شومینه

شومینه-دیواری

شومینه دیواری هیزمی

یکی از زیباترین وسایل گرمایشی که به مرور زمان استفاده از آن کاهش پیدا کرده است شومینه می باشد . واقعاً هیچ حسی قابل مقایسه با حس نشستن در کنار یک شومینه هیزمی نمیباشد . می توانید ساعت ها در کنار آن بنشینید و از لحظات خود نهایت لذت را ببرید . هر کاری که میخواهید انجام دهید در کنار شومینه لذت بخش تر خواهد بود . یکی از عمده ترین دلایلی که امروزه از این وسیله استفاده چندانی نمی شود کوچک شدن منازل می باشد . شومینه فضای قابل ملاحظه‌ای در منزل شما اشغال می کند . در بیشتر مواقع شومینه به صورت ثابت می باشد و قابلیت جابجایی ندارد . به همین دلیل شما نمی توانید دکوراسیون منزل خود را به دلخواه تغییر دهید . همچنین استفاده از لوازم گرمایشی جدید مانند پکیج و سیستم های گرمایشی دیگر بسیار آسان تر از شومینه می باشد . زمانی که شما میخواهید یک شومینه نصب کنید حتما باید به تهویه آن اهمیت ویژه ای بدهید . همچنین شومینه شما به صورت مداوم نیاز به نظافت و تمیز کردن دارد . اینها همگی مسائلی هستند که موجب می شود امروزه افراد کمتر از شومینه استفاده کنند . و به جای آن از لوازم گرمایشی دیگری که کاربرد آسان تری دارند استفاده کنند . اما بدان معنی نیست که استفاده از شومینه به طور کامل منسوخ شده است . هنوز هم در بسیاری از منازل ویلایی شما می‌توانید انواع مختلفی از شومینه را در گوشه‌ای از اتاق پذیرایی مشاهده کنید . هرچند که افراد از وسایل دیگری برای گرمایش استفاده می کنند . اما هنوز هم شومینه یکی از محبوب ترین لوازم گرمایشی به شمار می رود .

شومینه-گازی

شومینه گازی مدرن

استفاده از شومینه در فضاهای مختلف

شومینه یکی از محصولاتی می باشد امکان استفاده از آن در فضاهای مختلف وجود دارد . شومینه می‌تواند به لحاظ ساختاری به دو قسمت اصلی شومینه های ثابت و شومینه های فلزی تقسیم شود . شومینه های ثابت اکثراً به صورت سنگی یا آجری می باشند ، که دارای کیفیت و همچنین مقاومت بالایی می باشند . شومینه های فلزی شاید به ظاهر دارای مقاومت کمتری باشند ، اما در صورت نگهداری مناسب می‌توانند برای سالیان طولانی مورد استفاده قرار گیرند . همچنین شومینه های فلزی به راحتی قابل جابجایی می باشند ، شما میتوانید به دلخواه مکان آنها را تغییر دهید .

همچنین انواع مختلف شومینه به لحاظ کاربرد نیز تنوع زیادی دارند . شما می‌توانید از یک شومینه برای استفاده در منزل یا یک مکان تجاری استفاده کنید . امروز استفاده از انواع مختلف شومینه در منزل اکثراً به صورت دکوری و تزئینی می باشد ، و برای زیباتر شدن محیط اطراف مورد استفاده قرار می گیرد . این کار برد تا حدود زیادی در مکانهای تجاری نیز انجام می شود ، به این صورت که در مکانهای تجاری هم از شومینه برای زیبایی محیط استفاده میشود . اما هنوز هم در برخی مکان های تجاری یا خانگی از شومینه برای ایجاد گرما استفاده می شود . در اکثر ویلاها که در آنها شومینه وجود دارد ، این وسیله تقریباً برای تولید گرما استفاده می شود .

اما استفاده از شومینه فقط محدود به فضاهای سرپوشیده نمی‌شود ، شما می‌توانید شومینه را در فضای باز نیز مورد استفاده قرار دهید .شما می‌توانید شومینه را در حیاط ویلا یا باغ خود قرار دهید ، و با دیدن چند عدد صندلی در اطراف آن از گرمای آن لذت ببرید . همچنین می توانید از یک شومینه ثابت که به صورت سیمانی می باشد در داخل آلاچیق استفاده کنید . البته شما می توانید برای آلاچیق از شومینه های متحرک و فلزی نیز استفاده کنید ‌.

شومینه هیزمی

شومینه هیزمی شاید بهترین نوع شومینه باشد که همه ما خاطرات بسیار شیرینی با این محصول داریم . لازم نیست که حتماً یک شومینه با طراحی کلاسیک داشته باشید . طرح شومینه شما میتواند بسیار متنوع باشد و ابعاد آن با توجه به نیاز شما تغییر یابد . در گذشته شومینه فقط به صورت ثابت طراحی و ساخته میشد . در واقع شومینه یکی از اجزای ساختمان شما به شمار می رفت که جابجایی آن بسیار دشوار بود . محل قرار گرفتن شومینه معمولاً در کنج اتاق پذیرایی یا وسط یکی از دیوارهای پذیرایی بود . محیط اطراف شومینه به عنوان یک استند زیبا برای قرار دادن وسایل تزیینی مختلف به کار می رفت . مصالح به کار رفته در ساخت شومینه بسیار متنوع و مختلف می باشد . شما می توانید از مصالح ساختمانی مانند سنگ و سیمان و همچنین آجر جهت ساخت شومینه استفاده کنید . همانگونه که گفته شد طرح و ابعاد این محصولات به هیچ عنوان محدودیت خاصی ندارد . طراحی آن به طور کامل در دستان شما می باشد و می توانید با سلیقه خود آن را طراحی نمایید . البته در این مورد باید به این نکته اشاره کنیم که طراحی شما نباید مانع از کارکرد شومینه شود . البته در برخی مواقع شومینه فقط جنبه تزیینی دارد و برای گرمایش به کار نمی رود . در این شرایط شما تقریبا هیچ گونه محدودیتی برای طراحی محصول مورد نظر خود ندارید . اما واقعاً حیف است که چنین محصول زیبایی در منزل خود داشته باشید و فقط استفاده تزیینی از آن داشته باشید . بهتر است شومینه شما به گونه ای طراحی شود که بتوانید هر از گاهی آن را روشن کرده و از گرمای آن لذت ببرید .

شومینه-هیزمی

شومینه هیزمی در طرحهای زیبا

شومینه مدرن

زمانی که صحبت از یک شومینه میشود اولین طرحی که به ذهن شما خطور می‌کند طرح های کلاسیک و سنتی میباشد . هنوز هم بعد از گذشت سالیان طولانی اینگونه طرح ها طرفداران زیادی دارند . شما امروز می‌توانید مشاهده کنید که بسیاری از طرح های سنتی و کلاسیک شومینه برای منازل جدید مورد استفاده قرار می گیرند . اینگونه به نظر می رسد که چنین ین طرح‌هایی هرگز زیبایی خود را از دست نمی دهند و کهنه نمی شوند . اما خوب همانند هر محصول دیگری که شامل رشد تکنولوژی می شود . شومینه نیز از رشد صنعت و تکنولوژی بی نصیب نمانده است . امروز طرح های بسیار متنوعی از شومینه مدرن به بازار عرضه شده است . برای مشاهده چنین محصولاتی می توانید به ژورنال های روزدنیا مراجعه نمایید . البته تولیدکنندگان داخلی نیز از این پیشرفت جدا نموده اند و طرح‌های بسیار جالبی را برای این محصولات به وجود آورده اند . برای مشاهده طرح های روز دنیا تنها کافیست که واژه شومینه به انگلیسی ترجمه شود و سپس آن را در مرورگر خود جستجو کنید . در عرض چند ثانیه شما با طیف وسیعی از طرح‌های مختلف ششمین مواجه خواهید شد .

شومینه مدرن دیگر همانند انواع قدیمی خود از یک طراحی اصلی بهره نمی برد . در واقع شومینه های قدیمی به این صورت بود که دارای یک طراحی اصلی بود . و سپس قسمت های مختلفی بر حسب ذوق و سلیقه افراد به آن اضافه میشد . اما این موضوع در مورد شومینه مدرن صادق نمیباشد و این محصولات از طرح های بسیار متفاوتی بهره می برند .

شومینه-مدرنبخاری شومینه ای

همانگونه که می دانید امروزه در بسیاری از منازل امکان استفاده از یک شومینه وجود ندارد . درست است که شبیه یکی از وسایل گرمایشی بسیار زیبا و محبوب می باشد . اما مشکلاتی که به هنگام نصب و راه‌اندازی چنین محصولاتی به وجود می آید . موجب می‌شود که بسیاری از افراد از داشتن چنین محصولی در منزل خود منصرف شوند . و به دنبال گزینه های دیگری برای گرمایش فضای خود بروند . اما همه افراد تمایل دارند که در صورت فراهم بودن شرایط دوباره محصولاتی همانند شومینه را در منزل و فضای خود داشته باشند . به عنوان مثال استفاده از یک شومینه هیزمی در منازل امروزی تقریباً غیر ممکن میباشد . علاوه بر مشکلاتی که برای تهیه این وجود دارد که تقریباً در مناطق شهری بسیار دشوار و غیر ممکن میباشد . مشکلات دیگری نیز برای استفاده از شومینه هیزمی در منازل آپارتمانی امروزی وجود دارد . به عنوان مثال خاکستر و زغال های باقی مانده بر سطح شومینه نیاز به نظافت و تمیز کردن دارند . این موضوع می تواند در بیشتر مواقع آلودگی نسبتاً زیادی ایجاد کند . همچنین شومینه دود بسیار بیشتری در مقایسه با بخاری های گازی ایجاد می کند . به همین موضوع نیز می‌تواند در مناطق شهری با مشکلاتی همراه باشد .

اما برای حل این مشکلات و اینکه افراد محصولات ای شبیه شومینه در منزل خود داشته باشند چاره ای اندیشیده شده است . امروزه برخی از انواع بخاری گازی به صورت یک شومینه طراحی می شوند . طراحی برخی از این محصولات به قدری زیبا می باشد که تاثیر چشم گیری در محیط اطراف خود دارد . شما می توانید با داشتن یکی از این محصولات زیبایی یک شومینه را در کنار آسایش یک بخاری گازی داشته باشید . در واقع داشتن چنین محصولاتی یک تیر و دو نشان می باشد . شما می توانید انواع بسیار مختلفی از بخاری شومینه ای را از طریق فروشگاه های مختلف در سطح شهر خریداری نمایید . نصب و راه اندازی این محصولات بسیار آسان می باشد و همانند یک بخاری گازی نصب می شوند .

شومینه-دیواری-برقیقیمت شومینه برقی

شاید اگر چند سال پیش در مورد شومینه صحبت می کردید . تنها محصولی که به ذهنتان خطور می کرد شومینه هیزمی بود . در واقع این محصول قدیمی ترین و شناخته شده ترین نوع شومینه می باشد . که همچنان بعد از گذشت سالیان طولانی از طرفداران زیادی برخوردار است . این موضوع تا جایی پیش رفته است که بسیاری از افراد طرح های دیگر شومینه را اصلا قبول ندارند . و اظهار میکنند که تنها شومینه واقعی در واقع شومینه هیزمی میباشد . و محصولات دیگر از جمله شومینه گازی و شومینه برقی در واقع کپی های بی کیفیت از این محصول زیبا می باشند . اما خوب نظرات متفاوتی در این زمینه وجود دارد و برخی بر این باورند که همانند سایر محصولات . شومینه نیز باید مشمول رشد صنعت و تکنولوژی شود . به همین دلیل بدیهی است که طرح های دیگری از این محصولات به وجود آید . یکی از انواع شومینه هایی که تحول زیادی در این زمینه به وجود آورده شومینه برقی می باشد . شومینه برقی در واقع یک محصول بسیار زیبا و در عین حال کاربردی می باشد . مهمترین ویژگی و مزیت در مورد شومینه برقی این است که این محصول هیچگونه نیازی به تهویه ندارد . به همین جهت یکی از عمده ترین مشکلات در مورد شومینه که تهویه این محصول می باشد از بین میرود . شومینه برقی به لحاظ ظاهری دارای تنوع بسیار زیادی می باشد . همچنین این محصولات از وزن نسبتاً پایینی برخوردار می باشند که قابلیت جابجایی بالایی دارند . قیمت شومینه برقی بسیار متفاوت میباشد که بر حسب ابعاد و طراحی آن دسته بندی می شود . البته قیمت شومینه برقی تا حدود زیادی به توان گرمادهی این محصول نیز بستگی دارد .

شومینه-گازی

سوالات متداول شومینه ویلاسازه

 

آیا میتوان شومینه هیزمی را گازسوز کرد ؟

درگذشت گازسوز کردن وسایل هیزمی کمی دشوار و سخت بود . اما امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی این کار بسیار آسان و سهل میباشد . شما با استفاده از یک نازل گازی به راحتی می توانید هر وسیله ای را تبدیل به یک محصول گازسوز نمایید . این موضوع در مورد شومینه های هیزمی نیز صادق میباشد . حتی گاهی اوقات می‌تواند شخصاً اقدام به ساخت نازل مورد نیاز خود برای گازسوز کردن شومینه کنید .

 

دودکش شومینه را چگونه نصب کنیم ؟

بیشتر شومینه ها به صورت هیزمی می باشند و دود نسبتاً زیادی در آن ها تولید می شود . به همین دلیل اهمیت نصب دودکش و نصب صحیح آن بسیار زیاد می باشد . زمانی که دودکش شما به درستی نصب نشده باشد عمل نمی توانید کاربرد مناسبی از شومینه خود داشته باشید . اگر شومینه شما به صورت ثابت می باشد سعی کنید برای نصب دودکش آن از یک فرد متخصص کمک بگیرید . اما در مورد شومینه های فلزی و متحرک برای نصب دودکش فقط کافیست مراحل راه مانند نصب دودکش های بخاری گازی انجام دهید .

 

چه نوع هیزمی برای استفاده در شومینه مناسب است ؟

شما می‌توانید تقریباً تمامی هیزم ها را برای سوزاندن در شومینه مورد استفاده قرار دهید . اما نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که هیزم شما حتماً باید کاملاً خشک باشد . زمانی که هیزم دارای رطوبت باشد علاوه بر این که سوختن آن بسیار زمان بر خواهد بود ، دود زیادی نیز در اثر سوختن آن تولید خواهد شد . چوب درختانی مانند بادام برای استفاده در شومینه بسیار مناسب می باشند .

 

چگونه شومینه را تمیز کنیم ؟

شومینه های گازسوز نیاز چندانی به نظافت ندارند . به دلیل اینکه در شومینه های گازسوز آلودگی خاصی ایجاد نمی شود . تنها کافیست گاهی اوقات با استفاده از یک دستمال نیمه مرطوب قسمت های مختلف شومینه را تمیز کنیم . اما در مورد شومینه های زغالی و هیزمی شما باید به صورت مداوم اقدام به تمیز کردن آنها نمایید . خاکستر و همچنین زغال های به جا مانده از سوختن هیزم میتواند کثیفی های زیادی را در فضای منزل به وجود آورد . به هم گلی شومینه شما به صورت دوره‌ای باید مورد نظافت قرار گیرد . برای این منظور می‌توانید از یک جارو و خاک انداز نسبتاً کوچک و ترجیحاً فلزی استفاده کنید .

ویلاسازه

ویلاسازه جدیدا محصولات زیادی در دست تولید دارد. این محصولات کمک میکنندتا لذت دو چندانی برای استراحت  برای هم میهنان عزیز فراهم شود. یکی از محصولات جدید ویلاسازه بخاری هیزمی میباشد. این محصول در نوع خود بینظیر است. ویلاسازه تولید کننده و فروش عمده تاب ریلکسی در ایران.

ویلاسازه علاوه بر این محصولات محصولات دیگری همچون،مبلمان اداری،تاب ریلکسی،هیتر فضای باز،آتشدان،صندلی راک،چادر مسافرتی،باربیکیو ،فوتبال دستی ،تجهیزات کمپینگو …. نیز تولید میکند.

همینطور برای اطلاع از قیمت انواع گلدان،مبلمان ویلایی،میز عسلی و تجهیزات باربیکیو و کلی محصول دیگه میتونید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

09142244372

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید. جهت عضویت در پیج اینستاگرام مبلمان فضای باز ویلا سازه روی لینک کلیک کنید.

دیدگاهی در مورد “شومینه

 1. azari_kiz گفت:

  آیا شومینه خانگی کاربردی است؟

 2. azari_kiz گفت:

  انواع شومینه خانگی جزو ضروریات گرمایشی منزل و از المان‌ها تزئینی هستند. اما سوالات درمورد این وسیله گرمایشی به نسبت سایر وسایل بیشتر است و طرز کارش پیچیده‌تر. از شومینه هیزمی گرفته تا شومینه گازی هر کدام ویژگی خاص خود را دارند. باید در نظر داشت قبل از استفاده از شومینه مسیر دودکش آن را حتما بررسی کنید.
  اگر غارنشین‌ها موفق شدند با دست خالی آتش روشن کنند پس شما هم می‌توانید.
  ۱- دودکش را بررسی کنید
  امنیت باید اولویت شما باشد. پیش از استفاده از شومینه و دودکش، متخصصی حرفه‌ای برای بررسی آن بیاورید. این بررسی باید سالانه و پیش از روشن شدن آتش انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید