سایه بان

 سایبان چتری پایه کنار قطر 3 متر

8,105,790 تومان

سایه بان چتری پایه وسط 2 متری

2,750,000 تومان

سایه بان چتری پایه وسط قطر 4 متری

6,820,000 تومان

سایبان چتری پایه کنار قطر 4 متر

8,250,000 تومان

سایبان چتری پایه کنار قطر 3 متر

8,030,000 تومان

سایه بان چتری پایه وسط قطر 3 متری

6,050,000 تومان

سایبان چتری

سایه بان چتری یکی از ضروریات استفاده و استراحت در فضای باز به شمار میرود.زیرا در فصول مختلف سال هم باران و هم آفتاب سوزان باعث میشوند که لذت واقعی را از فضای باز نبریم .اینجاست که استفاده از یک سایه بان چتری شمارا در برابر نور خورشید و همینطور باران و برف محفوظ میدارد.

سایه بان چتری ویلاسازه دارای بدنه و اسکلتی محکم و پارچه ضد آب و نانو میباشد. این امر باعث شده تا شما با خیال راحت بتوانید سایه بان خود را انتخاب و خریداری کنید.سایه بان چتری از نظر ظاهری به دو دسته سایه بان چتری پایه کنار و سایه بان چتری پایه وسط تقسیم میشود.سایه بان چتری امروزه در کشور ما که که کشوری چهار فصل است بسیار کاربرد دارد. ما در این مقاله شمارا برای خرید یک سایه بان چتری مناسب که برای منطقه شا مناسب باشد و مقاومت لازم را داشته باشد راهنمایی میکنیم. ویلاسازه با 10 سال تجربه در امر تولید سایه بانهای چتری بهترین انتخاب برای شماست.

دانلود اطلاعات تکمیلی سایبان چتری

چتر آفتابگیر

فصل تابستان و گرمای هوا باعث می‌شود که شما نتوانید در تمام طول ساعات روز در فضای باز بمانید . گرمای هوا و تابش مستقیم نور خورشیدی مانع از این می‌شود که بتوانید برای مدتی طولانی در فضای باز بمانید . وجود یک فضای سایه و خنک که در طول روز می‌تواند بسیار لذت بخش باشد . یکی از راه حل‌های مناسب برای چنین شرایطی استفاده از چتر آفتابگیر می‌باشد . این محصول با نام سایبان در بازار شناخته می‌شود که می‌تواند به کاربردهای بسیار زیادی برای شما داشته باشد . چتر آفتابگیر می‌تواند یک فضای سایه و خنک برای شما در طول روز به وجود بیاورد . همچنین برخی از انواع این محصولات از جنس پارچه‌های ضد آب ساخته می‌شوند ، که موجب می‌شود این محصولات مقاومت مناسبی در برابر نفوذ آب نیز داشته باشند . به همین دلیل شما می‌توانید از چتر آفتابگیر برای مواقعی که بارندگی وجود دارد نیز استفاده کنید . انواع چتر آفتابگیر اندازه‌های مختلف و متنوعی دارند که می‌توانید با توجه به ابعاد فضا و همچنین نیاز خود یکی از آنها را انتخاب کنید . چتر آفتابگیر به دو صورت پایه کنار و پایه وسط طراحی و تولید می‌شود . هر کدام از این محصولات کاربرد خاصی دارند و معایب و مزایای خاص خود را دارند .

سایه بان چتری

سایه بان چتری ویلاسازه وسیله ایست برای استراحت و آرامش در روزهای گرم تابستان. و در امان ماندن از گرمای سوزان خورشید.

سایبان چتری

سایه بان چتری در روزهای گرم و آفتابی تابستان به کمک شما می آید.معمولا افراد ترجیح می‌دهند که بیشتر وقت خود را در خانه و در مقابل باد کولر گذرانده و علاقه‌ای به بیرون رفتن ندارند. مکان‌های سرسبز و با آب و هوای خوب، بهترین گزینه برای تفریح‌های تابستانی سایه بان میباشد.  نیازی نیست که همیشه برای خوشگذرانی مسافت‌های طولانی را به شهرهای دیگر داشته باشید چرا که می‌توانید در باغ و یا ویلای خود نیز به خوشگذرانی و تفریح بپردازید.

سایه بان چتری و چتر آفتاب

یکی از مشکلاتی که افراد در تابستان با آن روبرو هستند، گرمای شدید و نور آفتاب می‌باشد. در چنین شرایطی همه به دنبال مکانی خنک و سایه می‌گردند تا بتوانند در آنجا استراحت کنند. اما نگران این موضوع نباشید چرا که با داشتن وسیله‌ای به نام سایبان چتری دیگر نگران افتاب و گرما نخواهید بود. این وسیله به شما این امکان را می‌دهد که در روزهای آفتابی سال نیز با استفاده از سایبان چتری، در هر جا که بخواهید برای خود مکانی خنک و سایه ایجاد کنید. در این‌جا به بررسی بیشتر سایبان چتری می‌پردازیم.

عمر مفید سایبان چتری

عمر مفید یک سایبان چتری متاثر از چندین عامل است که شامل مواد ساخت، کیفیت تولید، استفاده و نگهداری، و شرایط محیطی می‌شود. در ادامه، عواملی که می‌توانند بر عمر مفید یک سایبان چتری تأثیر بگذارند را بررسی می‌کنیم:

مواد ساخت

سایبان چتری‌ها معمولاً از موادی مانند پلی‌استر، نایلون، و پارچه‌های مختلف ساخته می‌شوند. مواد با کیفیت و مقاوم تر معمولاً به عمر مفید بیشتری دارند.

کیفیت ساخت

عواملی مانند دوخت، درزها، و استفاده از جزئیات مقاوم و محکم می‌توانند به عمر مفید یک سایبان چتری کمک کنند.

استفاده و نگهداری

استفاده منظم و نگهداری صحیح از سایبان چتری می‌تواند عمر مفید آن را افزایش دهد. برخی از فعالیت‌های روزمره مانند تمیز کردن و خشک کردن منظم می‌توانند به حفظ سایبان چتری کمک کنند.

شرایط محیطی

شرایط محیطی مانند نور UV، رطوبت، گرما، و سرما می‌توانند به طور مستقیم بر عمر مفید یک سایبان چتری تأثیر بگذارند. به عنوان مثال، اشعه مستقیم خورشید ممکن است باعث فرسایش سریعتر مواد و رنگ سایبان چتری شود.

از طریق رعایت این موارد و مراقبت مناسب، می‌توانید عمر مفید سایبان چتری را افزایش دهید. با این حال، به طور کلی، بستگی به شرایط استفاده و مراقبت، عمر مفید یک سایبان چتری ممکن است متفاوت باشد، اما معمولاً می‌تواند تا چندین سال باشد، به ویژه اگر به آن با مراقبت مناسب برخورد کنید.

سایبان متحرک

سایبان متحرک محصولاتی هستند که قابلیت باز و بسته شدن دارند . این نوع از چترهای ویلایی به گونه ای طراحی می‌شوند که شما می‌توانید در زمان‌هایی که از آنها استفاده نمی‌کنید به راحتی آنها را ببندید . البته نوع دیگری از سایبان متحرک وجود دارد که همانند سقف‌های متحرک طراحی می‌شوند . چنین محصولاتی معمولاً ابعاد بزرگتری دارند و با توجه به ابعاد فضای شما طراحی و ساخته می‌شوند . این گونه از سایبان‌های متحرک که معمولاً سقف‌هایی هستند که ابعاد بزرگی دارند و به وسیله جک‌های برقی و یا به صورت دستی باز و بسته می‌شوند . شرکت‌های مشخصی وجود دارند که شما می‌توانید برای ساخت یک سایبان متحرک که به آنها مراجعه کنید . این محصولات تقریباً به صورت سفارشی ساخته می‌شوند .

استفاده از سایه بان چتری به جای آلاچیق

سایبان چتری و همچنین آلاچیق به لحاظ کاربرد شباهت های زیادی با هم دارند ، همیشه با هم موجب می‌شود تا بتوانند گاهی اوقات جایگزین هم شوند . اما هیچگاه نمی توان به طور کامل از یک محصول ، به جای محصول دیگر استفاده کرده . به دلیل اینکه آلاچیق و سایه بان چتری دارای ویژگی هایی می باشند ، که به هیچ عنوان نمی‌توان آنها را به طور کامل جایگزین هم کرد .

چتر باغی

به عنوان مثال سایبان چتری قابلیت جابجایی دارد ، و شما می توانید در هر لحظه مکان آن را تغییر دهید ، یا اینکه به سادگی آن را به هنگام اسباب کشی با خود ببرید . اما آلاچیق این ویژگی را ندارد و شما نمی توانید مکان آن را تغییر دهید . بسیاری از آلاچیق ها به صورت ثابت می باشند ، که هیچگونه قابلیت جابجایی ندارند . اما برخی از آلاچیق ها که به صورت متحرک و پیش ساخته می باشند ، برای جابجایی نیاز به نیروی زیادی دارند . حتی گاهی اوقات برای جابجایی آلاچیق باید از یک جرثقیل استفاده کنید ، که موجب میشود جابجایی این وسیله بسیار دشوار باشد .

یکی دیگر از ویژگی های سایبان چتری قابلیت جمع شدن آن می باشد . زمانی که شما نیازی به استفاده از سایه بان چتری ندارید ، به راحتی می توانید آن را جمع آوری کنید . زمانی که سایه بان را جمع می کنید فضای بسیار کمتری را اشغال می کند ، حتی می توانید آن را در یک انبار یا محیط سرپوشیده قرار دهید . اما حالا چی فاقد این ویژگی می باشد ، و یک فضای دائمی را اشغال میکند .

سایه بان چتری برای فرار از نور

برای در امان ماندن از گرمای سوزان خورشید یا بارش باران در فضای باز، سایه بان چتری گزینه مناسبی می باشد. اگر می خواهید از زیبایی فضای بیرون لذت برده و در عین حال گرما و اشعه نور خورشید شما را آزار ندهد، می توانید از سایه بان چتری استفاده نمایید. طراحی این سایه‌بان درست شبیه چتری است که هنگام بارندگی برای جلوگیری از خیس شدن، از آن استفاده می کنیم. سایه بان چتری دارای  پایه‌ای آهنی و پارچه ای در رنگ‌بندی متنوع به عنوان سقف آن است.

این محصول در ابعاد مختلف به صورت ثابت یا متحرک و قابل جمع شدن، به بازار فروش ارائه می شود. از سایه بان چتری می توان در تراس و حیاط منازل، باغ ها و ویلاها همچنین کنار ساحل و استخرهای روباز نیز استفاده کرد. از این نوع سایبان رستوران ها و کافه ها نیز برای پذیرایی از مشتریان خود در فضای باز استفاده می کنند. نمونه های ساده و ابتدایی سایه بان چتری را شما در خیابان ها مشاهده کرده‌اید. برخی مشاغل که در فضاهای باز فعالیت می‌کنند، سایه بان چتری را برای در امان ماندن از گرمای محیط بکار می‌برند.

ویژگی های سایه بان چتری

سایه بان چتری از دوام و ماندگاری بالایی برخوردار است. میله این سایه‌بان از جنس آلومینیوم بوده و زنگ نمی زند. چتر سایه‌بان از پارچه هایی است که در مقابل نور خورشید و باران مقاومت بالایی دارند. معمولا از پارچه های نایلونی  و پلی‌استر برای چتر این سایه بان استفاده می شود. همین امر موجب می شود که چتر سایه بان با قرار گرفتن در مقابل اشعه آفتاب، دچار پوسیدگی نشده و باران نتواند در چتر سایه بان نفوذ کند.

نصب و جمع کردن سایه بان چتری نیز آسان است. چترهای متحرک را به راحتی می توان در محل مورد نظر نصب نمود و در مواقعی که به آن نیاز ندارید، به راحتی جمع می شوند. این نوع سایه‌بان قابل شستشو است. سایه بان چتری در ابعاد مختلفی به صورت گرد، مربع شکل یا چند ضلعی تولید می شود.

از سایز های بزرگ  سایه بان چتری می‌توان به عنوان یک آلاچیق برای دورهمی های خانوادگی استفاده نمود و فضایی دلنشین را ایجاد کرد. پایه سایه بان چتری نیز در وسط یا کنار آن نصب می شود. زاویه و شیب سایه بان را می‌توان تنظیم و پایه آن نیز قابل تنظیم می باشد. تنوع رنگ در سایه بان چتری، خرید این محصول را برای سلیقه های مختلف آسان نموده است.

تفاوت سایه بان چتری پایه بغل با سایه‌بان چتری پایه وسط

 

از نظر کارایی هر دو نوع سایه بان به منظور استفاده از سایه در فضای باز مورد استفاده قرار می گیرند. سایه بان پایه وسط فضای کمتری را برای چیدمان میز و صندلی، در اختیار ما قرار می‌دهد. در واقع میز و صندلی را باید دور پایه سایه بان چتری قرار داد. سایه بانی که پایه آن در کنار است، فضای بزرگ تری را در اختیار ما قرار داده و می توان با چیدمان های مختلف میز و صندلی، فضایی دلنشین تر ایجاد نمود. مزیت دیگر سایه بان چتری پایه کنار وینچ دار بودن این سایه بان است. سایه بان پایه کنار به صورت چرخدار طراحی شده و جابجایی آن نیز آسان می باشد.

مقاومت سایبان چتری در شرایط مختلف آب و هوایی

سایبان چتری یا سایبان ویلایی به عنوان وسیله‌ای برای ایجاد سایه و محافظت از بارش باران استفاده می‌شود . اما زمانی که شما در نظر دارید از یک سایبان چتری استفاده کنید ، حتماً باید یکسری نکات اولیه را رعایت کنید . نکته اول اینکه سایه بان به دلیل ابعاد بزرگی که دارد ، می تواند در برابر وزش باد بسیار آسیب پذیر باشد . وزن های موجود در پایه سایه بان می‌تواند تا حدود زیادی ، در حفظ تعادل چتر ویلایی تاثیر گذار باشد . اما این وزنه ها نیز در برابر وزش بادهای شدید کارایی چندانی ندارند . بر اثر وزش باد شدید سایه بان شما به راحتی می ‌تواند واژگون یا شکسته شود . به همین دلیل است که توصیه می کنیم بعد از هر بار استفاده چتر ویلایی خود را در حالت بسته قرار دهید . جمع کردن چتر ویلایی بعد از هر بار استفاده ، علاوه بر اینکه امکان آسیب دیدن آن را کاهش می‌دهد . تاثیر زیادی در افزایش عمر مفید چتر ویلایی نیز خواهد داشت . همچنین زمان ورزش باد شدید تا جای ممکن سعی کنید چتر ویلایی خود را به صورت بسته نگه دارید .

خاصیت ضد آب بودن چتر ویلایی

یکی از خصوصیاتی که حتماً باید در مورد چتر ویلایی رعایت شود ، خاصیت ضد آب بودن این محصول می باشد . برای ساخت چتر ویلایی باید از پارچه های با کیفیت استفاده شود . این پارچه ها علاوه بر اینکه در برابر پوسیدگی و تابش نور خورشید مقاوم هستند . باید مقاومت بالایی در برابر نفوذ آب نیز داشته باشند . برای این منظور بهترین نوع پارچه ، پارچه های برزنتی میباشند . البته پارچه های برزنتی نیز انواع بسیار مختلفی دارند . کیفیت و قیمت این پارچه ها نیز تفاوت زیادی با هم دارند . همچنین برای مقاومت بیشتر در برابر نفوذ آب می توان از موادی مانند لاک آب‌گریز استفاده کرده . دربرخی از سایه بان های بازاری از پارچه های بی کیفیت برای کاهش هزینه ها و پایین آوردن قیمت سایبان استفاده می‌شود . به همین دلیل این چترهای فضای باز عمر مفید چندانی ندارند ، و در مدت بسیار کوتاهی مستهلک می شوند . پرداخت اندکی مبلغ کمتر برای خرید چتر ویلایی ، می‌تواند در آینده هزینه‌های زیادی را به شما تحمیل کند . به همین دلیل است که به هنگام خرید چتر ویلایی حتماً باید به کیفیت پارچه توجه داشته باشید .

روند تکامل سایه بان

به مرور زمان استفاده از چتر ها رواج بیشتری پیدا کرد . سایبان ها در ابعاد مختلف برای کاربردهای مختلف ساخته شدند .
از مصارف خانگی گرفته تا مصارف تجاری و صنعتی .
بروز برخی مشکلات چون کمبود فضا و جلوگیری از پوسیدگی و بیش تر شدن عمر سایبان ها،
بشر را به این فکر انداخت که سایبانی طراحی کند تا قابلیت جمع شدن داشته باشد .
تا بتوان هنگامی که از آن استفاده نمی‌شود آن را جمع کرد .
بهترین ایده برای جمع شدن سایبان همان طراحی چترهای معمولی بود .
این ابداع انقلابی در تولید و فروش سایبان ها ایجاد کرد ، سایبان ها در رنگ ها و اندازه های مختلف تولید شدند .
سایبان های چتری بسیار زیبا و کاربردی بودند ولی یک مشکل اساسی داشتند .
پایه وسط چتر های ویلایی اجازه استفاده از تمام فضای زیر سایبان را نمی‌داد .
یعنی فقط می‌شد یک سری صندلی و نیمکت دور میله وسط چید .
یک ابتکار خلاقانه باعث شد تا کارایی این سایبان ها چند برابر شود ، میله وسط سایه بان به کنار آن انتقال یافت .

سایبان چتری چیست؟

سایبان چتری همانطور که از اسمش نیز پیداست، یک نوع سایبان منحصر به فرد خاص بوده که شبیه به چتر طراحی شده و برای ایجاد سایه و مکانی خنک به کار می‌رود. مکانیزم عملکرد سایبان چتری دقیقا مانند یک چتر معمولی می‌باشد. همانطور که چتر از بارش باران و برف جلوگیری می‌کند، سایبان چتری نیز جلوی نور خورشید را گرفته و با ایجاد سایه، مکانی دلنشین برای استراحت افراد فراهم می‌نماید.

سایبان چتری وسیله‌ای قابل حمل است که در مکان‌هایی مانند فضای بیرونی رستوران‌ها، کافه‌ها، استخرهای شخصی، حیاط منازل، سواحل دریاها، باغ‌ها و … از آن استفاده می‌شود. همانطور که گفتیم حمل و نقل سایبان چتری بسیار راحت بوده و هرجا که خواستید می‌توانید آن را باز کرده و یا ببندید.

مصارف تجاری و صنعتی سایبان چتری

همانگونه که می دانید سایبان های چتری می توانند کاربردهای مختلفی داشته باشند ، البته مهمترین کاربرد سایبان چتری برای مصارف خانگی می باشد . اما سایبان چتری این قابلیت را دارد تا برای کاربردهای تجاری و صنعتی ، نیز مورد استفاده قرار گیرد .
برخی از مکان های صنعتی دارای کمبود فضا می‌باشند ، که باید قسمتی از فضای باز را به یک مکان کارگاهی تبدیل کنند . کار کردن در زیر نور آفتاب ، یا به هنگام بارش باران در فضای باز کمی دشوار می باشد . همچنین انجام برخی از کارها در فضای سرپوشیده امکان پذیر نمی باشد ، و باید این کارها در فضای باز انجام گیرند . در برخی کارگاه‌های صنعتی مواد و وسایلی در فضای باز وجود دارند ، این که باید در برابر نور خورشید یا بارندگی محافظت شوند . برای تمام این مشکلات یک راهکار بسیار ساده وجود دارد ، شما به راحتی می توانید از انواع سایبان چتری در ابعاد مختلف استفاده کنید . سایبان های چتری دارای مقاومت بسیار قابل توجهی میباشند ، که می‌توانند در مکان های صنعتی مورد استفاده قرار گیرند .
استفاده از سایه بان ویلایی برای کاربردهای تجاری ، شباهت های زیادی به کاربرد خانگی این محصول دارد . در مکان‌های تجاری نیز از انواع سایبان چتری و ویلایی ، برای ایجاد سایه جهت نشستن و استراحت افراد استفاده می‌شود . همچنین در مکان‌های تجاری می توان از انواع سایبان فضای باز برای جلوگیری از تابش آفتاب ، به داخل مغازه استفاده کرده . مکان های تجاری همانند رستوران و کافی شاپ ها که دارای فضای باز می باشند ، بهترین مکان برای استفاده از انواع سایبان چتری می باشد . این سایه بان ها می توانند برای مدت محدود یا تمام فصول سال ، در انواع مکانهای تجاری مورد استفاده قرار گیرند .

انواع سایبان چتری

سایبان‌های چتری در شکل‌ها و ابعاد مختلفی تولید می‌شود. به عنوان مثال سایبان‌های چتری دایره‌ای شکل، مناسب بالکن‌های کوچک بوده و شما می‌توانید با استفاده از آن‌ها، بالکن خود را به فضایی دلنشین و دلچسب تبدیل کنید. از طرفی نوع دیگری از سایبان‌های چتری نیز وجود دارند که به آنها سایبان‌های نیم چتری می‌گویند. این نوع از سایبان‌ها نیز مناسب بالکن‌های کوچک و یا روی میزها می‌باشند.

اگر می‌خواهید از سایبان‌های چتری برای فضاهای بزرگ مانند بالکن بزرگ و یا فضای باز مانند باغ استفاده کنید، سایبان‌های چتری گرد، مربعی و یا مستطیلی که در ابعاد بزرگ وجود دارند، برای شما مناسب می‌باشند. حتی می‌توانید برای سایبان‌های چتری خود پوشش‌های محافظتی نیز خریداری کنید تا از سایبان در زمستان محافظت کند.

انواع سایبان چتری از لحاظ جنس پارچه

قسمت بالایی سایبان‌های چتری را معمولاً پارچه تشکیل می‌دهد. این پاچه‌ها نور راجذب کرده و مانع از عبور آن می‌شوند. جنس این پارچه‌ها باید به گونه‌ای باشد که باعث ایجاد گرما نشده، و بادوام و با کیفیت باشد. پارچه‌های سایبان‌های چتری اغلب از جنس‌های زیر می‌باشند.

 • پارچه‌های برزنتی نخی
 • پارچه‌های برزنتی pvc
 • پارچه‌های خلبانی و نانو
 • پارچه فلکسی

انواع سایبان‌های چتری از لحاظ جنس میله

سایبان‌های چتری همانطور که گفتیم به دو نوع پایه وسط و پایه بغل تقسیم بندی می‌شوند. پایه‌های آن‌ها معمولاً از جنس آلومینیوم و فولاد بوده و در برخی موارد از چوب نیز استفاده می‌کنند. جنس این میله‌ها در مقابل صدمات مختلف، بسیار مقاوم و بادوام می‌باشد.

انواع سایبان چتری از لحاظ اندازه

یکی از نکاتی که در هنگام خرید سایبان‌های چتری باید به آن توجه کنید، اندازه سایبان می‌باشد. سایبان‌ها به طور کلی از لحاظ اندازه و ابعاد به دو دسته‌ی کلی تقسیم بندی می‌شوند:

 • سایبان‌های چتری کوچک

از این نوع سایبان‌ها بیشتر برای فضاهایی با متراژ پایین و پروژه‌های کوچک استفاده می‌شود. این نوع از سایبان‌ها گزینه‌ی مناسبی برای روی میز، در رستوران و کافی شاپ‌های روباز می‌باشند. سایبان‌های چتری کوچیک در اندازه‌های یک متری و دو متری طراحی می‌شوند.

 • سایبان چتری بزرگ

این نوع سایبان‌ها برای پوشش فضای باز در ابعاد بزرگتر مورد استفاده قرار می‌گیرند. به عنوان مثال شما می‌توانید از این نوع سایبان، به عنوان یک آلاچیق متحرک در ویلا و یا باغ خود استفاده کنید.

کاربردهای سایبان چتری

هنگامی که خورشید در اوج خود و در وسط آسمان قرار گرفته و شما می‌خواهید تمام روز و یا یک وعده غذایی خود را در بیرون از خانه سپری کنید، سایبان چتری به شما این امکان را می‌دهد که به راحتی از نور و گرمای آفتاب در امان بمانید. سایبان چتری بنا بر کاربردهایی که دارد، در انواع مختلفی طراحی و تولید شده و افراد متناسب با شرایط خود از آن‌ها استفاده می‌کنند. سایبان چتری بیشتر در حیاط منازل و باغ ها کاربرد داشته و افراد به جای اینکه منتظر غروب آفتاب و کم شدن نور و گرمای خورشید باشند، می‌توانند در گوشه‌ای از باغ خود با باز کردن سایبان چتری، از اوقات خود لذت ببرند.

نکات مهم در طراحی و ساخت سایبان چتری

اولین نکته ای که در طراحی و ساخت سایبان چتری مرغوب مورد توجه تولید کنندگان قرار می گیرد، توجه به میزان وزش باد در منطقه مورد نظر است. علاوه بر این باید بیان کنیم که موضوع دیگری که در ساخت سایبان چتری مورد نظر قرار می  گیرد، پایه  های سایبان چتری است. زیرا پایه های سایبان چتری در دو مدل پایه از بغل و پایه در وسط تولید می  شوند.. به این دلیل خریداران می  توانند بر اساس نوع کاربرد خود اقدام به انتخاب هر یک از این دو کنند. علاوه بر این باید بیان کنیم که پایه های سایبان چتری کاملاً مقاوم هستند. به همین علت در برابر زنگ زدگی مقاومت بسیار بالایی دارد. همچنین نوع چتر هم در طراحی و تولید سایبان چتری مرغوب بسیار مهم است. زیرا چترا بر اساس ابعاد و بر اساس اشکال به انواع متفاوت تقسیم می  شود  بعضی از سایبان ها چتری اشکالی مانند مربع و هشت ضلعی دارند.

علاوه بر این باید اشاره کنیم که وزن سایبان یکی دیگر از مهمترین نکاتی است که در تولید سایبان چتری مرغوب ‏به آن توجه می کنند. همچنین پارچه هایی که در تولید سایبان چتری استفاده می  کنند، کاملاً ضد آب است. این گونه از پارچه ها در برابر باران مقاومت بسیار بالایی دارند و به هیچ عنوان بافت آن از دیگر باز نمی شود. علاوه بر این از جنسی تولید شده  اند که به هیچ عنوان نمی پوسند . البته باید بیان کنیم که میزان مقاومت پایه سایبان چتری هم بسیار مهم است. زیرا پایه سایبان چتری باید کاملاً مقاوم باشد و استحکام بالایی داشته باشد تا بتواند وزن سایبان را تحمل کند. علاوه بر این باید بیان کنیم که سقف سایبان از جنس ای مقاوم تولید می شود، این جنس چوب روسی نام دارد و در برابر رطوبت مقاومت بالایی دارد.

سایبان‌های چتری مناسب برای باغ و ویلا

چه برای استراحت بر روی مبلمان خود در باغ و یا چه برای صرف یک وعده ناهار خانوادگی در بیرون، سایبان چتری وسیله‌ای است که شما را از نور آفتاب محافظت کرده و باعث می‌شود شما در کنار خانواده خود احساس خوبی داشته باشید. اغلب مردم از سایبان‌های چتری برای فضاهای باز در باغ خود استفاده می‌کنند. شما می‌توانید در هر کجا که مبلمان ویلایی‌تان قرار دارند، سایبان چتری خود را نیز در آن مکان قرار داده و از استراحت خود لذت ببرید.

سایبان چتری ساحلی

نوع دیگری از سایبان‌ها نیز وجود دارند که از آن‌ها در سواحل و کنار دریا استفاده می‌شود. این نوع از سایبان‌ها در حالت کلی به دو بخش تقسیم می‌شوند:

 • سایبان‌های با پایه بلند
 • سایبان‌هایی با پایه کوتاه

سایبان‌های با پایه بلند مانند بقیه سایبان‌های چتری، میله‌ی بلندی داشته و شما می‌توانید آن را روی زمین قرار دهید. اما سایبان‌هایی با پایه‌ی کوتاه، در ابعاد کوچکتری طراحی شده و در کنار سواحل برای روی میزها استفاده می‌شوند. علاوه بر آن شما می‌توانید از سایبان‌هایی با پایه کوچک، بر روی بالکن و یا ترس خود نیز استفاده کنید.

رنگ سایبان‌های چتری

یکی از نکات مهم در رابطه با سایبان‌های چتری رنگ آن‌ها می‌باشد. به دلیل اینکه از این نوع وسیله در فصل تابستان استفاده می‌شود رنگ آن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. همانطور که می‌دانید رنگ‌های تیره مانند مشکی، قهوه‌ای، خاکستری و … به سبب طیف رنگی که دارند، نور خورشید را جذب کرده و گرما ایجاد می‌کنند.

یعنی شما اگر بخواهید از سایبان‌هایی با رنگ تیره استفاده کنید، باید گرمای ایجاد شده را نیز تحمل کنید. از طرفی رنگ‌های روشن مانند سفید، زرد، قرمز، نارنجی و … نور خورشید را ساطع کرده و مانع از ایجاد گرما در زیر سایبان چتری می‌شوند. توجه داشته باشید که برای سایبان چتری خود رنگ روشن مناسبی انتخاب کنید.

شرایط نگهداری سایبان چتری

سایبان چتری را معمولاً در فضای باز نگهداری می کنند . اما اگر شما هم در دسته افرادی هستید که میخواهید عمر مفید محصول خود را افزایش دهید . پیشنهاد می کنیم به چند نکته مهم در مورد نگهداری سایبان چتری توجه کنید . انواع مختلف سایبان چتری مانند سایبان پایه کنار و سایبان پایه وسط دارای یک کاور مخصوص می باشند . زمانی که شما محصول خود را استفاده نمی کنید . می توانید به راحتی آن را جمع آوری کرده و در داخل کاور مخصوص خود قرار دهید . حتی اگر در نظر دارید برای مدت طولانی سایبان خود را مورد استفاده قرار ندهید . می توانید به طور کلی آن را جمع آوری کرده و در مکانی مانند انباری قرار دهید .

نکته مهمی که به هنگام جمع آوری سایبان چتری باید به آن توجه داشته باشید . این است که از برخورد هر نوع نوک تیز با پارچه سایه بان جلوگیری کنید . همچنین اگر سایبان چتری شما خیس و مرطوب می باشد . ابتدا سعی کنید آن را به طور کامل خشک نموده . و سپس اقدام به جمع آوری آن نمایید . وجود رطوبت در سایه بان بعد از جمع آوری می تواند موجب کپک زدن و پوسیدگی پارچه برزنت شود .

به هنگام قرار دادن سایه بان در داخل کاور مخصوص ، دقت داشته باشید چتر شما در حالت صحیح داخل کاور قرار گیرد . در غیر این صورت می تواند موجب شکستگی بازو های چتر شما شود . در فصل زمستان که استفاده زیادی از سایبان چتری نمی شود . سعی کنید تا جای ممکن آن را در فضای باز قرار ندهید . قرار گرفتن در معرض رطوبت برای مدت طولانی . می‌تواند موجب کاهش کیفیت محصول شما شود . با رعایت همین نکات ساده میتوانید عمر مفید محصول خود را به طرز چشمگیری افزایش دهید .

قیمت سایه بان چتری

سایه بان چتری معمولا قیسمت مناسبتری نسبت به آلاچیق های چوبی و غیره دارند این نوع سایه بانها  به واسطه جنس علمک و پارچه قیمت گذاری میشوند ولی حدود قیمت این محصولات چیزی ما بین 5 تا 6 میلیون تومان میباشد .اینکه یک سایه بان ارزان بخریم دلیل بر بیکیفیت بودن ان نیست مسائل زیادی در قیمت یک سایبان دخیل هستند.

نکات مهم هنگام خرید سایبان چتری

برای اینکه بتوانید یک سایبان چتری مناسب ، برای نیاز خود خریداری کنید . قبل از هر چیزی باید اطلاعاتی در مورد انواع سایبان چتری داشته باشید . اینکه سایبان چتری دارای چه انواع مختلفی می باشد ، و هر کدام از آنها چه ویژگی و کاربرد هایی دارند . ابعاد سایبان های چتری چقدر می‌باشد ، و هر سایه بان می تواند چه فضایی را تحت پوشش قرار دهد . این اطلاعات شما را در انتخاب بهترین محصول یاری خواهد کرد ، این امکان را برای شما فراهم خواهد کرد که بتوانید یک محصول کاربردی خریداری کنید .
نوع کاربرد شما تا حدود زیادی تعیین می کند که چه نوع سایبان چتری ، در چه ابعادی و با چه مقاومتی نیاز دارید . در نظر گرفتن ابعاد فضایی که میخواهید در آنجا ، از سایه بان ویلایی استفاده کنید بسیار مهم می باشد . شما می توانید بر حسب نیاز و ویژگی های مورد نظر خود ، از انواع سایبان پایه وسط و سایه‌بان پایه کنار استفاده کنید .
میزان استفاده شما از سایبان چتری نیز بسیار مهم می باشد ، این که می خواهید در تمام طول سال از آن استفاده کنید . جایی که در نظر دارید برای مدت محدودی از سایه بان استفاده کنید .
استفاده شما از فضای زیر سایه بان نیز بسیار مهم می باشد ، میزان کاربرد شما از این فضا تعیین می‌ کند ، که شما نیاز به سایبان پایه کنار دارید یا سایبان پایه وسط .
به لحاظ قیمت سایبان های پایه کنار ، قیمت بالاتری در مقایسه با سایه بان های پایه وسط دارند .
سعی کنید به هنگام خرید از نظرات و مشاوره کارشناسان و فروشندگان استفاده کنید ، این نظرات و پیشنهادات می توانند شما را برای انتخاب بهترین محصول یاری کنند .

ارزانترین سایه بان چتری

ارزانترین نوع سایه بان معمولا نوع پایه وسط آن میباشد که معمولا اندازه کوچکتری داشته و وزن بسیار کمتری نیز دارد از این سایه بان معمولا برای جاهای کوچک و کمجا استفاده میشود.این نوع سایه بانها  معمولا برای میوه فروش ها و دکه های خیابانی نیز مورد استفاده قرار میگیرند. سایه بانهای پایه وسط نسبت به بقیه انواع خود مقاومت کمتری دارند و برای جاهایی که باد شدید و یا شرایط جوی بدی وجود دارد مناسب نیستند.

خرید سایه بان چتری

برای خرید سایه بان چتری حتما باید اندازه فضایی که قرار است از سایه بان در آن مکان استفاده کنید را در نظر بگیرید. و اینکه قرار داشتن پایه سایه بان در وسط برای شما مهم است یا پایه کنار بودن آن.آب و هوای منطقه شما نیز بسیار مهم میباشد چون در کشور ما آب و هوای متفاوتی وجود دارد هر چتری برای هر نوع آب و هوایی مناسب نیست و حتما قبل از خرید با کارشناسان ویلاسازه مشورت کنید.

بهترین چتر ویلایی را از کجا تهیه کنیم ؟

تولیدی ویلا سازه چند سالی میباشد که اقدام به تولید انواع چتر های ویلایی پایه وسط و پایه کنار کرده است .
این سایه بان ها در طرح ها و سایز های متنوعی تولید می شوند ‌. رنگ بندی این محصولات نیز بسیار متنوع می باشد .
پرطرفدار ترین رنگ برای سایه بان ها رنگ قرمز و زرد می باشند که طرفداران بسیاری دارند .
تمام سایه بان های تولیدی ویلا سازه از بهترین مواد اولیه تولید می‌شوند .
جنس پایه استفاده شده در سایه بان های چتری ، فلزی می باشد .
پارچه برزنت استفاده شده برای پوشش سایه بانها از بهترین نوع برزنت می باشد .
این پارچه ضد آب میباشد همچنین به دلیل استفاده از مواد پلی کربنات در ساخت پارچه برزنت این پارچه تا حدود زیادی در برابر آتش مقاوم می باشد .
چتر های ویلایی ویلا سازه به صورت هشت ضلعی میباشند و در ابعاد قطر ۳ متر و ۴ متر تولید می‌شوند .
شما می‌توانید سایبان مورد نظر خود را از سایت ویلا سازه تهیه نمایید و محصول شما از طریق باربری برای شما ارسال می گردد .
همچنین سایت ویلا سازه دارای نماد اعتماد الکترونیکی میباشد که شما میتوانید با خیال راحت خرید خود را انجام دهید .
همچنین می توانید از طریق تماس با قسمت فروش ویلا سازه اقدام به خرید محصول مورد نظر کنید .
همچنین برای دریافت اطلاعات و توضیحات بیشتر در مورد محصولات می توانید با واحد فروش تماس حاصل نمایید .

خرید اینترنتی سایه بان چتری

شرکت ویلاسازه این امکان را برای مشتریان فراهم کرده تا از هر کجای کشور عزیزمان ایران  به راحتی بتوانند این سایه بان را خرید کرده و در کمترین زمان ان را تحویل بگیرن.ویلاسازه با داشتن چندین درگاه خرید اینتر نتی همچنین داشتن مجوزات مربوطه در بستر اینتر نت خیال شما را برای خریدی امن راحت میکند.

خرید حضوری سایه بان چتری

همچنین شرکت ویلاسازه با داشتن چندین شعبه در شهرهای کرج و تبریز امکان خرید حضوری را برای مشتریان خود فراهم ساخته است.تا مشتری با مراجعه حضوری و دیدن کیفیت محصولات با خیال راحت خرید خود را انجام داده و خریدی رضایت بخش داشته باشند.

سوالات متداول سایبان چتری

سایبان چتری را چگونه مونتاژ کنیم ؟

اگر سایبان چتری شما به صورت پای وسط باشد نیاز چندانی به مونتاژ آن ندارید . گاهی اوقات فقط کافیست قسمت پایه سایبان چتری را به آن متصل نموده و بر روی زمین قرار دهید . سپس آن را همانند یک چت را باز کرده و مورد استفاده قرار دهید . اما در مورد سایبان های چتری پایه کنار شما به حداقل دو نفر برای مونتاژ کردن این محصول نیاز دارید . مونتاژ سایبان چتری کار دشواری نمی باشد اما اگر در مراحل مونتاژ با مشکل مواجه شدید می توانید با تولید کننده یا فروشندگان این محصول تماس بگیرید .

سایبان چتری پایه کنار بهتر است یا سایبان چتری پایه وسط ؟

سایبان های چتری به دو نوع پایه کنار و پایه وسط دسته دسته بندی می شوند . هر کدام از این محصولات ویژگی ها و معایبی دارند که به هنگام خرید باید به آن توجه داشته باشید . معمولاً سایبان های چتری پایه کنار فضای بیشتر و بزرگتری را در اختیار شما قرار می دهند . اما سایه بان پایه وسط از وزن کمتری برخوردار می باشد و حمل و نقل و جابجایی آن بسیار آسان تر می باشد . همچنین سایبان های پایه وسط نیاز به مونتاژ چندانی ندارند و به سرعت می توانند برای استفاده آماده شوند .

برای مبلمان باغی ۶ نفره چه نوع سایبان چتری مناسب است ؟

برای یک مبلمان باغی ۶ نفره می توانید از این سایبان چتری با قطر ۳ متر استفاده کنید . البته اگر میخواهید در آینده تعداد صندلی های خود را افزایش دهید بهتر است از یک سایبان چتری با قطر ۴ متر استفاده کنید . اگر می خواهید صندلی های خود را دور تا دور سایبان چتری به تولید بهتر است از سایبان چتری پایه وسط استفاده کنید . اما در صورتی که میخواهید یک فضای بدون مزاحمت داشته باشید می‌توانید از سایبان چتری پایه کنار استفاده کنید .

جنس پارچه استفاده شده برای سایبان چتری چیست ؟

برای تهیه سایبان های چتری از پارچه های برزنتی استفاده می شود . اما پارچه های برزنتی انواع و اقسام  بسیار مختلف و متنوعی دارند . برای تهیه سایبان چتری سعی می شود از بهترین نوع پارچه های برزنتی استفاده شود . علاوه بر اینکه پارچه های برزنتی باید در برابر نفوذ آب مقاوم باشند . باید تحمل زیادی در برابر تابش نور خورشید داشته باشند . پوسیدگی و همچنین رنگ پریدگی پارچه از جمله مشکلاتی است که می تواند در اثر تابش نور خورشید برای پارچه به وجود آید . همچنین برای ساخت برخی از سایبان های چتری با کیفیت از پارچه های برزنتی که در برابر آتش سوزی مقاوم هستند استفاده می شود .

همینطور برای خرید تاب ریلکسی و قیمت باربیکیو و همینطور خرید تاب ویلایی میتوانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید

 

ویلاسازه علاوه بر این محصولات محصولات دیگری همچون،تاب ویلایی،تاب ریلکسی،هیتر فضای باز،آتشدان،صندلی راک،تخت کنار استخری،باربیکیو ،فوتبال دستی ،استند گل و …. نیز تولید میکند.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید. جهت عضویت در پیج اینستاگرام مبلمان فضای باز ویلا سازه روی لینک کلیک کنید.

09142244372

1 نظر در “سایه بان چتری

 1. azari_kiz گفت:

  سایبان چتری یکی از گزینه‌هایی است که هم زیبایی و هم کارایی را به دارندگان آن هدیه می‌دهد و حفاظت کننده خوبی در برابر نور خورشید ، باران و برف می باشد
  پارچه‌های نانو جدیدترین نوع پارچه‌های استفاده شده برای ساخت سایه بان هستند که در آنها از فناوری نانو استفاده شده است. پارچه‌ها تمامی ویژگی‌های مناسب و استاندارد برای یک پوشش در هوای آزاد را دارند و معمولاً اغلب سازندگان ترجیح می‌دهند که از این پارچه‌ها برای محصولات خود استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

ستون کناری
فروشگاه
0 موارد محصول
حساب کاربری من
گیم سنتر
بلاگ