چادر کمپینگ و چادر مسافرتی

چادر مسافرتی خیمه ایی

Travel tent یا همان چادر مسافرتی یکی از محصولات ضروری برای پیک نیک می باشد . اگر شما قصد کمپینگ یا مسافرت های خارج از شهر را دارید . چادر مسافرتی یا چادر کمپینگ یکی از محصولاتی است که حتماً باید به همراه داشته باشید . چادرهای مسافرتی دارای انواع بسیار مختلفی هستند . که به لحاظ شکل ظاهری و همچنین کاربرد دسته‌بندی می‌شوند . چادرهای مسافرتی به انواع سنگین ، نیمه سنگین و همچنین سبک دسته‌بندی می‌شوند . هر کدام از این محصولات دارای کاربردی هستند که بیشترین کارایی را در آن دارند . اگر شما نیز در نظر دارید یک چادر مسافرتی برای خود خریداری نمایید . باید ویژگی‌های زیادی را در نظر داشته باشید . در این مطلب سعی داریم شما را با انواع مختلف چادر آشنا کنیم . کاربرد هر کدام از آنها را به صورت مختصر برای شما شرح دهیم . پس اگر در نظر دارید چادر مسافرتی برای خود خریداری کنید . پیشنهاد می‌کنیم با ما در ادامه این مطلب همراه باشید . شما همواره میتوانید برای خرید و کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع چادر . به فروشگاه اینترنتی سبحان مراجعه کنید .

چادر کمپینگ ویلاسازهچادر مسافرتی فنری

چادر مسافرتی فنری ساده‌ترین و همچنین رایج‌ترین نوع چادر را در کشور ما می باشد . تقریباً در اکثر خانه های ایرانی میتوانید یکی از این چادرها را مشاهده کنید . چادرهای فنری دارای ظرفیتهای متفاوتی هستند . برای ساخت این چادرها از ستون‌های فنری استفاده می‌شود . که به آسانی قابل باز و بسته شدن میباشند . نصب و راه اندازی این چادرها بسیار آسان می باشد . کافیست فقط چادر را از داخل کیف مخصوص بیرون آورید و سپس بر روی زمین قرار دهید . خواهید دید که چادر خود به خود باز می شود و شما به راحتی می توانید از آن استفاده کنید . بسته بندی و همچنین جمع آوری این چادر نیز به همان اندازه آسان می باشد . تنها باید نوع خم کردن چادر را برده باشید تا به درستی آن را جمع آوری کنید .

چادر مسافرتی ویلاسازهمناسب برای سفرهای خانوادگی

چادرهای مسافرتی فنری برای سفرهای خانوادگی کاملا مناسب می باشند . اما باید دقت داشته باشید که این چادرها در برابر شرایط آب و هوایی مختلف مقاوم نیستند . چادر فنری نمی‌تواند عایق مناسبی در برابر هوای بسیار گرم یا بسیار سرد باشد . به همین دلیل این چادر برای استفاده در شرایط متعادل مناسب است . استفاده از صادر و فرهنگی برای مکان هایی که نیاز به پیاده‌روی زیادی دارید . و مجبور هستید چادر را مسافتی تقریباً طولانی با خود حمل کنید . به دلیل وزن نسبتاً زیادی که دارند مناسب نمی باشند .

 

چادر کمپینگ عصایی

چادرهای عصایی اولین انتخاب برای کوهنوردان و همچنین کمپر های حرفه ای می باشد . حالت آیرودینامیکی و همچنین وزن نسبتا پایین ، از جمله ویژگی‌های منحصر به فرد این محصول می  باشد . این چادرها دارای ستون هایی از جنس فایبرگلاس می باشند . دلیل نامگذاری این نوع چادر حالت ستون های آن می باشد . که به شکل عصا می باشند . استفاده از ستون هایی با جنس فایبرگلاس تا حدود زیادی موجب کاهش وزن چادر می شود . همین موضوع سبب می شود تا شما بتوانید چادر را برای مسافت های طولانی با خود حمل کنید .

چادر عصایی مقاومت بالایی در برابر شرایط آب و هوایی دارد . که می توانید از این چادر در دماهای پایین به راحتی استفاده کنید . به همین دلیل استفاده از این چادر برای کمپینگ در کوهستان و همچنین جنگل مناسب می باشد . با یک آموزش مختصر میتوانید به راحتی نحوه باز و بسته کردن چادر عصایی را یاد بگیرید .

تجهیزات سفرچادر مسافرتی اتوماتیک

چادر اتوماتیک در واقع جدیدترین و پیشرفته ترین نوع چادر مسافرتی می باشد . نصب و همچنین جمع آوری بسیار آسان و سریع این محصول ، آن را تبدیل به یکی از محبوب ترین چادرهای مسافرتی کرده است . این چادر بهترین محصول برای افرادی است که حوصله باز و بسته کردن چادر را ندارند . مکانیزم چادرهای اتوماتیک تا حدود زیادی شبیه به چتر می باشد . در واقع این محصول ترکیبی از چادرهای عصایی و همچنین فنری با ساختار چتر می باشد .

جهت راه اندازی و باز کردن چادر را باید پایه‌های آن را باز کنید . سپس قسمت مرکزی را به سمت بالا بکشید . خواهید دید که چادر به راحتی باز و قابل استفاده خواهد شد . برای جمع آوری و بستن چادر کافیست همین مراحل را به صورت برعکس انجام دهید . این چادرها دارای وزن نسبتا بالایی می باشند . به همین دلیل برای جابجایی به وسیله ای مانند اتومبیل نیاز دارید .

 

چادر قابل حملچادرهای کمپینگ به لحاظ شکل ظاهری

چادر مسافرتی ژئودزیک

نام این چادر از روی یک معادله ریاضی معروف گرفته شده است . در واقع ژئودزیک به معنی کوتاهترین مسیر بین دو نقطه بر روی زمین می باشد . استفاده از ستون های متعدد در این چادرها که همدیگر را در نقاط مختلف قطع می‌کنند . همین موضوع موجب می‌شود تا مثلث های مختلفی در ساختار چادر به وجود آید . این ستون ها با این روش ترکیب باعث به وجود آمدن سازه محکمی می‌شوند . این سازه باعث می‌شود تا فشار وارد شده بر روی چادر به قسمت های مختلف تقسیم شود . به همین دلیل این چادرها را با ثبات ترین و بهترین چادر در شرایط طوفانی می باشد . این چادر می تواند در مکان های کوهستانی و دامنه های بادخیز استفاده شود . همچنین می توانید برای صعود به قله های مرتفع از این چادر استفاده کنید .

چادر ژئودزیک معمولاً دارای ابعاد کوچکی می باشد . که موجب می‌شود دارای وزن پایین و قابلیت جابجایی بالایی باشد . البته نوع دیگری از این تابلوها نیز وجود دارد . این چادرها به چادرهای نیمه ژئودزیک معروف هستند . برای مناطق نیمه طوفانی و نیمه مرتفع مناسب هستند . چادرهای نیمه ژئودزیک دارای ستون‌های کمتری هستند .

 

 

چادر کمپینگ گنبدی

چادر گنبدی می تواند دارای دو عدد ستون باشد . به شکل ظاهری آن را به حالت مربع در می‌آورد . همچنین در برخی از چادر های گنبدی از سه عدد ستون استفاده میشود . شکل ظاهری این نوع چادر ها به صورت شش ضلعی می باشد . قسمت وسط چادر دارای ارتفاع بلند ترین می باشد . که می توانید به صورت راحت تری در قسمت وسط حرکت کنید . هر میزان که ابعاد چادر گنبدی و ظرفیت آن کمتر باشد ، چادر دارای ثبات و مقاومت بیشتری می باشد . اما به هر میزان که ظرفیت و ابعاد چادر افزایش یابد . باعث کاهش ثبات و مقاومت چادر می شود .

 

چادر کمپینگ تونلی

چادر تونلی را می توان محبوب ترین چادر برای خانواده دانست . البته این محبوبیت مربوط به کشورمان نمی باشد . در واقع چادر تونلی یک چادر محبوب برای مسافرت های خانوادگی در سطح بین‌المللی می‌باشد . بسیاری از تولیدکنندگان در کشور ما این نوع چادر را تولید نمی کنند . تولید نکردن چادر تونلی در کشور ما می تواند دلایل زیادی داشته باشد . قیمت بالا و همچنین عدم تسلط بر ساخت آن می‌تواند قسمتی از این دلایل باشد .

در چادرهای تونلی استفاده بهینه از تمام فضا می‌شود . ستون های فایبرگلاس به صورت نیم دایره در کنار هم قرار می‌گیرند . و به شکل یک تونل ظاهر می شوند . چادر های تونلی دارای ابعاد و سایزهای بسیار متنوعی هستند . که می‌تواند مناسب برای خانواده‌های کم جمعیت یا پر جمعیت باشد . در طی سالیان اخیر برخی از تولیدکنندگان انواع مختلفی از چادر تونلی را تولید کرده‌اند . شما میتوانید با مراجعه به فروشگاه اینترنتی سوبیا طرح های مختلف این محصولات را مشاهده کنید .

 

 

چادر مسافرتی خط الراسی

این نوع چادر را می‌توان قدیمی‌ترین نوع چادر دانست . چادر خط الراسی دارای دو عدد ستون در دو طرف می باشد . این ستون‌ها به وسیله یک ستون به همدیگر متصل می‌شوند . البته انواع جدیدتری از این نوع چادر طراحی شده است دارای مکانیزم متفاوتی است . چادر های جدید به لحاظ شکل ظاهری شباهت زیادی به انواع قدیمی دارند . اما به جای استفاده از دو عدد ستون از قطعات زیادی که به شکل اسکلت در می‌آیند استفاده می‌شود . یکی از معروف‌ترین انواع این نوع چادر ، چادرهای امدادی می باشند . چادرهای امدادی دارای یک اسکلت بسیار محکم می باشند . این اسکلت وظیفه نگه داشتن چادر را بر عهده دارد .

چادرهای خط الراسی معمولاً دارای ابعاد بزرگی هستند . حتی برخی از انواع این چادرها برای سیرکهای سیار استفاده می شود . ظرفیت این نوع چادر ها می‌تواند حتی بیش از ۱۰۰ نفر باشد . این نوع چادر ها بسیار سنگین می باشند و بدون استفاده از وسیله مناسب قابل جابجایی نیستند . البته چادرهای خط الراسی دارای اندازه های کوچکتری نیز هستند . اخیراً سایزهای تک نفره و دو نفره نیز برای این محصول طراحی شده است .

 

چادر کمپینگ هرمی

چادر حرم یکی از انواع چادرهای مسافرتی می باشد . که می‌تواند مناسب برای کمپینگ و مسافرت های کوتاه مدت باشد . این چادر کمپینگ دارای وزن بسیار پایین می باشد . که موجب می‌شود قابلیت جابجایی بالایی داشته باشد . چادر های هرمی به صورت تک ستون می باشند . برای ساخت این چادرها از چادرهای سرخپوستی الهام گرفته شده است . شکل هرمی و مثلثی این چادرها کاملا شبیه به چادرهای سرخپوستی می باشد . چادر هرمی یکی از انواع بسیار محبوب چادر مسافرتی در تمام دنیا می باشد .

شاید یکی از مهمترین معایب چادر هرمی تک لایه بودن این محصول می باشد . به دلیل پایین آوردن قیمت و همچنین وزن این محصول . چادر های هرمی اکثراً به صورت تک لایه می باشند . همین موضوع موجب می‌شود تا این چادر های کمپینگ . مناسب استفاده در شرایط آب و هوایی معتدل باشند . چادر هرمی برای استفاده در آب و هوای گرم یا سرد مناسب نمی باشد . البته برخی از انواع چادر هرمی وجود دارند که دارای مقاومت بالایی هستند . به عنوان مثال چادر هرمی ۱۰۰% کتان انگلیسی یکی از چادرهای بسیار مقاوم در شرایط آب و هوایی مختلف است .

دیگر محصولات ویلاسازه

ویلاسازه علاوه بر این محصولات محصولات دیگری همچون،تاب فضای باز،صندلی تابی،بخاری فضای باز،آتشدان،صندلی راک،تخت کنار استخری،باربیکیو ،فوتبال دستی ،استند گل،سایه بان چتری و …. نیز تولید میکند.ویلاسازه در کنار فروش تکی  برای همکاران عزیز نیز به صورت عمده محصولات خود را ارئه میکند(فروش عمده تاب ریلکسی).

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید. جهت عضویت در پیج اینستاگرام مبلمان فضای باز ویلا سازه روی لینک کلیک کنید.