وبلاگ ویلاسازه

پلان ویلا

پلان ویلا

پلان ویلا از مهم ترین موارد در طراحی کردن و ساخت ویلاها می باشد. اغلب ویلاهای لاکچری که بسیار مورد توجه قرار می گیرند و خریداران خوبی دارند به دلیل پلان یکتا و زیبایی است که برای آن ها طراحی شده است. در نظر داشته باشید که هیچ پلانی صرفا به دلیل ساخت سازه معروف و خوش نام نمی شود. البته کیفیت مواد و سازه که در ساخت ساختمان به کار می رود فوق العاده مهم است؛ اما آن چه در این میان از اهمیت زیادی برخوردار است و می تواند یک ویلا را به یک جای مجلل و بی نظیر و منحصر به فرد تبدیل کند همانا پلان آن است.

ویلا مکان مناسبی برای قرار دادن وسایلی مانند صندلی راک می باشد .که میتوانید این محصولات را از ویلا سازه خریداری کنید .

سبک های مختلف در طراحی ویلا

در حال حاضر، نقشه های ویلایی در سبک های متفاوت کلاسیک، مدرن، ایرانی اسلامی، فلت، پلان ویلایی دوبلکس و یک طبقه را می تواند ذر تمامی شهرها مشاهده کرد. شاید از همان ابتدا با مشاهده پلان ویلایی دوبلکس یا فلت متوجه نوع طراحی خاص و منحصر به فرد آن نشویم ولی آن چه ما را در همان نگاه اول مجذوب خویش می سازد همان زیبایی خاص پلان است. چنان چه پلان دل نشین و جذاب نباشد شما با همان تماشای اول متوجه خواهید شد که طرح خوبی برای پلان ریخته نشده است. بنابراین نمی تواند نظر شما را به خود جلب نماید. هر چند ممکن از مصالحی در ساخت ویلا استفاده شده باشد که عالی باشد اما به دلیل محبوب نبودن پلان، شما ممکن است آن را نپسندید.

پلان ویلایی

نکته ای که در این جا لازم است که به آن اشاره نماییم این است که در دسته بندی پلان ها برای یک ساختمان، آن ها را به دو گروه زیبا و بد و بی روح تقسیم می کنند. بنابراین متوجه می شویم که پلان در یک ویلا تا چه اندازه می تواند مهم و حیاتی باشد. برای این که یک پلان دلنشین جلوه کند لازم است که از معیارهایی تبعیت کند.

نور در طراحی پلان ویلایی

نور و آفتاب در طراحی پلان ویلا به خصوص ویلاهای دوبلکس بسیار مهم است. فضاهای مختلف ویلا بایستی تحت نور و آفتاب قرار بگیرد. آفتاب بیانگر بیداری و نشاط و سر زنده بودن است. در نظر داشته باشید که این نشاط و سرزندگی می تواند در بعضی از فضاهای خانه خود را به صورتی عمیق نشان دهد. فضاهایی در ویلا هستند که بیشتر به نور آفتاب احتیاج دارند. چنان چه نور آفتاب به این فضاها نرسد پلان دل نشینی و ارزش خود را از دست می دهد و کسل کننده به نظر می رسد. به عنوان مثال پذیرایی و آشپزخانه از مکان هایی در ویلا هستند که بایستی از آفتاب مستقیم یا غیر مستقیم برخوردار شوند. اگر نور کافی به این فضاها نرسد می تواند پلان را بی روح و مرده نشان بدهد. در این صورت خود شما بعد از اندک زمانی دل مرده و خسته می شوید.

دکوراسیون ویلایی

ابعاد مناسب فضاها در پلان ویلا

اندازه در فضاهای مختلف از جمله موارد مهمی است که در اولین نگاه به چشم فرد می آید. چنان چه یک اتاق کوچک را طراحی نمایید که نتوان هیچ اسبابی در آن جا داد شما فضای پرت ایجاد کرده اید و در حقیقت چند متر از فضا را بیخود اشغال کرده اید. لازم است که فضاها هم از ابعاد مناسبی برخوردار باشند و هم طول و عرض مناسبی داشته باشند. برای آشپزخانه لازم است که طراح فضای مناسب برای همه اسباب های لازم در آن را در نظر بگیرد. برای اتاق ها نیز بایستی فضای لازم برای میز و صندلی و کمد دیواری باشد. سالن خانه نیز باید بیشترین طول و عرض را به خود اختصاص دهد.

ارتفاع سقف در طراحی پلان ویلا

اگر طراحی پلان برای ویلایی دوبلکس مورد نظر است لازم است که به ارتفاع سقف دقت نمایید. ارتفاع سقف اگر کم باشد بسیار نامناسب است. در این صورت نمی توانید با هیچ معیار درستی آن را بازسازی کنید. چنان چه ارتفاع سقف کوتاه باشد فضای ویلا بسیار بی روح جلوه گر خواهد شد. در این صورت نفس کشیدن نیز در این فضا بسیار دشوار می شود. بنابراین ارتفاع یکی از مواردی است که حتما باید در هنگام طراحی پلان به خصوص پلان ویلای دوبلکس به آن توجه کرد.

نکته مهم در این زمینه این که ارتفاع سقف در یک پلان ویلایی بایستی از ارتفاع سقف آپارتمان های عادی بیشتر باشد. یکی از عللی که مردم تمایل دارند تا در خانه های ویلایی زندگی کنند این است که این فضا به علت ارتفاع مناسب دل نشین است و رفت و آمد در آن به سادگی انجام می گیرد. شما در این چنین ویلایی با هر بار نگاه کردن به فضای خانه آرامش خاصی را تجربه خواهید کرد.

 voidدر پلان ویلا

Void در یک ویلا یک سوراخ یا فضای خالی بزرگ است که به فضای میان طبقات این امکان را می دهد تا با نور دادن به هم ربط داده شوند. همچنین این فضا این اجازه را به چند نفر می دهد که بتوانند به صورت مستقیم ارتباط شنیداری و بصری داشته باشند. وید بیشتر در ساختمان ها با مقیاس کوچک و بزرگ دیده می شود.

معمولا وید در بیشتر موارد در ساختمان های دو طبقه و یا دوبلکس مشاهده می شود. همچنین وید را می توان در ساختمان های چند طبقه میز مشاهده نمود. ساختمان های نیم طبقه نیز داری وید هستند. این در حالی است که ساختمان های یک طبقه وید ندارند. زیرا در ساختمان های یک طبقه نیازی به وید ندارند.

خرید ویلا

عملکرد اصلی وید

وید سبب می شود که هوای تازه در میان طبقات جریان پیدا کند. فضاهای خالی سبب می شود که هوای گرم در طبقه پایین به سمت طبقات بالا برود. بنابراین وید سبب می شود که هوای داخل ویلا تهویه شود. این خود می تواند به سلامت اعضای خانه بسیار کمک کند.

وید می تواند کمک کند که نور طبیعی و مصنوعی به همه طبقات راه یابد. نور می تواند به سلامت افرادی که در آن ویلا ساکن هستند بسیار کمک کند. این نور از رطوبت و نم در اتاق ها و رشد باکتری و قارچ ها تا حد بسیار زیادی جلوگیری می کند.

وید سبب می شود تا افرادی که در ویلا زندگی می کنند راحت تر با هم ارتباط برقرار کنند.

 

مقالات مرتبط

طراحی دکوراسیون داخلی ویلا

طراحی و ساخت ویلا

طراحی ویلا مدرن

طراحی ویلا ایرانی

طراحی ویلا سنتی

در هنگام خرید ویلا باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

دکوراسیون ویلایی چیست

نکاتی در رابطه با پلان ویلا

ویلا سازه

ویلا سازه یکی از تولیدی های فعال در زمینه تجهیزات ویلایی و فضای باز می باشد . که محصولات خود را به صورت مستقیم به مشتریان عرضه می کند .

محصولات این تولیدی شامل: مبلمان ویلایی ، تاب ویلایی ، تاب ریلکسی ، انواع استند گل ، سایبان چتری و سایر محصولات فضای باز می باشد .

علاوه بر این ویلا سازه انواع تجهیزات گرمایشی مانند بخاری فضای باز ، آتشدان ، هیتر قارچی و همچنین محصولات سرمایشی مانند پنکه مه پاش را نیز ارایه می کند .

از دیگر محصولات این تولیدی می توان به انواع باربیکیو و کباب پز ، منقل مسافرتی ، چادر مسافرتی ، صندلی راک ، میز عسلی و محصولاتی از این دست اشاره کرد .

 

شماره تماس : 09142244372

ما را در شبکه های مجازی با نام ویلا سازه دنبال کنید .

جهت عضویت در پیج اینستاگرام ویلا سازه روی این لینک کلیک کنید .

 

 

 

بازگشت به لیست

1 نظر در “پلان ویلا

  1. azari_kiz گفت:

    پلان ویلا عبارت است از نقشه ویلا که پیش از ساخت تهیه می‌شود. طراحی پلان ویلا به این معنی است که اجزا و قسمت‌های مختلف آن به‌ گونه‌ای سامانمند روی صفحه کاغذ کنار هم قرار گیرند. نمای پلان از بالا است و مقیاس‌هایش با مقیاس‌های ویلا تناسب کامل دارند.
    پلان می‌تواند تنها برای یک اتاق یا یک فضا از ویلا ترسیم شود یا می‌تواند برای کل ساختمان و محوطه پیرامونش باشد. در هر صورت، یکی از نخستین اصول طراحی پلان ویلا این است که فرم پلان معنادار و هماهنگ باشد.
    به‌ طور خلاصه، به ترسیم چیدمان اتاق‌ها و فضاهای مورد نیاز در طراحی ویلا ، پلان می‌گویند. گاه وسایل، لوازم خانگی، اثاثیه، آب‌نماها و دیگر جزئیات را نیز در پلان مشخص می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید