وبلاگ ویلاسازه

فواید آتش

خواص طبی و فواید آتش

فواید آتش طیف گسترده ای را شامل می شود .پس از گذشت چندین هزار سال از زندگی انسان ها و کشفیات و اختراعات فراوان که توسط انسان ها صورت گرفته است . هنوز هم مهم ترین کشف انسان آتش می باشد . کشف آتش توسط انسان مهمترین ابداع بشر می باشد. که بیشترین تاثیر را در رشد و پیشرفت تکنولوژی و صنعت داشته است . آتش اصلی‌ترین ماده برای پیشرفت انسان می باشد. که همواره در طول تاریخ تاثیر بسزایی در تمام اقدامات بشر داشته است . آتش می تواند بسیار مخرب و ویرانگر باشد .و هر چیزی را به نابودی بکشد در عین حال می‌تواند باعث تولید و به وجود آمدن طرح های جدیدی باشد . خرید آتشدان و یا خریدبخاری هیزمی می تواند شما را از فواید آتش در منزل بهره مند کند .

آتش و فواید آتش


اما چه بخواهیم و چه نخواهیم همه ما در زندگی روزمره به روش های مختلف با آتش در ارتباط هستیم .از مزایای متنوع آن استفاده می‌کنیم . آتش یکی از اجزای جدایی ناپذیر زندگی امروزی میباشد .که در تمام زمینه ها بدون هیچ محدودیتی مورد استفاده قرار می گیرد . اگر بخواهیم در مورد فواید آتش صحبت کنیم می توانیم چندین کتاب در مورد آن بنویسیم .و باز هم مطالبی ناگفته باقی می ماند . همه شما به بسیاری از فواید آتش آگاهی دارید. و از بسیاری از فواید آن استفاده کرده‌اید . از همین جهت بیان آن‌ها یک تکرار بی مورد می باشد . در همین راستا مطالعه مقاله زغال و انواع آن نیز خالی از لطف نیست .

کشف رازها و فواید آتش

اما آتش دارای فواید زیادی می باشد که بسیاری از آنها هنوز بر ما پوشیده می باشد. و با پیشرفت علم هر روز با مزیت تازه ای از آتش آشنا می شویم . اکثر ما فواید آتش را محدود به صنعت و همچنین مصارف پخت و پز و گرمایش می دانیم. و از سایر جنبه های آن آگاهی زیادی نداریم . اما در این مطلب سعی می‌کنیم .تا شما را با یکی از فواید آتش که شاید بیشتر افراد نسبت به آن شناخت کمتری دارند آشنا کنیم . آتش دارای فواید طبیعی زیادی می باشد .که دانستن آن ها می تواند بسیار مفید باشد .

تنظیم فشار خون


شاید در نگاه اول هیچ رابطه‌ای بین آتش و فشار خون وجود نداشته باشد .و شما نتوانید هیچ نقطه اشتراکی بین این دو پیدا کنید. اما طبق آخرین تحقیقات دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که تماشای آتش و به خصوص آتش هیزم و جرقه هایی که از آن تولید می شود تاثیر بسزایی در کاهش فشار خون دارد . دانشمندان و پزشکان فشار خون افراد مختلف را قبل و بعد از تماشای آتش اندازه گرفته اند و متوجه تغییر محسوسی در فشار خون آنها شده اند . تماشای آتش باعث به وجود آمدن آرامش دل نشینی می شود .که همین آرامش باعث کاهش فشار خون میشود .البته در مورد تنظیم فشار خون نیز می توان از تاب ریلکسی استفاده کرد .

نشستن در کنار آتش را به صورت هفتگی تکرار کنید

اگر این امکان برای شما وجود دارد که روزانه به مدت چند دقیقه در کنار یک آتش بنشینید و شعله ها و گرمای آن لذت ببرید .پیشنهاد می کنیم که حتما این کار را انجام دهید . اگر در فواصل زمانی منظم به طور مثال هر چند روز یکبار زمانی را برای استراحت و نشستن در کنار آتش اختصاص دهید . علاوه بر احساس لذت و آرامش باعث تنظیم فشارخون شما می شود . افراد زیادی در جامعه امروزی وجود دارند .که به دلیل فشارهای کاری و شرایط زندگی از مشکل فشار خون رنج می برند .یکی از وسایل کاربردی برای فضای باز باربیکیو است . برای اطلاع از قیمت باربیکیو می توانید به سایت ویلا سازه مراجعه کنید .

عوارض داروهای فشار خون

داروهای مختلفی برای این بیماری وجود دارد که هر کدام دارای عوارضی هستند. در برخی مواقع عوارض آنها بسیار خطرناک تر از فشار خون می باشد . اما آتش علاوه بر این که تأثیر زیادی در تنظیم فشار خون دارد هیچ گونه عوارضی ندارد. شما به راحتی می توانید حتی برای مدت طولانی از آن استفاده کنید بدون اینکه نگرانی در مورد عوارض آن داشته باشید .

آزمایش فواید آتش در کنترل فشار خون


آزمایش برای تاثیر آتش بر روی فشار خون در طی سه مرحله انجام شد که در طول آن فشار خون ۲۲۶ نفر قبل از تماشای آتش اندازه‌گیری شد ، سپس آنها را به دو دسته تقسیم کرده و تعدادی از آن‌ها به تماشای یک آتش بی صدا نشستند و تعداد دیگری نیز آتش صدادار را تماشا کردند . در پایان فشار خون آنها دوباره اندازه گیری شد و نتیجه گیری نشان داد آتش صدادار در تنظیم فشار خون افراد تاثیر بیشتری دارد . آتش بی‌صدا در واقع همان آتش تولید شده به وسیله گاز و یا سایر مایعات قابل احتراق می باشد ولی آتش صدادار در واقع آتشی است که از سوختن هیزم به وجود می آید .

آتش یک داروی آرامبخش طبیعی

بسیاری از ما زمانی که در کنار یک آتش نشینم و به آن خیره می شویم دچار احساس آرامش می شویم که بسیار لذت بخش و شیرین است . اما کمتر کسی به این نکته توجه کرده است که چرا هنگام نشستن در کنار آتش و تماشای آن احساس آرامش می کنیم . دلایل به وجود آمدن این احساس کاملاً علمی می باشد که دانشمندان در طی آزمایشات مختلف آن را اثبات کرده اند . تماشای شعله و گوش دادن به صدای آتش و ترک خوردن چوب و جرقه هایی که از آن به وجود می آید و همچنین بوی به خصوص آتش ، باعث ایجاد فعل و انفعالات شیمیایی در بدن می شود که نتیجه آن ایجاد احساس آرامش می باشد .

افزایش تمرکز از فواید آتش


زمانی که شما به شعله های آتش نگاه می کنید در واقع حواس شما در یک نقطه متمرکز می شود ، به همین دلیل باعث می شود تا مغز شما استراحت کند . زمانی که مغز استراحت میکند احساس آرامش و رفع خستگی در شما به وجود می آید . شاید میزان این آرامش در افراد مختلف متفاوت باشد ولی تقریبا در تمام افراد این احساس آرامش به وجود می آید . به طور کلی تماشای طبیعت و گوش دادن به صداهای طبیعی باعث به وجود آمدن آرامش و رفع استرس می شود . آتش نیز به عنوان یکی از عناصر طبیعی نقش به سزایی در رفع استرس و کاهش تنش های روزمره دارد .

امتحان درمان های مختلف

به دلیل زندگی ماشینی و سرشار از استرس و فشارهای کاری که ما امروز آن را تجربه می‌کنیم . به دست آوردن آرامش گاهی اوقات تقریباً غیر ممکن میشود . انسانها برای کسب آرامش و رهایی از استرس های روزانه از درمانهای مختلفی استفاده می کنند . که یکی از آنها استفاده از داروهای مختلف می باشد . اما واقعاً چه کسی دوست دارد زمانی که یک راه حل و درمان طبیعی وجود دارد. برای تسکین و آرامش خود از دارو استفاده کند ؟

آتش یک درمان و تفریح کم هزینه

روشن کردن یک آتش در بیشتر اوقات هیچ گونه هزینه ای ندارد . و در برخی اوقات نیز می توان آتش را با هزینه بسیار اندکی فراهم کردم . شما به راحتی می توانید یک آتش روشن کنید و با دوستان و عزیزان خود در کنار آن بنشینید . و از مصاحبت با یکدیگر لذت ببرید . احساس آرامشی که در کنار آتش به شما دست می دهد می تواند تا چندین روز در بدن شما باقی بماند و رفتارهای شما را تحت تاثیر قرار دهد . زمانی که شما آرامش داشته باشید می توانید با کیفیت بیشتری کارهای روزمره خود را انجام دهید . و همچنین ارتباط بهتری با اطرافیان خود داشته باشید .

استفاده از آتش برای گرما درمانی

علاوه بر صدا و بوی آتش و همچنین تماشای شعله های آن ، گرمای آتش نیز خواص درمانی زیادی دارد . در واقع گرما مهمترین محصول آتش می باشد کاربرد بیشتری نسبت به سایر محصولات آتش دارد . گرما تأثیر زیادی در سلامت بدن دارد و به عنوان یک منبع گرما می ‌تواند گرمای مورد نیاز شما را تامین کند . گرما تاثیرات زیادی در بدن انسان دارد که بسیاری از آنها مفید می باشد و می تواند برای درمان انواع دردها مورد استفاده قرار گیرد .

تسکین دردهای عضلانی از فواید آتش

یکی از دردهایی که می‌توان به وسیله گرما و آتش آن را مداوا کرد دردهای عضلانی و اسپاسم عضلات می باشد . در واقع بهترین درمان برای دردهایی که در اثر گرفتگی عضلات به وجود می آید گرم کردن محل صدمه دیده می باشد . گرم کردن باعث می شود تا بافت عضلات شل شده و درد شما تسکین پیدا کند . همچنین گرما تاثیر بسزایی در کاهش تورم دارد و با باز کردن عروق خونی باعث کاهش درد ناشی از گرفتگی عضلات می شود . باز شدن عروق خون باعث گردش بهتر خون در بدن شما می شود که این امر باعث سرحال شدن شما و رفع خستگی می شود .

فواید آتش بر آرتروز

همچنین آتش و گرما تاثیر بسزایی در درمان درد های آرتروز دارد . اگر بخواهیم آرتروز را شرکت دهیم می ‌توانیم بگوییم که آرتروز درد التهاب می باشد که بر روی مفاصل تأثیر می گذارد و باعث ایجاد دردهایی در نقاط مختلف بدن و مفاصل می شود . وجود گرما باعث کاهش تورم و التهاب در مفاصل می شود و با شل کردن عضلات موجب تسکین درد میشود . همچنین استفاده مداوم از گرما می تواند در دراز مدت تاثیر زیادی در بهبود آرتروز و درد هایی از این قبیل داشته باشد .

تاثیر گرما بر دردهای کمر و گردن


بیشتر کمردردها در اثر گرفتگی عضلات به وجود می آید که بهترین راه حل آن گرم کردن محل مورد نظر می باشد . نشستن در کنار آتش و گرم کردن کمر تا حدود زیادی درد شما را کاهش می دهد و باعث می شود احساس بهتری داشته باشید . همین موضوع برای درد گردن نیز صادق می باشد . دردهای گردنی عموماً به دلیل گرفتگی عضلات و خشک شدن عروق و مفاصل صورت می گیرد . گرما باعث نرم شدن بافت عضلانی و در نتیجه بازگشت آنها به حالت اولیه میشود .

افزایش گردش خون از فواید اتش

همچنین گرما درمانی باعث افزایش گردش خون میشود که تاثیر بسزایی در کمر دردهای مختلف به ویژه کمردردهای دوران بارداری دارد . در دوران بارداری به دلیل افزایش وزن و بر هم خوردن تعادل فشار بیشتری به کمر وارد میشود ، این فشار باعث به وجود آمدن کمردردهایی میشود که در بیشتر اوقات غیر قابل تحمل می باشند . شما می‌توانید به راحتی و با استفاده از گرما تا حدود زیادی درد خود را تسکین دهید .

وسیله‌ای برای محدود کردن و کم کردن خطرات آتش

روشن کردن آتش باید بسیار آسان باشد ولی کنترل آن کار بسیار دشواری می باشد به دلیل اینکه آتش می تواند به سرعت انتشار یابد و باعث خسارات جبران ناپذیری شود .  به همین منظور به وسیله ای نیاز دارید تا آتش را در داخل آن روشن کنید و به راحتی بتوانید آتش را کنترل کنید . همچنین گاهی اوقات نمی توانید آتش را بر روی زمین روشن کنید و ممکن است باعث آسیب دیدن سنگ فرش و یا کاشی های شما شود . گذشته از اینها خاکستر و زغال هایی که از آتش به جا می ماند کثیفی زیادی را به وجود می آورد تمیز کردن آن بسیار زمان بر و خسته کننده می باشد .

طراحی و ساخت آتشدان

در سالیان اخیر وسیله‌ای به نام آتشدان طراحی و تولید شده است که برای استفاده در محیط های مختلف بسیار مناسب می باشد . آتشندان ها به راحتی می توانند شعله های آتش را کنترل کنند و از انتشار آن جلوگیری کنند . همچنین آتشدان دارای طرح های زیبایی می باشد که باعث زیبا شدن محیط شما میشود . سایزهای متنوع این محصول باعث می شود تا شما بتوانید به راحتی آنها را برای مصارف مختلف تهیه کنید . این محصولات می توانند برای مصارف عمومی و تجاری و همچنین مصارف شخصی و خانگی مورد استفاده قرار گیرند .آموزش ساخت آتشدان مطلب مفیدی در این زمینه به شمار می رود .

کارکرد آتشدان


آتشدان یک وسیله بسیار کاربردی می باشد که شما می توانید به راحتی آنها را استفاده کنید . این محصولات عموماً از جنس فلز تولید می شوند که دارای مقاومت و دوام بسیار بالایی می باشند و در صورت نگهداری تمیز و منظم می ‌توانند برای سالیان طولانی مورد استفاده قرار گیرند . همچنین از مصالح دیگری می توان برای ساختن یک آتش دان استفاده کرده ، مصالحی مانند آجر ، سیمان و سنگ می توانند برای ساخت یک آتشدان مورد استفاده قرار گیرند .برای مطالعه مقاله اتشدان و استفاده بهینه از آن روی این لینک کلیک کنید .

انواع آتشدان

آتشدان های سنگی و آجری و همچنین سیمانی به دلیل وزن بالایی که دارند قابلیت جابجایی ندارند . اما اگر بخواهیم آنها را جابجا کنیم نیاز به نیروی زیادی داریم که در اکثر مواقع باید از یک جرثقیل برای جابجایی آنها استفاده کرد . اما به طور کلی این محصولات به گونه ای طراحی می شوند که نیاز به جابجایی نداشته باشند و از آن ها به صورت ثابت استفاده شود .
آتشدان های ثابت برای مکان هایی مورد استفاده قرار می گیرند که شما میخواهید محصول مورد نظر به طور ثابت و برای مدت طولانی در مکان بخش خصوصی قرار بگیرد . استفاده از آتشدان های ثابت برای مکانهایی که مالکیت آنها در دست شما نمی باشد و مکان به صورت اجاره ای باشد معمولاً توصیه نمی شود .

خرید آتشدان


دلایل زیادی برای خرید و استفاده از یک آتشدان وجود دارد که تعدادی از آنها در این مقاله اشاره شد . گذشته از دلایلی که در اینجا ذکر شده آتش دارای فواید بسیار زیادی می باشد که باعث ترغیب افراد برای خرید یک آتشدان میشود . یک آتشدان می‌تواند محیطی گرم در طول فصل سرما برای شما به وجود آورد . شما می توانید دورهمی ها و مجالس خود را در فصل سرما نیز در خارج از منزل ادامه دهید . گرمای دلنشین آتشدان و نشستن در کنار آن و خیره شدن به شعله های آتش یکی از لذتهای مشترک در بین تمام انسانها میباشد .

خرید اینترنتی و غیر حضوری آتشدان

اگر قصد خرید یک آتشدان را دارید می توانید آن را از فروشگاه های مختلفی در سطح شهر خریداری کنید . اما اگر امکان دسترسی به فروشگاه‌های مختلف را ندارید و یا این که محصول مورد نظر در شهر شما وجود ندارد ، می توانید به صورت اینترنتی و غیر حضوری محصول مورد نظر خود را خریداری کنید . در خرید اینترنتی یکی از مشکلاتی که به وجود می آید عدم شناخت شما از فروشگاه مورد نظر می باشد و اینکه شما چگونه می توانید به چیزی که ندیده اید اعتماد کنید .

نماد اعتماد الکترونیکی


برای تسهیل خرید اینترنتی و اینکه شما بتوانید از فروشگاه و تولیدی که از آن خرید می کنید مطمئن شوید ، ساز و کاری به وجود آمده است . تولیدی های مختلف و فروشگاه هایی که در اینترنت فعالیت می کنند با ارائه مدارکی به ارگان های ذیربط اقدام به دریافت نماد اعتماد الکترونیکی می‌کنند . وجود این نماد در یک وب سایت نمایانگر این موضوع می باشد که شما می توانید براحتی محصول مورد نظر و یا خدمات مورد نظر خود را از این سایت تهیه کنید . در صورت به وجود آمدن هر گونه و میتوانید به راحتی با مراجعه به مراجع ذیربط اقدام به شکایت و پیگیری مشکل خود کنید .

گروه تولیدی ویلا سازه

یکی از تولیدی هایی که به صورت تخصصی در تولید آتشدان ها و سایر محصولات فضای باز فعالیت می کند گروه تولیدی ویلا سازه می باشد . این تولیدی بیش از یک دهه تجربه در تولید تجهیزات ویلایی و مبلمان فضای باز دارد . همچنین در وبسایت ویلا سازه این امکان را برای شما فراهم می کند تا بتوانید به صورت غیر حضوری و اینترنتی محصول مورد نظر خود را خریداری کنید . وب سایت ویلا سازه دارای نماد اعتماد الکترونیکی میباشد و شما می توانید با اطمینان خاطر محصول مورد نظر خود را خریداری کنید .

مطالب مرتبط :

فواید آتشدان فلزی

انتخاب بهترین نوع آتشدان

راههای ارتباطی ویلا سازه :

شماره تماس : 09142244372

وب سایت : www.villasaze.ir

« ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید. جهت عضویت در پیج اینستاگرام مبلمان فضای باز ویلا سازه روی لینک کلیک کنید. »

بازگشت به لیست

دیدگاهی در مورد “فواید آتش

 1. پیام گفت:

  سلام وخسته نباشید من یدونه آتشدان ازتون خرید کردم وواقعا راضی بودیم هم گازی استفاده کردیم هم ذغالی ،نظافتش هم خیلی راحت بود الان میخاستم سایه بان سفارش بدم به نظرتون میشه آتشدان رو زیره سایه بانهاتون بذاریم یا امکان داره بسوزه؟اگر بخام همچین کاری کنم ارتفاع سایه بان چقدر باید باشه

 2. بازتاب: تنوع و کاربرد انواع هیزم - فروشگاه اینترنتی ویلاسازه
 3. بازتاب: کاربرد انواع بخاری - فروشگاه اینترنتی ویلاسازه
 4. azari_kiz گفت:

  در گذشته از آتش بعنوان منبع نور در تاریکی و دودی کردن مواد غذایی برای ماندگاری بالاتر استفاده می‌شد.
  در زندگی های امروزی از آتش برای پختن مواد غذایی و وسایل گرمایشی استفاده می‌شود.
  در صنعت برای حالت دادن و ذوب فلزات (طلاسازی و آهنگری)
  از دود آتش برای دور کردن حشرات (زنبور و حشرات موزی)

دیدگاهتان را بنویسید