هیتر و بخاری فضای باز

بخاری فضای باز یا هیتر فضای باز وسیله ایی برای لذت بردن از گرمای دل انگیز در سرمای زمستان است.بخاری ها انواع مختلفی دارند.

برای این که بتوانید از فضای باز خود حتی وقتی هوا سرد می ‌شود به خوبی استفاده کنید باید یک هیتر تابشی یا بخاری فضای باز مناسب برای پاسیو یا حیاط خود تهیه کنید. در این صورت وقتی در حیاط نشسته اید، هوای سرد تاثیر زیادی روی تان نگذاشته و می توانید از نشستن روی ایوان یا پاسیو در طول سه ماه سرد سال لذت ببرید و زندگی نرمال خود را داشته باشید.در ادامه، مطالبی را مطرح می‌ کنیم که با خواندن آن ها می توانید یک هیتر تابشی با کیفیت تهیه کنید و نحوه انتخاب بخاری فضای باز را برای پاسیوی خود متوجه خواهید شد.شما با داشتن یک بخاری تابشی دیگر محدودیتی برای لذت بردن از فضای باز خود ندارید.هیتر فضای باز فضای باز به اقسام مختلفی دسته بندی میشوند.از هیتر های تابشی گرفته تا بخاری مادون قرمز و ….

ویلاسازه تولید کننده برتر بخاری های ویلا و فضای باز

بخاری، هیتر فضای باز یا هیتر های تابشی

 

بخاری فضای باز ویلاسازه

هیتر فضای باز ویلاسازه

فصل تابستان همه ما را بد عادت کرده است . هوای گرم باعثشده است تا ساعت های زیادی را در بیرون از منزل بگذرانیم.استفاده از فضاهای باز همچون حیاط و باغ و همچنین دورهمی های شبانه در این فصل تبدیل به عادت شده است .

اما این فصل در حال تمام شدن است و بدون شک دلتنگ تمام این لحظات خواهیم  .سرمای هوا باعث می شود تا توانیم زمان زیادی را در بیرون از منزل سپری کنیم .

سبک های مختلف هیتر تابشی

رایج ‌ترین نوع هیترهای تابشی که می توانید انتخاب کنید، هیترهای غیر متصل، هیترهای رومیزی، هیتر های قابل نصب روی سقف و دیوار هستند. نوع غیر متصل هیتر تابشی، رایج ترین نوع هیتر نصب شده در فضای باز است و معمولاً طول بلندی دارد که برای پاسیو و ایوان مناسب است. مدل های رومیزی هم برای پاسیو قابل استفاده هستند اما بهترین انتخاب نیستند چون یک سری مسائل ایمنی وجود دارد که باید در نظر گرفت. فرد ممکن است از سر کم توجهی و به شکل اتفاقی با هیتر برخورد کرده و آن را خراب کند یا به خودش صدمه وارد شود.

هیترهای قابل نصب روی دیوار هم برای پاسیو و ایوان مناسب هستند نه تنها به این علت که گرمای مستقیم ساطع می کنند، بلکه فضای بیشتری روی زمین برای استفاده باقی می ماند.

راه حل سرمای هوا با بخاری یا هیتر فضای باز

ولی شاید یک راه حل وجود داشته باشد تا بتوانیم دورهمی و تفریحات فضای باز را در فصل زمستان نیز ادامه دهیم .شما به داشتن یک هیتر تابشی و بخاری فضای باز میتوانید از زمستان لذت ببرید.هیتر تابشی یا هیتر فضای باز این امکان را به شما میدهد تا در روزهای سرد زمستانی از نشستن در فضای باز لذت ببرید.

هیتر فضای باز

بخاری فضای باز ویلاسازه

هیتر تابشی فضای باز

استفاده از هیترهای فضای باز که به آنها بخاری های باغی نیز گفته می شود یک راه حل عالی برای حل این مشکل می باشد.بخاری های فضای باز از لحاظ نوع سوخت و همچنین طراحی ، انواع بسیار مختلف و متنوعی دارند .گروه تولیدی ویلا سازه نیز با تولید انواع بخاری های باغی می‌تواند پاسخگوی نیاز شما عزیزان باشد .

شما برحسب نیاز و سلیقه خود می توانید با مراجعه به وب سایت و یا فروشگاه های ویلا سازه یک محصول مناسب را چه از لحاظ قیمت و چه از لحاظ طراحی تهیه نمایید .بخاری های فضای باز از لحاظ سوخت مصرفی به چهار دسته اصلی تقسیم می شوند ‌.

در ادامه به معرفی این محصولات همچنین توضیح معایب و فواید هر کدام از آن ها خواهیم پرداخت .

هیتر فضای باز

بخاری قارچی فضای باز

مزایا بخاری فضای باز

بخاری فضای باز سریع گرم میشود

هیترهای فضای باز که به وسیله گاز پروپان روشن می‌شوند به دلیل استفاده مستقیم از شعله آتش به سرعت گیر می شوند.به محض روشن کردن بخاری ها گرمای آنها را احساس خواهید کرد و شروع به گرم کردن محیط خواهند کرد .

قابلیت حمل بخاری فضای باز

به دلیل استفاده از کپسول های گاز در سوخت این نوع بخاری ها ، قابلیت حمل بالایی دارند .شما میتوانید به راحتی بخاری فضای باز و همچنین کپسول را به هر نقطه ای که می‌خواهید حمل کنید .استفاده از این نوع هیتر ها برای افرادی که مجبور هستند مکان بخاری را مدام تغییر دهند بسیار مناسب می باشد .

معایب بخاری تابشی فضای باز

هزینه بخاری تابشی فضای باز

هزینه شارژ سیلندر های گاز پروپان به مراتب بسیار بیشتر از هزینه گاز طبیعی می باشد .شاید در کوتاه مدت این هزینه زیاد به چشم نیاید ولی در استفاده بلند مدت این میزان هزینه قابل توجه خواهد بود .ولی در مکان هایی که دسترسی به گاز طبیعی و گاز لوله کشی ندارید استفاده از سیلندر گاز اجتناب ناپذیر است .

سوخت بخاری فضای باز

برخی دیگر از هیترهای فضای باز به وسیله گاز طبیعی یا همان گاز لوله کشی روشن می‌شوند .به دلیل اینکه کشور ما دارای ذخایر گازی متعددی است و گاز طبیعی یکی از سوخت های نسبتا ارزان در کشورمان می باشد .از این جهت استفاده از این نوع سوخت برای گرمایش بسیار منطقی و مقرون به صرفه می باشد .

فواید بخاری فضای باز

ارزان

همانگونه که گفته شد گاز طبیعی یکی از ارزان ترین سوخت ها در کشور ما می باشد .به همین دلیل استفاده از این نوع سوخت در بخاری های فضای باز بسیار اقتصادی می باشد .این نوع سوخت تقریباً در اکثر نقاط کشور وجود دارد و دارای هزینه مناسبی است .

چگونه هیتر با نیروی مناسب را انتخاب کنیم؟

توان و نیروی هیتر و تعداد هیترهای مورد نیاز جهت ایجاد گرمای مناسب برای پاسیو باید طبق سایز پاسیو در نظر گرفته و انتخاب شود. به جای خریدن یک ست قدرتمند، دو هیتر تابشی قوی انتخاب کنید که روبروی هم قرار بگیرند و در دو طرف پاسیو نصب شوند. در این صورت مطمئن می شوید که هیچ مشکلی در گرما زایی وجود نخواهد داشت، فضای زیادی اشغال نمی شود و هیچ کس به خودش یا به هیتر آسیب نمی رساند.

نگهداری آسان بخاری، هیتر فضای باز

این نوع بخاری های باغی به دلیل سیستم ساده ای که دارند نیاز به تعمیرات و نگهداری زیادی ندارند .گذشته از آن هزینه تعمیرات آنها نیز بسیار اندک می باشد .

معایب هیتر تابشی فضای باز

جابجایی دشوار هیتر فضای باز

به دلیل متصل بودن این نوع هیتر ها به یک شلنگ و یا لوله گاز این محصولات امکان مانور و جابجایی زیادی ندارند .جابجایی آنها بسیار محدود می باشد و اگر می خواهید به مکان دیگری آنها را انتقال دهید حتماً باید در نزدیکی آن ها یک شیر گاز وجود داشته باشد .

فضای گرم و دلنشین با هیتر تابشی

هیتر ها با ایجاد فضای گرم و دلنشین در اطراف خود محیط بیرونی شما را در زمستان نیز قابل استفاده می کند .رایج  ترین و پرفروش ترین نوع هیترهای فضای باز هیتر های قارچی هستند .دلایل زیادی وجود دارد که هیتر های قارچی را تبدیل به پرفروش ترین محصول در قسمت بخاری های فضای باز کرده است .

در ادامه به بررسی هیترهای قارچی ، مزایا و معایب آن ها خواهیم پرداخت .

اگر قصد خرید یک هیتر فضای باز را دارید پیشنهاد میکنیم با ما در ادامه مطلب همراه باشید .

مقرون به صرفه بودن هیتر تابشی

هیتر های قارچی از گاز به عنوان سوخت استفاده می کنند که می تواند گاز لوله کشی باشد یا یک سیلندر گاز .در کشور ما به دلیل وجود منابع گازی متعدد قیمت گاز بسیار پایین‌ تر از سایر  سوخت ها می باشد .یک سیلندر معمولی گاز می تواند در حدود ۱۰ ساعت و یا بیشتر به صورت مداوم در یک هیتر قارچی مورد استفاده قرار گیرد.

هزینه شارژ

هزینه شارژ یک کپسول گاز به طور میانگین حدود ۲۰ هزار تومان میباشد اگر آن را تقسیم بر میزان ساعت استفاده از یک کپسول بکنیم مبلغی کمتر از ۲ هزار تومان برای هر ساعت هزینه می‌شود .همانطور که مشاهده می کنید این مبلغ برای استفاده از یک هیتر قارچی بسیار مناسب می باشد .

اگر بخواهیم از سایر هیترهای فضای باز برای گرمایش استفاده کنیم با احتساب هزینه سوخت می‌توان نتیجه گرفت که هیترهای گازی به مراتب  از سایر سوخت ها مقرون به صرفه تر هستند .این ویژگی مهم ترین ویژگی بخاری‌های گازی فضای باز می باشد .

دسترسی به گاز

ولی شما باید به هنگام خرید یک بخاری فضای باز به این نکته توجه داشته باشید که آیا در مکانی که میخواهید هیتر را قرار دهید دسترسی به گاز پروپان و یا سیلندر گاز دارید .سیلندر گاز به دلیل قابل حمل بودن تقریباً در هر مکانی می تواند مورد استفاده قرار گیرد .پس می توان گفت که هیتر های قارچی را تقریباً در هر جا می توان استفاده کرد .

قابل حمل بودن هیتر فضای باز

بخاری های قارچی فضای باز به دلیل استفاده از گاز به عنوان  ، قابلیت جابجایی بالایی دارند .به دلیل این که علاوه بر استفاده از گاز شهری یا همان گاز لوله کشی به عنوان  ، قابلیت این را دارند که از سیلندر گاز نیز به عنوان منبع سوخت استفاده کنند .

سیلندر گاز

سیلندر گاز یا همان کپسولهای گاز قابلیت حمل بسیار بالایی دارند و شما می توانید آنها را تقریباً به همه جا حمل کنید .در هیتر های برقی حتماً باید به یک منبع برق دسترسی داشته باشید و در بسیاری از فضاها امکان دسترسی به برق وجود ندارد.

انرژی برق را می توان از طریق موتورهای مولد برق نیز تامین کرد ولی با توجه به گران بودن موتور های مولد برق و همچنین عدم دسترسی به جریان برق در بسیاری از مناطق ، هیترهای برقی قابلیت جابجایی کمتری نسبت به هیتر های گازی دارند .

قیمت هیتر فضای باز

بخاری های قارچی شناخته شده ترین و پرفروشترین بخاری های فضای باز می باشند .به همین دلیل باعث شده تا تولید کننده های زیادی اقدام به تولید هیتر های قارچی کنند .وجود بازار رقابتی باعث کاهش قیمت بسیار محسوسی در این محصول شده است و از لحاظ قیمت آن را تبدیل به یک محصول مناسب برای تهیه و استفاده در فضای باز کرده است .

قیمت هیتر های قارچی بر حسب استفاده از آلیاژهای مختلف در ساخت آن و همچنین اضافه کردن برخی جزئیات و ویژگی ها بسیار متفاوت می باشد .

قیمت بخاری فضای باز

قیمت بخاری های قارچی فضای باز معمولاً از حدود ۴ الی ۵ میلیون تومان شروع می‌شود و تا حدود ۲۰ میلیون تومان نیز قیمت گذاری شده است .کارایی این هیتر ها تقریباً یکسان است و عمده دلیل تفاوت قیمت آنها استفاده از آلیاژهای مختلف در تولید آنها می باشد .

بنابراین پیشنهاد ما به شما این است که صرف هزینه بالاتر برای خرید یک هیتر قارچی زیاد عقلانی نیست .به این دلیل که شما فقط برای یک تغییر آلیاژ در ساخت هیتر مبلغ زیادی را می پردازید در حالیکه این تفاوت قیمت در کارکرد هیتر ها تاثیر زیادی ندارد .

مقایسه قیمت هیترهای فضای باز

قبل از خرید هر محصولی سعی کنید از چند جای مختلف قیمت بگیرید قیمت ها را با توجه به ویژگی های محصولات با هم مقایسه کنید .

همانطور که گفته شد حداقل هزینه برای خرید یکی هیتر قارچی چیزی بین ۴ الی ۵ میلیون تومان می باشد .

مبالغ بیشتر

اگر می خواهید بیشتر از این مبلغ را برای یک هیتر قارچی هزینه کنید پیشنهاد ما به شما این است که از صرف این هزینه خودداری کنید .البته این پیشنهاد در صورتی است که شما اولویت خود را کارایی بخاری قرار داده اید .

ولی اگر به زیبایی یک هیتر قارچی اهمیت می دهید محصولاتی بسیار گران قیمت تر و زیباتر نیز وجود دارند که می‌توانید آنها را تهیه کنید .

هیتر های فضای باز برای مکانهای سرپوشیده

به دلیل اینکه این نوع بخاری های فضای باز هیچ گونه دودکش ای ندارند و دی اکسید کربن حاصل از شعله آن ها در هوای اطراف پخش میشود ، همچنین باعث کم شدن اکسیژن موجود در فضا می شود .

از این جهت استفاده از این محصولات در فضای بسته و سرپوشیده اصلاً توصیه نمی شود و بسیار خطرناک می باشد .

چوب

بخاری های چوبی و یا هیزمی یکی دیگر از انواع بخاری های فضای باز هستند که طرفداران زیادی دارند .

گرمای دلنشین آتش و همچنین روشنایی دلچسبی که این نوع بخاری های ایجاد می کنند باعث محبوبیت آنها شده است .

آتشدان ها و شومینه ها از انواع بخاری های باغی هستند که برای گرم کردن فضای باز مورد استفاده قرار می‌گیرند .

مزایا

فضای دلنشین

آتش ایجاد شده به وسیله چوب و هیزم همانند آهنربایی افراد را به دور خود جمع میکند .

نشستن در کنار آتش و خیره شدن به شعله های آن یکی از دلنشین ترین تفریحات میباشد .

هیترهای چوبی فضای دلنشینی را برای افراد فراهم می کنند و همیشه یادآور خاطرات شیرین برای آنها هستند .

مقرون به صرفه

هیزم و چوب را می توان ارزان ترین سوخت در بین سوخت های استفاده شده برای هیترهای فضای باز معرفی کرد .حتی در برخی مواقع این نوع سوخت رایگان می باشد و شما فقط باید آنها را جمع آوری کنید .

این ویژگی یکی از مهمترین ویژگی ها در انتخاب هیتر های چوبی می باشد . شما در واقع فقط هزینه ای برای خرید آنها صرف خواهید کرد و سوخت آن ها تقریباً رایگان می باشد .

معایب

نیاز به تعمیر و نگهداری بیشتر

در بخاری های هیزمی به دلیل خاکستر و زغالی که از سوختن چوب حاصل می شود کثیفی زیادی ایجاد می شود .تقریباً بعد از هر بار استفاده نیاز دارید که آنها را نظافت کنید .

این محصولات همواره در برابر شعله و حرارت بالایی قرار دارند و به همین دلیل نیاز به تعمیرات بیشتری نسبت به سایر بخاری های فضای باز دارند .

 

پوشش محدود

اکثر گرمایی که از سوختن آتش حاصل می شود به سمت بالا حرکت میکند و چون مانعی برای بازگرداندن گرما به سمت پایین وجود ندارد از این رو پوشش آنها کاهش می یابد .

این بخاری ها در مقایسه با سایر انواع بخاری های باغی محدوده کم تری را گرم میکنند .

با دقت مقایسه کنید

اگر قصد خرید یک هیتر فضای باز برای مصارف تجاری ، صنعتی و خانگی را دارید به شما پیشنهاد می کنیم که با دقت گزینه های خود را بررسی کنید .

سوخت مصرفی و ابعاد محیط خود را به خوبی مشخص کنید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید .

در انتخاب هیتر تابشی چه ویژگی هایی را باید در نظر بگیریم؟

هیترهای تابشی ویژگی های بسیاری دارند که به خاطر آنها، شوق افراد برای خرید بیشتر می ‌شود و در نهایت، نمی ‌توان گفت بدون داشتن یک ویژگی مفید و مشخص، هیتر تابشی با کیفیت دارید. مهم ترین مشخصه هیتر تابشی که باید در نظر گرفت کنترل الکترونیک آن است که تنظیم هیتر را آسان تر می کند. خاموشی خودکار که عملاً هیتلر را در زمان گرم شدن بسیار، غیر فعال می ‌کند، از هرگونه حادثه ناگوار پیشگیری خواهد کرد. محافظ هیترهای غیر متصل و رومیزی، برای این است که وقتی هیتر به شکل اتفاقی روی زمین افتاد، المنت گرمازایش به صورت اتوماتیک خاموش شود.

ویلا سازه

یکی از تولید کننده های برتر کشور در تولید بخاری های فضای باز و بخاری های باغی شرکت ویلا سازه می باشد .این تولیدی سابقه درخشانی در تولید هیترهای فضای باز دارد .شما عزیزان میتوانید با مراجعه به فروشگاه و یا وبسایت ویلا سازه مجموعه بی نظیر هیترهای فضای باز ویلا سازه را مشاهده کنید .

همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با همکاران ما در قسمت فروش تماس بگیرید ‌.

خرید مستقیم از تولیدی هیتر تابشی

خرید مستقیم و بدون واسطه باعث می شود تا در میزان هزینه صرفه جویی زیادی داشته باشید .

شما می توانید با خرید از تولیدی ویلا سازه محصول خود را مستقیم از تولید کننده خرید کنید و طبیعی است که مبلغ بسیار کمتری برای خرید آن محصول هزینه خواهید کرد .

هیتر های قارچی تولید شده در ویلا سازه قابل استفاده با گاز شهری و همچنین سیلندر گاز میباشند .

شما عزیزان هنگام خرید گاز مصرفی مورد نظر خود را به کارشناسان فروش ما اطلاع دهید و بخاری گازی فضای باز شما با توجه به درخواست شما تغییر کاربری داده میشود .

گاز شهری

اگر یک هیتر قارچی با سوخت مصرفی گاز شهری تهیه کرده اید و اکنون می خواهید این هیتر را با استفاده از سیلندر گاز مورد استفاده قرار دهید زیاد نگران نباشید .

با یک تغییر کوچک و کم هزینه می‌توانید محصول خود را به آسانی تغییر دهید .

 خرید به صورت عمده هیتر تابشی

فصل سرما در حال نزدیک شدن است و تقاضا برای هیترهای فضای باز روز به روز در حال افزایش می باشد .

اگر شما دارای کسب و کار مرتبط با مبلمان و تجهیزات فضای باز هستید ما به شما پیشنهاد می کنیم که هرچه سریع تر بخاری های فضای باز را نیز در سبد محصولات خود قرار دهید .

شما فروشندگان و صاحبان مشاغل عزیز می‌توانید هیترهای فضای باز مورد نظر خود را به صورت عمده از تولیدی ویلا ساز تهیه نمایید .

کارشناسان فروش ما آماده پاسخگویی و همچنین ارائه اطلاعات تکمیلی در مورد محصولات و فروش عمده و همچنین شرایط اخذ نمایندگی می باشند .

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید. جهت عضویت در پیج اینستاگرام مبلمان فضای باز ویلا سازه روی لینک کلیک کنید.