وبلاگ, صندلی تابی

10 مدل تاب باغی زیبا که می توانید بسازید

تاب باغی زیبا

10 مدل تاب ویلایی زیبا که می توانید بسازید

بهترین قسمت داشتن یک حیاط  یا یک باغ دلپذیر ، امکان لذت بردن از آن است. استفاده از تاب باغی زیبا در مبلمان فضای باز ویلا برای ارائه هرچه بیشتر لذت است . به شرط اینکه محکم ، بادوام و مقاوم در برابر عناصر باشد ، یک مجموعه تاب باغی خوب می تواند تا یک دهه یا بیشتر عمر کند.

اما تاب های باغی فقط برای بیرون از منزل نیست بسیاری از این مردم تاب های باغی را در داخل خانه خود به عنوان تخت و صندلی نیز استفاده می کنند. تنها محدودیت در استفاده از تابی باغی بودجه و محدودیت فضای شما است.

صرف نظر از چیدمان منزل یا تنظیمات منزل شما ، یک طرح تاب باغی زمانی زیبا جلوه می دهد که مناسب فضای شما باشد. این که آیا شما به دنبال یک نیمکت چرخشی سنتی و یا یک تخت تابی مدرن برای فضای داخلی خود نیاز دارید ، انواع مدل ها و طرح های موجود در حین سادگی حیرت انگیز است. تاریخ تاب ویلایی به سالیان بسیار دور بر میگردد.

با کمی دانش و تلاش ، حتی تازه کار نیز به راحتی می تواند یک صندلی تابی را به تنهایی بدست آورد و راه اندازی کند. تمام چیزی که طول می کشد کمی تخیل و تحقیق است. در اینجا 12 طرح از صندلی تابی که شما می توانید بسازید را قرار داده ایم.

استفاده از وسایل ساده برای ساخت تاب باغی

شاید شما هم این جمله را شنیده باشید که ، خلاقیت و نوآوری یک سرمایه نامحدود می باشد . شما می توانید با استفاده از خلاقیت اقدام به طراحی و ساخته وسایلی کنید ، که با هزینه های بسیار بالا نیز امکان ساخت این وسایل وجود نداشته باشد . در واقع شما برای ساخت وسایل مختلف بیشتر از پول به خلاقیت نیاز دارید ، خلاقیت موتور محرک افراد برای طراحی و ساخت محصولات جدید می باشد . تمام ابتکارات و پیشرفت های بشر بر پایه همین خلاقیت به دست آمده است ، پس هیچگاه این موضوع را دست کم نگیرید .
شما می توانید از این خلاقیت برای ساخت یک تاب باغی استفاده کنید ، با این روش می توانید محصول کاملا منحصر به فرد به وجود آورید . این محصول می تواند یک وسیله عالی باشد ، که حتی نتوان با هزینه زیادی آن را خریداری نمود . برای این منظور می توانید از وسایلی بسیار ابتدایی و پیش پا افتاده استفاده کنید ، و با ترکیب آنها محصولی با ارزش به وجود آورید . یک تکه چوب یا یک تکه فلز و حتی مقداری طناب ، می‌تواند وسایلی بسیار پیش پا افتاده و حتی دورریز باشد . اما شما می توانید با استفاده از همین وسایل بسیار ابتدایی ، یک تاب کاملاً کاربردی برای خود و اطرافیان تان بسازید .
نیاز نیست که شکل ظاهری تاب شما مطابق با محصولات موجود در بازار باشد ، محصول شما می تواند کاملاً منحصر به فرد باشد . شما هیچ محدودیتی برای طرح و ابعاد تاب ویلایی ندارید ، اما باید دقت داشته باشید که محصول شما کارایی مناسبی داشته باشد . در غیر این صورت فقط یک مسئول زیبا می سازید ، که فاقد کارآیی لازم می باشد .

توجه به استحکام اتصالات تاب ویلایی

برای اینکه بتوانید از محصولی که ساختید بهترین استفاده را ببرید ، باید از استحکام و مقاومت آن اطمینان حاصل کنید . نقاط اتصال و همچنین جنس مواد به کار رفته در ساخت تاب ، باید دارای کیفیت قابل قبولی باشند . اگر استحکام تاب ویلایی برای استفاده مناسب نباشد ، ممکن است جان افرادی که از آن استفاده می‌کنند به خطر بیفتد . پاره شدن طناب یا شکستن یک قطعه ، می‌تواند باعث سرنگونی و یا زخمی شدن افراد شود . به همین دلیل مقاومت تاب ویلایی بسیار مهم می باشد . پس اگر می‌خواهید شخصاً یک تاب باغی برای خود بسازید ، بیش از هر چیزی از محکم بودن وسیله اطمینان حاصل کنید . اگر تاب شما ظاهر زیبایی نداشته باشد اما کارایی مناسبی داشته باشد ، بسیار بهتر از این است که ظاهر زیبایی داشته باشد ، همان توانید با خیال راحت از آن استفاده کنید .
مهمترین اصلی که برای ساخت تاب باغی باید در نظر داشته باشید ، استحکام زنجیر طنابی می باشد که صندلی از آن آویزان می شود . به هنگام استفاده از تاب بیشترین فشار به قسمت طناب یا زنجیر وارد می‌شود ، به همین دلیل این قسمت باید دارای بیشترین کیفیت باشد . برای اینکه اطمینان خاطر شما کاملاً فراهم شود ، می توانید از زنجیر به جای طناب استفاده کنید . اما باید در انتخاب نوع زنجیر دقت کنید .
اگر تاب ویلایی خود را از سقف یا یک قسمت ثابت آویزان می کنید ، باید به طور کامل مقاومت قلاب ها را بررسی کنید . در صورت استفاده از قلاب باید دقت داشته باشید ، که قلاب کاملاً به یک قسمت فلزی جوش داده شود . اما اگر برای تاب خود از پایه یا ستون مجزا استفاده می کنید ، باید از محکم بودن آنها اطمینان حاصل کنید .

 

اشکال مختلف تاب ریلکسی:تاب ریلکسی دو نفره ،تاب ریلکسی یک نفره ،تاب ریلکسی خانواده و ….

اشکال مختلف تاب ویلایی: تاب ویلایی یک نفره، تاب ویلایی دو نفره،تاب ویلایی سه نفره، تاب ویلایی خانواده

10 مدل تاب باغی زیبا

1- طرح پشتی دور گرد

طرح پشتی دور گرد به آسانی ساخته می شود و به آسانی نمی شکند. به راحتی با قلاب و زنجیر نصب شده است ، این طرح به عنوان محبوب شناخته شده است.

طرح پشتی دور گرد

طرح پشتی دور گرد

2- تاب آویز پارچه ای

همان طور که ملاحظه می کنید این طرح نسبت به طرح قبلی تحمل ورزن پایینی دارد و از پارچه های پلی پروپیلن و از چوب بلوط برای آویز کردن آن استفاده می شود.

تاب آویز پارچه ای

تاب آویز پارچه ای

3- صندلی تابی پایه دارد

این صندلی تابی نیاز ندارد از جایی آویزان شود. چون این صندلی دارای لوله فلزی مقاوم است که تاب از آن آویز شده است.

صندلی تابی پایه دارد

صندلی تابی پایه دارد

4- تاب باغی سفید

تاب باغی سفید

تاب باغی سفید

5- تاب باغی دور آتش

 تاب باغی دور آتش

تاب باغی دور آتش

6- تخت تابی آبی

تخت تابی آبی

تخت تابی آبی

7- صندلی تابی داخلی

صندلی تابی داخلی

صندلی تابی داخلی

8- تاب باغی زنجیری

تاب باغی زنجیری

تاب باغی زنجیری

9- تاب باغی چوبی پایه دارد

تاب باغی چوبی پایه دارد

تاب باغی چوبی پایه دارد

10 – تاب باغی 3 نفره

تاب باغی 3 نفره

تاب باغی 3 نفره

 

منبع : مبلمان فضای باز ویلا سازه

ویلاسازه تولید کننده برتر تجهیزات ویلایی

بازگشت به لیست

دیدگاهی در مورد “10 مدل تاب باغی زیبا که می توانید بسازید

  1. مرجانه گفت:

    برای ساخت تاب باغی یکم خلاقیت واستعداد نیازه وبا کمترین هزینه میتونید باغ تابی خودتون رو بسازید ولی باید در انتخاب وسایل مورد نیاز دقت کنید تا تاب استحکام لازم رو داشته باشه استفاده از تاب باغی مقاوم شرط اول لذت بردن از اون تاب است شما میتونید با کمی بودجه یه تاب باغی بسیار مقاوم وزیبا از سایت ویلاسازه تهیه کنید ولحظات خوشی رو سپری کنید

دیدگاهتان را بنویسید