وبلاگ ویلاسازه

باربیکیو توکار

باربکیو توکار

 باربکیو توکار

در تعطیلات تابستان، هیچ چیز لذت بخش تر از یک همبرگر آبدار و خوش پخت ذغالی که روی باربکیو پخته شده نیست. قبل از گریل های گازی و آشپزخانه های فضای باز، بیشتر از باربکیو های آجری که در حیاط ساخته می ‌شدند استفاده می ‌شد.امروزه باربیکیو های گازی و انواع باربیکیو ذغالی در بازار یافت میشود که هر یک کارایی خاص خود را دارد اما ما در این مقاله شمارا با باربیکیو توکار آشنا میکنیم

باربکیو توکارهمان طور که تفریحات خارج از منزل بعد از جنگ جهانی و در حدود سال های ۱۹۵۰ نمادی از زندگی مرفه به شمار می ‌رفت، گریل و برپایی باربکیو در فضای باز فعالیتی بود که معمولا پدر خانه مسئولیت آن را بر عهده می گرفت.

شاید بگویید این روزها می ‌شود با یک ست باربکیو کوچک قابل حمل هم، مهمانی خوبی برگزار کرد اما ساخت گریل های توکار و ثابت در حیاط، بسیار جذاب و فریبنده است. این سازه ها نه تنها به وجود حیاط اهمیت بیشتری می بخشند، بلکه نقطه ای  فراهم می کنند تا همه کنار هم جمع شوند و محلی ایده آل برای سرو غذا به شمار می آید چون مهمان ها در این صورت فضای بیشتری دارند و در کنار آن می ‌توانید به علت بزر تر بودن صفحه گریل، غذای بیشتری طبخ کنید.

باربیکیو باغی ویلایی ویلاسازه111

باربیکیو ویلایی سفارشی تولید شده در ویلاسازه

باربی کیو ویلاسازه9

باربی کیو و باربکو تولید شرکت ویلاسازه

دوام باربیکیو توکار

به علاوه، باربکیو های توکار بادوام اند و در مقابل شرایط آب و هوایی از دوام بالایی برخوردارند، احتیاج به جمع کردن و باز شدن و فراهم کردن فضایی در انبار کردن برای آن نیست و گرمای بیشتری به نسبت باربکیو های قابل حمل و آشپزخانه های فضای باز با استیل ضد خش دارند.

ساخت یک باربکیو ثابت بسیار ساده بوده و مقرون به صرفه است. با ابزار و مواد و مصالح مناسب و قدری مهارت می ‌توانید یک باربکیو آجری مناسب بسازید. بنابراین فرقی ندارد خودتان دست به کار شده و یا به دست یک فرد حرفه ‌ای بسپارید، مهم این است که با روشن کردن این گریل در تابستان و جمع شدن دور آن، ساعاتی از مشغله هرروزه دور می ‌شوید و اوقات خوشی با خانواده و دوستان تان سپری خواهید کرد.

 

ساختار باربکیو آجری ساده

 

دیوار درونی باربکیو با آجر نسوز درست شده و در آن از خاک نسوز استفاده شده تا گرمای بیشتری نگه داشته شود.

 • توری گریل

این توری باید از فلز ضد زنگ و آهن روکش دار پورسلین یا استیل ضد خش باشد و توسط آهن های نبشی یا طاقچه آجری نگه داشته شود.

 • پایه

بتنی تقویت شده با ضخامت ۷ تا ۱۰ سانتی متر، روی پی سنگی 7تا 10 سانتی متری قرار می گیرد تا ثبات گریل برقرار شود.

 • دیوارهای آجر- جامد

این ها آجرهایی هستند که در انتهای کار، روی قسمت بالای کار و حاشیه آن قرار می ‌گیرند.

 • کفی مخصوص ذغال و خاکستر

یک صفحه جامد فلزی که سوخت گریل را نگه داشته و خاکستر را حفظ می ‌کند. آن را ۱۷ تا ۴۰ سانتی ‌متر زیر سطح پخت و پز قرار دهید.

چند نکته مهم درباره ساخت باربکیو

 • ست را کجا بگذاریم؟

مشخص کنید باد معمولاً از کدام قسمت می وزد و باربکیو را همان جا بنا کنید تا دود از آشپز و محوطه غذاخوری و مهمان ها دور شود. اگر در مورد جهت باد شک دارید، پرچم های کوچکی در محوطه قرار دهید و ببینید باید از کدام قسمت می وزد.

 

 • نگهداری باربیکیو توکار

توری داغ گریل را با فرچه مخصوص خودش پاک کنید تا از جمع شدن غذاهای باقیمانده و باکتری پیشگیری شود. وقتی توری سرد شد، روغن گیاهی اسپری کنید تا توری زنگ نزند و از عمرش کم نشود. حذف خاکسترهای سرد بعد از هر استفاده، برای کاهش دود و طعم های نامطبوع، ضروری است.

 

 

چه مصالحی استفاده کنیم؟

 • بلوک بتنی

بلوک بتنی ارزان ترین گزینه است. بلوک های ۱۰ سانتی متری که تصویرش را می بینید، جای کم تری می گیرند. با اضافه کردن سنگ های طبیعی یا سنگ های پر زرق و برق، هزینه تان به طرز چشمگیری افزایش می‌ یابد. روکش دار کردن آتشدان با آجر نسوز به همراه سیمان نسوز به نگه داشتن گرما کمک می ‌کند.

 

 • آجر

آجر انتخاب خوبی است چون دست ساز بوده، گرما را به خوبی نگه می ‌دارد و به عنوان مصالحی که با آتش ساخته شده، در زمان گرما دیدن ترک نمی ‌خورد و نمی ‌شکند. از ” آجر روکار” استفاده کنید که هم کاربردی است و هم ظاهر مناسبی دارد.

 

 

 • سنگ

سنگ های معدن مثل سنگ های گردی که می بینید، از طبیعی ترین گزینه ها بوده و مثل آجر، در نگهداری گرما موثر است. مطمئن شوید که زمان مناسبی را به انتخاب، شکل دهی و جای گذاری سنگ ها اختصاص می دهید. برای استفاده از دیگر مصالح هم کم کاری نکنید.

 

 

 

مسائل ایمنی را رعایت کنید

 • باربکیو باید در فضای باز و حداقل فاصله ۳ متری از ساختمان ها و سطوح احتراق پذیر قرار بگیرد.
 • قبل از پخش کردن خاکستر، اجازه دهید ذغال ها کامل بسوزند و ۴۸ ساعت صبر کنید.
 • خاکستر سرد شده را در فویل آلومینیومی ضخیمی بریزید و آن را در محفظه ای نسوز قرار دهید تا احتمال اشتعال دوباره اش به صفر برسد.

 

 

گریل با توری قابل تنظیم

گریل گرونچو که به سبک آرژانتینی معروف است، مشخصه اصلی اش آتشدانی توکار است، به همراه توری محکم و بادوامی که مکانیسمی هندلی دارد و بالای ذغال قرار گرفته و طبق سلیقه شما پایین و بالا می ‌رود و دمایش تنظیم می ‌شود. متاسفانه قیمت این محصول کمی گران است.

 

 

گریل اسموکر کامبو (ترکیبی)

این دودکش استوانه ‌ای که از آجر نسوز و بتن ساخته شده، توسط آتشدانی سوخت داده می ‌شود که به عنوان گریلی به سبک آتش اردوگاه ها روشن شده و توری ای فلزی به آن اضافه می‌کنند.

 

 

گریل شومینه ای

برای ساخت این گریل با یک کیت شومینه پیش ساخته شروع کنید، با آجر نسوز آن را بپوشانید و از سنگ نسوز برای روکش استفاده کنید. سپس با افزودن نبشی آهنی برای نگهداری توری فلزی آن را تبدیل به مکانی عالی و شیک برای پخت و پز کنید.

ویلاسازه جدیدا محصولات زیادی در دست تولید دارد تا لذت دو چندانی برای استراحت  برای هم میهنان عزیز فراهم کند یکی از محصولات جدید ویلاسازه بخاری تابشی فضای باز میباشد که در نوع خود بینظیر است. ویلاسازه تولید کننده و فروش عمده تاب ریلکسی در ایران.

ویلاسازه علاوه بر این محصولات محصولات دیگری همچون،تاب ویلایی،تاب ریلکسی،هیتر فضای باز،آتشدان،صندلی راک،تخت کنار استخری،باربیکیو ،فوتبال دستی ،استند گل،سایه بان چتری و …. نیز تولید میکند.

سوالات متداول باربیکیو توکار ویلاسازه

باربیکیو توکار در کجا مورد استفاده قرار میگیرد ؟

باربیکیو های توکار را می توانید در فضای باز و همچنین فضای سرپوشیده مورد استفاده قرار دهید . اما به این نکته باید توجه داشته باشید که باربیکیو های توکار حتماً باید دارای دودکش باشند . وجود دودکش در باربیکیو های توکار در فضای باز هم ضروری می باشد . به دلیل این که در صورت عدم وجود دودکش شما نمی‌توانید کاربرد مناسبی از باربیکیو داشته باشید .

 

قیمت باربیکیو توکار فلزی چقدر است ؟

باربیکیو های توکار معمولاً محصولات ای با قیمت نسبتاً زیاد می باشند . در ساخت این محصولات ظرافت و دقت زیادی به کار گرفته می شود . زیبایی باربیکیو های توکار از جمله مهمترین ویژگی های این محصولات می باشد . به همین دلیل است که قیمت این محصولات در مقایسه با باربیکیو های معمولی کمی بالاتر می باشد ‌.

 

ابعاد باربیکیو توکار چقدر است ؟

اگر می‌خواهید باربیکیو توکار را برای مصرف خانگی خریداری کنید . محصولی با عرض ۸۰ الی ۱۰۰ سانتیمتر می تواند برای نیاز شما کافی باشد . اما در صورتی که در نظر دارید این محصول را برای مصارف عمومی مانند رستوران تهیه کنید . ابعاد باربیکیو شما کاملاً وابسته به میانگین تعداد مشتری های شما خواهد بود . ابعاد این محصول می‌تواند از یک و نیم متر تا ۳ متر متغیر باشد .

 

باربیکیو توکار گازی بهتر است یا هیزمی ؟

زمانی که میخواهیم باربیکیو های گازی و هیزمی را با یکدیگر مقایسه کنیم . در بیشتر اوقات ترجیح ما باربیکیوهای نیز می باشند . به دلیل اینکه کباب پزهای ذغالی حس بهتری در افراد به وجود می آورند و طعم مطبوع تری به کباب و غذاهای شما می دهند . اما در مورد باربیکیو های توکار سعی کنید تا جای ممکن از باربیکیو های گازسوز استفاده کنید . به دلیل اینکه اگر تهویه شما به صورت کاملا استاندارد نصب نشود استفاده هیزم می‌تواند مشکلات زیادی را برای شما به وجود آورد .

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید. جهت عضویت در پیج اینستاگرام مبلمان فضای باز ویلا سازه روی لینک کلیک کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهی در مورد “باربیکیو توکار

 1. بازتاب: نکات طلایی برای خرید باربیکیو گازی - فروشگاه اینترنتی ویلاسازه
 2. بازتاب: ساخت باربیکیو - فروشگاه اینترنتی ویلاسازه
 3. بازتاب: نکاتی در مورد راه اندازی باربیکیو گازی و کاربرد آن - فروشگاه اینترنتی ویلاسازه
 4. azari_kiz گفت:

  باربیکیو های توکار، نوعی از انواع کباب پز ها می باشند که به صورت ثابت در قسمتی مشخص از خانه نصب می شوند. این نوع از کبابپز ها را می توان با استفاده از سوخت های مختلف اعم از گاز شهری، برق شهری و یا ذغال طراحی نمود.

  لازم است بدانید که کباب پز های توکار، قابل حمل نیستند، به همین خاطر باید پیش از تهیه، طراحی و ساخت آن ها محل قرار گیری مناسبی را برای آن ها انتخاب کنید.

  توجه داشته باشید که کباب پز های توکار در هر ابعاد و اندازه ای قابل ساخت می باشند و از متریال های مختلفی مانند آجر، سنگ، بتن، گچ و… در ساخت آن ها استفاده می شود.

  از نکاتی که باید در مورد کباب پز ها و باربیکیو های توکار بدانید این است که، محل نصب و ساخت آن ها، تعیین کننده نوع سوخت آن ها می باشد. به طور مثال اگر می خواهید از باربیکیو گازی و یا برقی توکار در تراس داشته باشید، باید به این مسئله توجه داشته باشید که برق شهری و یا گاز شهری را برای آن تامین نمایید.

  هم چنین در زمان سفارش و تهیه باربیکیو توکار، باید محلی متناسب برای آن داشته باشید. ضمن این که باید اضافه کنیم باربیکیو و کباب پز توکار، برای محیط های باز مانند حیاط، تراس، بالکن، روف گاردن و… مناسب می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید