آلاچیق خود را انتخاب کنید

آلاچیق ویلاسازه

آلاچیق خود را انتخاب کنید

آلاچیق خود را انتخاب کنید

آلاچیق بخشی از دکوراسیون حیاط و فضای بالکن‌های بزرگ آپارتمانی است. که با طراحی‌های مدرن و سنتی طراحی و نصب می‌شود. در طراحی و انتخاب آلاچیق چند نکته باید مدنظر قرارگیرد، تا تناسب برقرار شود. حالا وقت آن است تا آلاچیق خود را انتخاب کنید.

پس با استفاده از نکات این بخش، آلاچیق خود را انتخاب کن:

آلاچیق به معنی سرپناه و محلی سرپوشیده در یک فضای باز و سرسبز می‌باشد، که این فضا محل مناسبی برای استراحت و آرامش است. البته می‌توان گفت آلاچیق یا سایبان چتری وسیله‌ای برای ارتباط با طبیعت و استفاده از مکان‌های طبیعی است.

در طراحی آلاچیق از مواد و مصالح طبیعی همچون سنگ و چوب استفاده می‌شود که حس نزدیکی با طبیعت را برای ما القا می‌کند. تحقیقات نشان داده‌اند که بودن در دل طبیعت برای سلامت جسمانی و روانی انسان مفید است.

انواع آلاچیق

آلاچیق‌ها علاوه بر جنبه کاربردیشان، جنبه زیبایی نیز به محیط می‌دهند. از این‌رو برای میزبانی از یک دورهمی نیز گزینه بسیار مناسبی هستند. اول از همه باید تصمیم بگیرید که طرفدار سبک مدرن هستید یا سنتی و سپس قدم‌های بعدی را طی کنید.

1- آلاچیق سنتی

اصولا دکوراتورها آلاچیق‌هایی با چوب‌های پرتراش و تزیینات طبیعی را جزو آلاچیق‌های سنتی دانسته. و آن دسته که ساده‌تر و کلاسیک‌تر هستند را جزو آلاچیق‌های مدرن می‌دانند.

2- آلاچیق مدرن

مصالح و ابزار ساخت آلاچیق به تناسب سبک انتخاب می‌شوند. بیشتر آلاچیق‌های مدرن با یک مبل راحتی ساده و یک سایبان ساده و در نهایت دیواره‌های مشبک تکمیل می‌شوند. آلاچیق‌های سنتی به نوعی فضایی گرم‌تر و صمیمی‌تر دارند. چرا که طراحی نور و اضافه کردن اجاق سنگی به تقویت حس صمیمیت کمک می‌کند.

 

آلاچیق سنتی

 

 

4-آلاچیق فصل سرما

آلاچیق‌ها را می‌توان با شیشه نیز محصور کرده و برای فصل سرما، فضایی دنج و گرم برای دور همی‌های دوستانه و خانوادگی ایجاد کرد. گاهی اوقات نیز با نایلکس‌های ضخیم می‌توان با دیوارهایی محافظ که تا بخشی سرما را به خود راه نمی‌دهند و همچنین استفاده از یک سیستم گرمایشی کوچک، این فضا را ایجاد کرد.

3- آلاچیق روی پشت بام

آلاچیق روی پشت بام نیز نوعی آلاچیق مدرن است. روف گاردن را با آلاچیق روی پشت بام میتوان به فضای سبز زیبایی تبدیل کرد. این نوع آلاچیق دارای بهترین پشم انداز به محیط اطراف آپارتمان است.

برای داشتن یک طبیعت کوچک در آپارتمان خود آلاچیق روی پشت بام را حتما امتحان کنید.

 

 

 

 

 

 

 

درباره نویسنده