هیتر و بخاری فضای باز

بخاری فضای باز یا هیتر فضای باز وسیله ایی برای لذت بردن از گرمای دل انگیز در سرمای زمستان است.بخاری ها انواع مختلفی دارند.

برای این که بتوانید از فضای باز خود حتی وقتی هوا سرد می ‌شود به خوبی استفاده کنید باید یک هیتر تابشی یا بخاری فضای باز مناسب برای پاسیو یا حیاط خود تهیه کنید. در این صورت وقتی در حیاط نشسته اید، هوای سرد تاثیر زیادی روی تان نگذاشته و می توانید از نشستن روی ایوان یا پاسیو در طول سه ماه سرد سال لذت ببرید و زندگی نرمال خود را داشته باشید.در ادامه، مطالبی را مطرح می‌ کنیم که با خواندن آن ها می توانید یک هیتر تابشی با کیفیت تهیه کنید و نحوه انتخاب بخاری فضای باز را برای پاسیوی خود متوجه خواهید شد.شما با داشتن یک بخاری تابشی دیگر محدودیتی برای لذت بردن از فضای باز خود ندارید.هیتر فضای باز فضای باز به اقسام مختلفی دسته بندی میشوند.از هیتر های تابشی گرفته تا بخاری مادون قرمز و ….

ویلاسازه تولید کننده برتر بخاری های ویلا و فضای باز

بخاری، هیتر فضای باز یا هیتر های تابشی

فصل تابستان همه ما را بد عادت کرده است . هوای گرم باعث شده است تا ساعت های زیادی را در بیرون از منزل بگذرانیم.استفاده از فضاهای باز همچون حیاط و باغ و همچنین دورهمی های شبانه در این فصل تبدیل به عادت شده است .

اما این فصل در حال تمام شدن است و بدون شک دلتنگ تمام این لحظات خواهیم بود. سرمای هوا باعث می شود تا نتوانیم زمان زیادی را در بیرون از منزل سپری کنیم . هیتر و بخاری های فضای باز طراحی شده اند تا در فضای باز و در برابر شرایط بد آب و هوایی دوام بیاورند و در سرد ترین  روزهای سال به کمک شما بیایند. شما با داشتن یک بخاری و هیتر فضای باز میتوانید از هر چهار فصل سال نهایت لذت را ببرید و از فضای باز خود نهایت استفاده را ببرید.

اساسی ترین ویژگی بخاری فضای باز

از مهم ترین ویژگی ها در مورد بخاری فضای باز می توان به امنیت بالا و کیفیت بسیار عالی بخاری فضای باز اشاره کرد. بخاری های فضای باز به گونه ای طراحی شده اند تا با استفاده از میزان کمی از سوخت بتوانند بهره‌ وری و راندمان بالایی داشته باشند. از طرف دیگر بخاری های فضای باز به علت داشتن طراحی مناسب‌، فضای کمتری را اشغال می کنند. همچنین باید اشاره کنیم که مصرف انرژی این بخاری ها به صورت بهینه می باشد  و از از بین رفتن انرژی و حرارت تولید شده جلوگیری می کند و این موضوع مربوط به طراحی بخاری های فضای باز می باشد. همچنین علاوه بر داشتن طراحی جذاب و مصرف بهینه می‌ توان به جابجایی و انتقال آسان بخاری های فضای باز اشاره کرد. بخاری های فضای باز به علت سبک بودن به راحتی جابجا می شوند و از طرف دیگر به دلیل داشتن طراحی ساده به راحتی نصب و راه اندازی می شوند و نیاز به نصاب برای نصب بخاری های فضای باز نمی باشد. همانطور که اشاره کردیم امنیت بالای این بخاری ها  بسیار مورد توجه است، چرا که هنگامی که بخاری های فضای باز واژگون می شوند به صورت اتوماتیک خاموش می‌ شوند و از آتش سوزی جلوگیری می کنند. این بخاری و همچنین بسیار کارآمد می باشند و قیمت ارزان تری نسبت به دیگر بخاری ها دارند. داشتن طراحی جذاب و رو به مد نیز از دیگر ویژگی‌ های ممتاز بخاری های فضای باز می باشد و به همین دلیل باعث شده است تا در مکان های گوناگون برای افزایش طرح دکوراتیو استفاده شوند.

هیتر فضای باز

کاربرد بخاری فضای باز

بخاری فضای باز یا هیتر فضای باز محصول می باشد که برای ، تولید گرما در فضای باز استفاده میشود . این محصولات معمولا برای محیط های تجاری و همچنین خانگی مورد استفاده قرار می‌گیرند .
برای کاربردهای تجاری و صنعتی از بخاری هایی با توان و قدرت بالا استفاده می شود .
بخاری هایی که در فضای باز مورد استفاده قرار می‌گیرند ، می توانند برای تامین انرژی از سوخت های مختلف استفاده کنند . رایج ترین سوخت برای استفاده در بخاری فضای باز ، که در کشور ما ارزانترین سوخت می باشد انرژی گاز است . اما شما میتوانید بر حسب نیاز به همچنین دسترسی به منابع سوخت ، از سوخت های دیگری همچون انرژی برق و هیزم و همچنین نفت استفاده کنید .
در اکثر نقاط کشور فصل های سرد وجود دارد ، که در این فصل ها استفاده از فضای باز کمی دشوار می‌شود . برای حل این مشکل باید از وسایلی که می‌توانند فضای باز را گرم کنند ، برای رفع مشکل خود استفاده کنید .
یک بخاری فضای باز می تواند فضای کوچکی را که شامل چند صندلی می باشد گرم کند ، شما حتی می‌توانید از یک هیتر فضای باز برای گرم کردن محیط بزرگتری استفاده کنید . توان گرمایی بخاری های فضای باز همانند بخاری های معمولی متفاوت می باشد ، ابعاد فضای شما و همچنین میزان کاربرد تعیین کننده قدرت بخاری هستند.
بخاری فضای باز نیز همانند بخاری های معمولی ، از روش‌های مختلفی برای تولید گرما استفاده می‌کنند . رایج ترین روش های تولید گرما روش همرفت و همچنین روش تابشی می‌باشد . هر دو روش دارای مزایا و معایبی می باشند ، که در ادامه به توضیح آنها خواهیم پرداخت .

بخاری فضای باز مدرنهیتر فضای باز را در چه مکانی استفاده کنیم ؟

بخاری هایی که در فضای باز مورد استفاده قرار می‌گیرند فاقد دودکش می باشند ، به همین دلیل گاز دی اکسید کربن به وجود آمده در محیط پخش میشود . در فضای باز این کار هیچ مشکلی به وجود نمی آورد ، زیرا گردش هوا تاثیر دی اکسید کربن را از بین میبرد . اما این موضوع در فضای بسته بسیار خطرناک می باشد ، تجمع گاز دی‌اکسید کربن در محیط سرپوشیده می‌تواند عواقب خطرناکی داشته باشد . در برخی اوقات می تواند منجر به مرگ افراد شود ، موارد زیادی از این اتفاق در سراسر دنیا ثبت شده است .
البته تمام بخاری و هیتر های فضای باز اینگونه نمی باشند ، بخاری هایی که از روش تابشی برای تولید گرما استفاده می‌کنند ، می‌توانند در فضاهای سرپوشیده نیز مورد استفاده قرار گیرند . بخاری هایی که به روش تابشی تولید گرما می کنند ، معمولا گاز دی اکسید کربن تولید نمی کنند . در برخی موارد بخاری های تابشی گازسوز مقدار اندکی دی اکسید کربن تولید میکنند ، این مقدار از دی اکسید کربن می تواند به وسیله یک تهویه مناسب از بین برود .

بخاری قارچی فضای باز
تقریباً تمام بخاری هایی که به صورت برقی می باشند ، می‌توانند در هر محیطی مورد استفاده قرار گیرند . در تولید گرما به روش برقی گاز دی اکسید کربن تولید نمی‌شود ، به همین دلیل شما می‌توانید از یک بخاری برقی در هر فضایی استفاده کنید .
البته ممکن است هزینه انرژی برق در مقایسه با گاز کمی بیشتر باشد ، اما در برخی مواقع باید از بخاری های برقی استفاده کنید . عدم دسترسی به سوخت گاز و یا نوع نیاز شما ، می‌تواند از دلایل استفاده از بخاری برقی باشد .
یکی از ویژگی های بخاری های تابشی میزان گرمای ثابت آنها ، به هنگام وزش باد می باشد .

بخاری فضای باز گازی

بخاری فضای باز که برای سوخت آن از گاز شهری یا سیلندر گاز استفاده میشود . فراوان ترین نوع بخاری فضای باز در کشور ما می باشد . رایج ترین و مقرون به صرفه ترین سوخت در کشور ما سوخت گاز می باشد . به همین دلیل در بیشتر لوازم گرمایشی از سوخت گاز استفاده میشود . امروزه در بسیاری از نقاط کشور شما می‌توانید به گاز شهری یا همان گاز لوله کشی دسترسی داشته باشید . اما در صورتی که این امکان برای شما وجود نداشته باشد . می‌توانید از سیلندر گاز برای تامین سوخت بخاری فضای باز استفاده کنید . سوخت گاز می تواند میزان قابل‌توجهی حرارت و گرما تولید کند . همچنین این نوع سوخت از آلودگی بسیار کمتری برخوردار است . این موضوع می‌تواند یکی از عوامل اصلی برای انتخاب گاز برای سوخت لوازم گرمایشی باشد . البته این موضوع نیز باید در نظر گرفته شود که سوخت گاز ارزان ترین نوع سوخت در ایران است . به همین دلیل بسیاری از افراد برای صرفه جویی در هزینه ها ترجیح می دهند که از این نوع سوخت استفاده کنند .

سبک های مختلف هیتر تابشی

بخاری فضای باز ویلاسازه

هیتر فضای باز ویلاسازه

رایج ‌ترین نوع هیترهای تابشی که می توانید انتخاب کنید، هیترهای غیر متصل، هیترهای رومیزی، هیتر های قابل نصب روی سقف و دیوار هستند. نوع غیر متصل هیتر تابشی، رایج ترین نوع هیتر نصب شده در فضای باز است و معمولاً طول بلندی دارد که برای پاسیو و ایوان مناسب است. مدل های رومیزی هم برای پاسیو قابل استفاده هستند اما بهترین انتخاب نیستند چون یک سری مسائل ایمنی وجود دارد که باید در نظر گرفت. فرد ممکن است از سر کم توجهی و به شکل اتفاقی با هیتر برخورد کرده و آن را خراب کند یا به خودش صدمه وارد شود.

هیترهای قابل نصب روی دیوار هم برای پاسیو و ایوان مناسب هستند نه تنها به این علت که گرمای مستقیم ساطع می کنند، بلکه فضای بیشتری روی زمین برای استفاده باقی می ماند.

بخاری تابشی فضای باز

بخاری تابشی فضای باز ویلاسازه

راه حل سرمای هوا با بخاری یا هیتر فضای باز

ولی شاید یک راه حل وجود داشته باشد تا بتوانیم دورهمی و تفریحات فضای باز را در فصل زمستان نیز ادامه دهیم .شما به داشتن یک هیتر تابشی و بخاری فضای باز میتوانید از زمستان لذت ببرید.هیتر تابشی یا هیتر فضای باز این امکان را به شما میدهد تا در روزهای سرد زمستانی از نشستن در فضای باز لذت ببرید.

هیتر فضای باز

بخاری فضای باز ویلاسازه

هیتر تابشی فضای باز

استفاده از هیترهای فضای باز که به آنها بخاری های باغی نیز گفته می شود یک راه حل عالی برای حل این مشکل می باشد.بخاری های فضای باز از لحاظ نوع سوخت و همچنین طراحی ، انواع بسیار مختلف و متنوعی دارند .گروه تولیدی ویلا سازه نیز با تولید انواع بخاری های باغی می‌تواند پاسخگوی نیاز شما عزیزان باشد .

بخاری تابشی فضای باز

بخاری تابشی فضای باز

شما برحسب نیاز و سلیقه خود می توانید با مراجعه به وب سایت و یا فروشگاه های ویلا سازه یک محصول مناسب را چه از لحاظ قیمت و چه از لحاظ طراحی تهیه نمایید .بخاری های فضای باز از لحاظ سوخت مصرفی به چهار دسته اصلی تقسیم می شوند ‌.

در ادامه به معرفی این محصولات همچنین توضیح معایب و فواید هر کدام از آن ها خواهیم پرداخت .

هیتر فضای باز

بخاری قارچی فضای باز

رعایت نکات ایمنی هنگام نصب بخاری فضای باز

زمانی که شما می‌خواهید از یک بخاری فضای باز استفاده کنید، نیاز نیست تمام نکات ایمنی مربوط به بخاری‌های معمولی را رعایت کنید. به‌عنوان‌مثال بسیاری از بخاری‌هایی که در فضای باز استفاده می‌شوند بدون دودکش هستند. به همین دلیل شما نیازی نیست محل اتصال دودکش را مورد بررسی قرار دهید. همچنین در مورد بخاری‌های فضای باز حساسیت زیادی در مورد احتمال نشت گاز وجود ندارد. اما این به‌هیچ‌عنوان بدان معنی نیست که احتمال نشت گاز را نادیده بگیرید. در فضای باز اگر بخاری شما میزان بسیار کمی نشت گاز داشته باشد، این میزان گاز به‌سرعت در هوا پراکنده می‌شود. اما نشت گاز هرچقدر هم کم باشد می‌تواند موجب آتش‌سوزی شود. تنها تفاوتی که با فضای بسته وجود دارد این است که در فضای باز امکان خفگی در اثر گازگرفتگی وجود ندارد. زمانی که می‌خواهید هیتر یا بخاری خود را در فضای باز نصب کنید، دقت داشته باشید که بخاری در مجاورت مواد قابل اشتعال قرار نگیرد. همچنین سقف مکانی که می‌خواهید بخاری را در آنجا نصب کنید به‌اندازه کافی بلند باشد. زمانی که بخاری ویلایی را می‌خواهید در زیر یک سایبان قرار دهید، مطمئن شوید که حرارت زیادی به سطح سایبان برخورد نمی‌کند . .

میزان تولید گرما در بخاری تابشی و هیتر

میزان تولید گرما رابطه مستقیم با ابعاد بخاری و همچنین توان گرمادهی آن دارد. شما باید به هنگام خرید بخاری تابشی یا هیتر فضای باز، ابعاد فضایی که می‌خواهید بخاری را در آن قرار دهید به‌دقت مشخص کنید. همچنین باید مشخص کنید که مکان موردنظر شما در معرض چه نوع آب‌وهوایی قرار دارد. میزان گرمادهی بخاری می‌تواند در شرایط آب‌وهوایی مختلف تغییر کند. به همین دلیل است که شرایط آب‌وهوایی منطقه شما تأثیر زیادی در انتخاب نوع بخاری فضای بازدارد. البته در مورد بخاری‌های تابشی این حساسیت کمتر است. به دلیل اینکه ورزش باده در میزان گرمادهی بخاری تابشی تأثیر زیادی ندارد. بخاری‌های تابشی در اینکه مستقیماً اجسام را گرم می‌کنند، برای استفاده در فضای باز بسیار مناسب هستند. البته هرکدام از بخاری‌های تابشی یا هیترها دارای مزایا و معایبی هستند. برای یک انتخاب مطمئن و درست سعی کنید به طور دقیق مزایا و معایب هر محصول را مورد بررسی قرار دهید.

بخاری فضای باز رستوران

بخاری فضای باز در رستورانها و کافه ها کاربرد فراوانی دارند. بسیاری از رستورانها و کافه ها به غیر فضای داخلی خود یک فضای باز را نیز برای مشتریان خود در نظر میگیرند. اکثر مردم دوست دارند غذای خود را در فضای باز میل کنند. اما به دلیل سرمای هوا این کار فقط در چند ماه از سال ممکن است اما از وقتی بخاری های فضای باز وارد بازار شده اند. رستورانها نیز با تهیه این بخاری فضای باز خود را به صورتت چهار فصل در اختیار مشتریان خود قرار میدهند.رستورانهایی هستند که کلا در فضای باز قرار دارند و فضای داخلی مناسبی برای پذیرایی از مشتریان خود ندارند این  رستورانها به ناچار در فصول سرد سال مجبور به تعطیل کردن کسب و کار خود هستند  اما با داشتن هیتر های فضای باز این مشکل حل شده و به صورت چهار فصل میتوانند به شمتریان خود خدمات دهند.

مزایا بخاری فضای باز

بخاری فضای باز سریع گرم میشود

هیترهای فضای باز که به وسیله گاز پروپان روشن می‌شوند به دلیل استفاده مستقیم از شعله آتش به سرعت گیر می شوند.به محض روشن کردن بخاری ها گرمای آنها را احساس خواهید کرد و شروع به گرم کردن محیط خواهند کرد .

قابلیت حمل بخاری فضای باز

به دلیل استفاده از کپسول های گاز در سوخت این نوع بخاری ها ، قابلیت حمل بالایی دارند .شما میتوانید به راحتی بخاری فضای باز و همچنین کپسول را به هر نقطه ای که می‌خواهید حمل کنید .استفاده از این نوع هیتر ها برای افرادی که مجبور هستند مکان بخاری را مدام تغییر دهند بسیار مناسب می باشد .

معایب بخاری تابشی فضای باز

هزینه بخاری تابشی فضای باز

هزینه شارژ سیلندر های گاز پروپان به مراتب بسیار بیشتر از هزینه گاز طبیعی می باشد .شاید در کوتاه مدت این هزینه زیاد به چشم نیاید ولی در استفاده بلند مدت این میزان هزینه قابل توجه خواهد بود .ولی در مکان هایی که دسترسی به گاز طبیعی و گاز لوله کشی ندارید استفاده از سیلندر گاز اجتناب ناپذیر است .

سوخت بخاری فضای باز

برخی دیگر از هیترهای فضای باز به وسیله گاز طبیعی یا همان گاز لوله کشی روشن می‌شوند .به دلیل اینکه کشور ما دارای ذخایر گازی متعددی است و گاز طبیعی یکی از سوخت های نسبتا ارزان در کشورمان می باشد .از این جهت استفاده از این نوع سوخت برای گرمایش بسیار منطقی و مقرون به صرفه می باشد .

انواع روشهای تولید گرما در بخاری ها

تمام بخاری های موجود در بازار از چند روش مشخص برای تولید گرما استفاده می‌کنند . در روش تولید گرما هیچ تفاوتی بین بخاری های صنعتی و خانگی و حتی بخاری های فضای باز وجود ندارد .
به طور کلی برای ایجاد گرما در بخاری ها از سه روش مختلف استفاده می‌شود . در روش اول که بسیار متداول می باشد ، شعله در داخل بخاری روشن می شود و تولید گرما می کند . این روش آسان ترین و رایج ترین روش برای استفاده از بخاری ها می باشد . امروزه بسیاری از بخاری ها از این روش برای تولید گرما استفاده می‌کنند . این بخاری ها می توانند مصارف خانگی و تجاری داشته باشند یا مصارف صنعتی .
روش دیگری که برای تولید گرما استفاده می‌شود ، استفاده از آب گرم برای ایجاد گرما در بخاری می باشد . در گذشته این روش به وسیله یک موتورخانه انجام می‌گرفت . آب به وسیله مشعل های مختلف گرم میشد و توسط لوله ها رادیاتور منتقل می‌شد . گرمای آب هنگام عبور از رادیاتور به محیط منتقل می‌شد ، و بعد دوباره برای گرم شدن به موتور خانه برمی‌گشت . این روش در همان روشی است که در بخاری اتومبیل صورت می‌گیرد ، البته برعکس این روش نیز در رادیاتور اتومبیل وجود دارد . به این صورت که آب گرم به داخل رادیاتور منتقل می‌شود ، تا خنک شده و دوباره به داخل موتور برگردد .
روش آخری که برای تولید گرما استفاده می‌شود ، عمر کمتری در مقایسه با سایر روشها دارد . این روش تولید گرما به این صورت می باشد ، از طریق تابش امواج مادون قرمز گرما تولید می شود . از بخاری های تابشی امروز در مکان‌های مختلفی استفاده می شود .

فواید بخاری فضای باز

ارزان

همانگونه که گفته شد گاز طبیعی یکی از ارزان ترین سوخت ها در کشور ما می باشد .به همین دلیل استفاده از این نوع سوخت در بخاری های فضای باز بسیار اقتصادی می باشد .این نوع سوخت تقریباً در اکثر نقاط کشور وجود دارد و دارای هزینه مناسبی است .

چگونه هیتر با نیروی مناسب را انتخاب کنیم؟

توان و نیروی هیتر و تعداد هیترهای مورد نیاز جهت ایجاد گرمای مناسب برای پاسیو باید طبق سایز پاسیو در نظر گرفته و انتخاب شود. به جای خریدن یک ست قدرتمند، دو هیتر تابشی قوی انتخاب کنید که روبروی هم قرار بگیرند و در دو طرف پاسیو نصب شوند. در این صورت مطمئن می شوید که هیچ مشکلی در گرما زایی وجود نخواهد داشت، فضای زیادی اشغال نمی شود و هیچ کس به خودش یا به هیتر آسیب نمی رساند.

نگهداری آسان بخاری، هیتر فضای باز

این نوع بخاری های باغی به دلیل سیستم ساده ای که دارند نیاز به تعمیرات و نگهداری زیادی ندارند .گذشته از آن هزینه تعمیرات آنها نیز بسیار اندک می باشد .

معایب هیتر تابشی فضای باز

جابجایی دشوار هیتر فضای باز

به دلیل متصل بودن این نوع هیتر ها به یک شلنگ و یا لوله گاز این محصولات امکان مانور و جابجایی زیادی ندارند .جابجایی آنها بسیار محدود می باشد و اگر می خواهید به مکان دیگری آنها را انتقال دهید حتماً باید در نزدیکی آن ها یک شیر گاز وجود داشته باشد .

فضای گرم و دلنشین با هیتر تابشی

هیتر ها با ایجاد فضای گرم و دلنشین در اطراف خود محیط بیرونی شما را در زمستان نیز قابل استفاده می کند .رایج  ترین و پرفروش ترین نوع هیترهای فضای باز هیتر های قارچی هستند .دلایل زیادی وجود دارد که هیتر های قارچی را تبدیل به پرفروش ترین محصول در قسمت بخاری های فضای باز کرده است .

در ادامه به بررسی هیترهای قارچی ، مزایا و معایب آن ها خواهیم پرداخت .

اگر قصد خرید یک هیتر فضای باز را دارید پیشنهاد میکنیم با ما در ادامه مطلب همراه باشید .

مقرون به صرفه بودن هیتر تابشی

هیتر های قارچی از گاز به عنوان سوخت استفاده می کنند که می تواند گاز لوله کشی باشد یا یک سیلندر گاز .در کشور ما به دلیل وجود منابع گازی متعدد قیمت گاز بسیار پایین‌ تر از سایر  سوخت ها می باشد .یک سیلندر معمولی گاز می تواند در حدود ۱۰ ساعت و یا بیشتر به صورت مداوم در یک هیتر قارچی مورد استفاده قرار گیرد.

هزینه شارژ

هزینه شارژ یک کپسول گاز به طور میانگین حدود ۲۰ هزار تومان میباشد اگر آن را تقسیم بر میزان ساعت استفاده از یک کپسول بکنیم مبلغی کمتر از ۲ هزار تومان برای هر ساعت هزینه می‌شود .همانطور که مشاهده می کنید این مبلغ برای استفاده از یک هیتر قارچی بسیار مناسب می باشد .

اگر بخواهیم از سایر هیترهای فضای باز برای گرمایش استفاده کنیم با احتساب هزینه سوخت می‌توان نتیجه گرفت که هیترهای گازی به مراتب  از سایر سوخت ها مقرون به صرفه تر هستند .این ویژگی مهم ترین ویژگی بخاری‌های گازی فضای باز می باشد .

دسترسی به گاز

ولی شما باید به هنگام خرید یک بخاری فضای باز به این نکته توجه داشته باشید که آیا در مکانی که میخواهید هیتر را قرار دهید دسترسی به گاز پروپان و یا سیلندر گاز دارید .سیلندر گاز به دلیل قابل حمل بودن تقریباً در هر مکانی می تواند مورد استفاده قرار گیرد .پس می توان گفت که هیتر های قارچی را تقریباً در هر جا می توان استفاده کرد .

قابل حمل بودن هیتر فضای باز

بخاری های قارچی فضای باز به دلیل استفاده از گاز به عنوان  ، قابلیت جابجایی بالایی دارند .به دلیل این که علاوه بر استفاده از گاز شهری یا همان گاز لوله کشی به عنوان  ، قابلیت این را دارند که از سیلندر گاز نیز به عنوان منبع سوخت استفاده کنند .

سیلندر گاز

سیلندر گاز یا همان کپسولهای گاز قابلیت حمل بسیار بالایی دارند و شما می توانید آنها را تقریباً به همه جا حمل کنید .در هیتر های برقی حتماً باید به یک منبع برق دسترسی داشته باشید و در بسیاری از فضاها امکان دسترسی به برق وجود ندارد.

انرژی برق را می توان از طریق موتورهای مولد برق نیز تامین کرد ولی با توجه به گران بودن موتور های مولد برق و همچنین عدم دسترسی به جریان برق در بسیاری از مناطق ، هیترهای برقی قابلیت جابجایی کمتری نسبت به هیتر های گازی دارند .

قیمت هیتر فضای باز

بخاری های قارچی شناخته شده ترین و پرفروشترین بخاری های فضای باز می باشند .به همین دلیل باعث شده تا تولید کننده های زیادی اقدام به تولید هیتر های قارچی کنند .وجود بازار رقابتی باعث کاهش قیمت بسیار محسوسی در این محصول شده است و از لحاظ قیمت آن را تبدیل به یک محصول مناسب برای تهیه و استفاده در فضای باز کرده است .

قیمت هیتر های قارچی بر حسب استفاده از آلیاژهای مختلف در ساخت آن و همچنین اضافه کردن برخی جزئیات و ویژگی ها بسیار متفاوت می باشد .

قیمت بخاری فضای باز

قیمت بخاری های قارچی فضای باز معمولاً از حدود ۴ الی ۵ میلیون تومان شروع می‌شود و تا حدود ۲۰ میلیون تومان نیز قیمت گذاری شده است .کارایی این هیتر ها تقریباً یکسان است و عمده دلیل تفاوت قیمت آنها استفاده از آلیاژهای مختلف در تولید آنها می باشد .

بنابراین پیشنهاد ما به شما این است که صرف هزینه بالاتر برای خرید یک هیتر قارچی زیاد عقلانی نیست .به این دلیل که شما فقط برای یک تغییر آلیاژ در ساخت هیتر مبلغ زیادی را می پردازید در حالیکه این تفاوت قیمت در کارکرد هیتر ها تاثیر زیادی ندارد .

مقایسه قیمت هیترهای فضای باز

قبل از خرید هر محصولی سعی کنید از چند جای مختلف قیمت بگیرید قیمت ها را با توجه به ویژگی های محصولات با هم مقایسه کنید .

همانطور که گفته شد حداقل هزینه برای خرید یکی هیتر قارچی چیزی بین ۴ الی ۵ میلیون تومان می باشد .

مبالغ بیشتر

اگر می خواهید بیشتر از این مبلغ را برای یک هیتر قارچی هزینه کنید پیشنهاد ما به شما این است که از صرف این هزینه خودداری کنید .البته این پیشنهاد در صورتی است که شما اولویت خود را کارایی بخاری قرار داده اید .

ولی اگر به زیبایی یک هیتر قارچی اهمیت می دهید محصولاتی بسیار گران قیمت تر و زیباتر نیز وجود دارند که می‌توانید آنها را تهیه کنید .

نحوه عملکرد بخاری فضای باز

بخاری فضای باز با استفاده از انرژی های گوناگون مانند انرژی برق یا انرژی گاز عمل می کند. روش انتقال گرما در بخاری های فضای باز با بخاری های معمولی بسیار متفاوت است و از این لحاظ با یکدیگر تفاوت آشکاری دارند. چرا که انتقال گرما در بخاری فضای باز از طریق سر بخاری فضای باز انجام می گیرد و از لحاظ ساختار و سبک  با بخاری های معمولی کاملا متفاوت هستند. بخاری های فضای باز برای اینکه بتوانند محیط اطراف را گرم کنند به هیچ گونه واسطه نیاز ندارند، اما بخاری های معمولی برای گرم کردن محیط اطراف نیاز به مولکول های هوا دارند. بی تی یو  مبنا و واحدی می باشد که بر اساس آن میزان گرمادهی و قدرت گرمایش بخاری های فضای باز مشخص می شود. در قسمت مشخصات بخاری های  فضای باز این مورد ذکر شده است. علاوه بر این موضوع عملکرد بخاری های فضای باز برقی بسیار ساده می باشد و برخلاف بخاری های معمولی نیاز به گاز برای گرم کردن محیط اطراف ندارند. اما بخاری های فضای باز گازی با استفاده از گاز کار می کنند و وزن سبکی دارند. به همین دلیل تولید گرمای بخار یا با استفاده از سوخت انجام نمی گیرد و گرمای مطلوبی را با استفاده از برق و گاز تولید می کنند. قدرت بخاری های فضای باز بالا می باشد و می توانند محیط های گوناگون را گرم کنند.

هیتر های فضای باز برای مکانهای سرپوشیده

به دلیل اینکه این نوع بخاری های فضای باز هیچ گونه دودکش ای ندارند و دی اکسید کربن حاصل از شعله آن ها در هوای اطراف پخش میشود ، همچنین باعث کم شدن اکسیژن موجود در فضا می شود .

از این جهت استفاده از این محصولات در فضای بسته و سرپوشیده اصلاً توصیه نمی شود و بسیار خطرناک می باشد .

چوب

بخاری های چوبی و یا هیزمی یکی دیگر از انواع بخاری های فضای باز هستند که طرفداران زیادی دارند .

گرمای دلنشین آتش و همچنین روشنایی دلچسبی که این نوع بخاری های ایجاد می کنند باعث محبوبیت آنها شده است .

آتشدان ها و شومینه ها از انواع بخاری های باغی هستند که برای گرم کردن فضای باز مورد استفاده قرار می‌گیرند .

مزایا

فضای دلنشین

آتش ایجاد شده به وسیله چوب و هیزم همانند آهنربایی افراد را به دور خود جمع میکند .

نشستن در کنار آتش و خیره شدن به شعله های آن یکی از دلنشین ترین تفریحات میباشد .

هیترهای چوبی فضای دلنشینی را برای افراد فراهم می کنند و همیشه یادآور خاطرات شیرین برای آنها هستند .

مقرون به صرفه

هیزم و چوب را می توان ارزان ترین سوخت در بین سوخت های استفاده شده برای هیترهای فضای باز معرفی کرد .حتی در برخی مواقع این نوع سوخت رایگان می باشد و شما فقط باید آنها را جمع آوری کنید .

این ویژگی یکی از مهمترین ویژگی ها در انتخاب هیتر های چوبی می باشد . شما در واقع فقط هزینه ای برای خرید آنها صرف خواهید کرد و سوخت آن ها تقریباً رایگان می باشد .

معایب

نیاز به تعمیر و نگهداری بیشتر

در بخاری های هیزمی به دلیل خاکستر و زغالی که از سوختن چوب حاصل می شود کثیفی زیادی ایجاد می شود .تقریباً بعد از هر بار استفاده نیاز دارید که آنها را نظافت کنید .

این محصولات همواره در برابر شعله و حرارت بالایی قرار دارند و به همین دلیل نیاز به تعمیرات بیشتری نسبت به سایر بخاری های فضای باز دارند .

 

پوشش محدود

اکثر گرمایی که از سوختن آتش حاصل می شود به سمت بالا حرکت میکند و چون مانعی برای بازگرداندن گرما به سمت پایین وجود ندارد از این رو پوشش آنها کاهش می یابد .

این بخاری ها در مقایسه با سایر انواع بخاری های باغی محدوده کم تری را گرم میکنند .

با دقت مقایسه کنید

اگر قصد خرید یک هیتر فضای باز برای مصارف تجاری ، صنعتی و خانگی را دارید به شما پیشنهاد می کنیم که با دقت گزینه های خود را بررسی کنید .

سوخت مصرفی و ابعاد محیط خود را به خوبی مشخص کنید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید .

در انتخاب هیتر تابشی چه ویژگی هایی را باید در نظر بگیریم؟

هیترهای تابشی ویژگی های بسیاری دارند که به خاطر آنها، شوق افراد برای خرید بیشتر می ‌شود و در نهایت، نمی ‌توان گفت بدون داشتن یک ویژگی مفید و مشخص، هیتر تابشی با کیفیت دارید. مهم ترین مشخصه هیتر تابشی که باید در نظر گرفت کنترل الکترونیک آن است که تنظیم هیتر را آسان تر می کند. خاموشی خودکار که عملاً هیتلر را در زمان گرم شدن بسیار، غیر فعال می ‌کند، از هرگونه حادثه ناگوار پیشگیری خواهد کرد. محافظ هیترهای غیر متصل و رومیزی، برای این است که وقتی هیتر به شکل اتفاقی روی زمین افتاد، المنت گرمازایش به صورت اتوماتیک خاموش شود.

ویلا سازه

یکی از تولید کننده های برتر کشور در تولید بخاری های فضای باز و بخاری های باغی شرکت ویلا سازه می باشد .این تولیدی سابقه درخشانی در تولید هیترهای فضای باز دارد .شما عزیزان میتوانید با مراجعه به فروشگاه و یا وبسایت ویلا سازه مجموعه بی نظیر هیترهای فضای باز ویلا سازه را مشاهده کنید .

همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با همکاران ما در قسمت فروش تماس بگیرید ‌.

خرید مستقیم از تولیدی هیتر تابشی

خرید مستقیم و بدون واسطه باعث می شود تا در میزان هزینه صرفه جویی زیادی داشته باشید .

شما می توانید با خرید از تولیدی ویلا سازه محصول خود را مستقیم از تولید کننده خرید کنید و طبیعی است که مبلغ بسیار کمتری برای خرید آن محصول هزینه خواهید کرد .

هیتر های قارچی تولید شده در ویلا سازه قابل استفاده با گاز شهری و همچنین سیلندر گاز میباشند .

شما عزیزان هنگام خرید گاز مصرفی مورد نظر خود را به کارشناسان فروش ما اطلاع دهید و بخاری گازی فضای باز شما با توجه به درخواست شما تغییر کاربری داده میشود .

بخاری فضای باز با گاز شهری

اگر یک هیتر قارچی با سوخت مصرفی گاز شهری تهیه کرده اید و اکنون می خواهید این هیتر را با استفاده از سیلندر گاز مورد استفاده قرار دهید زیاد نگران نباشید .

با یک تغییر کوچک و کم هزینه می‌توانید محصول خود را به آسانی تغییر دهید .

خرید اینترنتی هیتر و بخاری فضای باز

ویلاسازه با داشتن یک فروشگاه اینترنتی فعال و دارای مجوز فعالیت اقدام به فروش اینترنتی محصولات خود کرده است شما با خیال راحت و اطمینان خاطر میتوانید محصولات مورد نیاز خود را از سایت ویلاسازه خرید کرده و آنها را درب منزل تحویل بگیرید.

نکات مهم هنگام خرید بخاری فضای باز

اگر شما قصد خرید یک بخاری فضای باز را دارید ، قبل از اینکه خرید خود را انجام دهید ابتدا باید به چند نکته مهم توجه کنید . قبل از خرید محصول مورد نظر ابتدا باید اطلاعاتی در مورد آن کسب کنید ، شما باید بدانید که محصول مورد نظر می تواند پاسخگوی نیاز شما میباشد . برای این کار ابتدا باید نیازهای خود را مشخص کنید ، و بدانید که دقیقاً چه محصولی را با چه ویژگی هایی نیاز دارید .
ابتدایی ترین سوالی که باید پاسخ دهید این است که ، بخاری فضای باز را برای چه کاربردی نیاز دارید . آیا در نظر دارید برای مصارف تجاری صنعتی از آن استفاده کنید ، یا می خواهید مصرف خانگی داشته باشید .
ابعاد فضا بسیار مهم می باشد ، به دلیل اینکه بخاری فضای باز دارای توان گرمایی متفاوتی می باشد . که می‌تواند فضای مشخصی را گرم میکند . برای این منظور باید ابعاد فضای شما مشخص باشد ، تا بتوانید مناسب ترین محصول را برای نیاز خریداری کنید .
نکته دیگری که باید بدانید این است که ، در نظر داری چه مدت از بخاری در طول سال استفاده کنید . آیا در اکثر فصول سال می خواهید از بخاری فضای باز استفاده کنید ، یا فقط می خواهید در یک یا دو فصل از آن استفاده کنید .
نکته مهم دیگری که باید به آن توجه زیادی داشته باشید ، میزان بودجه و سرمایه‌ای می باشد که برای خرید بخاری فضای باز در نظر می گیرید . زمانی که بودجه شما مشخص باشد می‌توانید با جستجویی هدفمندی داشته باشید ، و بخاری موردنظر را مطابق با هزینه خود انتخاب کنید .
برخی اوقات افراد ترجیح می‌دهند ، که کاربرد و کیفیت محصول مورد نظر را در الویت قرار دهند .

بهترین هیتر فضای باز

بهترین نوع بخاری فضای باز می تواند با توجه به نوع کاربرد شما متفاوت باشد . همچنین ابعاد فضای شما تعیین کننده نوع بخاری فضای باز می باشد .
کسب اطلاعات بیشتر همیشه باعث می‌شود تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید .
اما به طور کلی برای اینکه بتوانید بهترین نوع بخاری فضای باز را انتخاب کنید ، باید ابتدا اطلاعات کاملی در مورد انواع بخاری فضای باز کسب کنید . سپس می‌توانید نزدیکترین محصول را به نیازهای خود انتخاب کنید .
پس می توان گفت بهترین بخاری فضای باز می تواند با توجه به نیازهای متفاوت ، بسیار متغیر باشد . به همین دلیل جواب دقیقی برای این سوال وجود ندارد ، و شما می توانید با شناسایی دقیق نیازهای خود و کسب اطلاعات بیشتر در مورد محصولات ، بهترین و مناسب ترین انتخاب را داشته باشید .

نکات مهم هنگام خرید بخاری فضای باز

اگر شما قصد خرید یک بخاری فضای باز را داشته باشید ، باید توجه کنید که محصول خریداری شده توسط شما چه ویژگی هایی دارد . اطلاعات محصول خریداری شده این امکان را برای شما فراهم می کند ، تا بدانید که این محصول را در چه مکانی می توانید استفاده کنید .
قبل از خرید محصول زمان بیشتری برای کسب اطلاعات ، و همچنین مقایسه محصولات مختلف اختصاص دهید . این کار سبب می شود تا بتوانید بهترین و مناسب ترین انتخاب را داشته باشید .
شرایط جغرافیایی منطقه شما تا حدود زیادی تعیین می‌کند ، که قدرت گرمادهی بخاری شما چه میزان باشد . همچنین چه میزان از سال هوای سرد در منطقه شما وجود دارد .
مدت زمان استفاده از هیتر فضای باز نیز در انتخاب نوع بخاری بسیار تاثیر گذار می باشد .
اما شاید مهم‌ترین گزینه میزان هزینه ای می باشد که برای خرید بخاری فضای باز اختصاص می دهید . میزان بودجه شما تا حدود زیادی تعیین می کند که ، چه نوع محصولی را می توانید خریداری کنید . بسیاری از افراد بودجه محدودی برای خرید محصولات مختلف دارند ، به همین دلیل باید محصولی که انتخاب می‌کنید متناسب با بودجه شما باشد . اما در برخی مواقع اولویت شما کیفیت و کاربرد محصول مورد نظر می‌باشد . به همین دلیل بودجه خود را با توجه به محصول مورد نیاز تغییر می دهید . در این مواقع می‌توانید نزدیک ترین محصول را به نیاز خود انتخاب کنید . اما در بسیاری از مواقع این کار امکان پذیر نمی باشد . شما ناچار هستید تا بهترین محصول را با توجه به بودجه خود انتخاب کنید .

خرید حضوری هیتر و بخاری فضای باز

همچنین شرکت ویلاسازه با داشتن چندین شعبه در شهرهای کرج و تبریز اقدام به فروش حضوری محصولات خود کرده است شما با مراجعه به یکی از شعب ما در این شهر ها میتوانید از محصولات دیدن کرده و با خیال راحت خرید خود را انجام دهید.

 خرید به صورت عمده هیتر تابشی

فصل سرما در حال نزدیک شدن است و تقاضا برای هیترهای فضای باز روز به روز در حال افزایش می باشد .

اگر شما دارای کسب و کار مرتبط با مبلمان و تجهیزات فضای باز هستید ما به شما پیشنهاد می کنیم که هرچه سریع تر بخاری های فضای باز را نیز در سبد محصولات خود قرار دهید .

شما فروشندگان و صاحبان مشاغل عزیز می‌توانید هیترهای فضای باز مورد نظر خود را به صورت عمده از تولیدی ویلا ساز تهیه نمایید .

کارشناسان فروش ما آماده پاسخگویی و همچنین ارائه اطلاعات تکمیلی در مورد محصولات و فروش عمده و همچنین شرایط اخذ نمایندگی می باشند .

ویلاسازه علاوه بر این محصولات محصولات دیگری همچون،تاب ویلایی،تاب ریلکسی،هیتر فضای باز،آتشدان،صندلی راک،تخت کنار استخری،باربیکیو ،فوتبال دستی،استند گل و …. نیز تولید میکند.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید. جهت عضویت در پیج اینستاگرام مبلمان فضای باز ویلا سازه روی لینک کلیک کنید.