وبلاگ ویلاسازه, صندلی تابی

7 مدل زیبا از صندلی تابی بدون پایه مناسب فضای داخلی

صندلی تابی بدون پایه

7 مدل زیبا از صندلی تابی بدون پایه مناسب فضای داخلی

 

تاب ریلکسی مانند یک ننو برای بزرگسالان هستند . آنها را می توان از یک شاخه درخت محکم و یا یک ساختار محکم آویز کرد و از حرکتی آرامی که برای شما می دهند لذت ببرید. صندلی های تابی بدون پایه مانند تاب باغی انواع و طرح های مختلفی دارند و میتوان آن ها را در داخل خانه و یا ویلای خود استفاده کنید. و می توانید از سقف خانه و یا درختی در باغ آویزان کنید.

تاب ریلکسی ها اشکال مختلفی دارند که به دو گروه اصلی تاب ریلکسی دو نفره و تاب ریلکسی یک نفره تقسیم میشوند.

تاب دخترانه اشکی villasaze.irصندلی های آویز مناسب داخل خانه

طرح های بسیار زیبایی از این نوع صندلی هستند که در داخل خانه بسیار زیبا جلوه می دهند و خانه شما را زیبا می کند. تنها مشکل اصلی برای استفاده در داخل کمبود فضا و پیدا کردن مکان مناسبی برای این نوع تاب هست. شما به مکانی نیاز دارید تا بتوانید به صندلی تابی مقداری آزادی عمل بدهید. بنابراین نباید کنار صندلی، اشیاء وجود داشته باشد.

توجه به نشیمن راحت در صندلی تابی

یک صندلی ریلکسی هر چقدر هم که زیبا و گران قیمت باشد ، اما اگر نشیمن مناسبی نداشته باشد نمی توانید از آن استفاده کنید . شما ساعت های طولانی را بر روی صندلی ریلکسی سپری خواهید کرد ، به همین دلیل باید به راحتی نشیمن آن توجه زیادی داشته باشید . گاهی اوقات برخی از مدل های ارزان قیمت و ساده ، دارای نشیمنی به مراتب بهتر از مدل های گران قیمت می باشند . پس به هنگام خرید تاب ریلکسی به این نکته توجه زیادی داشته باشید .

تشک های استفاده شده بر روی صندلی باید کاملاً راحت باشند ، همچنین الیاف و اسفنج های استفاده شده در داخل تشک باید کاملاً با کیفیت باشند . استفاده از مواد اولیه درجه یک می ‌تواند تضمین خوبی برای کیفیت محصولات باشد . استفاده از فوم سرد و همچنین الیاف ویسکوز در داخل تشک صندلی ریلکسی ، می تواند راحتی قابل توجهی را برای شما به ارمغان بیاورد . همچنین نوع پارچه هایی که برای تشک استفاده می شود بسیار مهم می باشد . جنس پارچه ها باید کاملا نرم باشد تا به هنگام استفاده از آنها احساس بدی نداشته باشید .

ارزانترین تاب های ریلکسی بازار
نکته دیگری که در مورد نشیمن صندلی ریلکسی باید در نظر داشته باشید ، زاویه نشیمن می باشد . زاویه پشتی باید به گونه‌ای باشد که در آن احساس راحتی کنید . البته برای این منظور حالت استانداردی وجود ندارد ، به دلیل اینکه افراد در حالت های مختلف احساس راحتی می کنند . شما نیز باید توجه داشته باشید که در چه حالتی احساس راحتی می کنید ، همین ویژگی را در انتخاب صندلی ریلکسی مناسب دخیل کنید .
به طور کلی شما مبلغ قابل توجهی را برای خرید تاب ریلکسی هزینه میکنید ، پس باید بتوانید کاربرد مناسبی از وسیله خریداری شده داشته باشید .

تاب ریلکسی

تاب ریلکسی آویز طرح برگ

تاب ریلکسی

تاب ریلکسی آویز طرح گلبرگ

 

 

مقاومت صندلی و تحمل وزن صندلی تابی

صندلی‌های ریلکسی دارای تحمل وزن های متفاوتی می باشند . تاب ریلکسی های کودک دارای تحمل وزن پایین تر می باشند ، که معمولاً در حدود ۳۰ الی ۷۰ کیلوگرم می باشد . اما صندلی های درسی که برای افراد بزرگسال طراحی می‌شود ، دارای تحمل وزن به مراتب بیشتری می باشند . تحمل وزن این صندلی های ریلکسی می ‌تواند از ۱۳۰ کیلوگرم تا ۳۵۰ کیلوگرم متغیر باشد . دلیل این تفاوت در تحمل وزن میزان ظرفیت مختلف صندلی ریلکسی می باشد ، که از صندلی های یک نفره تا صندلی های ریلکسی خانواده متغیر می‌باشند .
شما نیز باید به هنگام خرید صندلی ریلکسی به تحمل وزن آن توجه ویژه داشته باشید ، تحمل وزن صندلی ریلکسی باید بیشتر از وزن شما باشد . اجازه بدهید این موضوع را با ذکر مثالی برای شما توضیح دهیم ، به عنوان مثال اگر وزن شما ۷۰ کیلوگرم باشد به هنگام نشستن ، در حدود ۳۰ کیلوگرم نیز فشار به صندلی وارد خواهید کرد . این میزان از فشار با توجه به نوع نشستن شما می‌تواند متفاوت باشد . پس اگر تحمل وزن یک صندلی ریلکسی در حدود ۱۳۰ کیلوگرم می باشد ، استفاده از آن حداکثر برای افرادی که دارای ۸۰ الی ۹۰ کیلوگرم می باشند مناسب می باشد . اگر وزن شما از این حد بیشتر باشد ، ممکن است به هنگام نشستن اسکلت صندلی بشکند یا پایه آن خم شود .
تحمل وزن صندلی گچی ارتباط مستقیمی با مقاومت اسکلت سبد ، همچنین میزان تحمل وزن فنر دارد . همچنین اگر از صندلی های ریلکسی دارای پایه استفاده می کنید ، باید بدانید که پایه مهم ترین قسمت در تحمل وزن صندلی ریلکسی می باشد . ضخامت فلزی که برای پایه استفاده می‌شود باید متناسب با تحمل وزن پایه باشد .

تاب ریلکسی

تاب ریلکسی پنج ضلعی

تاب ریلکسی

صندلی تابی سلطنتی

تاب ریلکسی

صندلی بدون پایه شکوفه

تاب ریلکسی

تاب ریلکسی مدور

تاب ریلکسی

تاب ماه بدون پایه

درست است که صندلی های آویز انواع مختلفی دارند ولی همه ی آن ها یک اصول پایه دارند. باید راحت باشند نوع های دایره و بیضوی همیشه راحت تر از مدل های دیگر هستن بنابراین بیشتر مردم دنبال طرح های گرد و بیضوی هستند. باید مستحکم باشد. و سبک باشد و در برابر رطوبت مقاومت خوبی داشته باشد.

برای اطلاعا بیشتر میتوانید مقاله 10 تاب ریلکسی برتر بازار و تاب ریلکسی چیست و چه کاربردی دارد را مطالعه بفرمایید.

در بالا انواع مدل های این صندلی را مشاهده کردید . امیدواریم تا طرح دلخواه خود مناسب با دکوراسیون خود را بیابید و از ساعات آرامش خود لذت ببرید.

صندلی تابی مدرن ویلاسازه

تاب ریلکسی تولید شده شرکت ویلاسازه

صندلی تابی مدرن ویلاسازه1

تاب ریلکسی تولید شده شرکت ویلاسازه

سوالات متداول

برای قرار دادن صندلی تابی چقدر فضا نیاز داریم ؟

به طور میانگین برای قرار دادن صندلی تابی یاهمان تاب ریلکسی به فضایی در حدود یک و نیم متر مربع نیاز دارید . البته این فضا می تواند با توجه به مدل های مختلف صندلی تابی بزرگتر و کوچکتر شود. به عنوان مثال برای صندلی تابی کوچک به فضایی در حدود یک متر مربع نیاز دارید . همچنین صندلی تابی دونفره فضایی در حدود دو متر مربع را اشغال میکند .

 

صندلی تابی بدون پایه را از کجا آویزان کنیم ؟

صندلی تابی مدرن ویلاسازه2

تاب ریلکسی تولید شده شرکت ویلاسازه

اگر بخواهید از صندلی تابی بدون پایه در فضای داخل منزل استفاده کنید . باید یک قلاب محکم برای آویزان کردن صندلی تابی در نظر بگیرید . یک قلاب فلزی که مستقیماً به تیرآهن جوش داده شود ، می‌تواند برای آویزان کردن صندلی تابی بسیار ایده آل باشد .

صندلی تابی مدرن ویلاسازه3

تاب ریلکسی تولید شده شرکت ویلاسازه

ابعاد صندلی آویز تک نفره چقدر است ؟

ابعاد این محصولات می توانند با توجه به طرح‌های مختلف آن متغیر باشد . ولی اگر بخواهیم به طور میانگین ابعادی برای صندلی تابی تک نفره عنوان کنیم . این‌گونه می‌توان گفت که صندلی تابی تک نفره دارای قطری در حدود یک متر می باشد .

صندلی تابی مدرن ویلاسازه4

تاب ریلکسی تولید شده شرکت ویلاسازه

تحمل وزن صندلی تابی تک نفره چقدر است ؟

صندلی تابی تک نفره میتواند تحمل وزنی در حدود ۱۵۰ کیلوگرم داشته باشد . البته اگر این محصولات را به صورت بدون پایه استفاده می کنید . تحمل وزن آن به طور کامل بستگی به استحکام قلابی دارد که صندلی تابی را از آن آویزان می کنید .

صندلی تابی مدرن ویلاسازه6

تاب ریلکسی تولید شده شرکت ویلاسازه

دیگر محصولات ویلاسازه

ویلاسازه علاوه بر این محصولات محصولات دیگری همچون،تاب ویلایی،تاب ریلکسی،بخاری فضای باز،آتشدان،صندلی راک،تخت کنار استخری،باربیکیو ،فوتبال دستی ،استند گل،سایه بان چتری و …. نیز تولید میکند.ویلاسازه در کنار فروش تکی  برای همکاران عزیز نیز به صورت عمده محصولات خود را ارئه میکند(فروش عمده تاب ریلکسی).

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید. جهت عضویت در پیج اینستاگرام مبلمان فضای باز ویلا سازه روی لینک کلیک کنید.

منبع : مبلمان فضای باز ویلا سازه

 

بازگشت به لیست

دیدگاهی در مورد “7 مدل زیبا از صندلی تابی بدون پایه مناسب فضای داخلی

  1. نرگس گفت:

    استفاده از صندلی تابی برای همه لذت بخشه ما قبلا از سایت سوبیا که تنوع صندلی تابی هاش بسیار زیاد بود یدونه خرید کرده بودیم ولی از اونجایی که ویلاسازه تولید کننده این صندلی های تابی زیبا هستن یدونه ریلکسی طرح گلبرگ رو سفارش دادیم فقط برای این مدل تاب ها که آویز هستند وپایه ندارن باید مراقب بود که از یه جای محکم آویز بشن که موقع استفاده سقوط نکنه

  2. azari_kiz گفت:

    طرح های یک صندلی تابی می تواند به طور بسیار متفاوت باشد. همانطور که می تواند درمواد مورد استفاده برای ساخت گوناگون باشد. برخی از مدل های صندلی آویزان در فضای باز به گونه ای طراحی شده اند که از شاخه درخت یا سایر تکیه گاه های محکم آویزان شوند. بنابراین اغلب برای این منظور دارای طناب یا زنجیر هستند. خود صندلی اغلب از مواد مصنوعی ساخته می شود که بادوام و ضد آب است. و صندلی اغلب به گونه ای ساخته می شود که برای حمل آسان به نقاط مختلف حتی مثل کمپینگ در طبیعت قابل حمل باشد. مدل‌های صندلی آویز داخلی و مدل‌های ساخته شده برای تراس یا باغ معمولاً سنگین‌تر و بزرگ‌تر از صندلی‌های کمپینگ هستند.
    صندلی تابی نوعی صندلی بدون پایه است که در به وسیله زنجیر یا طناب به سقف یا واحد تکیه گاه نصب می شود. با ما در دکورانیک برای دانستن این نوع صندلی همراه باشید. صندلی تابی اغلب به صورت آزاد و آویزان است. به این معنی که می تواند آزادانه تاب بخورد یا حرکت کند. مدل های صندلی آویز یا تابی داخلی اغلب توسط یک زنجیر یا طناب که به یک قلاب متصل است آویزان می شوند. این قلاب باید به یک گل میخ یا تیر در سقف اتاق محکم شود تا ازتحمل وزن صندلی اطمینان حاصل شود. و هر کسی که روی آن صندلی می نشیند می تواند بدون آسیب رساندن به سقف یا صندلی از آن استفاده کند.

دیدگاهتان را بنویسید