خصوصیات تاب هایی که در باغ مورد استفاده قرار می گیرد

خصوصیات تاب ها

خصوصیات تاب هایی که در باغ مورد استفاده قرار می گیرد

امروزه تاب ها و صندلی ها در باغ ها جای خود را پیدا کرده اند و و در هر باغی می توان یک تاب را پیدا کرد. که می تواند 2 نفره و چه 1 نفره . تاب های باغی خصوصیات ویژه ای دارند از قبلی اینکه تاب ها در باغ بر اساس نوع دکوراسیون ویلا انتخاب می شود و طراحان سعی می کنند تا تاب متناسب با سایر تجهیزات و مبلمان باغ ها انتخاب کنند. دراین مقاله به بررسی انواع ویژگی هایی که یک تاب باغی باید داشته باشد می پردازیم.

خصوصیات تاب های باغی و ویلایی

تاب ها باید خصوصیات زیر را داشته باشند تا نیاز های شما را برای چندین سال برآورده کند

1-جنس مناسب تاب

اولین نکته ای که در انتخاب تاب باید در نظر بگیرید جنس تاب هست. جنس تاب شما باید از فلز مقاوم و ابعاد و قطر مناسب باشد تا در برابر وزن و فشار تغییر فرم ندهد و همچنین نوع ظرافت کار هم مهم هست. باید محل های اتصال فلز ها مقاوم باشد و جوشکاری مقاوم و اصولی داشته باشد. و اگر از نوع چوبی باشد باید از چوب های مقاوم انتخاب شود و چوب ها پایه بندی شوند تا در برابر فشار وزن تغییر فرم ندهند و دارای وزن مناسبی باشد

تاب باغی چوبی
تاب باغی چوبی

2- ابعاد و رنگ تاب

نکته ی دیگری که در انتخاب تا ضروری هست ابعاد تاب می باشد. شما بادی بر اساس مکان و فضای خود ابعاد و نوع مناسبی را انتخاب کنید. می توانید از نوع های یک نفره و یا 2 نفره بر اساس فضا و نیاز خود انتخاب نمایید.

در مورد رنگ تاب باید رنگ تاب و پارچه های خود را به گونه ای انتخاب کنید که متناسب محیط و فضا باشد و با دکوراسیون باغ شما کاملا ست شده باشد.

3- نوع رنگ تاب

فلز برای اینکه در برابر رطوبت و عوامل جوی مقاوم باشد با لایه ای از رنگ پوشانده میشود. نوع رنگ استفاده شده در تاب باید به گونه ای باشد که در برابر رطوبت مقاوم باشد و به زودی پوسته پوسته نشود رنگ پلی استر کوره ای با ضخامت و کیفیت بالا یکی از بهترین انتخاب ها برای رنگ آمیزی تاب ها هست.

تاب باغی فلزی
تاب باغی فلزی

4- نوع پارچه تاب باغی

یکی از نکاتی که در تاب مهم هست نوع پارچه به کار رفته و نرمی تاب می باشد. جنس پارچه باید مقاومت کافی در برابر عوامل فرسایشی و رطوبت و نور خورشید داشته باشد و به سادگی دچار تغییر رنگ و پارگی نشود.

5- ویژگی های جانبی تاب

بعضی از تاب ها دارای آپشن ها و ویژگی هایی می باشند که از این قبیل می توان به متحرک بودن سایبان تاب باغی و همچنین دارای جای لیوان ، ظرف و نشیمنگاه پا و دست نام برد که هر شرکتی بر اساس توانایی های خود اپشن های مخصوص به خود را دارند.

منبع : تحریریه مبلمان فضای باز ویلا سازه

درباره نویسنده