر دارید . مقاله تنوع جنس نیمکت فضای باز مطالعه نمایید .

منبع ویتامین D

خورشید منبع اصلی ویتامین D است .چه برای کودکان و چه بزرگ‌سالان، قرار گرفتن طبیعی در معرض نور خورشید باعث افزایش تولید ویتامین D می‌شود .که بر اساس نور خورشید است .و بدن را برای تولید آن تحریک می‌کند و به جذب کمک می‌کند. کلسیم که باعث افزایش استحکام‌استخوان‌ها، کاهش کلسترول خون و جلوگیری از بسیاری از مشکلات قلبی می‌شود.

از انواع مبلمان ویلایی می توان برای گرفتن حمام آفتاب استفاده کرد .


تقویت سیستم ایمنی از فواید حمام افتاب

یکی از مهم‌ترین فواید آفتاب گرفتن این است .که برای تقویت سلول‌های T که نوعی گلبول سفید هستند. که برای کشتن باکتری‌ها و ویروس‌های داخل بدن کار می‌کنند. عمل می‌کند و همچنین به مبارزه با ترکیبات سمی در بدن کمک می‌کند.و به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می‌کند. نور خورشید همچنین توانایی گلبول‌های قرمز برای حمل اکسیژن را افزایش می‌دهد.

حمام آفتاب و تأثیر آن بر کاهش ابتلا به دیابت

برخی از مطالعات جدید اخیر ثابت کرده‌اند .که قرار گرفتن در معرض نور خورشید به مقدار کافی که به افزایش تولید ویتامین D کمک می‌کند .که نقشی حیاتی در پیشگیری از دیابت دارد .و تائید می‌کند. که نور خورشید در تأثیرگذاری بر سطح قند در خون موثر است . البته محصولاتی مانند تاب ریلکسی نیز تاثیرات مثبتی برسلامتی بدن دارند .

پیشگیری از مولتیپل اسکلروزیس

دانشمندان متوجه شده‌اند که قرار گرفتن در معرض نور خورشید از دوران کودکی خطر ابتلا به ام‌اس را کاهش می‌دهد .که یکی از خطرناک‌ترین بیماری‌های سیستم عصبی مرکزی است. زیرا منجر به فلج می‌شود و علت آن هنوز مشخص نیست. که بروز ام‌اس در کشورهای آفتابی کمتر است.

درمان برخی از بیماری‌های پوستی


قرار گرفتن در معرض نور خورشید به درمان برخی از بیماری‌های پوستی مانند ، آکنه، اگزما و عفونت‌های قارچی کمک می‌کند .تا 15 دقیقه و پس از گرم شدن ناحیه آسیب‌دیده پس از قرار گرفتن در معرض آفتاب، با روغن نارگیل یا زیتون ماساژ داده شود.

خطر ابتلا به سرطان را کاهش می‌دهد

قرار گرفتن منظم در معرض نور خورشید به کاهش خطر ابتلا به بسیاری از انواع سرطان کمک می‌کند. مطالعه انجام‌شده توسط موسسه ملی سرطان آمریکا ثابت کرده است .که افرادی که در معرض نور خورشید قرار می‌گیرند .خطر ابتلا به سینه، روده بزرگ، تخمدان، روده بزرگ، پانکراس، پروستات و انواع دیگر سرطان‌ها.

تاریخچه و تاثیر مبلمان شهری را از طریق این لینک می توانید مطالعه نمایید .

تأثیر حمام آفتاب برای سلامت استخوان‌ها

اشعه خورشید برای تشکیل ویتامین D در بدن ضروری و ضروری است. تولید و ساخت آن را تحریک می‌کند و ویتامین بسیار مهمی برای چندین فرآیند حیاتی است. شما می‌توانید با دراز کشیدن بر روی تخت استخری خود .از فواید بسیار زیاد حمام آفتاب به رمند شوید ازجمله مهم‌ترین فواید آن برای بدن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

فواید حمام آفتاب :

1. محافظت و تقویت استخوان‌ها و دندان‌ها.
2. مبارزه با انواع سرطان
3. تقویت ایمنی بدن.
4. خلاص شدن از شر چربی‌های اضافی و کاهش وزن.
5. کاهش علائم آسم
6. پیشگیری از دیابت.
7. پیشگیری از مولتیپل اسکلروزیس (MS).
8. – پیشگیری از بیماری قلبی
9. – پیشگیری از افسردگی
10. خورشید با تبدیل کلسترول به هورمون‌های است روئیدی و هورمون‌های جنسی لازم برای فرآیند تولیدمثل، سطح کلسترول خون را کاهش می‌دهد.
11. قرار گرفتن در معرض نور خورشید در درمان بسیاری از بیماری‌های پوستی مانند عفونت، اگزما، و آکنه مفید است.

سایر فواید حمام آفتاب:

12. نور خورشید برای رشد و تقویت استخوان‌ها بسیار مفید است.زیرا کاتالیزوری برای تولید ویتامین D است که به جذب کلسیم غذا در بدن کمک می‌کند؛ و مصرف ویتامین D و کلسیم برای سالمندان برای جلوگیری از شکستگی و شکنندگی استخوان ضروری است. کودکان برای ساختن استخوان‌های قوی و جلوگیری از راشیتیسم، یک استخوان ضعیف، به ویتامین D نیاز دارند.
13. قرار گرفتن در معرض نور خورشید به‌خصوص برای بیماران مبتلابه فشارخون به کاهش چشمگیر فشار آن‌ها کمک می‌کند.
14. خورشید با تبدیل کلسترول به هورمون‌های است روئیدی و هورمون‌های جنسی لازم برای فرآیند تولیدمثل، سطح کلسترول خون را کاهش می‌دهد.

حمام آفتاب و تأثیر آن بر سلامتی


15. قرار گرفتن در معرض نور خورشید باعث افزایش اکسیژن‌رسانی به سلول‌ها می‌شود.
16. پیشگیری و درمان افسردگی با قرار گرفتن در معرض نور خورشید ترشح که به هورمون شادی در بدن معروف است را افزایش می‌دهیم و درنتیجه از بروز افسردگی و تغییرات خلقی و اختلالات می‌کاهیم.

اگر در طبیعت حمام آفتاب می گیرید ، خرید چادر مسافرتی برای شما مفید خواهد بود .

 خورشید مهم‌ترین منبع تولید ویتامین D

هنگامی‌که پوست در معرض نور خورشید قرار می‌گیرد، بدن به‌تنهایی ویتامین D تولید می‌کند. این روش منبع اصلی ویتامین D است، زیرا فرآیند تولید خود در پوست تحت تأثیر اشعه ماوراءبنفش انجام می‌شود. ماده خام 7- به شکل اولیه پیش‌ویتامین D3) D3) و درنهایت به ویتامین D3) D3 تبدیل می‌شود.
اما این برای بسیاری از افراد کافی نیست. افراد باپوست روشن می‌توانند ویتامین D کافی را در عرض 5 تا 10 دقیقه در یک روز آفتابی، چندین بار در هفته دریافت کنند؛ اما در روزهای ابری، زمانی که نور خورشید کم است یا هنگامی‌که از کرم ضد آفتاب (که برای پیشگیری از سرطان پوست بسیار مهم است)، بدن ویتامین D کمتری تولید می‌کند. افراد مسن‌تر باپوست تیره‌تر در معرض نور خورشید قرار نمی‌گیرند. کارشناسان می‌گویند بهترین کار این است که آن‌ها به غذاهای غنی از ویتامین D و مکمل‌ها اعتماد کنند.

تأثیرات مثبت خورشید بر بدن

بهبود کیفیت خواب

نور طبیعی به تنظیم ریتم بدن و ساعت بیولوژیکی داخل کمک می‌کند، زیرا قرار گرفتن در معرض نور خورشید باعث افزایش ترشح هورمون ملاتونین در بدن می‌شود و این هورمون به‌شدت بر وضعیت روانی تأثیر مثبت می‌گذارد و احساس آرامش را افزایش می‌دهد. قرار گرفتن در معرض نور خورشید با افزایش ترشح هورمون نیز همراه است که منجر به احساس شادی و درنتیجه کاهش احتمال افسردگی و مشکلات روانی می‌شود.


کاهش افزایش وزن

نور خورشید به کاهش سطح در بدن کمک می‌کند که هورمونی است که باعث اشتها می‌شود و این همان چیزی است که نقش نور خورشید را در کاهش افزایش وزن تسهیل می‌کند.

اگر تمایل به مطالعه بیشتر دارید می توانید مقاله تنوع و کاربرد تجهیزات فضای باز را مطالعه نمایید .

افزایش امید به زندگی

مشخص شد افرادی که در اوایل صبح بیشتر در معرض نور خورشید قرار می‌گیرند، بیشتر عمر می‌کنند و سلامت بیشتری دارند و این امر یائسگی را در رنان به تأخیر می‌اندازد و این کار باید تحت شرایطی انجام شود تا منفعت به آن تبدیل نشود. یک ریسک.

حمام آفتاب و تأثیر آن بر سلامتی

برای بهره‌مندی از تأثیر مثبت نور خورشید بر بدن و دوری از خطرات آن، رعایت شرایط زیر توصیه می‌شود:
استفاده از ضد آفتاب: ضد آفتاب مناسب باید با توجه به سن و نوع پوست انتخاب شود.
استفاده از عینک آفتابی: باید کیفیت مناسبی داشته باشد و برای چشم مضر نباشد و از 98 تا 100 درصد و نه کمتر از آن جلوی نور خورشید را بگیرد.
استفاده از کلاه: ترجیحاً از کلاه‌هایی با انتهای پهن استفاده شود که تا حد امکان از تابش نور خورشید به چشم و پوست جلوگیری کند.
از نور مضر آفتاب دوری‌کنید: بین ده صبح تا چهار بعدازظهر است، بنابراین اشعه خورشید قبل از ده صبح بهتر است.
عادت کردن کودکان به استفاده از عینک آفتابی: این عینک فقط برای بزرگ‌سالان نیست.

دانستنی های کرم ضد آفتاب


ماندن در آفتاب بدون استفاده از کرم ضد آفتاب که از کرم، روغن و لوسیان تشکیل‌شده است ممنوع است. شایان‌ذکر است که انتخاب ضد آفتاب تأثیری در سرعت برنزه شدن ندارد و همه انواع به یک‌میزان ایمنی را تضمین می‌کنند. در مقابل، در انتخاب کرم ضد آفتاب فقط باید نوع پوست را در نظر گرفت.
میزان محافظت نیز به رنگ پوست بستگی دارد که به‌نوبه خود به شش نوع از سلتیم تا آفریقایی تقسیم می‌شود.

آفتاب یکی از لوازم گرمایشی طبیعی است که فواید زیادی دارد .

قوانین ضد آفتاب

کرم را باید بیست دقیقه قبل از قرار گرفتن در معرض نور خورشید روی بدن مالیده تا اطمینان حاصل شود که بدن کرم را بهتر جذب کرده و درنتیجه از خطرات متعددی محافظت می‌کند. حداقل 1/4 قاشق چای‌خوری باید روی صورت و 1 قاشق غذاخوری به هر قسمت از بدن مالیده شود. کرم باید هر دو ساعت یک‌بار و بعد از هر بار استحمام تجدید شود و بعد از آفتاب گرفتن آبکشی شود.

مطالب مربوط به این موضوع :

نکات مهم در دکوراسیون فضای باز

طراحی دکوراسیون ویلا

کاربرد سایه بان چتری و آلاچیق

تماس با ما :

شماره تماس : 09142244372

آدرس سایت : www.villasaze.ir

« ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید. جهت عضویت در پیج اینستاگرام مبلمان فضای باز ویلا سازه روی لینک کلیک کنید. »

بازگشت به لیست

دیدگاهی در مورد “حمام آفتاب و تأثیر آن بر سلامتی

 1. فریبا گفت:

  برای لذت بردن از حمام آفتاب وهمچنین ریلکس کردن در کنار استخر نیاز داریم به یک تخت کنار استخری ضد آب وراحت ،البته از صندلی های کنار استخری که از جنس چوب های مقاوم وضد آب هستند نیز میتوانیم استفاده کنیم در کنار تخت کنار استخری میتونیم از سایه بان چتری هم استفاده کنیم تا در مواقعی که حمام آفتاب تمام شد زیره سایه بان ریلکس کنیم هر محصولی که برای این ریلکس کردن نیاز داریم میتونیم از ویلاسازه تهیه کنیم

 2. بازتاب: مجری استخر - فروشگاه اینترنتی ویلاسازه
 3. بازتاب: سایبان ویلا و مضرات نور آفتاب - فروشگاه اینترنتی ویلاسازه
 4. بازتاب: آشنایی با انواع سایه بان چتری - فروشگاه اینترنتی ویلاسازه
 5. azari_kiz گفت:

  شاید آفتاب گرفتن و رنگی که پوست پس از آن به خود می‌گیرد بسیار جذاب باشد، اما قبل از هر چیزی لازم است روش درست آفتاب‌گیری را یاد بگیرید. برای انجام این کار لازم است به توصیه‌های زیر را توجه کنید:

  . در ابتدا زمان آفتاب گرفتن خود را با ۳۰ دقیقه شروع کنید. در صورتی که هیچ علائم هشداردهنده در زمان آفتاب گرفتن مانند حساسیت، خارش، سوزش و تاول را مشاهده نکردید، می‌توانید این مدت زمان را به مرور افزایش دهید.

  . قبل از آفتاب گرفتن، لازم است از یک ضد آفتاب با SPF 30 به بالا استفاده کنید. در ضمن باید ۱۵ دقیقه قبل از شروع آفتاب گرفتن از ضدآفتاب استفاده کنید. بهتر است از بهترین ضدآفتاب‌های ایرانی مناسب با پوست خود استفاده کنید تا بالاترین اثردهی را داشته باشد.

  . در صورتی که مدت زمان زیادی در معرض نور خورشید قرار گرفتید، باید آب زیادی بنوشید.

دیدگاهتان را بنویسید