وبلاگ ویلاسازه

دکوراسیون ویلایی

دکوراسیون ویلایی

تزیین خانه های کوچک بسیار راحت است. اما طراحی داخلی برای فضاهای بزرگ از جمله ویلاها یک کار سخت و چالش برانگیز است. بزرگترین چالشی که می توان در طراحی داخلی برای ویلاها در نظر گرفت این تست که ظرافت و یکنواختی در فضای ویلا تا حد امکان حفظ شود. در این مقاله قصد داریم تا با شما در این مورد سخن بگوییم.

تجهیزات طراحی ویلا19

تجهیزات ویلایی برای طراجی ویلا تولید شرکت ویلاسازه

تجهیزات طراحی ویلا14

تجهیزات ویلایی برای طراجی ویلا تولید شرکت ویلاسازه

ویلا سازه محصولات مختلفی برای دکوراسیون فضای بیرونی و فضای داخلی مانند انواع تخت سنتی و سایبان چتری را طراحی و تولید میکند .

دکوراسیون داخلی برای ویلا

در نظر بگیرید که به ویلای جدید خود منتقل شده اید. اکنون زمان آن است که ویلای خود را به بهترین نحو ممکن تزیین کنید. این کار می تواند بسیار مهیج و جالب باشد. اما لازم است تا با علم چیدمان در دکوراسیون ویلا تا حد زیادی آشنا شوید تا بتوانید این کار را به بهترین نحو انجام دهید. برای این کار لازم است تا در قدم اول با انواع ویلاها آشنا شوید.

طراحی ویلا مدرن

انواع ویلا به لحاظ دکوراسیون داخلی

طراحی ویلا ایرانی

ویلاهایی که در اطراف شهرها مستقر هستند: این دسته از ویلاها با مواد و مصالح ساده مثل آهن و بتن ساخته می شوند. ولی به همه المان های راحتی در یک ویلای مجهز تجهیز شده اند. در برخی از موارد ممکن است که با توجه به موقعیت مکانی که در آن قرار گرفته اید سقف و یا سازه از جنس بامبو و چوب باشد.

ویلاهای شهری:

طراحی دکوراسیون داخلی ویلا

این قبیل از ویلاها در فضاهای بزرگ قرار گرفته اند و از خانه هایی که مستقل هستند بزرگ تر هستند. ویلاهای شهرهی امکان دارد که از معماری های مدرن و بعضا از سبک های مدیترانه ای و روستایی بهره ببرند. طراحی داخلی در ویلاهای شهری به طور معمول به شکلی است که برای مدت زمان کم برای مثال برای گذراندن تعطیلات و یا ساکن شدن برای چند هفته مناسب هستند.

تجهیزات طراحی ویلا20

تجهیزات ویلایی برای طراجی ویلا تولید شرکت ویلاسازه

 ویلای لوکس:

این دسته از ویلاها دارای طراحی های یکتا و بی نظیری هستند. این نوع ویلاها به استخرهای آب گرم، جکوزی، سونا، اتاق سینما، اتاق بازی، سونا و … تجهیز شده اند. به علاوه در نظر داشته باشید برخی از ویلاهای لوکس در بندرهای خصوصی یا ساحل ساخته می شوند.

ویلاهای اکولوژیکی:

طراحی دکوراسیون ویلا

این دسته از ویلاها طبیعت گرا هستند. در این گونه ویلاها بیشتر می توان از نور خورشید بهره برد. ساخت این گونه ویلاها به گونه ای است که در انرژی تا حد بسیارزیادی صرفه جویی می شود. این ویلاها از مواد تجدید ناپذیر و طبیعی ساخته شده اند. طراحی به صورت یکپارچه و خلافانه در این گونه ویلاها با زندگی جدید امروزی تطبیق دارد. ولی در عین حال این ویلاها زندگی اکولوژیکی را تبلیغ می کنند.

 ویلاهای مدرن:

طراحی دکوراسیون سفره خانه سنتی

این دست از ویلاها از بهترین و محبوب ترین ویلاها هستند که در دهه های اخیر توانسته اند از همه نوع امکانات و تجهیزات مدرن برخوردار شوند.

نکته های اصلی در طراحی داخلی ویلا

چنان چه قصد دارید به طراحی داخلی ویلاها بپردازید لازم است که به برخی از نکته ها دقت کنید. در این جا لازم است که به برخی از موارد اشاره کنیم.

 1. حفظ امنیت در ساخت و طراحی داخلی ویلا

طراحی دیوار سبز

پیش از هر گونه طراحی لازم است که ابتدا به نکته های ایمنی توجه داشته باشید. چون ایمنی افراد یک خانواده من جمله فرزندان بسیار مهم است. از مهم ترین اقدامات برای ایمنی این است که استخر را بپوشانید و اطمینان حاصل نمایید که هیچ گونه چیز آسیب رسان در این محیط وجود ندارد.

 1. توجه به شرایط جوی و اقلیمی

در زمان طراحی داخلی نبایستی عوامل جوی و اقلیمی را از یاد ببرید. برای مثال لازم است که به این نکته توجه کنید که در شرایطی که ویلا به علت موقعیت مکانی شرایط آب و هوایی بیابانی و گرمسیری را تجربه می کند همه سال خانه شما در معرض هوای گرم و شرجی است. لذا بایستی طراحی داخلی خانه بایستی به گونه ای باشد که بتواند شرایط آسایش و رفاه را برای افراد خانواده فراهم سازد. این در حالی است که باید طراحی را به گونه ای اعمال کرد که هوای سرد و گرم خانه اهالی آن خانه را آزار ندهد.

 1. استخدام یک طراح و معمار داخلی

 2. شما باید از خدمات یک معمار داخلی برای طراحی داخلی خانه بهره ببرید. این طراح بایستی تجربه و مهارت بسیار بالایی داشته باشد. به طور معمول طراحی داخلی برای یک ویلا نیاز به تخصص دارد که خارج از توان و تجربه ما است. امکان دارد که هزینه استخدام یک طراح زبده بسیار بالا باشد؛ به طوری که شما از انجام آن سرباز بزنید؛ اما نتیجه معمولا بیش از حد تصور شما است. زیرا تخصص در هر امری بهترین نتیجه را عاید شما می سازد. این امری است که حتما باید در دکوراسیون داخلی برای فضاهای بزرگ از جمله ویلاها در نظر گرفته شود. زیرا هر چه فضای یک خانه بزرگتر باشد برای دکوراسیون آن نیاز به مهارت بسیار بالاتری است که حتما باید مالک خانه به آن توجه داشته باشد.طراحی روف گاردن
 3. هماهنگی طرح قدیمی و طرح جدید

در زمانی که می خواهید طراحی برای دکوراسیون خانه را به انجام رسانید بایستی تصمیم بگیرید که آیا می خواهید همان موارد قدیمی را حفظ کنید و یا خیر می خواهید طراحی را از نو خلق کنید. همچنین توجه داشته باشید که هر گونه ساخت جدید باید با موارد قدیمی تطبیق داشته باشد و در هم تلفیق شود.

 1. ایجاد یک مکان راحت

مهم ترین دلیلی که مردم ویلاهای شخصی را بسیار دوست دارند این است که می توانند برای خود یک حریم شخصی و راحت داشته باشند. مهم ترین و پر کاربرد ترین مکان در یک ویلا اتاق نشیمن است. در این اتاق تلویزیون و کنسول بازی برای کودکان قرار دارد. این بخش از ویلا باید به گونه ای طراحی شود که رنگارنگ باشد و میهمانان خانه بتوانند در آن بنشینند یا استراحت کنند و به آرامش برسند. داشتن مبل های بزرگ در دور تا دور نیز ممکن است در نگاه اول جالب به نظر برسد اما واقعیت این است که می تواند فضای خفه کننده ایجاد نماید.

 دکوراسیون در داخل ویلا، سبک آن را انعکاس می دهد

طراحی فضای داخلی برای ویلا می تواند سبک ویلا را انعکاس بدهد. چنان چه شما طرح های عجیب و غریب و یا بزرگ را در یک ویلا دوست دارید و تمایل به طرح هایی دارید که به گونه ای اغراق آمیز هستند بنابراین به احتمال زیاد شما از ایده های مختلف استقبال می کنید. تم های داخلی برای طراحی ویلا می توانند سلایق و سبک شما را به بیرون منعکس نمایند.

طراحی محوطه سازی

ویلا سازه

ویلا سازه یکی از تولیدی های فعال در زمینه تجهیزات ویلایی و فضای باز می باشد . که محصولات خود را به صورت مستقیم به مشتریان عرضه می کند .

محصولات این تولیدی شامل: مبلمان ویلایی ، تاب ویلایی ، تاب ریلکسی ، انواع استند گل ، سایبان چتری و سایر محصولات فضای باز می باشد .

علاوه بر این ویلا سازه انواع تجهیزات گرمایشی مانند بخاری فضای باز ، آتشدان ، هیتر قارچی و همچنین محصولات سرمایشی مانند پنکه مه پاش را نیز ارایه می کند .

از دیگر محصولات این تولیدی می توان به انواع باربیکیو و کباب پز ، منقل مسافرتی ، چادر مسافرتی ، صندلی راک ، میز عسلی و محصولاتی از این دست اشاره کرد .

 

شماره تماس : 09142244372

ما را در شبکه های مجازی با نام ویلا سازه دنبال کنید .

جهت عضویت در پیج اینستاگرام ویلا سازه روی این لینک کلیک کنید .

 

 

 

 

بازگشت به لیست

1 نظر در “دکوراسیون ویلایی

 1. azari_kiz گفت:

  دکوراسیون داخلی مدرن ویلا با خانه تفاوت چندانی ندارد و کاملاً مشابه خانه است. اما ساخت ویلا از نظر ساختاری با ساخت خانه کاملاً متفاوت است.

  تمامی ویلا ها دارای امکانات و ویژگی های منحصر به فردی هستند که آن ها را از خانه ها متمایز می کند. تمامی ویلا ها به دلایلی مثل لوکس بودن، بزرگ بودن، دارا بودن باغ یا حیاط بزرگ، برخورداری از استخر یا آبنما و گل و گیاه فراوان کاملاً با خانه ها متمایز هستند خصوصاً خانه ها در مناطق شهری، در مناطق شهری خانه ها اغلب به صورت آپارتمان هستند و حیاط با یاغچه در آن ها کمتر به چشم می خورد.

  به دلیل داشتن همین ویژگی ها است که اغلب افراد ترجیح می دهند تا در شمال کشور ویلا داشته باشند و در طول تعطیلات برای استراحت و فرار از شلوغی و آلودگی هوای شهر های بزرگ به ویلا بروند.
  ویلاهای مدرن به ویلاهایی گفته می شود که براساس اصول خاصی طراحی می شوند و در طراحی آن ها از المان های سنتی خبری نیست.

  اغلب طراحی ویلاهای مدرن با استفاده از مبلمان است و از بالشت و تشک در طراحی داخلی خبری نیست. ویلاهای مدرن علاوه بر ظاهر بیرونی متفاوتی که دارند از نظر داخلی نیز طراحی متفاوتی دارند.

دیدگاهتان را بنویسید