آموزش ساخت تاب, وبلاگ ویلاسازه

9 ایده ساخت تاب ویلایی ارزان قیمت و زیبا

ساخت تاب ویلایی

9 ایده ساخت تاب ویلایی ارزان قیمت و زیبا

 

ساخت تاب ویلایی چوبی نسبتا ساده هست . هر مبتدی کار می تواند با یک سری ابزار نجاری تاب خود را بسازد. تا یک ویژگی منحصر به فرد به مبلمان باغ خود بدهد.

تاب های ویلایی مکانی برای نشستن با خانواده خود در گرمای تابستان و و در سرمای ملایم غروب ها در زیر یک پتوی گرم می باشد. شما می توانید این تاب های ویلایی را خودتان برای حیاط خانه های خود و یا ویلاهای خود داشته باشید.

تاب ها به چهار دسته اصلی تقسیم میشوند.تاب ویلایی یک نفره ،تاب ویلایی دو نفره، تاب ویلایی سه نفره  ،و تاب ویلایی خانواده.در این مقاله به شما کمک میکنیم تا یکی از این تاب ها را بسیازید.

تاب باغی ویلایی ویلایی

تاب باغی و تاب ویلایی تولید شده در ویلاسازه با طرحهای مدرن و خاص به صورت سفارشی و رنگبندی دلخواه

اگر برای خرید تاب های ویلایی فلزی زیبا و گران قیمت پولی ندارید. باغ خود را محدود نکنید ، می توانید از ایده های ساده و ارزان قیمت ما استفاده کنید. تا لحظات دلنشینی برای خود و خانواده خود ایجاد کنید.

برای اطلاعات ازتاریخ تاب ویلایی اینجا کلیک کنید.

توجه به جزئیات هنگام ساخت تاب ویلایی

اگر شما تجربه ساخت یک کتاب ویلایی را ندارید ، و برای اولین بار می خواهید این کار را انجام دهید . باید به روش آزمون و خطا این کار را انجام دهید ، همچنین می توانید از ایده ها و راهنمایی های مختلف استفاده کنید . کسب اطلاعات و دریافت راهنمایی همیشه می‌تواند در پیشبرد کارها موثر باشد . یک تاب ویلایی از قطعات بسیار مختلفی تشکیل می‌شود ، هر کدام از آنها کاربرد مخصوصی دارد . برخی اوقات نبود یک قطعه کوچک باعث می‌شود ، تا کارکرد کل مجموعه با مشکل مواجه شود . در بسیاری از اوقات نبود یک پیچ کوچک در موتور اتومبیل ، می‌تواند عملکرد کل موتور را تحت تاثیر قرار دهد ، حتی باعث شود که مشکلات زیادی برای موتور شما به وجود بیاید . پس اگر می‌خواهید برای ساخت یک تاب ویلایی اقدام کنید ، توجه به جزئیات یکی از اصول اولیه می باشد .

تاب باغی ویلایی ویلاسازه

تاب مدرن ویلایی به طرحهای لاکچری و شیک بسیار مقاوم تولید شده در شرکت ویلاسازه

یکی از جزئیاتی که اکثر افراد توجهی به آن نمی‌کنند ، استفاده از قلاب های مناسب برای آویزان کردن صندلی می باشد . شاید در ابتدا در استفاده از قلاب هیچ مشکلی نداشته باشید ، و به راحتی بتواند پاسخگوی نیاز شما میباشد . اما به مرور زمان کیفیت خود را از دست خواهد داد ، و شاید یک روز باعث آسیب دیدن شما یا عزیزانتان شود . پس به دقت نوع قلاب ، ضخامت و تحمل وزن آنها را بررسی کنید .
یکی دیگر از نکات جزئی که باید به آن توجه داشته باشید ، زاویه صندلی تاب می باشد . زاویه صندلی باید به گونه‌ای باشد که هنگام نشستن بر روی آن احساس راحتی داشته باشید . همچنین به هنگام استفاده از صندلی بیش از حد به جلو یا عقب خم نشود . در این صورت امکان دارد شما از روی صندلی به پایین بیفتید .

تاب باغی ویلایی ویلایی

تاب تابی یا تاب باغی به صورت سفارشی هم از نظر طرح و هم رنگبندی قابل اجرا در ویلاسازه

استفاده از زنجیر و طناب های با کیفیت

به هنگام ساخته تاب ویلایی سعی کنید که نکات ایمنی را کاملاً رعایت کنید ، نکات ایمنی شاید در ظاهر بسیار ساده باشند اما گاهی اوقات موجب حفظ جان شما خواهند شد . پس در رعایت نکات ایمنی جدیت داشته باشید ، و کاملاً سختگیرانه این کار را انجام دهید . به دلیل این‌که عواقب ناشی از رعایت نکردن اصول ایمنی ، متوجه شما و عزیزانتان خواهد شد .
یکی از نکات ایمنی که باید توجه زیادی به آن داشته باشید ، کیفیت و مقاومت زنجیر یا طناب‌های می باشد که استفاده می کنید . شما از انواع مختلف زنجیر یا طناب برای آویزان کردن صندلی ، از پایه تاب یا مکانی دیگر استفاده می کنید . به همین دلیل باید کیفیت و مقاومت زنجیر یا طناب متناسب با نیاز شما باشد . دقت داشته باشید که زنجیر دچار پارگی نباشد ، طنابی که از آن استفاده می کنید پوسیده نباشد . سعی کنید از زنجیر یا طناب های یک تکه استفاده کنید ، به دلیل اینکه دارای مقاومت بیشتری می باشند .
از بستن طناب به لبه هایی که امکان بریدن طناب را دارند کاملا خودداری کنید ، حرکت طناب بر روی سطوح مختلف می‌تواند در بلندمدت باعث ساییدگی و پاره شدن طناب شود . به همین دلیل تا جایی که می‌توانید از اقلاب استفاده کنید ، و طناب را با استفاده از قلاب از سطوح مختلف آویزان کنید . اما اگر ناچار هستید طناب را به سطوح مختلف ببندید ، هر چند وقت یکبار طناب را مورد بررسی قرار دهید .
برای تثبیت زنجیر سعی کنید از پیچ و مهره های مخصوص استفاده کنید ، گره زدن زنجیر یکی از اشتباهات می باشد که بعضی افراد آن را مرتکب می شوند . گره زنجیر به راحتی می تواند در اثر تکان های مختلف باز شود .

تاب باغی ویلایی ویلایی

تاب فضای باز با مقاومت بالا در برابر رطوبت و برف و باران تولید شده در شرکت ویلاسازه

طرح شماره 1

این طرح روباز ساده هر آنچه را که شما نیاز دارید به شما می دهد تا بتوانید یک ایوان زیبا را بسازید. از پشتی فوق العاده بالایی برای راحتی بیشتر برخوردار است.

در طرح صندلی تابی روبرو از چوب و زنجیر استفاده شده هست شما حتی می توانید از یک صندلی چوبی کهنه استفاده کنید و یک رنگی به آن بزنید و با زنجیر آویزانش کنید

صندلی تابی

صندلی تابی

طرح شماره 2

یک تاب باغی 2 نفره با دکوری زیبا  و چوبی دید مناسبی برای باغ شما می دهد . در این صندلی به جای زنجیر از طناب مقاوم استفاده شده است. با نگاهی به این صندلی خواهید فهمید که ساخت آن چندان هم سخت نمی باشد.

نیمکت ویلایی

نیمکت ویلایی

طرح شماره 3

با دو پالت ، طناب ، رنگ و برخی ابزار اصلی می توانید این تاب ویلایی در فضای باز ویلای خود بسازید در هر جای حیاط شما این طرح خیلی زیبا به نظر خواهد رسید. با این تاب لحظات زیبایی را برای خانواده خو به ارمغان بیاورید.

تاب باغی ساده

تاب باغی ساده

طرح شماره 4

یک تاب ویلایی طرح کلاسیک زیبا با رنگی روشن مناسب برای مبلمان ویلایی روشن می باشد.
این تاب قدری پیچیده می باشد ولی می توانید با صرف مقداری هزینه و وقت بیشتر این تاب را به مبلمان ویلایی خود اضافه کنید
نیمکت ویلایی سفید

نیمکت ویلایی سفید

طرح شماره 5

یک تاب ویلایی نسبتا ساده ولی کامل هست که برای مبتدی کاران بسیار مناسب هست. در پایان کار خواهید دانست که ساخت این تاب چقدر آسان بوده و چقدر منظره ی زیبایی که حیاط شما می دهد.

صندلی تابی طرح چوب

صندلی تابی طرح چوب

طرح شماره 6

یک نیمکت آویز زیبا مناسب برای مبلمان فضای باز  که از زنجیر و طناب برای آویز کردن آن استفاده شده است. ساخت این نیمکت آویز نسبتا ساده هست. ولی وقت زیادی خواهد گرفت.

نیمکت باغی

نیمکت باغی

طرح شماره 7

شما قادر خواهید بود تا از یک تاب آویز استفاده کنید تا خانواده شما در یک آخر هفته لذت ببرند . برای ایجاد این اثر هنری مقاوم در برابر آب و هوا از سدر ، چوب قرمز یا کاج استفاده کنید. ساخت این تاب ساخت و زمان بر خواهد بود ولی در عوض یک تاب آویز کامل و مستقل می باشد

تاب آویز

تاب آویز

 

طرح شماره 8

یک تاب آویز بسیار ساده و ارزان قیمت با رنگی روشن مناسب برای مبلمان ویلایی شما. این تاب زمان کمی از شما خواهد گرفت و به چوب کمی نیاز دارد و کاملا ارزان قیمت خواهد بود.

تاب آویز ساده

تاب آویز ساده

طرح شماره 9

یک تاب ویلایی با پشتی بلند و رنگ زرد و حالت سنتی مناسب برای مبلمان باغی زرد رنگ و سنتی می باشد که لذت یک روز آخر هفته را دو چندان می کند..

سوالات متداول

برای ساخت تاب ویلایی از طناب استفاده کنیم یا زنجیر ؟

شما می توانید با توجه به استفاده ای که از تاب ویلایی دارید از طناب یا زنجیر بهره ببرید . طبیعتاً زنجیر از استحکام و مقاومت بسیار بالایی برخوردار است . اما در صورت نبودن زنجیر می توان از یک طناب محکم برای ساخت تاب ویلایی استفاده کرد . اما باید به این نکته توجه داشته باشید که تنها می تواند در اثر تابش نور خورشید به سرعت دچار پوسیدگی شود .

 

ساده ترین روش برای ساخت تاب ویلایی چیست ؟

ساده ترین و پیش پا افتاده ترین روش برای ساخت تاب ویلایی استفاده از یک طناب می باشد . شما می توانید یک طناب را از شاخه درخت یا یک تکیه گاه محکم آویزان کنید . سپس از یک تکه چوب یا تشک به عنوان صندلی استفاده کنید . با همین روش ساده و در عرض چند دقیقه می توانید یک تاب ویلایی کاملاً کاربردی برای استفاده خود و کودکان بسازید .

 

جهت استحکام بیشتر تاب ویلایی چه کاری انجام دهیم ؟

در ابتدا باید برای ساخت تاب ویلایی از پروفیل های سنگین استفاده کنید . استفاده از پروفیل سبک موجب می‌شود که استحکام و مقاومت تاب ویلایی شما کاهش پیدا کند . همچنین اسکلت تاب ویلایی شما باید به گونه ای باشد که بتواند بیشترین فشار را تحمل کند . برای این کار می‌توانید از طرح های موجود در فضای اینترنت استفاده کنید .

 

نصب تاب ویلایی چگونه است ؟

نصب تاب ویلایی بسیار آسان می باشد و هر کسی می‌تواند این کار را انجام دهد . بسیاری از محصولات موجود در بازار به صورت یونیت و چند تکه می باشند . این قطعات معمولاً به وسیله پیچ و مهره به یکدیگر متصل می شوند . در بیشتر اوقات شما می توانید به تنهایی این کار را انجام دهید . در صورتی که تاب ویلایی دارای ابعاد بزرگی باشد می توانید این کار را به صورت دونفره انجام دهید .

دیگر محصولات ویلاسازه

ویلاسازه علاوه بر این محصولات محصولات دیگری همچون،تاب ویلایی،تاب ریلکسی،بخاری فضای باز،آتشدان،صندلی مادر بزرگ،تخت کنار استخری،باربیکیو ،فوتبال دستی ،استند گل،سایه بان چتری و …. نیز تولید میکند.ویلاسازه در کنار فروش تکی  برای همکاران عزیز نیز به صورت عمده محصولات خود را ارئه میکند(فروش عمده تاب ریلکسی).

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید. جهت عضویت در پیج اینستاگرام مبلمان فضای باز ویلا سازه روی لینک کلیک کنید.

منبع : تحریریه مبلمان فضای باز ویلا سازه

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهی در مورد “9 ایده ساخت تاب ویلایی ارزان قیمت و زیبا

 1. علی گفت:

  خیلی کیفیت خوبی دارند ممنون

 2. webctc گفت:

  کیفیت محصول نسبت به قیمتش خوبه

 3. هما گفت:

  تاب ویلایی یکی از کاربردی ترین وسایل هست که هر خانواده ای دوست داره تو حیاط خونه اش یا توباغ یا ویلاش داشته باشه علاوه بر بزرگترها بچه ها عاشق تاب بازی هستن برای همین میشه با یک سری ابزار ووسایل نجاری یه تاب ویلایی درست کرد البته باید از زنجیر برای وصل شدن صندلی به پایه ها استفاده کرد تا تاب مقاوم باشه وپاره نشه ویا میتونیم از سایت های معتبر با کمی هزینه یه تاب ویلایی زیبا خریداری کنیم

 4. بازتاب: تجهیز حیاط و فضای باز - فروشگاه اینترنتی ویلاسازه - انواع مبل باغی و ویلایی
 5. بازتاب: راههای شناخت تاب ویلایی مناسب - فروشگاه اینترنتی ویلاسازه
 6. azari_kiz گفت:

  تاب از انواع وسایل بازی برای تفریح کودکان است علاوه بر کودکان افراد بزرگسال نیز می توانند از تاب برای انجام فعالیت هایی مثل مطالعه، استراحت و آرامش گرفتن و… استفاده نمایند. تاب ها از جنس های مختلفی ساخته میشوند که تاب فلزی فروش بیشتری در میان انواع تاب ها دارد و دلیل آن استحکام بالا و ایمنی و ضد رنگ بودن این مدل است. تاب فلزی فضایی مدرن و امروزی را به وجود می آورد.

دیدگاهتان را بنویسید