چگونه یک تاب باغی آویزان مناسب برای ایوان خود انتخاب کنیم

تاب باغی آویزان

چگونه یک تاب باغی آویزان مناسب برای ایوان خود انتخاب کنیم

چیزی بهتر از رفتن به ایوان با یک فنجان قوه ی داغ یا استراحت در سب با یک کوکتل و نشستن با یک دوست صمیمی نیست. همه می دانند که بهترین صندلی در ایوان یک تاب باغی آویزان هست.

این یک راه عالی برای حس کردن نسیم خنک است و نوسان ملایم باعث ایجاد یک حس بزرگ می شود. اگر اولین باری هست که شما می خواهید یک تاب باغی آویزان به ایوان خود اضافه کنید. شما آپشن های زیادی برای انتخاب دارید از قبیل جنس ، مدل و اندازه. یکی از مهم ترین نکات این است که مطمئن شوید که ایمن و صحیح نصب شود و این نکته را هم در نظر بگیرید که از تاب سال ها استفاده کنید و بر روی آن راحت باشید.

مکان تاب را انتخاب کنید

قبل از اینکه به جنبه های فنی بپردازیم. مطمئن شوید که مکان مناسبی برای تاب خود انتخاب کنید. و مطمئن شوید که مکان شما مناسب هست. مکان انتخابی باید 1 تا متر از جلو و عقب باز باشد تا بتواند تاب باغی به آسانی نوسان پیدا کند. عاقلانه هست که 50 سانت هم برای خود در نظر بگیرید برای حرکات اضافی.

شما همچنین باید انتخاب کنید که ویو تاب باغی شما به کدام سمت باشد آیا می خواهد به سمت حیاط ویلا باشد یا به سمت استخر و یا به سمت دیگری بعد از آن می تواند تاب بخشی از مبلمان شما باشد.

مطمئن شوید که پشتیبانی ساختاری دارید

تاب باغی آویزان
تاب باغی آویزان

تاب های باغی می توانند سنگین باشند. این بسته به جنسی که در ساخت آن استفاده شده است بستگی دارد. در مجموع شما در حال صحبت کردن از چند صد کیلو وزن آویز از سقف ایوان خود هستید. بنابراین اقدامات احتیاطی مناسب را برای تایید اینکه سقف ایوان می تواند چنین وزنی را تحمل کند در نظر بگیرید. اگر سقف ایوان شما ناتمام هست می توانید تیرچه ها و تیرها را ببینید این کار شما را ساده می کند تیرچه های 2*8 به آسانی می تواند وزن تاب را به آسانی تحمل کند.

اگر تیرهای سقفی ایوان شما با تخته سنگ یا تخته سه لایه پوشانده شده است ، باید بدانید که در زیر آن چه چیزی وجود دارد تا از مکان و نوع تیرچه ها آگاه شوید و آیا مکان آنها با جایی که می خواهید قلاب های خود را نصب کنید ، یکی هست. شما باید بتوانید از طریق اتاق زیر شیروانی به تیرچه ها دسترسی داشته باشید ، یا اگر این گزینه ای نیست ، باید مقدار کمی سقف را بردارید تا ببینید تیرچه ها چقدر بزرگ هستند و چگونه اجرا شده اند ، و سپس بعد از اتمام نصب ، آنرا پیچ کنید.

روش حلق آویز تاب باغی آویزان انتخاب کنید

تاب باغی آویزان با طناب و زنجیر
تاب باغی آویزان با طناب و زنجیر

بیشتر صندلی های تابی با کیت حلق آویز ارائه می شود که تمام تجهیزان مورد نیاز شما را فراهم می کند.

هنگامی که نوبت به حلق آویز تاب می رسد ، گزینه های مختلفی وجود دارد: شما می توانید از زنجیرهای فلزی یا طناب به عنوان ماده تعلیق استفاده کنید – هر دو تا زمانی که از طناب ضخیم و زنجیر های کلفت استفاده شود ، به همان اندازه قوی هستند. (اگر زنجیر ساده تر به نظر می رسد اما ظاهر طناب را دوست دارید ، می توانید طناب را به دور زنجیر خود بپیچانید ، مانند نوسان بالا.)
صندلی تابی را می توان از دو یا چهار قلاب موجود در سقف نیز به حالت معلق درآورد. مجموعه زنجیره ای کلاسیک دارای دو زنجیره از سقف است که هر کدام به دو زنجیره جداگانه تقسیم می شوند (ایجاد یک شکل Y وارونه) که به چهار گوشه صندلی تابی وصل می شوند. همچنین می توانید چهار زنجیره جداگانه را به هر گوشه بچسبانید ، که این امر می تواند حمایت تاب شما را قوی تر کند ، اما به چهار سوراخ در سقف احتیاج دارد.

سخت افزار حلق آویز را نصب کنید.

حتما مکان هایی که قرار هست سوراخ شوند را قبل از سوراخ کردن علامت گذاری کنید: قلاب های سقفی باید از 2 تا 4 اینچ پهن تر از عرض کل تاب باشد که وزن را به طور مساوی توزیع کنند و زنجیرها را از ساییدن در برابر تاب محافظت می کند.

زنجیرها را به صندلی تابی وصل کنید و سپس هر طرف را به قلاب های سقفی آویزان کنید تا صندلی در حدود 17-19 اینچ بالاتر از کف باشد.تاب خود را امتحان کنید تا تا مطمئن شوید که به طور مساوی آویزان است و یکدست می چرخد ، و پس از آن تنها کاری که برای انجام شدن باقی مانده است لذت بردن است!

منبع : تحریریه مبلمان فضای باز ویلا سازه

درباره نویسنده