وبلاگ ویلاسازه

صنعت مبلمان

روند پیدایش صنعت مبلمان

مبلمان امروزه یکی از اساس ضروری در خانه ها به شمار می رود . شما در هر نقطه ای می توانید یکی از انواع مختلف مبلمان را مشاهده کنید . البته مبلمان فقط به صندلی محدود نمی شود . در تعریف کلی می توان مبلمان را انواع صندلی ، میز و کمد ها اطلاق کرد . صنعت مبلمان نیز یکی از صنعت های قدیمی در تاریخ بشریت می باشد .

مبلمان ست 5 نفرهvillasaze.ir
امروزه صنعت مبلمان یکی از صنایع پیشرفته و متنوع می باشد . این صنعت به دلیل نیاز اساسی که افراد به آن دارند .بسیار توسعه یافته است . همچنین نقدینگی بالایی در این صنعت وجود دارد . که می‌تواند محرک خوبی برای شروع این صنعت توسط افراد مختلف باشد .

تنوع صنعت مبلمان


صنعت مبلمان طیف گسترده ای را شامل می شود . که هر شاخه از آن می تواند محصولات مختلفی را در بر داشته باشد . اگر بخواهید در این صنعت فعالیت داشته باشید . حتماً باید حیطه فعالیت خود را مشخص کنید . به دلیل گستردگی بالای این صنعت امکان فعالیت در تمام زمینه ها فراهم نمی باشد . شما به عنوان تولیدکننده یا فروشنده فقط می توانید در یک دسته از این صنعت فعالیت کنید . تارخچه صندلی نیز از مطالب مفید در این زمینه است .

انواع مبلمان

مبلمان منزل ، مبلمان اداری ، مبلمان ویلایی یا مبلمان فضای باز ، مبلمان فضاهای عمومی تنها بخشی از این صنعت گسترده می باشند . هر کدام از این بخش ها دارای تنوع بسیار بالایی می باشند . و امروزه از مواد اولیه مختلفی برای ساخت انواع مبلمان استفاده می شود .
برای پی بردن به گستردگی بیش از صد به صنعت مبلمان ، کافیست به انواع تولیدی و فروشگاه های مختلف در شهر خود نگاه کنید . با همین نگاه ساده می‌توانید به گستردگی و توسعه این صنعت پی ببرید .

تاریخچه صنعت مبلمان


تاریخ دقیقی از زمان ابداع و پیدایش صنعت مبلمان در دسترس نیست . اما مدارکی وجود دارد که نشان می دهد این صنعت بیش از ۳۰ هزار سال قدمت دارد . نقاشی ها و مجسمه های مختلف تاریخی نشان از وجود این صنعت در زمان باستان دارد .
همچنین صنعت در دوران سنگی و پارینه سنگی نیز وجود داشته است . شاید قدیمی ترین سند از وجود صنعت مبلمان مربوط به مجسمه الهه ناهید در روسیه می باشد . قدمت این اثر بیش از ۳۰ هزار سال می باشد . که در آن الهیه ناهید بر روی یک صندلی نشسته است .

میز و صندلی ویلایی ویلاسازهمیز و صندلی باغی ویلاسازهتمدن های دخیل در صنعت مبلمان

چین ، هند ، بین النهرین ، مصر باستان ، یونان و روم از جمله مناطقی هستند که در پیدایش صنعت مبلمان ، نقش پررنگی را ایفا کرده اند .
در زمان مصر باستان استفاده از صنعت مبلمان رواج یافت . در آن زمان استفاده از این وسایل فقط مختص پادشاهان و بزرگان بود .
رومیان و یونانیان صنعت مبلمان را پیشرفته تر کردند . آنها از وسایل زینتی مانند فلزات مختلف برای تزیین مبلمان استفاده کردند . در آن زمان از مصالحی مانند چوب و سنگ برای ساخت انواع مبلمان استفاده می‌شد .

نقش رومیان در صنعت مبلمان


رومیان از انواع صندلی ها برای نشستن و استراحت کردن و همینطور خوابیدن استفاده می‌کردند . همچنین از کمد های سنگی برای نمایش دادن ظروف گران قیمت خود استفاده می کردند .
در این زمان نیز همانند مصرباستان استفاده از مبلمان ، فقط مختص بزرگان و افراد خاص بود . افراد معمولی و حتی طبقه متوسط حق استفاده از مبلمان را نداشتند . البته این گونه می‌توان گفت که توان مالی خرید یک مبلمان را نداشتند . به دلیل اینکه این محصولات کاملا به صورت دست ساز بودند ، و هزینه بالایی برای خرید آنها نیاز بود .

رشد و پیشرفت صنعت مبلمان

دوران رنسانس در ایتالیا تاثیر زیادی در رشد و پیشرفت صنعت مبلمان داشت . در قرن ۱۶ و ۱۷ میلادی تولید مبلمان رواج بیشتری پیدا کرده . اما هنوز هم به دلیل قیمت بسیار بالای این گونه وسایل ، افراد معدودی توانایی خرید آن را داشتند .
با پیشرفت و رشد صنعت ، صنعت مبلمان نیز پیشرفت قابل ملاحظه‌ای را شاهد بود . در این دوران بیشتر از چوب بلوط برای ساخت انواع مبلمان استفاده می‌شد .

طبق مدارک و شواهد صنعت مبلمان برای اولین بار در قرن ۱۸ میلادی به تولید انبوه رسید . در این زمان افراد بیشتری نسبت به قبل توانایی خرید انواع مبلمان را داشتند .شما امروز می توانید برای خرید باربیکیو یا خرید بخاری فضای باز به راحتی به فروشگاه مراجعه کنید . اما در گذشته شرایط کمی دشوار بود .

قرن 19 رشد صنعت مبلمان

اما بیشترین پیشرفت صنعت مبلمان . تولید انبوه مبلمان مربوط به قرن ۱۹ میلادی می باشد . در این دوران صنعت مبلمان مفهوم عامیانه تری پیدا کرد ، افراد متوسط جامعه نیز توانایی خرید مبلمان را پیدا کردند .
اما تولید انبوه همیشه مشکلاتی با خود به همراه دارد ، یکی از این مشکلات کاهش کیفیت و مقاومت محصولات بود . برای اینکه قیمت و هزینه اولیه تولید محصول پایین بیاید ، تولید کنندگان مجبور بودند کیفیت محصولات خود را کاهش دهند . البته طبقه متوسط جامعه از این کاهش قیمت بسیار خشنود بودند .
اما در این دوران هم مبلمان وسیله ای بسیار لوکس به شمار می‌آمد . افراد مختلفی از این وسایل برای فخر فروشی و نمایش قدرت استفاده می‌کردند .

تاثیر تکنولوژی در صنعت مبلمان

با شروع شروع قرن بیستم و دگرگونی صنعت و تکنولوژی ، عصر جدیدی در جهان پدید آمد . صنعت مبلمان به یکی از نیازهای اساسی در جامعه شد . انواع بسیار مختلف و متنوعی از این محصولات تولید شد .
در این زمان حتی طبقه پایین جامعه نیز توان خرید مبلمان را داشتند . البته هنوز هم محصولات لوکس و گران قیمت تولید می شد ، اما محصولات ارزان تری نیز برای استفاده طبقه پایین جامعه تولید شد .


استفاده از مواد اولیه مختلف در تولید مبلمان

همانگونه که گفته شد در ابتدا از موادی چون سنگ و چوب برای تولید مبلمان استفاده می شد . اما به مرور زمان از مواد اولیه مختلفی در صنعت مبلمان استفاده شد .
چوب همچنان یکی از پرکاربردترین مواد اولیه برای تولید مبلمان می باشد . انواع صندلی و همچنین کمد های مختلف به وسیله چوب تولید می شوند . همچنین از مشتقات چوب مانند ورقهای ام دی اف و نئوپان در تولید انواع مختلف مبلمان استفاده می شود . یکی از مواد اولیه پرکاربرد در صنعت مبلمان فلز می باشد . فلز دارای مقاومت بیشتری نسبت به چوب می باشد . همچنین به لحاظ وزن از سنگ سبک تر می باشد . البته مبلمان سنگی امروز دیگر کاربردی ندارند . و موارد بسیار محدودی از مبلمان سنگی تولید می شود .

منسوخ شدن سنگ در صنعت مبلمان

امروزه از سنگ فقط در تولید مبلمان فضای باز استفاده میشود . به دلیل وزن بسیار بالای این ماده استفاده از آن در مبلمان منزل کاملا منسوخ شده است .
یکی دیگر از مواردی که بسیار ارزان قیمت می باشد پلاستیک است . همچنین پلاستیک دارای وزن بسیار پایین می باشد که باعث می شود جابجایی آن بسیار آسان تر شود .

استفاده از پارچه و سنگ در مبلمان

یکی دیگر از مصالحی که امروز در تولید انواع مبلمان مورد استفاده قرار می گیرد پارچه و اسفنج می باشد . استفاده از انواع پارچه و همچنین اسفنج در قسمت نشیمن صندلی ها و همچنین در قسمت پشتی . باعث ایجاد نرمی بیشتری در این محصولات می شود . نرمی بیشتر صندلی باعث می‌شود تا شما احساس راحتی بیشتری داشته باشید . همچنین برای مدت طولانی تری می توانید از صندلی استفاده کنید . شما می توانید مقاله مربوط به ایده های تغییر دکوراسیون را از طریق این لینک مشاهده کنید .

انواع مبلمان

مبلمان را می‌توانید به لحاظ کاربرد به چند دسته اصلی تقسیم کنید . مهمترین بخش مبلمان منزل می باشد که طیف وسیعی را شامل می شود . مبلمان منزل عمدتاً به صورت چوبی می باشد که در طرح های متنوع در بازار موجود است .
البته در برخی از مبلمان منزل از ترکیبی از فلز و چوب استفاده می شود . استفاده از فلز به منظور مقاوم سازی مبلمان صورت می گیرد .

مبلمان اداری

مبلمان اداری یکی دیگر از انواع مبلمان می باشد . این مبلمان معمولاً در مکان های تجاری و ادارات مختلف مورد استفاده قرار می گیرد . در طراحی مبلمان اداری کیفیت و کارایی را که اصلی می باشد. و زیبایی محصول در اولویت نمی باشد . البته به این منظور می باشد که زیبایی در مبلمان اداری مطرح نیست ، بلکه جزو اولویت های اصلی نمی باشد .
فلز اصلی ترین ماده در تولید مبلمان اداری می باشد . همچنین مبلمان اداری باید تا جای ممکن فضای کمتری اشغال کند . میزهای اداری یکی دیگر از انواع مبلمان اداری می باشند . میز اداری معمولاً برای قرار دادن وسایلی همچون کامپیوتر استفاده میشود .

مبلمان فضای باز


یکی دیگر از انواع مبلمان که در طی سالیان اخیر رشد زیادی داشته است . مبلمان فضای باز می باشد . مبلمان فضای باز محصولات مختلف و متنوعی را شامل می‌شود . صندلی های ویلایی و صندلی فضای باز یکی از انواع مبلمان فضای باز می باشند . مبلمان فضای باز می‌تواند مصارف عمومی و تجاری داشته باشد ، مانند استفاده در رستوران و کافی شاپ های مختلف که فضاهای تجاری محسوب می‌شوند . مهمترین مکان‌هایی مانند پارک و مدارس که فضاهای عمومی محسوب می شوند .
مبلمان فضای باز همچنین می‌تواند مصارف شخصی و خانگی داشته باشد . این مبلمان می تواند در حیاط و ویلا مورد استفاده قرار گیرد .


خرید مبلمان فضای باز

گروه تولیدی ویلا سازه یکی از تولیدیهای می باشد . که به صورت تخصصی ، در زمینه تولید مبلمان فضای باز فعالیت می کند . این تولیدی تجربه زیادی در تولید انواع مبلمان فضای باز و همچنین تجهیزات ویلایی دارد . اگر شما قصد خرید مبلمان فضای باز برای کاربرد تجاری و خانگی دارید . می توانید از سایت ویلا سازه بازدید کنید . همچنین می توانید به صورت حضوری به یکی از فروشگاه های ویلا سازه مراجعه کنید .
شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره با کارشناسان ما تماس بگیرید . همچنین می توانید محصولات ویلا سازه را به صورت عمده و همکاری خریداری نمایید . معرفی مبلمان ویلایی برای خرید مطلبی است که در خرید شما را کمک خواهد کرد .

مطالب مرتبط :

مبلمان فضای باز ویلاسازه ، ایده ایی جذاب برای فضای باز

 

ارتباط با ویلا سازه :

شماره تماس : 09142244372

وب سایت : www.villasaze.ir

« ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید. جهت عضویت در پیج اینستاگرام مبلمان فضای باز ویلا سازه روی لینک کلیک کنید. »

 

 

 

بازگشت به لیست

دیدگاهی در مورد “صنعت مبلمان

 1. نرمین گفت:

  با سلام من برای مادرم ست مبلمان مدرن رو خریدم خیلی خوب رو راحت بودن از لحاظ مقاومت وکیفیت واقعا خوب بود البته قبل از خریدبه سایت سوبیا هم سر زده بودم ولی چون ویلاسازه تولیدی هست ترجیح دادم از اینجا خرید کنم الان هم برای خودمون سفارش دادم

 2. بازتاب: کاربرد مبلمان اداری - فروشگاه اینترنتی ویلاسازه
 3. بازتاب: تنوع جنس نیمکت فضای باز - فروشگاه اینترنتی ویلاسازه
 4. بازتاب: دکوراسیون اداری - فروشگاه اینترنتی ویلاسازه
 5. بازتاب: کاربرد صندلی تاشو - فروشگاه اینترنتی ویلاسازه
 6. بازتاب: نقش مبلمان در دکوراسیون منزل - فروشگاه اینترنتی ویلاسازه
 7. بازتاب: مبلمان شهری در ایران و اروپا - فروشگاه اینترنتی ویلاسازه
 8. azari_kiz گفت:

  صنعت مبل یکی از پر رونق ترین و پر کاربرد ترین صنایع در حال حاضر به شمار می رود. مبل انواع و اقسام گوناگونی دارد. مدل های زیادی از آن در بازار وجود دارند. در گذشته زمانی که مبل به بازار آمد؛ همه شکل و شمایل آن ساده بودند اما زمانی که محبوب و پر استفاده شدند؛ این صنعت هم با این تغییرات و پیشرفته شد.
  مدل‌های مختلفی از مو درحال‌حاضر وجود دارد که هرکدام از آن‌ها یکسری ویژگی‌های مخصوص به خودشان را دارند برای خودشان شکلی جدید و ویژگی‌ها و حتی قاشقی مخصوص به خودش نیست که شکل‌وشمایل ساده باشد و هر کدوم‌شون یک بخش یا یک جزء باشد به هر ویژگی و توجه به یک مکان و یک سبک دکوراسیون داخلی استفاده شود ازآنجایی‌که درحال‌حاضر دکوراسیون داخلی اهمیت برای ما و حتی از طراح دیزاین بهره می‌گیرد نور هم مخصوص هر جای مشخص خودش و هر سبک دکوراسیون مخصوص به خودش است و به کار گرفتن از مبلمان و استفاده کردن از آن‌ها خیلی اهمیت زیادی دارد و در ادامه می‌خواهیم سی سبک از مدل مور که معروف‌ترین و محبوب‌ترین در این صنعت هستند را به شما معرفی کنیم شما هر مبلی که بخواهید انتخاب کنید جزء یکی از این سه دسته به شمار می‌رود و یکی از ویژگی‌های آن‌ها را دارد .

دیدگاهتان را بنویسید