چیدمان سنگفرش مناسب برای دکوراسیون باغ و ویلا

چیدمان سنگفرش

چیدمان سنگفرش مناسب برای دکوراسیون باغ و ویلا

چیدمان سنگفرش مناسب برای دکوراسیون باغ و ویلا

تا به حال به چیدمان سنگفرش مناسب برای دکوراسیون باغ و ویلایتان دقت کرده‌اید. چیدمان سنگفرش علاوه بر زیبایی باغ و ویلا، فضایی برای چینش مبلمان فضای باز، آلاچیق، فضای بازی کودکان و  مسیری برای قدم زدن داخل فضای سبز ایجاد می‌کند. در نتیجه برای چیدن سنگفرش باید به کاربرد آن دقت کرد. در اینجا سعی داریم تا چند الگوی پر طرفدار چیدمان سنگفرش مناسب برای دکوراسیون باغ و ویلا را که به باغ و باغچه شما جذابیت می‌دهد، معرفی کنیم.

یکی از آیتم‌های زیبایی باغ، چیدمان اصولی سنگفرش آن می‌باشد.

چیدمان سنگفرش
چیدمان سنگفرش

نوع سنگفرش در نحوه چیدمان مبلمان فضای باز نیز بی‌تاثیر نیست.

از انواع چیدمان سنگفرش می‌توان به الگوی گرد و دایره‌ای، الگوی بافت‌های دندانه‌دار، الگوی بافت سبدی، الگوی پره‌های اروپایی، الگوی راست چین، الگوی شطرنجی، الگوی طبیعی و نامنظم اشاره کرد.

چیدمان سنگفرش ویلا
چیدمان سنگفرش ویلا

برای چیدمان مبلمان فضای باز و یا چیدمان سنگفرش کف آلاچیق و سایبان، اولین سوالی که به ذهن ما می‌رسد این است که علاقه ما بیشتر به کدام سمت متمایل است؟

چیدمان فضای سنتی و یا چیدمان مدرن

همه ما براین مطلب واقفیم که این لوازم چیدمان هستند که حال و هوای سنتی و یا مدرن را ایجاد می‌کنند.

مثلا یکی از روش‌های چیدمان سنتی و حفظ ظاهر باغ، چیدمان نامنظم سنگفرش است که جلوه‌ای طبیعی به محیط می‌دهد که در این صورت باید از مبلمان مناسب این فضا استفاده شده باشد تا حس سنتی را به اطراف و بیننده القا کند.

چیدمان سنگفرش سنتی
چیدمان سنگفرش سنتی

همچنین چیدمان شطرنجی که چمن و سبزه از لابلای قطعه‌های سنگفرش خودنمایی می‌کنند، از نمونه‌های چیدمان سنتی و روستایی بشمار میرود.

درچیدمان سنتی هرچه بیشتر فضای ساده و چوبی رعایت شود، بیشتر به ببیننده حس صمیمیت القا می‌شود.

چیدمان‌های  مدرن، دیگر خبری از سنگ‌های ریز و درشت با رنگ های تیره و روشن نیست. در این چیدمان‌ها، از سنگ های یک اندازه و تک رنگ استفاده می گردد و برای چیدمان

سنگ‌ها روی زمین از  الگوهای کامپیوتری استفاده می شود.

چیدمان مدرن

 

 

 

 

درباره نویسنده