وبلاگ ویلاسازه

تنوع و کاربرد تجهیزات فضای باز

تجهیزات فضای باز شهری

تنوع و کاربرد تجهیزات فضای باز موضوع این مطلب می باشد . این مبلمان بر اساس متریال های خاصی تولید می‌ شوند. به همین جهت از لحاظ ظاهر و از لحاظ ساختار و متریال های به کار برده در آن ها به انواع مختلفی تقسیم بندی می شوند. تجهیزات فضای باز شهری علاوه بر این که بر روی ظاهر شهر تاثیر بسیار زیادی می گذارد، باعث آرامش عمومی مردم در شهر ها می شوند. تعداد تجهیزات فضای باز شهری هر روز بیشتر می شود. در واقع به هر میزان که شهر بزرگتر و پیشرفته تر شود. استفاده از مبلمان شهری افزایش پیدا می‌ کند.این مطلب می تواند راهنمای مناسبی برای خرید مبلمان وبلایی ، خرید نیمکت فضای باز و سایر تجهیزات ویلایی باشد .

تنوع و کاربرد تجهیزات فضای باز( پیشرفت تکنولوژی)

همچنین باید اضافه کنیم که این تجهیزات با پیشرفته شدن شهر نقش پررنگ تر و جدی تری خواهند داشت. تجهیزات فضای باز شهری کاربرد بسیار زیادی دارند. از این تجهیزات در بسیاری از مکان‌ های عمومی مانند پارک‌ ها و در فضای باز استفاده می‌ کنند. همانطور که می دانید امروزه به علت این که مردم در جامعه مشغله بسیار زیادی دارند. و مدام در حال رفت و آمد هستند، وجود این تجهیزات در فضای باز بسیار جدی شده است .تا این افراد در حین خستگی بتوانند بر روی آن استراحت کنند. به همین علت است که تجهیزاتی مانند نیمکت ها و صندلی ها در فضای باز کاربرد بسیار زیادی دارند.برای مشاهده تنوع این محصولات به سایت ویلا سازه مراجعه نمایید .

تنوع و کاربرد تجهیزات فضای باز(نیمکت پارکی )


یکی از تجهیزات فضای باز شهری نیمکت پارکی است. در واقع در مورد نیمکت پارکی باید بیان کنیم که با استفاده از فلزات تولید می‌ شود. عموما عرض این محصولات 150 سانتیمتر است. از آن ها برای نشستن عابران در فضای باز استفاده می‌ شود. اصولا عرض این نیمکت به گونه‌ای است که سه شخص می توانند در کنار یکدیگر بنشینند. این گونه از محصولات در مکان های پر تردد عابرین نصب می‌ شود و جنس آن هم از فلز است. علاوه بر این با ساختار و پروفیل و لوله ای و چدنی تولید می شوند. همچنین باید بیان کنیم که با رنگ کوره ای الکترواستاتیک پوشش داده شده اند. این نوع رنگ برای تمام تجهیزات ویلایی مانند تاب ویلایی نیز به کار می رود .

تنوع و کاربرد تجهیزات فضای باز(تنوع نیمکت)


به همین علت در برابر سایر عوامل مخرب طبیعی و جوی مانند رطوبت و نم و نور آفتاب مقاومت بسیار بالایی دارند. این گونه محصولات به انواع متفاوتی تقسیم می شوند. اما بعضی از آنها و با استفاده از متریال چوب و فلز و یا ترکیب چوب و پلاستیک تولید شده اند. علاوه بر این باید بیان کنیم که این تجهیزات فضای باز شهری با استفاده از بهترین متریال ها تولید شده اند و به همین علت بسیار مقاوم هستند. انواع نیمکت های شهری جزو محصولات رفاهی و تزیینی به حساب می‌ آید. زیرا زیبایی زیادی به وجه شهر می بخشند و جزو مبلمان ضروری هستند. زیرا کاربرد بسیار زیادی برای شهروندان دارند و اگر این گونه از محصولات در فضای شهری وجود نداشته باشد، باعث ایجاد مشکلات برای سایر شهروندان می شود. در برخی فضاهای شهری انواع مختلف کباب پز را هم می توان مشاهده کرد .

تنوع و کاربرد تجهیزات فضای باز(مخزن زباله پارکی )


یکی دیگر از تجهیزات فضای باز شهری مخزن زباله و سطل آشغال فلزی است. این گونه از تجهیزات یکی از واجبات فضای باز به حساب می‌ آیند و حتماً باید در شهرها نصب شوند. علاوه بر این باید بگوییم که اغلب مخزن زباله را در نزدیکی نیمکت نصب می‌ کنند. این گونه از محصولات به علت این که از آلودگی در شهر جلوگیری کنند در جای به جای شهر نصب شده اند. تجهیزات فضای باز شهری محاسن بسیار زیادی برای شهر دارد. زیرا اگر سطل آشغال و یا مخزن زباله در شهر متصل نباشد، باعث شود. علاوه بر این باید بیان کنیم که بهداشت عمومی یکی از مهمترین نکاتی است که شهروندان باید آن را رعایت کنند.‌

تنوع و کاربرد تجهیزات فضای باز( دوام بالا)

به همین علت برای جلوگیری از تجمع حیوانات و حشرات موذی و تجمع میکروب و باکتری در فضای شهری از سطل زباله استفاده می کنند. این گونه از محصولات در برابر سایر شرایط جوی و عوامل مخرب بیرونی مقاومت و دوام بسیار بالایی دارند. این دسته از محصولات در ابعاد گوناگون و در مدل های مختلفی تولید می شوند و یکی از ضروری ترین تجهیزات فضای باز شهری به حساب می‌ آیند. علاوه بر این در رنگ های مختلفی تولید می شوند. همچنین سطل زباله های شهری با دیگر تجهیزات فضای باز شهری مانند نیمکت ها یک رنگ هستند. به این جهت در مراکز عمومی مانند پارک‌ ها و بوستان‌ ها نیمکت ها و سطل زباله های یک رنگ را مشاهده می کنید. همانطور که می‌ دانید برای نظافت و بهداشت محیط وجود همیچین محصولاتی ضروری است. البته وجود چراغ محوطه نیز به همین میزان ضروری است .

تنوع و کاربرد تجهیزات فضای باز(ست ورزشی پارکی )


یکی دیگر از تجهیزات فضاهای باز شهری ست ورزشی است. این گونه از محصولات در فضا های باز مانند فضای پارک استفاده می‌ شوند و کاربرد بسیار زیادی دارند. در واقع جزو تجهیزات پارکی به حساب می‌ آیند و از آنجایی که ست ورزشی باعث ارتقای فرهنگ ورزش همگانی در بین عموم افراد می شود و همچنین باعث افزایش سلامتی شهروندان می‌ شود، وجودشان بسیار الزامی است. این گونه از محصولات در ست۲۰ تکه تولید می‌ شوند و مناسب همه سنین هستند. یعنی از کودکان تا افراد مسن می‌ توانند از ست ورزشی استفاده کنند.

تنوع جنس ست ورزشی

علاوه بر این باید بگوییم که ست ورزشی به هیچ عنوان محدودیت جنسیتی ندارد و به همین علت همه افراد می‌ توانند به صورت رایگان از آن استفاده کنند. این گونه از محصولات با استفاده از رنگ کوره رنگ آمیزی شده‌ اند. به همین علت در برابر بسیاری از عوامل بیرونی و عوامل جوی مختلف مقاومت بالایی دارند. یعنی بارش باران و برف و تابش نور خورشید نمی تواند باعث آسیب دیدن ست ورزشی شود. علاوه بر این نکته، باید بیان کنیم که برای افراد معلول و جانباز هم ست ورزشی طراحی شده است و به همین علت این گونه افراد می توانند برای افزایش نشاط و شادابی و سلامتی بدن خود از تجهیزات فضایی باز شهری استفاده کنند.سرسره نیز از وسایل محبوب برای فضای باز به شمار میرود .

تنوع و کاربرد تجهیزات فضای باز(لوازم بازی کودکان پارکی)


نوع دیگر تجهیزات فضای باز شهری لوازم بازی کودکان در پارک است. این گونه از محصولات به دو دسته تقسیم بندی می شوند. دسته اول از جنس فلز تولید شده‌ اند. به همین علت به آنها لوازم بازی فلزی پارکی می‌ گویند و اما دسته دوم از جنس پلی اتیلن تولید شده اند و نام آنها لوازم بازی پلی اتیلن پارکی است. همانطور که می دانید انواع تجهیزات فضای باز شهری تاثیر بسیار زیادی بر روی ظاهر شهر می‌ گذارد. این گونه از محصولات‌ هم از این موضوع مستثنی نیستند. لوازمی که در پارک با استفاده از فلز تولید شده است، شامل تاب دو نفره و یا سه نفره تاب های کجاوه ای برای کودکان کوچک اند.

تنوع و کاربرد تجهیزات فضای باز(الاکلنگ)


علاوه بر این الاکلنگ و چرخ و فلک و میله بارفیکس هم محصولات دیگری هستند. این گونه از لوازم با کیفیت بسیار بالایی تولید شده اند. زیرا در تولید آن از بهترین متریال ها استفاده شده است. علاوه بر این از رنگ کوره ای پوشیده شده‌اند و در برابر بسیاری از عوامل مقاومت بسیار بالایی دارد. همچنین گونه از محصولات عمر بالایی دارند و موجبات تفریح کودکان را فراهم می کنند. نوع دیگر از تجهیزات فضای باز شهری که با استفاده از پلی اتیلن تولید شده است، کیفیت بسیار بالایی دارند و می توانند سال های سال بدون هیچ تغییری باقی بمانند. علاوه بر این در برابر دما ۱۸۰ درجه سانتیگراد مقاومت بسیار بالایی دارند و هم در فصول گرم سال به هم در فصول سرد سال بسیار مقاوم اند. خرید الاکلنگ را می توانید از طریق سایت ما انجام دهید .

تنوع و کاربرد تجهیزات فضای باز(اهمیت لوازم مبلمان شهری)

همانطور که می‌ دانید اهمیت استفاده از تجهیزات فضای باز شهری بسیار زیاد است. زیرا این گونه از محصولات کاربرد بسیار زیادی دارند و وجود آنها الزامی است. در واقع این وجود این مبلمان در شهرهای بزرگ بیشتر حس می‌ شود. به همین علت به هر میزان که یک شهر گسترش پیدا کند باید تعداد مبلمان شهری در آن افزایش یابد. زیرا تعداد افرادی که در شهر زندگی می کنند بیشتر می شود. همانطور که می دانید بسیاری از افراد در طول روز برای گذراندن اوقات فراغت خود به بیرون از خانه مراجعه می‌ کنند و به همین جهت ترجیح می‌ دهند که اوقات فراغت خود را در پارک سپری کنند. این موضوع باعث شده تا نیازمند وجود مبلمان و تجهیزات فضای باز شهری در پارک ها شویم.

افزایش تندرستی

علاوه بر این بسیاری از افراد برای افزایش و تندرستی و سلامتی هنگام برای ورزش به بیرون از خانه می‌ روند. به این علت واجب است تا در فضاهای باز شهری و پارک‌ ها از لوازم ورزشی استفاده شود. تجهیزات فضای باز شهری انواع مختلفی دارد و از آنها می‌ توانیم به تجهیزات استراحتی و تجهیزات روشنایی و تجهیزات نظافتی و غیر اشاره کنیم. از تجهیزات استراحتی می توانیم به صندلی ها نیمکت ها و ایستگاه اتوبوس اشاره کنیم. علاوه بر این از تجهیزات نظافتی به مخزن های تفکیک زباله و سطل زباله و از تجهیزات روشنایی می توانیم به تیر چراغ برق و چراغ هایی که در پارک ها و بوستان ها متصل است اشاره کنیم.

تاثیر تکنولوژی در مبلمان شهری


تکنولوژی تاثیر بسیار زیادی بر روی مبلمان شهری گذشته است. به همین علت هنگامی که شما از مبلمان شهری استفاده می کنید، متوجه هوشمند بودن بعضی از آنها می‌ شوید. مبلمان شهری هوشمند و یا همان نیمکت های هوشمند امکان اتصال به اینترنت را دارند. زیرا با استفاده از تکنولوژی جدید تولید شده‌اند و به شهروندان این امکان را می دهند تا بتوانند از اینترنت رایگان استفاده کنند. علاوه بر این باید بیان کنیم شهروندان می توانند گوشی خود را با استفاده از کابل به این نیمکت ها متصل کنند. یکی دیگر از تجهیزات هوشمند سطل زباله هوشمند است. این گونه از محصولات به حسگر مجهز هستند و به همین علت زمانی که از زباله پر شوند به مسئولین هشدار می دهند تا اقدام به خالی کردن آنها کنند. علاوه بر این به سنسورهای مخصوص مجهز هستند، به این جهت می‌ توانند زباله‌ها را از یکدیگر تفکیک کنند.

تنوع و کاربرد تجهیزات فضای باز(تجهیزات ایستگاه های اتوبوس)

اما یکی دیگر از مهمترین تجهیزات هوشمند ایستگاه های اتوبوس هستند. این گونه از محصولات دارای ویژگی های منحصر به فردی اند. مثلاً شهروندان امکانات استفاده از اینترنت رایگان و شارژر تلفن را دارند و علاوه بر آن می‌ توانند اطلاعاتی در مورد آب و هوا و خط در مورد رسیدن اتوبوس کسب کنند. همانطور که می دانید هوشمند شدن مبلمان شهری و تجهیزات فضای باز باعث افزایش رفاه در بین شهروندان می شود. به همین علت شهروندان می توانند در حین استفاده از این گونه از تجهیزات آرامش و رفاه داشته باشند .در واقع این تجهیزات به افزایش سطح رفاه در سطح کشور کمک زیادی می کنند.

مطالب مرتبط با این موضوع

کاربرد مبلمان اداری

طراحی دکوراسیون ویلا

معرفی بهترین مبلمان ویلایی برای خرید

تماس با ویلا سازه

شماره تماس : 09142244372

آدرس سایت : www.villasaze.ir

« ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید. جهت عضویت در پیج اینستاگرام مبلمان فضای باز ویلا سازه روی لینک کلیک کنید. »

 

بازگشت به لیست

دیدگاهی در مورد “تنوع و کاربرد تجهیزات فضای باز

 1. بازتاب: انتخاب صندلی مسافرتی مناسب - فروشگاه اینترنتی ویلاسازه
 2. بازتاب: تاریخچه و تاثیر مبلمان شهری - فروشگاه اینترنتی ویلاسازه
 3. لیلا گفت:

  تنوع محصولاتی که برای زیبایی فضای باز نیاز داریم بسیار زیاد است ما میتوانیم از نیمکت های فضای باز،مبلمان فضای باز،آتشدان ویا هیتر گازی استفاده کنیم همچنین میتوانیم از استند گل برای زیباتر شدن فضا استفاده کنیم وبا گل های رنگارنگ فضای رمانتیک وزیبایی رو درست کنیم تمامیه محصولاتی که ویلاسازه تولید کرده برای داشتن یک فضای بسیار زیبا وشیک کاربردی هستند

 4. بازتاب: انواع مختلف منقل - فروشگاه اینترنتی ویلاسازه
 5. بازتاب: کاربرد صندلی تاشو - فروشگاه اینترنتی ویلاسازه
 6. azari_kiz گفت:

  انواع میز و صندلی فضای باز شما را در انتخاب و خرید صندلی سیمانی پارکی و سایر مدل های چوبی، فلزی و… راهنمایی کنیم. دلیل اصلی طراحی و استفاده از انواع محیط‌ های باز مانند بالکن، تراس و حیاط، ایجاد فضایی مناسب در مجاورت هوای آزاد جهت استراحت و جمع شدن اعضای خانواده در کنار یکدیگر است. در طراحی فضای باز برای منازل سعی می‌شود که از فضا به شکل بهینه استفاده شود، ولی استفاده درست از این فضا به بهترین شکل مستلزم این است که از انواع میز و صندلی فضای باز، و با توجه به کاربرد آنها استفاده شود. با استفاده از مدل های متفاوت میز و صندلی فضای باز می‌توان اطمینان حاصل کرد که به درستی از فضای مورد نظر استفاده شده است. با این حال برای انتخاب میز و صندلی فضای باز، باید چندین نکته را در نظر بگیرید.
  این نکات به شما کمک می‌کند که در مرحله اول قصد خود از استفاده از این فضا را مشخص کرده و در مراحل بعدی با در نظر گرفتن تمامی جوانب، بهترین انتخاب از میان میز و صندلی فضای باز را داشته باشید. جنس های متفاوت میز و صندلی فضای باز را بشناسید. این مسئله به شما کمک خواهد کرد تا بهترین گزینه را با در نظر گرفتن قصد خود و شرایط آب و هوایی محل زندگی‌تان انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید