وبلاگ ویلاسازه

پلان ویلایی

پلن ویلا

در ابتدا لازم است که تعریفی کوتاه از پلان ویلا مطرح کنیم. طراحی کردن برای رسم نقشه ویلا نیازمند فاکتورهای متفاوتی است که حتما بایستی برای ساخت ویلا در نظر گرفت. تعداد طبقات تا چگونگی چینش و قرار گیری ستون و غیره همگی به طرح هایی از فبل مشخص شده نیاز دارد. به هر کدام از این طرح ها که برای رسم نقشه ویلا به کار می رود پلان گویند.

ویلا سازه یکی از تولیدی های فعال در صنعت تجهیزات ویلایی و مبلمان فضای باز می باشد . محصولاتی همچون انواع تاب ریلکسی از جمله تولیدی های این مجموعه می باشد .

انواع پلان ویلایی

در این جا قصد داریم که چند مورد از انواع پلان برای ویلا را به شما معرفی کنیم. لذا شما می توانید با دانستن این پلان ها بدانید که دفعه بعدی که خواستید یک کارشناس را برای طراحی پلن به کار گیرید چه چیزهایی را از وی درخواست نمایید. در زیر به ارزیابی انواع پلان ها می پردازیم.

پلان طبقات

پلان کف برای پروژه های معماری یا نقشه داخلی ویلا لازم و ضروری است. شما با طراحی کردن یک پلان یک طبقه خواهید توانست همه چیزها را در فضای مناسب شاهد باشید، گویا که از بالا به پایین نگاه می کنید. در این جا لازم است طوری به نقشه نگاه کنید که گویی یک پرنده از بالا به آن می نگرد.

انواع متفاوتی از پلان ها وجود دارند که هر یک دارای هدف های مخصوص به خود هستند. یکی از انواع پلان ها کف است که به صورت دو بعدی به نمایش در می آید که حاوی اندازه گیری فضاها مثل دیوارها و محل قرار گرفتن درب ها است. چنان چه ابعاد آن ها بسیار ظریف و دقیق باشد می توان از آن به عنوان مبنا برای نقشه بهره برد.

نسخ دو بعدی از طرح های مبلمان که پلان های طبقه ای هستند و چینش و طرح مبل ها در آن کشیده شده ست. بیشترین توجه و دقت در این جا بر روی اندازه گرفتن و چگونگی قرار گیری اشیا مثل میزها و نیمکت ها در فضای ویلا است.

از دیگر پلان ها برای طبقات می توان به مدل سه بعدی برای مبلمان اشاره کرد. می توانید مشاهده کنید که تمام آپارتمان با مبل ها از بالا چطور به نظر می رسند و بیانگر راهی هستند که به شما نشان بدهند که اشیا چگونه در یک فضا قرار می گیرند. همچنین این مدل ها به شما نشان می دهند که قطعه های مبلمان چگونه در جوار هم قرار می گیرند.

طراحی سایت برای پلان ویلایی

در نظر داشته باشید که پلان های سایت به پلان های طبقه بسیار شبیه هستند. با این وجود می توان همه ساختمان را از بالا به پایین با یک پلان سایت دید. توجه داشته باشید که پلان سایت می تواند شامل یک منزل مجردی باشد تا یک ویلای مدرن و بزرگ.

پلان سایت دو بعدی یکی از انواع پلان سایت ها است. این طرح اندازه گیری های مخصوص در فضا را نشان می دهد. مثل پلا ن طبقه شما خواهید توانست یک پلان سه بعدی هم داشته باشید. این پلان بیشتر بر روی جزییات متمرکز است.

پلان های سقف درست برعکس پلان های کف در طراحی برای یک نقشه ویلا هستند. پلان های طبقه مثل این است که شما سقف را برداشت هاید و از بالا به پایین طرح را می نگرید.

زمانی که شما به پلان سقف انعکاسی می نگرید مثل این است که کف ویلا را به پایین کشیده اید و همه فضا را زیر و رو کرده اید. در حقیقت سقف کف پلان، سقف انعکاسی است. این پلان بسیار دقیق در می آید.

در نظر داشته باشید که طراحی پلان ویلا یک پروسه ای است که از شکل حجم، خصوصیات طبیعی سایت، پتانسیل ها و محدودیت ها و خواست های فضایی در طرح نشات می گیرد.

در بیشتر اوقات حجم و پلان ویلا همراه با هم شکل می گیرند و در همین موقع طراحی برای نمای ویلا نیز انجام می شود.

موقع اتود زدن حجم ها با ترکیب های متفاوت بایستی جایگزینی فضاهای لازم در نظر گرفته شود.

 فرق پلان مسکونی با پلان ویلایی

خانه های مسکونی در فضاهایی ساخته می شوند که تراکم شهری زیاد است. بنابراین محدودیت در بازشو و نورگیری در سمت های گوناگون دارند. در نظر داشته باشید که یک پلان ویلایی می تواند بازشوها را در همه وجه ها داشته باشد بدون این که مساله مشرف بودن در نظر گرفته شود. در بین طراحی برای ویلاها طراحی ویلای دوبلکس بسیار طرفدار دارد. چون واحد سکونتی به طور معمول در دو طبقه است. تفاوت دیگری که می توان در این جا بیان کرد این است که طراحی کردن فضاهایی که نیمه باز هستند مثل تراس و ایوان در سایزهای بزرگ در ویلا مد نظر هستند. طراحی کردن این فضاها می تواند بر ارتباطات و سیرکولاسیون و پلان ویلا بسیار اثرگذار باشد.

در موارد بسیاری، خط های اصلی پلان تا محوطه ویلا ادامه می یابند. در پلان آپارتمان ها بیشتر تمرکز بر روی فضاهای لازم برای زندگی در مرکز است؛ این در حالی است که برای ویلاها، فضاهای تفریحی و جاهای مختلف برای گذراندن اوقات فراغت بسیار مهم است.

فضاهای باز سبب می شوند که خلاقیت های زیادی در طراحی پلان ویلا در نظر گرفته شود. طراحی ویلا باید به صورت خلاقانه انجام شود.

 مواردی که بایستی در طراحی پلان ویلا در نظر گرفت:

پیش از آغاز طراحی پلان لازم است که لیستی از فضاهای لازم برای ویلا تهیه شود.

لازم است که هر کارفرما سلیقه و علاقه خود را در نظر بگیرد. زیرا هر سلیقه میتواند منحصر به فرد باشد.

به غیر از این که فضاهای لازم برای خانه های مسکونی لازم است که اعمال شود به طور معمول نیاز است که فضاهای متنوع و جالب برای گدراندن اوقات فراغت و فعالیت های جانبی و تفریحات و دور همی ها در نظر گرفته شود.

در این مرحله باید خصوصیاتی که لازم است هر فضا داشته باشد را خلاصه کرد. بدین صورت است که اولویت های طراحی تعیین می شوند.

برای مثال در آفرینش برخی از فضاها، بزرگی، نورگیری و تهویه مناسب مورد نظر است؛ اما در برخی دیگر دنج بودن و حریم خصوصی بیشتر مورد توجه است. سبک طراحی برای ویلا باید خط های اصلی طرح را تعیین کند. چنان چه پلان ویلای مدرن مد نظر باشد بایستی پلانی آزاد با کمترین حصار در نظر گرفته شود.

 

 

ویلا سازه

ویلا سازه یکی از تولیدی های فعال در زمینه تجهیزات ویلایی و فضای باز می باشد . که محصولات خود را به صورت مستقیم به مشتریان عرضه می کند .

محصولات این تولیدی شامل: مبلمان ویلایی ، تاب ویلایی ، تاب ریلکسی ، انواع استند گل ، سایبان چتری و سایر محصولات فضای باز می باشد .

علاوه بر این ویلا سازه انواع تجهیزات گرمایشی مانند بخاری فضای باز ، آتشدان ، هیتر قارچی و همچنین محصولات سرمایشی مانند پنکه مه پاش را نیز ارایه می کند .

از دیگر محصولات این تولیدی می توان به انواع باربیکیو و کباب پز ، منقل مسافرتی ، چادر مسافرتی ، صندلی راک ، میز عسلی و محصولاتی از این دست اشاره کرد .

 

شماره تماس : 09142244372

ما را در شبکه های مجازی با نام ویلا سازه دنبال کنید .

جهت عضویت در پیج اینستاگرام ویلا سازه روی این لینک کلیک کنید .

 

 

 

 

بازگشت به لیست

دیدگاهی در مورد “پلان ویلایی

 1. بازتاب: پلان ویلا - فروشگاه اینترنتی ویلاسازه
 2. بازتاب: پلان روف گاردن - فروشگاه اینترنتی ویلاسازه
 3. بازتاب: ویلای لاکچری - فروشگاه اینترنتی ویلاسازه
 4. بازتاب: بازسازی ویلا - فروشگاه اینترنتی ویلاسازه
 5. بازتاب: طراحی ویلای ایرانی - فروشگاه اینترنتی ویلاسازه
 6. بازتاب: طراحی و ساخت ویلا - فروشگاه اینترنتی ویلاسازه
 7. بازتاب: طراحی نمای ویلا - فروشگاه اینترنتی ویلاسازه
 8. azari_kiz گفت:

  پلان ویلا باید با خصوصیات یک ساختمان لوکس همخوانی داشته باشد. همچنین می‌بایست مطابق با سبک معماری ویلا طراحی شود. چرا که هر یک از انواع ویلا (مدرن، کلاسیک، سنتی، ایرانی و …)، پلان متفاوتی دارند.
  به سلیقه ساکنان و خواسته‌هایشان نیز باید احترام گذاشت. اگر آن‌ها اهل تفریح هستند، پلان باید دارای فضاهای تفریحی بیشتری باشد. اگر اهل هنر، مطالعه و کار هستند، باید فضاهایی متناسب با این امور را در اولویت قرار داد. اما در حالت کلی، فضاهای ویلا می‌بایست همگی کاملا قابل‌استفاده باشند.
  یعنی هیچ فضایی بلااستفاده یا بیهوده نماند. ضمنا، به‌ویژه در مورد طراحی ویلا مدرن، خوب است فضاها تا حد ممکن چندمنظوره باشند. یعنی اتاق‌ها را بتوان در صورت لزوم تغییر کاربری داد.
  آسایش، نکته مهم دیگر در این زمینه است. برای نمونه، اتاق‌خواب باید با فضاهای پرسروصدا درون محوطه ویلا (مانند سینما، اتاق بازی، استخر و غذاخوری) فاصله داشته باشد. البته اصول فنی طراحی ویلا بسیار هستند که همگی باید رعایت شوند. یک پلان خوب می‌تواند بهره‌وری حداکثری از فضای ویلا را ممکن سازد.

دیدگاهتان را بنویسید