آموزش دوخت کوسن مربعی برای مبلمان باغی

دوخت کوسن مربعی

آموزش دوخت کوسن مربعی برای مبلمان باغی

آموزش دوخت کوسن مربعی برای مبلمان باغی

وسایل مورد نیاز برای آموزش دوخت کوسن مربعی برای مبلمان باغی

  • پارچه در طرح و رنگ دلخواه
  • متر
  • قیچی
  • سنجاق ته گرد
  • چرخ خیاطی و نخ

 

آموزش دوخت کوسن مربعی ساده

دوخت کوسن مربعی ساده، راحتترین مدل دوخت کوسن مبل می‌باشد و الگوی بسیار ساده و راحتی دارد و اگر فقط در حد کمی با خیاطی آشنایی داشته باشید می‌توانید خودتان زیبا ترین کوسن ها را بدوزید.

این کوسن ها قابل استفاده در مبلمان باغی و ویلایی هستن که موجب زیبایی بیشتر باغ و ویلای شما میگردد.

برای شروع  قدم اول، پارچه مورد نظر خود را برای دوخت کوسن مبل انتخاب کنید.

 

کوسن مبل

قدم اول:

برای دوختن کوسن مربعی ساده ابتدا باید اندازه کوسن های مبل را مشخص کرده که این امر به شکل و فرم مبل‌تان بستگی دارد. بعنوان مثال در اینجا اندازه ها را برای دوختن یک کوسن مربعی ساده ۱۶*۱۲ در نظر گرفته شده است.

با توجه به اینکه باید  چند سانت از پارچه را هم برای دوخت در نظر گرفت، به دو تکه پارچه با این اندازه ها نیاز خواهیم داشت. ابعاد پارچه قسمت جلویی کوسن  را 17 * 13 و ابعاد پارچه قسمت پشت کوسن  را 22 * 13 در نظر می‌گیریم.

 

قدم دوم:

حالا بایستی پارچه ای را که برای قسمت پشت کوسن در نظر گرفته شده را به دو قسمت مساوی تقسیم کنید، که در اینجا با توجه به ابعادی که  در نظر گرفتیم، برابر۱۱*۱۳ خواهد شد.

 

قدم سوم:

تا اینجا 2 تکه پارچه 11*13 برای پشت کوسن داریم؛ در این مرحله برای اینکه لبه های تمیزی از آب دربیاید، کافیست که یکی از عرض های تکه پشتی را حدود 4 سانتی متر تا کنید و بدوزید. توجه داشته باشید که این کار را باید برای هر دو تکه پارچه پشت کوسن انجام دهیم.

 

کوسن مبل فلزی

 

قدم چهارم:

در این مرحله نوبت به دوخت پارچه کوسن می‌رسد و تنها کافیست که تکه های پشتی و جلویی را با سنجاق به هم متصل کنید و یا کوک بزنید تا آماده دوخت شود. برای اینکار پارچه رویه کوسن را، از پشت روی سطح پهن کنید و دو تکه پشتی کوسن را هم از روی جلویشان با تکه پارچه زیری هم تراز کنید.یعنی روی پارچه هر رو سمت به طرف هم باشد. بعد سنجاق یا کوک بزنید و در نهایت قسمت های سنجاق زده را بهم بدوزید.

 

قدم پنجم:

در نهایت بعد از اینکه دوخت کوسن مبل به اتمام رسید؛ گوشه های بیرونی روکش کوسن را با قیچی برش بزنید و فراموش نکنید که حتما کوسن جدیدتان را اتو کنید. حالا می‌توانید درون کوسن را با الیاف یا پنبه پر کنید.

 

آموزش دوخت کوسن مربع زیپ دار :

مراحل دوخت این کوسن هم دقیقا مانند آموزش دوخت کوسن مربعی ساده می‌باشد؛ با این تفاوت که باید در قدم سوم دو تکه پارچه پشتی را از عرض پارچه، با زیپی که وسط دوتکه بهم چرخ می شود بهم وصل کنید.

 

 

برای دیدن نمونه مبلمان های باغی، ویلایی و فضای باز ما را در شبکه‌ اجتماعی اینستاگرام دنبال کنید.

 

درباره نویسنده