تراسی ایده‌آل داشته باشیم

تاب ریلکسی وبلاگ

تراسی ایده‌آل داشته باشیم

تراسی ایده‌آل داشته باشیم

این روزها دیگر در خانه‌ها حیاطی برای گذراندن وقت و استراحت وجود ندارد. آپارتمان با تمامی راحتی و امکاناتش چیزی به نام فضای سبز کم دارد. اما در هر آپارتمان تراسی وجود دارد که با کمی تغییرات میتوانیم تراسی ایده‌آل داشته باشیم. تا بحال به این فکر کرده‌اید که با کمترین هزینه چگونه تراسی ایده‌آل داشته باشید و فضایی رمانتیک برای خانواده خود درست کنید.

در این مقاله سعی داریم چند ایده برای داشتن یک تراسی ایده‌آل ارائه دهیم تا از این فضای کوچک بهترین استفاده را داشته باشید.

انتخاب دو صندلی برای تراس

اگر نمی خواهید تراس کوچک خودتان را خیلی شلوغ کنید می توانید به سراغ گزینه های ساده تر بروید. منظورمان دو صندلی و نهایتا چند گلدان معمولی در تراس خانه میباشد. با استفاده از دو صندلی و یک گلدان در گوشه تراس سعی کنید که با وجود سادگی، زیبایی و خلوت بودن فضا را در کنار هم در نظر بگیرید.

 

استفاده از صندلی ریلکسی برای تراس

راه دیگری که برای طراحی تراسی ایده‌آل شما وجود دارد، آن است که از صندلی‌های آویز و ریلکسی استفاده کنید. این کار می‌تواند در استفاده از فضای بالکن شما صرفه‌جویی کند. و همچنین باعث شود که شما همزمان با استراحت بر روی صندلی و نوشیدن یک چای از تماشای فضای بیرون نیز استفاده کنید.

تاب ریلکسی در تراس

 

ایجاد نشیمن در تراس!

شما می‌توانید کمی هم فضا را صمیمانه‌تر کنید. با کمک دو صندلی که فضا را بسیار دنج کرده و یک میز جلو مبلی نقلی و چند گلدان ساده با رنگ‌های دلنشین فضایی شبیه به نشیمن در بالکن ایجاد کرده که گرما و حس صمیمانه آن را هم به دنبال دارد.

اگر آپارتمان شما دارای تراس بزرگی باشد، مشکلی برای انتخاب مبلمان نخواهید داشت. پس به راحتی می‌توانید از انواع مبل‌های مخصوص فضای باز استفاده کرده  و محیطی دلنشین برای مطالعه، استراحت و حتی غذا خوردن طراحی کنید.

صندلی راحتی در تراس

 

ایجاد فضایی برای مطالعه

یکی از پیشنهادات دیگری که برای داشتن تراسی ایده‌آل داریم آن است که آن را به فضایی برای مطالعه تبدیل کنید. شما می‌توانید با کمک یک قفسه کوچک که به عنوان کتابخانه باشد در کنار یک مبل یا صندلی کوچک، خود را آماده ساعت‌ها مطالعه لذت بخش در تراس زیبای خانه‌تان نمایید.

کتابخانه در تراس

استفاده از استند گل در تراس

یکی از هوشمندانه‌ترین راهکارهای دیگری که برای طراحی تراس انجام می‌شود، استفاده از استند گل است. مهم‌ترین بخش دکوراسیون تراس هر خانه، فضای سبز آن است. همانطور که می‌دانید استند گل علاوه بر زیبایی فضای مورد استفاده شما را دو چندان می‌کند. پس برای تراس هم کارایی بسیاری خواهد داشت. با داشتن یک استند گل هرچند کوچک می‌توان فضای قرارگیری گلدان‌ها را افزایش داد. با این کار فضای سبز بیشتری را به تراس خانه کوچکتان بخشید.

حتی اگر محدودیت فضا نداشته باشید؛ می‌توانید از گلدان‌های بزرگ و کوچک با رنگ آمیزی خاص فضایی خنک و آرام ایجاد کنید.

استند گل در تراس

 

درباره نویسنده